Jump to content

Moto Zajednica

Zbogom Yamaha V MAX dobrodosao Suzuki B-King

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Prvo da se ispovedim. Moja greska je sto mesecima nisam stizao da se vratim na jednu od omiljenih stranica BJBikers. Necu se pravdati jednostavno ljudi prave greske u zivotu.

Nego da predstavim jedno od najvecih dostignuca covecanstva. Rec je o motoru B_KING svima poznatog Suzuki-ja.

Sto se tice V_Max-a ja potpuno postujem masinu. Ali Yamaha nije napravila nikakve promene na tom motoru od 1984. Imao sam tada samo sest godina. Jednog jutra sam se probudio i otisao da podignem postu. U najnovijem "Cucle World" magazinu imam sta i da vidim. Najruzniji motor koji bi ikada neko mogao pozeleti. Osecao sam kao da sam video Buldoga koji mi se svidja zbog svoje ruznoce. Tu, na naslovnoj stranici stajao je odgovor mojim molitvama. B-king

Citam naslovnu stranu i  saznajem da su u Suzukiju stavili Hayabusa masinu u ovaj golisavi motorcikl. Otvorim stranicu na kojoj se clanak nalazi i imam sta i da vidim 181 KONJSKA SNAGA.Ceo motor je prebacen is Hayabuse u B-king samo sto King ima normalnu sedecu poziciju.

Prototip ovog motorcikla bio je predstavljen po prvi put 2001 na Tokyo Motor sajmu. Prototip je naravno imao turbo prikucan na masinu pa je masina mogla da proizvede oko 230 konja. No da se vratimo nazad na postojeci B-King. Lavovska snaga ovog ruznog grbavca odma me je privukla. Citam dalje i vec se razmisljam koliko ce ovo cudo da kosta. Mislim se da li cu na prolece moci da gradim kucu i kako ce sve ovo zena da podnese? Clanak pise da mu masina radi kao singerica i da se okrece do 11000 obrtaja u minutu. menjac ima sest brzina, a kocnice su kazu naj novija tehnologija Nissina koji vec dugo vreme proizvodi kocnice za vecinu Japanskih proizvodjaca. Kazu da postoje dva podesavanja za mape za direktno ubrizgavanje koje se mogu promeniti na dodir dugmeta. Na instrumet tabli postoje dva slova A i B. A za voznju po gradu kada motor ima 120 konja i B za auto put sa 181 konjsom snagom. Mislim se ja cek da izvadim i zivotno osiguranje na zenino ime pa sam onda valjda spreman da se susretnem sa grbavcem.

2ZYBO_p1010021tv4.th.jpg

opRlh_p1010019yp7.th.jpg

cFhSE_p1010025wb5.th.jpg

404.jpg

Citam dalje i pise da je moze da proizvede brzinu od 169 milja na sat. To vam je rodjaci nesto manje od 300 km/h. E sad ja citam dalje. Za pocetak u Ameriku  ce biti uvezena 12 komada za preko 140 Dilera. E tu mi vec osecam srcanu aritmiju. Pocatello gradic u kom zivim i nije nesto velik. Moracu da idem do Salt Lake City-ja u Juti ako hocu jedan a onda je i pitanje da li cu dobiti sansu da ga kupim. Sve u svemu neko je ubio moj san.

Moracu da se zacovoljim sa SV650 koji zbog zimskih uslova ovih dana skuplja prasinu u mojoj garazi.

Odlucio sam da nastavim s citanjem clanka. 1340 kubika masina koja ima 4 cilindra u liniji izgleda prilicno primamljivo. Cena motora (ono sto me najvise interesuje) ni manje ni vise nego 12,995 zelembaca. Znaci dobar deo ustedjevine ce da ode zajedno sa zeninim dobrim raspolozenjem. Srecom ona zna da je moj posao samo priliv novca za moju morotciklisticku zavisnost. Ruke mi se tresu dok citam dalje. Ovaj clanak ce mi unistiti porodicu. Ali mali Aleksandar(moj sin od tri godine) ce moci da se divi ruznoci motora njegovog oca. Da li decaku u tim godinama i treba nesto vise?

Ostavio sam magazin i izasao iz sobe. Ubrzo sam zaboravio na sve znajuci kako ce tesko da bude da nadjem motor za kupovinu. No sta je tu je.  Ubrzo sam se povratio u stvarnost.

Posle par nedelja odlucim ja da posetim Suzuki dilera koji je moj dobar prijatelj Scott. Odem do njega u radnju da kupim par nalepnica. Otvaram vrata, a na moje iznenadjenje na podijumu igra Crni Labud. Protrljam dobro oci, jer znam da je samo 12 komada uvezeno i neverujem ocima. Znajuci da je Suzuki napravio B-king samo u dve boje, Crna, i kombinacija Crne i Srebrne. Moj izbor bi naravno bio crna.

I tako grledam ja u nju a gleda ona u mene. Scott mi prilazi i nesto govori ali ja sam totalno hipnotisan. Vidi on da ce morati pajserom da me razdvaja od motora.

Kraj price ima srecan zavrsetak. Vise srecan za mene nego moju zenu ali takav je zivot. Javicu vam na prolece, kad se sneg otopi, kako jezdi.

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Bas volim kad se neko ponovi i to sa pravom makinom. A prodavnica je isto dao jaja. Ima svega, vidim. Nek je sa srecom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovaj tekst je jedan od boljih koji sam procitao od kad sam se uclanio na forum,a ima jedno 7-8 meseci.

 

Zelim da ti cestitam na kupljenom motoru, jer si svakako kupio legendu, da predjes puno kilometara, i provozas svog sina na njemu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Hvala momci,

Nego ko ce sad docekati da se sneg otopi?

Imam osecaj da mi svi ovde vise "gorimo" od nestrpljenja da se ovo govno otopi i da uzjasemo mase masine. A vidim i kroz pricu sa mojim prijateljima da su svi kao zapete puske. Ma samo da smo dosli do 2008, jos 5-6 nedelja i pocinje polako voznja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ni manje ni vise nego 12,995 zelembaca

 

ovde za te pare ne mozes ni novog stroma da kupis. Smatraj da si ga dobio za dzabe! Zelim ti silna zadovoljstva i mnogo lepih milja pod dupetom, sa novim bajkom!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

Čestitam, i nek' ti je sa srećom!

 

 

404.jpg

 

Prelep motor... 181 konjska snaga... može da ide 300 na sat...  a kroz prozor se vidi znak sa ograničenjem od 35.  :'( :'( :'(

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Čestitam, i nek' ti je sa srećom!

 

 

404.jpg

 

Prelep motor... 181 konjska snaga... može da ide 300 na sat...  a kroz prozor se vidi znak sa ograničenjem od 35.  :'( :'( :'(

 

;)

 

Ahahahaah !!! Moto idi u persun ! nasmeja me do suza ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

ni manje ni vise nego 12,995 zelembaca

 

ovde za te pare ne mozes ni novog stroma da kupis. Smatraj da si ga dobio za dzabe! Zelim ti silna zadovoljstva i mnogo lepih milja pod dupetom, sa novim bajkom!!

 

12.995 usd = 8.817 eur.....bem ti sunce i cene za američko tržište >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Ne Seeeeri! E baš si me iznenadio sa ovim postom, svaka čast. A B-King... Očekujem predstavljanje posle prvih lepih dana. Mada sam se nadao da ćeš da prevagneš na V stranu motociklizma nije mi žao što si seo na zver.

 

P.S. Evo zašto se žali na cenu...

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=2111.msg25558#msg25558

 

;D ;D ;D

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja