Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog maxi skutera

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Potrebna mi je pomoć (čitaj - savet) od iskusnih vozača skutera.

 

Planiram da kupim nov maxi skuter i dvoumim se između nekoliko modela a to su:

 

1. YAMAHA X-MAX 400

 

2. GILERA NEXUS 500

 

3. APRILIA SR MAX 300

 

Molim vas da mi date vaše savete,sugestije,predloge ili čak preporučite neki drugi maxi skuter koji nisu od ovih što sam naveo.

 

Najviše se dvoumim između prva dva modela.Naravno ni jedan od ta tri nisam vozio.

 

Zanima me potrošnja,da li se kvari,kakav je za održavanje i slično.

 

Koristio bih ga za vožnju od kuće do posla ali i za neku vangradsku vožnju od 100-150 km sa saputnikom.

 

Bitno mi je da ima snage da povuče.

 

Vozio sam od prijatelja Beverli 250 ccm ali nisam nešto oduševljen kako povlači.

 

Dakle izvolite sa vašim mišljenjima...

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Za kakve voznje ti treba skuter?

Svi mi deluju kao dobri za grad, samo su kubikaze razlicite, ali bi najbolja bila od 300cc, e sad nexus je tu najjaci a po meni i najlepsi, samo dosta napadniji polozaj sedenja. Isto je i sa aprilijom isti polozaj sedenja, na x maxu je kao malo bolji... Po meni koji ti se vise svidja, mada imas dosta skutera u toj klasi za taj novac, cak i stari model t maxa moze ad se nadje po ceni kao nexus

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Kao što sam i naveo,skuter bih vozio po gradu (kuća-posao) i za povremene izlete van grada,ali prvenstveno za gradsku vožnju.Nisam od onih što na semaforu odvale gas do daske,ali mi je bitno da sa saputnikom ako se nađem u nekoj nezgodnoj situaciji motor ima snage da povuče.Ne zanimaju me polovnjaci već isključivo nov skuter.Naglasio sam da sam vozio Beverly od 250 ccm ali nije ostavio neki utisak na mene.Zato i hoću da kupim sa većom kubikažom (400-500). Ne znam da li ima razlike između Aprilije SR MAX 300 i Beverlija od 250. Ako razlika nije neka onda bih Apriliju izuzeo iz kupovine (mada mi je možda i najlepša). Da postojo Aprilija od 350 ccm kao na novim Beverlijima ne bih se dvoumio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

SR MAX i Nexus su dva potpuno identicna skutera!!!

Na stranu agregat.

Vidim da ti se svidja malo sportskija linija, ali je za grad bolji malo veci tocak.

Opste pravilo je da skuteri sa vecim tockovima imaju manje mesta ispod sedista, pa uzmi i to u obzir.

Meni licno se jako dopada novi Beverly 350i. Lep kao upisan, narocito mi se dopada u ovoj kombinaciji.

 

http://www.google.it/imgres?imgurl=http://www2.moto.it/static/annunci/20111107/piaggio/beverly-350-sporttouring-14536511.jpg&imgrefurl=http://www.moto.it/moto-nuove/piaggio/beverly-350-sporttouring/beverly-350-sporttouring/index.html?msg%3D4560750&h=465&w=660&sz=28&tbnid=UZEscNndLH6JQM:&tbnh=90&tbnw=128&zoom=1&usg=__MDr7-KgmG0fMSf493p9gd03R5To=&docid=EsGpSnQIQUGPwM&sa=X&ei=Uq_hUa_lNYKHswaNgYHoBA&sqi=2&ved=0CEEQ9QEwAg&dur=2290#imgdii=UZEscNndLH6JQM%3A%3BqDRxC0EgtWssdM%3BUZEscNndLH6JQM%3A

 

Svi se skuteri i motori kvare. Sto ga bolje odrzavas, imaces manje problema. Strogo postuj servisne intervale, narocito zamene ulja. Ne zavrci kad je hladan (sto to nevolim da vidim...kljuc, alnaser,silazak sa stendera, pun gas = recept za ubistvo motora) i teraj.

Gledaj malo da probas neki od zeljenih skutera, da bi video koliko imas mesta za noge, kako te stiti vizir, odgovara li ti uopste pozicija u sedistu. Nisu svi isti...i nije samo vazno "koliko moze da razvije".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Kada sam napomenuo t max mislio sam na potpuno nov sa 0km na satu, ali se prodaju po nizoj ceni kao stariji model. oko 7-7.5k e su kao i nexus.

Gledaj 300 kubika je extra za grad manje trosi itd. ali posto registracije je ista od 250 do 500 a verujem da je i cena za nijansu vislja, ja bih uzeo nexusa, , veruj mi znaci dosta snaga kada si sa putnikom .

Ja bi ovako uzeo posto planiras putnika a i kad kako izlet, uzeo nexusa, pa x max, i na kraju aprilija. Potrosnja je razlicita mozda za litar, a i kao sto sam vec reko cena je isto za par stotina e razlicita tako da bi i ja gledao da uzmem sto jaci motor za isti novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Jel moze neko da mi objasni zasto to mora da bude Aprilia,Yamaha ili Piaggio kada ih Kymco 400 I jede u performansama,ceni,odrzavanju i garanciji ?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1561 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Jel moze neko da mi objasni zasto to mora da bude Aprilia,Yamaha ili Piaggio kada ih Kymco 400 I jede u performansama,ceni,odrzavanju i garanciji ?

 

meni je ovaj novi xciting ruzan do bola :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

pa koliko vidim aprilija i xciting imaju jako slicne crte.

 

Aprilija 22ks - 170kg

 

Yamaha 30ks - 211kg

 

Nexus 38ks - 206kg

 

Xciting 36 ks - 193kg

 

Dakle ne treba mnogo da se zakljuci koji od ovih motora ima zapravo najbolji odnos kubikaze/snage/mase.Takodje ako se ne varam aprilija NEMA ABS.

 

Cena je takodje bitna u ovom slucaju kao i garancija na isti model.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1561 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ali mi Kymco ima malo "svemirski" izgled...Nesviđaju mi se farovi..Daleko od toga da je loš..

 

i meni su farovi bljak, potseca me na onu groznu pedu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Po meni iskreno od ovih modela ili Yamaha ili Kymco,stim da treba pogledati sta se nudi za tu cenu i pogledati oba modela.Uporediti do sitnih detalja.

 

 

Znam da je razlika u ceni oko 1000e,sto nije malo ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Uz ivicnjak :))
  • Motocikl: PGO G-Max 50, Keeway Speed 125

Meni licno se najvise dopadaju:

 

-Kymco Downtown

-Piaggio Beverly

Kod Nexus-a me odmah odbije sto je dizajn vec 10 godina gotovo isti,

zato ga sigurno ne bih uzeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Za ono sto tebi treba, toplo preporucujem Kymco Downtown 300.Vozio sam doticni model, rec je o prvom skuteru kome je iz 300cc izvuceno celih 30 ks sto je uz neveliku masu dobitna kombinacija, ide kao raketa! :care: Licno sam pobornik klasicnih foteljasa sa ogomnim prostorom ispod sedista like bugi 400, ali da zelim isto sto i ti ne bih se dvoumio, Downtown je pravi izbor! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

YAMAHA X-MAX 400 , japanac je japanac,batali sve ostalo...

p.s lep,kvalitetan,pouzdan,drzi cenu jakoo dugo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

де си се навозао по мајсторима?А где си данас био1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja