Jump to content

Moto Zajednica

Srpski Nordkapp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 257 postova

Prica pocinje pre jedno 15ak godina kada sam bio osnovna skola,kada sam slucajno kupio hrvatski casopis Moto Puls i zaljubio se u dvotockase.Dok su svi momci mojih godina razmisljali o automobilima koje ce im roditelji kupiti za 18 rodjendan,ja nisam,samo sam smisljao kako da se domognem nekog motorcica...I sta se desava?Moji roditelji nisu imali para da mi priuste tako nesto,ja zavrsio srednju skolu,menjao poslove cesto,radio za neke sitne pare tako da motor nije bio na vidiku....Kada sam imao 16 godina upoznajem jednu curicu u koju se zaljubljujem (sa kojom sam danas u srecnom braku ma koliko god to zvucalo sasavo :D ) koja nije ljubitelj dvotockasa tako da mi ni to ne ide na ruku da bih dosao do svog cilja a to je motorcica....

 

Pre nekoliko godina ja nasao dobar posao,sad vec nesto moze da se odvoji sa strane ali vise nisam klinac od 18-19 god,postoji mnogo prioritetnijih stvari od kupovine motora a i moje zenche sve cvrsce veruje da je motor jako opasna stvar i da nam to ne treba u zivotu...OK,razmisljam ja,dogovoricemo se mi vec nesto...I tako sredinom aprila ove godine dogovorismo se mi da kupimo neki kineski skuter od 50ccm za 300-400e kojim cemo moci da idemo do jezera (Borskog jezera koje je na 16km od grada) i taman cu se voziti do posla i nazad...

 

Vec sutra dan ja nalazim na netu nekog kineza za 380e,malo presao,skoro nov i nalazi se u Zajecaru koji je 30ak km od Bora...Sedam ja sa kolegom u kola,koji ima kineski skuter,da ga kupim,natovarim u auto i doteram za Bor.To i uradimo i u povratku ja,totalni duduk koji nikada nije vozio ni automatika,pitam njega:Jel skuter moze da predje ovu razdaljinu (Bor-Zajecar 30km)?On odgovara:Pa mozda i moze ali to mu je vrh,maximum,preko toga tesko...E taj odgovor sam dobro zapamtio :D ...

 

Dolazi 1 maj,praznici,a i ja odmaram nekoliko dana,tako da odlucujemo da se provozamo do jezera i da vidimo kako ce se pokazati...Skuter ide odlicno,nizbrdo "letimo" 80km/h,na ravnom do 60km/h a uzbrdo 20-25km/h ali nama to ne smeta,sve ovo nam je novo a i kada bih se ja malo nervirao jer idemo tako sporo Seka (moje zenche se zove Seka) bi me pitala da li me bole noge?Pa ne bole...Onda uzivaj....I ja uzivam...I tako ubismo mi 70ak km tog dana,sa skuterom nikakvih problema...

 

Vec sutra dan odlucujemo da se provozamo do Lepenskog Vira koji je na nekih 90km od Bora,da se vozimo malo tom Dunavskom magistralom i da se vratimo preko Majdanpeka da bih joj pokazao prirodne lepote koje postoje kod nas i brda gde sam ja nekada radio na terenu....Sve u svemu oko 200km,ja zvao kolegu kao back up ako negde stanemo da dodje da nas pokupi kolima.On ne veruje sta cemo uraditi,ipak je to brdovit predeo,velika kilometraza,nas dvoje,skuter 50ccm i to jos kinez!!!I taj put prolazi bez problema,na poslu me vec obelezili kao ludaka i pitaju:Nele gde sledece?Beograd?

 

I sta se onda desava?Stigosmo mi kuci i Seka me pita:A gde cemo sledeci put da putujemo?Oooooo pa tu sam te cekao...(SHE LIKES IT :D ) Kazem ja njoj:Ljubavi a sta ti mislis da mi prodamo skuter,ja polozim za A kategoriju,dodamo jos malo para i kupimo isto nekog kineza od 150-200ccm?Ne ide to mnogo brze od skutera,ali bolje ce nas izvlaciti uzbrdo,pouzdaniji je,moci cemo da obidjemo celu Srbiju.Sta mislis?Ona odgovara:Pa ok,samo nemoj da preterujes Nele,znam te mnogo dobro!Ma necu ljubavi,sta ti je... :D :D :D Taman cemo moci do mojih u Sloveniju a kad smo vec tamo mozemo i do tvojih u Nemacku i Svicu...Super,odlicno,znas da volim da putujem...Ma znam ljubavi,ali tesko cemo sa kinezom od 200ccm da izvedemo to,za to nam je potreban ozbiljniji motor...Nele Nele,ko te ne zna skupo bi te platio... :D I dogovor je pao da se ove godine vozimo skuterom a za sledecu cemo vec videti...

 

U junu dobijam ja par dana slobodno i odlucujem da se provozam do sestre koja zivi u Arandjelovcu...Seka je tada imala neke obaveze i nije mogla da putuje tako da sam sam krenuo...Do Arandjelovca preko Paracina, Jagodine,Kragujevca i Topole ima nekih 200-220km.Stizem ja tamo posle 5h putovanja sa neke 3-4 pus pauze i kontam da mi prolazno vreme nije lose,pa ja autobusom do Beograda (240km) putujem 4h i to preko autoputa.Vratim se kuci takodje bez i jednog jedinog problema.

 

1 jula saznam da dobijam neki ne ocekivani odmor od 8 dana koji pocinje vec 3 jula.Brzo sa Sekom se bacam u razmisljanje gde sada?Bila bi grehota kada to slobodno vreme ne bih iskoristili za neki put...Ja imam sestru u Arandjelovcu,Seka u Molu,to su nam vec 2 check pointa,tako da se putanja vec sama nacrtala:Palicko jezero!!!

 

Smisljamo put na brzinu i to bi otprilike izgledalo ovako (oko 1100-1200km)

 

2w9u.jpg

 

Nadam se da nisam mnogo udavio uvodom,nastavak sa slikama sledi...

  • Podržavam 40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

svaka cast kolega :takoje::care: to volim da vidim, cistu ljubav prema dvotockasu i uzivanje u onome sto pruza iako je skromno, a ne kao neki koji kupuju motore od 100ks da bi se vozali po gradu, i onda jos kao nije to dosta, treba im nesto od 150ks <_<

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

Pozdrav,

Čitajući kao da videh i sebe u tvojoj odiseji, možda u čekanju da ostvariš svoje snove... Meni su izmicali motorčići sve za malo,

da i moja lepša polovina se plaši,ali ja se ne predajem, položio sam za A kategoriju 2011god. Ah da imam tek nešto preko 43g..

NE KUPUJ KINEZE, i ja sam imao takve ideje,bolje jawu, mz i slično...Samo napred i ostvari svoje želje.1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Auh al si ti prso, 1100 km na skuteru a ovi moji neki drugari nece kolima da idu 560km na letovanje nego im busom sigurnije :P

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
:takoje: Ja ostavio juce skuter kod devojke, otisli kolima da prespavamo pa danas bili na na slavi kod rodjaka. Vratili se, ja na skuter, oprema full sto nosim i na kawi, gledam u sat sada ce 12k, bez i jednog stucanja do sada. Kazem, eeh koliko je to puta do Grcke i nazad a :) Samo napred, volja je najbitnija.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Koliki si ti car. 0takoje.gifCitam ovo sto si napisao i mislim se kako je steta sto sam prodao Pulsera 200, pozeleo sam da ti ga pozajmim za ovaj put.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Svaka čast :takoje: . A to što je skuter kineski ne znači da je neupotrebljiv. Znam čoveka koji je prešao 40,000 km sa kinezom!!! Bitan je duh i želja a toga imate oboje. Samo napred.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

I tako resismo mi gde cemo i kako cemo,a posto sam vec u tom trenutku imao oko 3000km predjenih od kada sam kupio skuter,a nista osim skidanja blokade nisam radio na njemu,resih ja da mu uradim manji servis,ipak je to pristojna kilometraza...Dan pred put zamenim ja rolnice i stavim lakse (veoma dobra odluka),promenim kais,svecicu,transmisiono ulje,kupim sprej za krpljenje tubeles guma,sakupim sav alat sto imam (a nemam ga mnogo,par kljuceva,imbus,srafciger),iscuclam 1l goriva u Coca Cola flasu za rezervu i spremni smo za put.

 

Dogovaramo se Seka i ja i odlucimo da krenemo cim svane tj negde oko 5am.Pakovanje,sve sto nosimo mora da stane u jedan ranac,nesto odece da mozemo da vrtimo,a usput cemo prati ves kod rodbine.Vece pred put ja umoran,radio sam taj dan a posle sam jurcao da sredjujem skuter,lezem ranije oko 10pm da bi se malo naspavao pred put...Ali nema sanse,uzbudjen sam,prevrcem se po krevetu,dodje mi da ustanem i odmah krenem.Nekako zaspim kad cini mi se 5min kasnije...DING DING...4am...ustajanje...Kafica,otkravljivanje i spremni smo za put...

 

Iz iskustva znamo da iako ce tog dana biti 30C+,mi se oblacimo kao da smo krenuli u osvajanje Mont Everesta ali...uvek postoji ali...Nele tj ja opet zaboravlja rukavice,nikakve specijalne vec neke zimske ali kontam da bi dobro dosle.Vec posle 20km ja ne osecam prste na rukama,stajemo na raskrsnici gde se levo odvajamo za Zajecar a desno za Paracin,da ja ispusim cigaretu i da se malo zgrejem...Dok duvanim primecujem da mi je centralni sraf na dekli totalno olabavljen i da ga samo kurbla drzi da ne ispadne.A-HA!Vadim alat i pritezem,ponosan na sebe sto nosim alat sa sobom.

 

2ng7.jpg

 

Odatle pa do Paracina ima jedno 65km novog puta,ma milina da vozis po onome.Put na tamo je non stop kao blaga uzbrdica,Seka i ja smo znali da ce nam najveca brzina biti oko 50-55km ali tu stupaju lakse rolnice i ceo taj mali servis.Po ravnom uspevamo da ga nateramo i do 70km/h+ a na tim blagim uzbrdicama idemo 40-50km/h.Najvecu prepreku nam je predstavljala Cestobrodica gde smo se vukli 35km/h,ali ni to nije bio preveliki problem jer kako vec pomisljam da cu da poludim zbog "sporoce",Seka pocinje nesto da peva ja joj se prikljucujem i tako pevajuci savladjujemo nesavladive prepreke...

 

tgno.jpg

 

829g.jpg

 

 

Stigosmo u Paracin,sipamo gorivo i dogovaramo se da stanemo u Cupriju da jedemo.I sta se desava u Cupriji?Prolazimo glavnom ulicom i vidimo sa leve strane fast food,skrecem desno u neku sporednu ulicicu da tu parkiram i da nam skuter bude na oku...Resih da se okrenem u toj ulicici i da skuter bude spreman da kasnije samo sednemo i vozi...Seka pita:Jel da sidjem da okrenes?Rekoh:Neka ostani,nikada necemo nauciti da se obrcemo na malom prostoru ako ti stalno silazis.I u procesu okretanja skutera gubim ravnotezu i skuter pocinje da pada,ja odmah nogu na zemlju da ga zaustavim,Seka u toj brzini spusta nogu i to nigde drugde nego na moju petu.Za to vreme neki Yugo stoji ispred nas,ceka da zavrsimo nase akrobacije ali ga Seka ne primecuje,podize pogled i vidi auto ispred nas,lupa me po ledjima i vice:AUTO AUTO AUTO!!!Ja se smejem,kada je shvatila da auto stoji i ona pocinje da se smeje,nisam video ali mislim da se i vozac Yuga smejao...Doruckujemo pa nastavljamo dalje...

 

pqsc.jpg

 

gima.jpg

 

Brzo stizemo u Jagodinu i krecemo za Kragujevac.Put obiluje blagim uzbrdicama i nizbrdicama i mnostvom krivina,zabavan je za voznju pa cak i skuterom.Posto ga prelazim treci put,a put je takav da konstantno mogu da drzim brzinu izmedju 70 i 80km/h,znam gde su kriticna mesta i veoma glatko prelazimo taj deo puta.Pravimo po neku pus/pis pauzu i razgledamo okolinu...

 

uikh.jpg

 

fr8q.jpg

 

Kragujevac za razliku od proslog puta kada sam se malo zagubio prateci instrukcije Igo-a,prolazimo na brzinu i prelazimo zadnju etapu puta planiranog za danas a to je jos jedno 50-60km do Arandjelovca gde cemo provesti dan i sutra ujutru nastaviti dalje.Nesto malo pre Topole Seka kaze da stanemo negde na kafu,ne moze vise,zadnjica joj je otpala.Inace nas kinez ima izuzetno malo i rekao bih neudobno sediste,a mi nismo krupni ljudi,ja moram da sednem skroz na pocetak sedista i vozim skroz savijenih ruku,dok Seka jedva ima malo mesta nazad i pola je na sedistu a pola na rukohvatu i cepu od rezervoara.Rekoh aj da ne stajemo,na samo 15km smo od finalnog odredista pa cemo piti i kafu i odmoricemo se...Ali ipak pravimo malu pauzu u prodavnici/kafani na ulasku u Topolu gde nas je "napao" mali Steva,stene labradora kome su izuzetno zanimljive bile nase pertle...

 

l7ce.jpg

 

8oip.jpg

 

Kaze Seka:Sta slikas vise taj skuter???Imas vec hiljadu slika sa njim....Hehe...Nikada dosta slika mog vernog skutercica...

 

x58o.jpg

 

Zanimljiva reklama za prodavnicu/kafanu...

 

Stizemo u Arandjelovac oko pola 12,odmaramo se malo,odlazimo u setnju gde srecemo i ovaj zanimljivi auto.

 

fmgn.jpg

 

Posle setnje odmaramo jos malo,igramo se sa decom,razgovaramo sa mojima i spavanjac...Sutra u 5am krecemo...

 

Nastavak sledi...

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

4am ustajanje,kafica i krecemo...Od Arandjelovca preko Mladenovca idemo nekim putem koji Google ne predlaze ali zet kaze da je put dobar i zanimljiv za voznju...Mladenovac,Dubona,prelazimo autoput i eto nas u Smederevu.U Smederevu vec pocinjem da se nerviram jer je grad prilicno slabo obelezen tj nema znakova,ne znam gde da idem,gledam Google maps na telefonu pitam prolaznike i nekako pronalazim put za Kovin.U Kovinu se zaustavljamo ispred prvog fast fooda koji vidimo,parkiramo ispred baste i ulazimo u fino sredjen lokal ali nam nesto bode oci tj usi.Na radiju cepa neka soferska muzika i to na max volume,narucujemo pljeskavice i izlazimo napolje ne bi li ispusio cigaretu a istovremeno i ostali normalni pored onakve muzike.U basti sedi neki crnogorac,gleda nas kao marsovce,gleda tablicu na skuteru i pita:Odakle ste?Iz Bora,odgovaram ja.A gde cete?Do Palickog,obilazimo Srbiju.Sta vas to cera da radite nije mi jasno,svaka cast i srecan put.

 

Od Kovina vec krece ta cuvena Vojvodjanska ravnica i ja govorim Seki:Epa sreco,sada krece uzivanje,putevi ravni i nema ni jednog brda,skuter ce ici maksimalnom brzinom i brzo stizemo u Mol koji je bio cilj za taj dan...KAKO SAM SE SAMO PREVARIO!!!Ono sto ja nisam ocekivao jesu ogromni kolotrazi nastali od pre pre pretovarenih slepera,vetar,kosava,tornado,za koji ne postoji ni jedno jedino brdo da ga zaustavi i neverovatno dugi i uzasno dosadni pravci za voznju a jos uz to sporu voznju.Desnom stranom ne smem da vozim,kada upadnem u te duboke kolotrage,baca skuter sa jedne na drugu stranu,veoma smo nestabilni.Vozim skoro sredinom,do bele trake,borimo se sa vetrom koji nas je zakucao na 55km/h,preko toga ni u ludilu.Sve cesce vetar nas gura u levu traku,a kamiona na putu koliko zelis i kada nas preticu bukvalno nas vuku ispod prikolice,imam osecaj da kada bi nas malo brze pretekli ne bih mogao da se izborim ma koliko god drzao guvernale zakrenute u desno.

 

Ono sto me odusevljava je sto nam se na putu svi bajkeri javljaju iako smo skuterasi na takozvanom "prdavcu".Nekako stigosmo do Panceva i odatle pratimo putokaze za Zrenjanin.Nakon nekog vremena stizemo u Opovo,sedamo da popijemo kaficu,usput ne masimo ni jednog lezeceg policajca (nije mi jasno zasto ih prave tako kamuflirane a ne onakve zute i cetvrtaste kakvi su nekada bili,lako uocljivi,pa valjda to i jeste svrha istih,da ih ljudi lako vide i uspore).Dok sedimo u kaficu koji je pretpostavljam u centru Opova vidimo putokaz pravo za Centu i desno za Barandu.Znali smo da treba da prodjemo centu i prikljucimo se na Zrenjaninski put ali nismo znali da je tu negde u blizini i legendarno selo,centar desavanja iz serije Vratice se rode.Gledamo na Google Mapsu i vidimo da je to svega par kilometara od Opova i da iz njega isto moze do Cente.Resismo da odemo do Barande i da vidimo da li mozemo naci nesto da nam je poznato iz serije,pitamo jednog mestana gde je crkva,on nam objasni i mi odosmo tamo,odmarali u parku pored crkve pored koje je fudbalski teren bas kao na seriji...WOOHOO!!! :D

 

Na putu do Zrenjanina,malo pre Ecke,vidimo putokaz za Carsku Baru.Kaze seka da se seca da su u zkoli ucili o Carskoj Bari ali da se ne seca sta to bese tacno i da bi bilo lepo da svratimo.Stajemo pored restorana Trofej i nekog mini zoo vrta,zvezda upekla ima hiljadu stepeni,gledamo na karti gde je Carska Bara a ja pored vidim i neko Belo jezero.Rekoh Seki da posle Carske Bare odemo i do tog jezera da se bucnem,prokuvao sam ali posle vec 2 minuta Googlovanja shvatam da su to ribnjaci i da to nije jezero kakvom sam se ja nadao...Ulazimo u prironi rezervat Carska Bara,lepo je i fino sredjeno,vidim salter sa natpisom TICKETS.Odlazim do coveka koji tamo radi i pitam ga sta tamo ima da se vidi,on mi objasnjava da je to rezervat ptica gde se oko 250 vrsta ptica slobodno krece i da ima oko 45min pesacenja u jednom pravcu da bi se to obislo...Rekoh hvala puno,nisam bas toliki ljubitelj ptica a i prilicno smo izmrcvareni od voznje,vracamo se mi na skuter i pravac Zrenjanin.

 

Na karti vidimo da posle Zrenjanima postoji mesto koje se zove Melenci i da u centru to mesta postoji jezero zvano Rusanda.Mi svako jezero na karti dozivljavamo kao ovo nase Borsko,cista i bistra voda,prilaza za kupanje koliko hoces itd...Sa puta gledamo,voda nam se cini nesto mutna,ne deluje previse privlacno za kupanje i odlucujemo da nastavimo dalje..."Brzo" stizemo u Becej i na 15ak km smo od Mola,stajemo da Seka zove sestru i kaze joj da smo blizu,sestra odgovara da je na poslu i da ce nas sacekati zet ali usput da svratimo do nje na posao da nas vidi,kaze velika bela zgrada na ulazu u Mol...Odakle sad zgrada?Nisam video ni jednu veliku a kamoli belu zgradu od kada smo u Vojvodini :D Kada smo stigli u Mol shvatamo da u Vojvodini "velika bela zgrada" znaci da "zgrada" ima sprat i da se prostire u sirinu :D ...Doduse nije rekla visoka vec velika ali prvo sto ljudi pomisle kada cuju tako nesto je na visoku zgradu...

 

Stigosmo u Mol nakon 10,5h voznje,nekih 300km...

 

idzs.jpg

 

Prvo sto smo uradili kada smo stigli u Arandjelovac,otisli smo do kineske radnje da za naseg kineza i sekinu zadnjicu kupimo jastuk :D .Tako sam ja dobio vise prostora na sedistu a i Seki je bilo mnogo udobnije...

 

x4i7.jpg

 

Ja gledam u kartu,kao znam sta gledam ali ajde nekada sam bio mladi izvidjac....A i sto bi se reklo:Sta nemas u vugla-pitaj Googla! :D

 

u6uh.jpg

 

c752.jpg

 

Opovo,Seka umire,ne moze da doceka da skine jaknu....Kavica...

 

y68m.jpg

 

83yi.jpg

 

Vratice se Seka i Nele :D

 

sc6v.jpg

 

dgzq.jpg

 

8k29.jpg

 

sjza.jpg

 

4zl8.jpg

 

e9hy.jpg

 

m6a3.jpg

 

1mg9.jpg

 

de4i.jpg

 

m3dw.jpg

 

I na kraju Mol...Nastavice se...

  • Podržavam 18

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Svaka cast legendo!Ja se svojevremeno sa svojim ex motorom kineskim skuterom od 125 ccm nisam usudjivao na puteve duze od 60 km i to sa preventivnim pauzama!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TA 600

Ono sto me odusevljava je sto nam se na putu svi bajkeri javljaju iako smo skuterasi na takozvanom "prdavcu"

 

 

Druze, svaka vama cast na ovoj voznji! 1care.gif Samo, bajkera ne cini koja je i kolika masina pod njim nego duh koji nosi u sebi, a koji vas dvoje svakako imate...

 

Veliki pozdrav i cekam nastavak 1zdravo.gif1Mina.gif

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Svaka cast,jedva cekamo nastavak 0takoje.gif1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

to legendo,kad vidim ove siromasne duse koji se pored dobrih motora para i svega ostalog sto im je bog dao vozaju u krugu od 15 km meni ih zao,koliko su plitki,

ti si legenda

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

To je duh majstore! Sve cestitke i tvojoj lepsoj polovini. Samo napred. Veliki pozdrav od Skuter deke hehe :takoje::zdravo::moto3::care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Stvarno zaslužujete sva priznanja i pohvale :care: kako za hrabrost i upornost tako i za pozitivnu energiju kojom zrači ovaj putopis. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Prosli ste i kroz moj rodni grad, i kroz rodno selo moga oca(Baranda), i niste se javili da vam dam obilazak i ispratim malo kroz Vojvodinu... nemojte tu gresku opet da napravite, ako vas put na ovu stranu natera! :)

Svaka cast! Jos uvek se secam Nntom-ovog putopisa, iako sam ga citao odavno, i ovaj ce definiitivno ostati u mojoj arhivi! :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja