Jump to content

Moto Zajednica

Karburator problem

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Cao svima, srecna nova godina i praznici...Imam jedan problem koji me smara i ne mogu da prodam motor zbog njega...Kada upalim motor,ne mogu nikako da namestim ler gas tj. ugasi se ako mu ne drzim gas skoro do pola,Motor nece da se razvrti dalje od 9000 obrtaja i izbacuje gorivo na auspuh, ALI kada mu zatvorim dovod goriva i sacekam malo da potrosi gorivo on pocne da radi normalno,dobije ler gas ,dobro prima gas i tako dalje,ja sam mislio mi je plovak u karburatoru busan i zamenio sam ga,ali i dalje je isto,pa sam zamenio i cesmicu na rezervoaru i ponovo nece da radi...Da li neko zna sta moze da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Zemun

Svakako ti preliva i hrani motor sa prebogatom smesom,e sad,moze biti dosta toga kao sto rekose drugari iznad.Probaj za pocetak da spustis plovak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Karburator ima cetiri razlicita "kola" za unosenje govia. svako kolo ima razlicite Jett-ove ili srafove sa rupama kroz koje gorivo ulazi. Kad nedodajes gas benzin ide kroz takozvani Idle Jett. Mozes ovu rec da ukucas u Google i videces da ce ti se pojaviti dosta artikala na ovu temu. Evo nekoliko:

http://www.motorcyclecarbs.com/carbs101.pdf

http://www.nitrorc.com/articles/carb/default.asp

Znaci moras ocistiti taj Jett i biti siguran da imas dovod govriva.

Takodje bi proverio usisnik da nema rupa. Cizma izmedju bloka motora i karburatora. Proveri i tvoj filter, jer znam da neki motori dobijaju isuvise vazduha ako kutija sa filterom za vazduh nije prikacena.

Sve u svemu sa srecom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Smanjio sam nivo na plovku i spustio sam iglu, ali opet ista prica samo sada kad zavjem sraf za ler gas radi mi u leru al jedva na 1000 obrtaja...A sto se tice kompresije,ja sam pre nekoliko dana skinuo cilindar zato sto mi je otisao dihtung glave pa mi je voda usla u cilindar, i kada sam video cilindar verujte mi i bolje cilindre od ovog sam bacao... :) ali sam ga vratio, samo sam zamenio dihtunge...Moguce da je kompresija losa ali ako je radio do sad kako sada ne radi...Ja sam samo zamenio dihtunge...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

POKUSAJ JOS MAKO DA SPUSTIS IGLU NA SIBERU ,MOZDA TI JE FILTER VAZDUHA ZAPRLJAN PA DOBIJA VISE GORIVA ,PROBAJ BEZ NJEGA,ILI  AKO IMA SRAF ZA STELOVANJE SMESE SMANJI DOTOK GORIVA....

sorry ostade mi caps lock :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

Nisi napisao jel ti se to naglo pocelo dogadjati ili postepeno.

Postepeno:

Obzirom da ti je najvjerovatnije kompresija"nula",probaj da provuces licnu(od kabla) kroz osnovnu diznu da tako prakticno smanjis velicinu dizne.Pocnes sa nekom tankom  pa povecavas dok ne dobijes zeljeni efekat(ako nisi nikad radio nesto slicno neka ti pomogne neko  ko jeste ili  cemo pokusati ovako da ti pomognemo).

Naglo:

Stavi filter za gorivo na dovodno crijevo(prije karburatora) i izduvaj karburator jer postoji mogucnost da postoji neka trunka u dijelu gdje iglica treba da prekine dovod goriva(ona na plovku)

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ocistio sam ceo karb,svaki moguci deo,oprao sam filter za vazduh ali nece da radi :)...To mi se desilo odjedanput,vozio sam motor (izivljavo se na njemu) svaku brzinu do kraja obrtaja,i kad sam stao na semaforu motor je poceo da drnda i ugasio se i nije hteo da upali tako da sam ga gurao do kuce i kad se ohladio upalio je i tad mi je otisao dihtung glave tako da sam ga odmah ugasio cim sam video bazen antifriza iza sebe...to je cela prica...mada me je i struja zezala ali sam nasao kvar,neka zica se otkacila...Tako da struja nije 100 posto zato sto baca dobru varnicu, a ona iglca na plovku sto zatvara dovod goriva dobro dihtuje kada podignem plovak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Ljeljenča

OK.

Upali ga,pusti da malo odradi,pa odvrni svjecicu,slikaj telefonom(ili kako vec?),pa postavi sliku ovde.

Probaj i opciju sa "licnom",pa javi...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

1. Na Bozic se nista ne radi, osim krkanja i pijenja, pa te mozda zato tera maler.

 

2. Idi lepo u sredu kod cika Spaleta da ti namesti masinu, ponesi mu malo pecenja da ga odobrovoljis-on voli i prase i jagnje, i eto to je resenje.

 

3. A sad lepo peri ruke, pa za sto, a zatim u krevet.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja ne verujem koji sam ja kreten, polomio sam onaj lim na plovku za stelovanje igle...Gde mogu to da kupim?Zvao sam gedzu ali on hoce samo da mi proda ceo karb, nece samo taj deo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1836 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

trebalo bi da je lim od mesinga ,pa ako ne nadjes nigde pokusaj da zalemis daj deo ili da iseces malo veci komad pa da njega nalemis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja