Jump to content

Moto Zajednica

univerzalni štender

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

drugari,

 

hteo bih da dođem u posed univerzalnog štendera za motor..

ako neko zna nekog majstora koji se bavi izradom takvih štendera, ili je već sebi napravio kod nekog, neka ostavi kontakt telefon..

 

hvala svima unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Pa sta vredi koliko je u luisu, a kako doci do luisa ili ko ce to da ti donese za 20e? Dacu ja i 30e, ali sta mi vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

pa donosio je neki tip iz sente nije uzimao nista a slao je postom

za 30 e cu ja da ti napravim isti onakav...

;D

 

koji tip, wice..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022

Da to je taj lik zove se Caba iz Sente ja licno nisam zadovoljan sa njegovom uslugom ,

 

kao prvo dugo sam cekao robu narucio sam kisna odela ona za 10 evra pocetkom Jula a stigao mi je krajem Avgusta kad me zvao kao stigla ti je oprema da i neke rukavice i rekao sam mu da mi sad posle 2 meseca netreba . :-[ Ma iznervirao me samo a sad sam preko nekih iz Ade oni su ok za 2 nedelje stiglo sve. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

pa donosio je neki tip iz sente nije uzimao nista a slao je postom

za 30 e cu ja da ti napravim isti onakav...

;D

 

koji tip, wice..?

Rijetki su ono fakat dobri za Stroma!Ovaj iz Louisa nije jedan od tih!Daj nekom da ti napravi nešto čvrsto s vilicama,a na motor ušerafi valjčiće!Sve ostalo za tako težak motor nije sigurno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sa ovim se Afrika podigne malim prstom. Do skoro bio oko 30e, ne znam sta im je sad... Postoji i dodatak za dizanje prednjeg tocka.

 

http://www.louis.de/_40699e759edc335a19e807efc0211fceb0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=30&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10003369

 

j2Fgo_10003368890fr065a0107efe6.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: BGD

Treba i meni. Juce sam posudio od druga stender iz Luisa (nedavno ga je nabavio za 20 evra). Nisam jos podigao TDM-a, sada ne znam ni da li da dizem sa njim, ako je slab.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Treba i meni. Juce sam posudio od druga stender iz Luisa (nedavno ga je nabavio za 20 evra). Nisam jos podigao TDM-a, sada ne znam ni da li da dizem sa njim, ako je slab.

 

TDM sam dizao sa ovim Lalajkovim i nije se bunio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Ima jedan covek u SM radi kopije, doduse malko ojacane, iz Luisa..

Ako nekom treba, cena je 1500din.

Slike za koji dan. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Rijetki su ono fakat dobri za Stroma!Ovaj iz Louisa nije jedan od tih!Daj nekom da ti napravi nešto čvrsto s vilicama,a na motor ušerafi valjčiće!Sve ostalo za tako težak motor nije sigurno!

 

Yamaha TDM 850 - 198.0 kg (436.5 pounds)

Suzuki V-Strom 1000 - 208.0 kg (458.6 pounds)

 

Razlik u tezini je 10kg. Ovaj iz Louisa kao sto je Lalajko okacio sam koristio i ima atest do 150kg. Tj 150kg na zadnjem tocku. Ja ga koristih bez problrma. Milim da tih 10kg razlike nije neka frka.

Ili mozda gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Rijetki su ono fakat dobri za Stroma!Ovaj iz Louisa nije jedan od tih!Daj nekom da ti napravi nešto čvrsto s vilicama,a na motor ušerafi valjčiće!Sve ostalo za tako težak motor nije sigurno!

 

Yamaha TDM 850 - 198.0 kg (436.5 pounds)

Suzuki V-Strom 1000 - 208.0 kg (458.6 pounds)

 

Razlik u tezini je 10kg. Ovaj iz Louisa kao sto je Lalajko okacio sam koristio i ima atest do 150kg. Tj 150kg na zadnjem tocku. Ja ga koristih bez problrma. Milim da tih 10kg razlike nije neka frka.

Ili mozda gresim?

I ja sam redovno dizao TDM-a na taj iz Louisa. Ne buni se .

Njegova najveca mana u odnosu na stender sa sarafima je sto motor lagano klizi po njemu, pogotovo ako ga drmas. A nikada ga ne dizes cisto da bi stajao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Rijetki su ono fakat dobri za Stroma!Ovaj iz Louisa nije jedan od tih!Daj nekom da ti napravi nešto čvrsto s vilicama,a na motor ušerafi valjčiće!Sve ostalo za tako težak motor nije sigurno!

 

Yamaha TDM 850 - 198.0 kg (436.5 pounds)

Suzuki V-Strom 1000 - 208.0 kg (458.6 pounds)

 

Razlik u tezini je 10kg. Ovaj iz Louisa kao sto je Lalajko okacio sam koristio i ima atest do 150kg. Tj 150kg na zadnjem tocku. Ja ga koristih bez problrma. Milim da tih 10kg razlike nije neka frka.

Ili mozda gresim?

 

Svaki proizvod koji se napravi (u zavisnosti od namene) ima neki koeficijent sigurnosti tj. može da izdrži/ponese/optereti sa 10,20,50....100%... više od deklarisanog nominalnog opterećenja. Tako da možeš biti potpuno siguran što se nosivosti tiče, osim toga ne zaboravi da nosač ne nosi celokupnu težinu motora već nekih 70-80%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne razumem gde da kliza, ako ti motor i stender stoje na ravnom, ne moze da mrdne. Nosaci na kojima motor lezi su od gume, meke a ujedno jake i motor je bukvalno zalepljen za stender. Evo bas sad mi je motor na stenderu radio na blagom nagibu nekoliko minuta da se lanac prosusi pre podmazivanja. Nije mrdnuo.

 

A sto si tezine motora koji treba da nosi, nista se ne brini. Moze da podnese i mnogo teze motore nego sto je Afrika, Transalpa ili TDM-a (koje sam imao prilike da dizem). Ovih dana cu da narucim iz Lousa i dodatak za prednji tocak.

 

YtOzH_picture0061024x768kw7.th.jpg Ylwty_picture0081024x768sb9.th.jpg XtS9Q_picture0071024x768sd6.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

ima'l neko sliku tog mitrovačkog produkta?

ima'l neko iskustva sa istim?

 

ajmo malo epp, ubedite nas trošadžije da kupimo ;D

 

ovaj iz louisa je izvrstan samo malo teže dostupan ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2625 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Ne razumem gde da kliza, ako ti motor i stender stoje na ravnom, ne moze da mrdne. Nosaci na kojima motor lezi su od gume, meke a ujedno jake i motor je bukvalno zalepljen za stender. Evo bas sad mi je motor na stenderu radio na blagom nagibu nekoliko minuta da se lanac prosusi pre podmazivanja. Nije mrdnuo.

 

A sto si tezine motora koji treba da nosi, nista se ne brini. Moze da podnese i mnogo teze motore nego sto je Afrika, Transalpa ili TDM-a (koje sam imao prilike da dizem). Ovih dana cu da narucim iz Lousa i dodatak za prednji tocak.

 

L7rrp_picture0061024x768kw7.th.jpg XwsOu_picture0081024x768sb9.th.jpg oJ5zO_picture0071024x768sd6.th.jpg

Kad imas kutijastu viljusku.

Na vecini novijih modela, pogotovo na R-ovima su viljuske  zaobljene, nepravilnog oblika , pa - klizi.    Ozbiljno.

Da ne kazem kad perem motor pa ga na stenderu setam napred -nazad, da operem skroz i prednji tocak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Ja sam ovaj uzeu u Extrem-u u Zemunu a cena je koliko se secam bila nesto malo preko 5.000. Inace univerzalan je a ove stopicu su nesto kao plastificirane pa ne kliza zadnja viljuska.

 

post-524-12878992723685_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

I ja sam redovno dizao TDM-a na taj iz Louisa. Ne buni se .

Njegova najveca mana u odnosu na stender sa sarafima je sto motor lagano klizi po njemu, pogotovo ako ga drmas. A nikada ga ne dizes cisto da bi stajao.

 

Kako ti klizi kada su mu nosaci postavljeni gumom?

Jos tebi u Sremu, sve ravno, do prvog brda imate 250km  ;D Meni nije mrdao ni mm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

Sa ovim se Afrika podigne malim prstom. Do skoro bio oko 30e, ne znam sta im je sad... Postoji i dodatak za dizanje prednjeg tocka.

 

http://www.louis.de/_40699e759edc335a19e807efc0211fceb0/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=375&wgr=423&list_total=30&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10003369

 

smCXT_10003368890fr065a0107efe6.jpg

 

Imam ga!  :-\ Dok s tim digneš Stroma oteliš jaja!A sam da ga digneš gotovo nemoguće!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja