Jump to content

Moto Zajednica

Srpski Nordkapp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 274 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900 (u srcu), FJR 1300 ispod guzice

Sta reci osim SVAKA CAST! 1care.gif Ovakvi putopisi u kojima ljudi sa slabijim motorima idu na duge voznje me uvek oduseve (samo imaju jednu manu- nema ih mnogo)... 0a-smiley.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Dragi kolege, kad dodjete na Palic javite se obavezno! Moja draga zenica i ja smo iz subotice sto je vrlo blizu tj pored i mozemo vam pruziti smestaj u stanu da se odmorite pred put nazad. Malo smo mladji ali mislim da bi se nasli0takoje.gif u svakom slucaju se javite na pp pa se cujemo! Svaka cast za avanturu na skuteru1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Pola 4,mi stigosmo u Mol,svratili do Sekine sestre na posao i ona nam kaze da glavnom ulicom idemo samo pravo i da ce nas njen muz,Sekin zet iliti moj pasa cekati na raskrsnici...Kada nas je covek video,kada je video sa cime smo dosli poceo je da se krsti,kaze mi nismo normalni.Nakon toga je zvao ja mislim svakoga koga poznaje da mu kaze kako smo i cime smo dosli (prodavacica u radnji je znala)... :D Cim smo usli u kucu pita on mene:Pivo?Kod coveka sam prvi put u kuci,ne ide da ga odbijem iako na oci ne vidim,stigao me je umor.Malo kasnije stize i Sekina sestra,tako da je razgovor i ispijanje piva teklo do kasno u noc...

 

Resismo da sutrasnji dan provedemo u Molu,odmorimo malo,druzimo i odemo na Tisu,kazu tamo je lepo...Ustajanje,kafica,zezanje,setnja po Molu.O Molu nisam znao sta da mislim pre nego sto smo dosli tamo,zamisljao sam ga kao neko selo za 2 ulice,12 kuca itd...Kad ono Mol ima 6-7000 stanovnika,90% madjara,i nikako nije malo.Tokom setnje sa decom resimo da pojedemo sladoled,frizider u sklopu trafike i ja da platim kad imam sta da vidim...Moto Puls...Isti onaj casopis zbog koga ja volim dvotockase...Kad zagledam malo bolje to je isti broj koji sam kupio par nedelja ranije u Ar posto ga u Boru nema...Iza njega vidim nesto jos zanimljivije,Moto Puls katalog za 2013 koji nemam,jupiiii... :D

 

Vracamo se kuci,ceka nas rucak.Kada je Sekina sestra pre par meseci bila u Boru pricali smo na temu ishrane i ja sam rekao kako bih voleo da probam nesto sto jedu tamo a sto se kod nas ne sprema....HORTOBATSKE SNICLE (mislim da sam potrefio ime jela),snicle uglavnom govedje ili junece,u ovom slucaju belo meso,u nekom saftu sa sve krastavcicima...Rucak je odlican,odosmo na Tisu...Ja nisam neko ko obozava vodu,nisam los plivac ali jednostavno ne volim da plivam,ja sam od onih koji se brckaju u plicaku,obavezno sa cigaretom i pivom ili koka kolom (ne pijem kad Paja vozi :D).Dodjosmo do Tise,sestra,deca i Seka se kupaju a ja hladim noge u vodi,pijem sokic,slikam,ja uzivam na svoj nacin....Na Tisi je jaka podvodna struja (ako se to tako uopste zove) i meni nekako nije bilo do borbe sa vodom samo da bih ostao u istom mestu...

 

Posle tog izleta opet zezanje i spremanje za spavanjac jer sutra se putuje do Palickog jezera.Vece pre nego sto smo krenuli na put kazem Seki da nam spakuje pasose jer ako stignemo do Palica ni Budimpesta nam nije daleko...Razgovaramo kako cemo i sta cemo sutra i ipak odlucujemo da odemo samo do Palickog jezera,jer i do tada najveci "strah" nam je bio da nas milicija ne kazni jer se vozimo dvoje na skuteru koji je registrovan za jednog i ne znamo da li ce nam to biti neki problem na granicnom prelazu...Sada dok pisem ovaj putopis izuzetno mi je zao sto nismo,jer pitanje je da li cemo nekada opet skuterom imati ovakvu avanturu...Inace sto se tice Milicije,tokom celog puta imao sam taktiku da kada vidim neodlucnog milicajca ja mu mahnem ili svirnem u nadi da nas nece dirati,sad da li je to imalo nekog efekta ne znam,ali stvarno nas nisu dirali i svi su otpozdravljali....

 

Elem,budimo se oko pola 7 i krecemo...Idemo do Sente na kafu kod kumova Sekine sestre,hoce i oni da upoznaju ludake na 50ccm,i nastavljamo na sever.Prolazimo Kanjizu,stizemo do Horgosa i tu stajemo da se slikamo,ja print screen-ujem gps poziciju na Google Maps gde se vidi da smo na najsevernijoj tacki Srbije (bar ja tako mislim) i nastavljamo Palicko jezero.Stizemo na Palicko,ogladneli vec,pitamo neku devojku koja prodaje sladoled gde ovde moze da se jede,ona odgovara samo u restoranima,fast food ne postoji,ako hocete fast food vratite se u Palic.Na prilazu restorana stoji tabla gde pise 200gr pljeskavica 400din....Eeee pa ne dam vam 400din za pljedzu pa makar da je od zlata,jescemo kasnije u povratku...Vec na ulasku,malo se razocaravamo u vodu,nekako je mutna,dosta trave pluta,ne mozemo da nadjemo ni jedan funkcionalni wc koji radi gde moze da se presvucemo i posle dosta pesacenja vidimo neko zbunje iza neke kucice koja je nekada sluzila kao wc i resimo da se tu presvucemo,pa i da nas neko vidi,ebe mi se...

 

Nasli smo mesto gde cemo se kupati,ja se malo rashladio i dok Seka pliva,ja brckam noge,pusim cigarete,gledam u vodu i uzivam,to me nekako smiruje...Neke male ribice mi grickaju tabane pa mu to dodje kao neka masaza...Posle toga sedosmo u kafic ali pre toga moram nesto da kazem...Cuo sam price da su Vojvodjani opusten narod,da se ne nerviraju puno i da je kod njih sve:Lako cemo.Nekako sve funkcionise mnogo sporije nego ono na sta smo mi navikli i to vec pocinje malo da me nervira :D .Sedimo u kaficu i mi smo jedine musterije,znaci prazan kafic,radi neka gospodja srednjih godina,ja je pozovem a ona natenane dolazi do nas...Ja cu kafu a Seka toplu cokoladu,zapalim cigaretu ispusim je a nje jos uvek nema,proslo je 10 ako ne i 15 minuta eto nje donosi naruceno i samo se gubi,neki klinci dolaze,hteli bi da kupe sladoled ili sok ali nemaju od koga,prilazi jedan nama za sto i pita:Jel vi radite ovde?Rekoh jel ti izgledamo kao neko ko radi ovde?A koliko je sladoled?E decko decko,blago tebi...Dolazi ona posle 15ak minuta,ja je zovem da naplati,ona klimne glavom,a kafic i dalje prazan...Stoji zena za sankom 5 metara od nas i 10 min ne dolazi da naplati,ja kazem Seki da ustane,idemo nece ni da platimo,ne nameravam ceo dan da provedem u kaficu,Seka nemoj pusti je valjda ce doci uskoro kad eto nje.Racun 170din,ja dajem 200 i necu da joj ostavim baksis...Cekao sam i za taj kusur 10min...

 

Dok smo pili kafu proucavam ja Google Maps,rekoh ajde da se vratimo drugim putem,nije zanimljivo da se vracamo istim.Odosmo prvo do Palica,da se natankiramo i nesto pojedemo i onda krenemo nekim putem oko jezera koji prelazi autoput i vodi ka selu Orom.Na karti je obelezen kao slabije rangiran put,kontam i da je stariji asfalt nema problema,nasi tockovi su 12ice :D Vozimo se jedno 5-6-7km,prelazimo auto put kada odjednom nestaje asfalt i krece "pustinja".Neki neravan prasnjav put,kao da je deonica Dakar relija,ma rekoh kada smo stigli do ovde idemo pravo...Ali posle vec 100tinak metara shvatamo da cemo unistiti skuter ali i da cemo pasti sigurno jer nas one neravnine bacaju levo desno i odlucujemo da se vratimo istim putem...U celoj toj prici ja u daljem putu zaboravljam da smo mi tu presli nekih 15ak km,vracamo se istim putem i na nekoliko km od Ade,koja je udaljena 3-4km od Mola,pocinje skuter da stuca i ugasi se...Znam kako je kada mi ispadne kapica sa svecice ali to nije takvo stucanje....DING!!!Ostali smo bez goriva...Seku hvata panika a ja kao Dzordz (Radovan III) otvaram sediste,vadim flasu sa benzinom i spasavam dan... :D :D :D

 

U Molu nas ceka iznenadjenje,pasa iznosi pivo i pocinje da pravi vatru u dvoristu...Sta radis?Videces,nista ti ne brini...Bio je to malo kasniji rucak ali onaj pravi...MADJARSKI GULAS!Posle lepog druzenja uz kotlic i spremanja gulasa,zove komsija uvece da dodjemo na rostilj...Auuu...pa gde cemo vise...Lepo smo se proveli i spavanjac....Sutra nas cega veliki put...

 

4am BUDJENJEEEE!!!Pasa ustao pre nas,kuva kafu,kaze siktericu zeza nas...Oko pola 6 krecemo i preko Beceja se odvajamo za Temerin pa do Novog Sada.Onaj vetar sto nas je pratio dok smo isli na sever sada nije postojao pa smo zaista lepo putovali.U Novom Sadu smo hteli da predjemo jedan od 2 mosta koji vode do Petrovaradina pa dalje do Fruske Gore...Masimo most koji smo hteli i dolazimo do zeleznickog mosta gde prelaze samo kamioni i naravno vozovi.Ispred nas kolona kamiona ceka da crveno svetlo pozeleni da bi presli most,provlacimo se mi izmedju njih i prelazimo.Idemo lagano da ne bi smo upali u one usekotine iliti sine,prelazimo most i pravac Fruska gora i Iriski venac...Na vencu ispred nas ide sleper i vuce se 30km/h,ja znam da mi mozemo brze ali malo brze a da ga preteknem ne verujem da imamo snage...U jednoj krivini skupim ja cohonas i resim da ga preteknem i sve lepo ide dok mu nisam dosao do kabine,kako nas je video on da malo gas tek toliko da ne mozemo da ga preteknemo,iza nas se stvorila kolona od 3-4 automobila i oni bi da prodju,posle nekoliko metara vidim prosirenje,dajem levi migavac i pustam automobile.Seka kaze da stanemo da ispusim cigaretu da se ne nerviram,ma nema stajanja dok ne izbijemo lagano gore (brzo i ne mozemo :D ).

 

Na vrhu stajemo i u restoran na kaficu...Prolazimo Irig,Rumu i stizemo u Sabac.Gledam telefon,pokazuje jos 104km do Arandjelovca.104 najduza kilometra u zivotu,los put,izbegnem jednu rupu pogodim 3 ali nema veze,peglaju to nase 12ice :D Prolazimo nekako Ub i stizemo do Lajkovca koji je na 40ak km od Ar i tu odmaramo.Seka vidljivo smusena tj umorna,ja pevusim Ide Nele lajkovackom prugom i podizem nam moral cuvenom recenicom Furious Pande:Ajde Miko (tako joj tepam),jel smo bajkeri ili pi..e? :D Dolazimo u Lazarevac,malo se gubimo po gradu a posto je Nele dileja i nije znao da je Lazarevac Beogradska opstina a zna da treba da izadje na put koji vodi prema Bgd,on vidi Yuga sa Bg tablicama i odluci da ga prati jer on sigurno zna gde ide...Posle 100tinak metara ja primecujem da svu sve Bg tablice,odustajem od pracenja i vadim pomoc prijatelja odnosno navigaciju tj Google Maps na telefonu...Stizemo nekako u Ar,tu nas ceka rostiljanje i zezanje i opet spavanjac,ujutru nas ceka finalna etapa naseg putovanja...

 

4am BUDJENJEEE!!!Ova deonica Ar-Bor mi se sada cini kao odlazak do Maxija,laganica iako je to 5-6h voznje...Stigosmo kuci,cajger pokazuje da smo presli 1236km ,i sada sledi izlezavanje ceo dan i sredjivanje utisaka u glavi...Pitaju kolege na poslu:Gde sada Nele?Cujemo da su prasume u Nikaragvi predivne u ovo doba godine... :D

 

Toliko od nas i veliki pozdrav od Seke i Neleta!

 

7ms1.jpg

 

zd8r.jpg

 

3i44.jpg

 

z08d.jpg

 

gfxu.jpg

 

vfjt.jpg

 

nmyy.jpg

 

j9v5.jpg

 

ixxk.jpg

 

eom5.jpg

 

8mrb.jpg

 

pdq3.jpg

 

shq1.jpg

 

y5of.jpg

 

ecrm.jpg

 

qfce.jpg

 

4sz0.jpg

  • Podržavam 21

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011
1374084850[/url]' post='1524616']

Dragi kolege, kad dodjete na Palic javite se obavezno! Moja draga zenica i ja smo iz subotice sto je vrlo blizu tj pored i mozemo vam pruziti smestaj u stanu da se odmorite pred put nazad. Malo smo mladji ali mislim da bi se nasli0takoje.gif u svakom slucaju se javite na pp pa se cujemo! Svaka cast za avanturu na skuteru1moto3.gif

 

Izgleda sam zakasnio malo. Nista, mozda ja dodjem sa zenom na 86cc do Bora1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Honda

Svaka Vam čast na entuzijazmu i odvažnosti. :care: I put i putopisi su odlični, a Vi ste sjajni. Velki pozdrav oboma i puno sreće na budućim putovanjima.:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Pozdrav,

Ja sam oduševljen Vašim slobodnim duhom i smelošću da sa malim dvotočkašem krenete u avanturu.Ne nalazim prave reči da opišem kako

i koliko sam oduševljen1moto3.gif.Pratim temu i imam jednu malu opasku da fotke i

priču uskladite.Ćao od Đoleta...1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Dragi kolege, kad dodjete na Palic javite se obavezno! Moja draga zenica i ja smo iz subotice sto je vrlo blizu tj pored i mozemo vam pruziti smestaj u stanu da se odmorite pred put nazad. Malo smo mladji ali mislim da bi se nasli0takoje.gif u svakom slucaju se javite na pp pa se cujemo! Svaka cast za avanturu na skuteru1moto3.gif

 

Izgleda sam zakasnio malo. Nista, mozda ja dodjem sa zenom na 86cc do Bora1moto3.gif

 

Ako ikada svracate u Bor,nasa vrata su kako za vas tako i za ostale otvorena.A posto smo Suboticu zaobisli,ostavili za drugi put (ne ide bas sve da vidimo odjednom :D ),bice prilika u buducnosti da se upoznamo sigurno :takoje:

Hvala na ponudi! :takoje:

 

Prosli ste i kroz moj rodni grad, i kroz rodno selo moga oca(Baranda), i niste se javili da vam dam obilazak i ispratim malo kroz Vojvodinu... nemojte tu gresku opet da napravite, ako vas put na ovu stranu natera! :)

Svaka cast! Jos uvek se secam Nntom-ovog putopisa, iako sam ga citao odavno, i ovaj ce definiitivno ostati u mojoj arhivi! :D

 

Kao sto rekoh,sigurno cemo taj deo puta proci ponovo,mozda ne bas skuterom (nadamo se necemu konkretnijem :D ),tako da,cucemo se mi... :zdravo:

 

Bravo, prava avantura... dokle ćete stići tek kad nabavite motor... :zdravo:

 

Ko zna gde biste vi otisli da imate 125cc

 

Sedim ja sa pashom u Molu,pricamo i on meni kaze:Ti sada da kupis neki motor od 150-200cc i navozaces se...Odgovaram ja:Malo je to za ono sto mi planiramo.On:MOLIM?Pa kada si ovim stigao do ovde,sa 150cc,ti ces otici na Mars!!!

 

 

 

Hvala svima na lepim recima,drago nam je da vam se svideo nas putopis.Ovo je bilo jedno lepo iskustvo za nas,jedan mali preview sta nas ceka u buducnosti...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Uuuhhhh...dugo ocekivani nastavak i finis putopisa...vec sam strahovao da je azdaja zakazala :-) Respect!Nego leto je jos mlado ima vremena i za najjuzniju tacku Srbije npr! Pozz ;-)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Polako, uzeces neki maxi skuter, pa ce zadnjica da vam trne na tricavih 200km. Svaka cast, licno ne volim skutere od 50 ccm, jer smatram da na otvorenom putu nisu dovoljno brzi da prate saobracaj, pa ih svi svuda preticu, a to je sve samo ne bezbedno. Pozz za avanturisticki duh, fin putopis :zdravo::moto3::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Malo je falilo da ne pročitam ovu vašu priču. Pogrešio bih. Pravi duh i avanturica za pamćenje.

Želim vam u budućnosti još mnogo lepih avantura i da vas sreća prati na tim putovanjima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 346 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Kymco + Bandit

Epa komšija svaka čast :care: , ovo je domaći za sve one koji razmišljaju o nekom putovanju, imaju neki motor od 500 ccm, pa ima je kao slab!! :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

skidam kapu! zapravo i jest uzbudjenje na ovome prevalit toliki put. ja npr imam afriku od 650 kubika koja je pouzdana ko voz i kad idem negdje na put nema tu neke treme jer znam da se nece nista desiti. ovo sa skuterom je full respect :-) p.s i mene je moto puls natjero da kupim motor a posebno putopisi sada mog vec prijatelja i divnog covjeka Nikole Mrakovcica i njegovog crvenog legendarnog KLE500. Cestitam kolege. Usli ste u moto svijet na najljepsi moguci nacin . Zelim vam puno srece i bezbroj sretnih kilometara i puno evra da to sve mozete platiti. i na kraju. kakav konkretan motor a vidjevsi koliko ste ambiciozni mislim da bi varadero bio savrsen :D

big pozdrav iz Republike Srpske

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 461 postova
  • Lokacija: Beograd-jug
  • Motocikl: Yasmina TDM '97

BRAVO MAJSTORE !!!! To je duh i sustina ove nase zajebancije zvane motociklizam ! :takoje: I veliki naklon lepsoj polovini sto je istrajala sa tobom do kraja, pola danasnjih bi odustalo kod Zlota. :lol: Sve najbolje vam zelim u daljem zivotu i jos puno lepih putopisa ! :zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ovo je još jedan dokaz da za put i lepu avanturu nisu neophodni cm kubni već klikeri u glavi. Kod vas oboje se to baš lepo složilo.:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rodjena na motoru, 730 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda hornet - Night Fury

Kolegi avanturisti I saputnici mu saljem ogromne pozdrave... moji putopisi nastaju uglavnom kad je sneg I kad ni macka nece napolje na zimu a ja odem da se vozam...

Svaka cast! Samo napred...I ja pocela sa 50 pa 200...sad sam na 600 I ostajem na tome... isto zelim I vama...samo je nebo granica ;)

 

Sent from my Televizor

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Ako ne gresim ona slika ulice u Molu to je moja ulica tj ulica u kojoj stanujem,duboko postovanje sa moje strane za ovoliki put predjen sa skuterom i to jos vas dvoje,dajete primer mnogima sa vecim motorima koji se voze samo u lokalu leti a zimi prave planove za velike ture i sve ostane samo na planovima kada dodje prolece,jos jedanput veliki respect

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Crveni...opet!!!

Prvo da Vam cestitam na zaista odvaznom putovanju. Pokazali ste svima koji misle da im je potreban motor od trilion kubika da bi napustili mesto stanovanja i otisli npr. u susedno selo na vasar. Voznja motora nije dokazivanje ko moze pre i u sto skupljoj opremi vec ko je vise uzivao na putu i ko je taj put doziveo kao uspomenu za ceo zivot. BRAVO.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja