Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Svi idu , sto ne bi i mi? Jucce zena rekla da, danas se spremamo , ujutro u 7h smo na skelu u Ban. Palanku...pa ako je jos neko krenuo tim putem i u pravcu transfagarasana i transalpine...mogli bi zajedno ili...ili :zdravo: ...imamo rez.spavanje kod Jankovica u Curtea de Arges i u Sibiu, hotel,za dalje snacicemo se,znam jez. tako da nije problem. :moto3::zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)
:zdravo: Srećno! Važno je da se krene, a sve ostalo će biti kako treba. :Mina: Verujem da mnogi od nas, koji planiraju da prejezde ta dva rumunska visa, sa nestrpljenjem očekuju opis doživljaja po uspešno završenoj turi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Na brzinu jedan pozdrav iz restorana na vodi BLEA LAK jezero na vrhu Transfagarasana, hrana odlicna, kolega motociklista kolko hocete iz svih krajeva, vreme do tunela letnje a s druge strane, zimsko. Ovde na jezero magla. Veceras detaljnije pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Prvo da se izvinim kolegama sto nisam nastavio pisanje...iz raznoraznih razloga, malo umorni ,previse sedeli uvece. Al najvise nas je pogodilo to sto su nam javili da moramo da se javimo na posao ranije u Svajcarsku.Trebalo bi i kuci srediti nesto pre puta. Sad mora da skratimo i putovanje <_< odlucili da ne svratimo u Brasov i okolinu,i tako skratimo za jedno dva dana put. A mozda bi i vise sedeli neznam. O TF i TA ovde je dosta pisano,tako da ne bi ja puno pametovao vec onako moje videnje i misljenje a mislim da bi svako od nas trebao da poseti ova mesta jer zaista nije ni tesko ni komplikovano niti skupo u odnosu na zapadne destinacije, nas je kostalo 200e 3dana dva nocenja. Ali nismo uopste stedeli,jelo pice, sipo skuplji benzin...Krenuli smo u petak ujutro na skelu i presli u ram , a odatle za Derdap uz poneko stajanje tu i tamo. Vreme nas je bas posluzilo...sunce, oblaci ,vetar taman :moto3: Kakav je put do Derdapa znamo , nije nesto al za mene ok. U tunele nisam primetio rupe ,malo mokro tu i tamo , dosta zakrpa...i tako stigne se do Derdapa...granicni prelaz bez problema. Na rum.str. pitam za menjacnicu i odma promenim 200e da ne mislim poslegde je /kasa de skimb valutar/menjacnica\1e 4.3lei. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200
iqw4.jpganj3.jpgUlazimo u prvi grad u Rumuniju, Drobeta Turnu Severin,ali samo da natocimo gorivo i krecemo dalje bez zadrzavanja. Put je veoma dobar, ali vetar duva ko lud . Taj dobar put ubrzo nestaje, pa mi se ucinilo /da nisam mozda pogresio put :stabre: ali to je to. miyw.jpg doooosta zakrpa i kojekakvih rupa,manjih...prolazi se kroz dosta naseljenih mesta..Plan je da se do predvece stigne u Curtea de Ardes, gde smo rez.sobu.Na putu se krecu raznorazna vozila medu kojima i zaprezna kola i to u vel.brojufpde.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Oko podne smo stali u jedan restoran da ga tako nazovem, da rucamo. Nije bilo lose narocito corba a i jeftino dosta.Tu smo se bas odmorili.Sldecae mesto gde smo opet stali je Rmniku vlcea///lep grad,stali smo u centru u neku finu bastu da se rashladimo,bilo je jako toplo.Dalje putem video sam i poiciju koja nije dirala motoriste. Razgovarao sam sa dvojicom ,jedan je bio raspolozen za pricu dok drugi samo odmaknuo glavom.Dok sam vozio gradom ,trazeci rest. bastu neko iz mercedesa sa desnim volanom mi se obraca na srpskom,de si brate,kuda...ja mu odgovorim /trazim pivo! On mi pokaza bastu restorana gde sam stao al on nije i vidim Bugarske tablice :lol: Jedno dvadesetak km ispred Curtea de Ardesprolazimo pored kampa i vidim neko nam mase i zove da svratim kod njuh . Vidim ljudi oko grila pa hajde reko da svratimo. Ulazimo u kamp,prilazi nam zena i pozdravimo se i nudi nam smestaj u bungalove.Pogledao sam i nije lose ,lepo al kazem vec smo rez, smestaj u Curtea...tako da se tu jos malo ispricasmosa nekim turistim iz Bukuresta koji su takode posli na TF ali sa kolima.Oko 5h stizemo u Curtea de A.pronalazimo pansion gospodina Jankovica i lepo se smestimo.Prvo smo upoznali kuvara, iz kragujevca,koji nam je napravio odlicnu veceru...karadordeva. Zatim ubrzo nam stize i gazda Jankovic.Super covek, sedeo je s nama pricali smo dosta a zatim nas je pito dal smo platili sobu i koliko,rekoh mu da nismo ali da je devojka rekla 18e ...a ne ne i zove konobaricu i kaze joj za ove ljude iz Srbije cena je 5e po osobi a ti da kazes svim tvojim drugarima bikerima a i svima iz Srbije da je za njih 5e ;) Super ,nema sta. Smestaj nam je bio extra , parking za motor je bio pozadi sa njegovim kolima.Ujutru pre polaska smo obisli manastir do kojeg se moze i peske nije daleko od motela.Polazak na TF je bio u 8 po nasem vremenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Ljudi ja ovde nemam toliko vremena da pisem , radi se dosta,npr. juce ceo da i celu noc!!! I treba da krenete nego sta,al nemora da znate bas toliko o svemu , ja sam toliko proucio sve to ,tri god se spremam na put i uvek me nesto sprecilo. E kad sam stigo tamo nekako mi sve bilo poznato kao da sam vec bio tu ...gledajuci mape,slike, google earth i citajuci putopise..

Drugi dan ujutro oko 8 h posle pozz.sa nasim domacinima ,krenusmo put TF.Moj TDM je bio onako dosta natovaren mislio sam kako cemo samo izdrzati te planine ,svasta se mota po glavi ipak krecem na takav put sam sa zenom, drugari svi odustali...

Put prema planini pocinje kroz dosta naseljenih mesta i tu bi trebalo voziti polako ima svasta na putu i zivotinja i...a ni asfalt nije na zavidnom nivou...brzo se stigne do brane gore, tu se treba zadrzati malo vise nego ja...malo smo fotkali i krenuli dalje , a ima vremena ne treba zuriti.Dalje oko jezera se nailazi na bezbroj krivina,dobrog i loseg asfalta , uglavnom suma sa strane se nevidi nista al ponegde ima lep pogled na jez. Do tunela ima jako lepih mesta gde treba stati pored puta jer je pogled fantastican...na jednom parkingu smo upoznali neke ruse...odusevili su se kad su culi da smo iz Srbije ,odma je jedan od njih uzeo aparatpa nas slika te ovako te onako pa da pomerim motor da se vidi ovo ono rekoh pomeri ga ti na ovu uzbrdicu ,ostali su mu se :lol:

Vreme, nisam to pomenuo,jutro hladnjikavo,dole, gore pomalo vetar i sve vise kako se penjete /hladnije...tako da mislim da treba biti u punoj ratnoj opremi,kako su nas nekad ucili /spremamo se kao...nista nas nesme iznenaditi...tako da pre nego sto krenete dobro da pratite vremensku prognozu,voziti tu deonicu po kisi to je katastrofa,bacili ste pare nit sta vidis nit uzivas gore ako je magla dzaba ste bili...motor moze da se vozi nije problem ali...pametnije je odloziti put u slucaju kise!

Pre ulaska u tunel onako ,sunce u tunelu ulazim nista ne vidim sreca pa pratim jedan auto ...dole ima dosta vode pa treba biti pazljiv...to bi po meni bio prvi deo puta TF . Kad se izade iz tunela ceka vas iznenadenje ,kao da ste se vratili u zimu...ljudi dobro obuceni , magla vidi se pomalo snega,sve to deluje neobicno...uz put ima jako vel.br.prodavca,svasta prodaju pa cak i svinjske kozure,video sam da to jedu a pitam se kad je klao svinju ...ja sam kupio jagnjecu kozu i stavio na sediste,tako smo se do kuce prijatno vozili,ne znojis se na tome a i toplo je! Ovde smo pravili vel.pauzu za rucak...velika zato sto smo stigli jos u 11h pa jos ima magle i druga silazna strana se ne vidi...rucali setali fotkali a kad se magla podigla ,ima sta da se vidi...prelepo,uzivali smo za sve pare.

Rucak u restoranu na vodi i nije bas jeftin...za nas dvoje preko 30e!pozz moram da radim...slike nadam se veceras...a i nesto mi ne ide to stavljanje slika kao ih stavim :stabre: prethodne se obrisu :zdravo::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Motor je bio parkiran do puta a oprema na njemu ,dok smo mi setali,niko nista nije diro posto je neko pito dal se krade...ja do sad nisam ni zakljucavao volan ni kacige nista kao i vecina motorista kojih gore ima u izobilju najvise rumuna madara poljaka poneki svaba a nasih nisam sreo nijednog!Pored mene su bila parkirana dva motora, strom i versys svajcarci...naime to je bio bracni par iz rumunije koji su motorima dosli na odmor.nakon kratkog upoznavanja oni nam predlazu da vozimo zajedno do raskrsnice pa oni za Brasov mi za Sibiu ...eto mogli smo i mi tamo!Krenusmo zajedno,rum napred ja za njim a zena njegova zadnja ...ja polako onaj nesto juri odjednom vidim i ona pocela da obilazi i peglaju oni samo tako ja ih stizem polako al opet odlucim da ne zurim jer je i spust lep i interesantno mi je da nesto i vidim ...primetili su da zaostajem pa su me sacekali i napravili smo pauzu kod vodopada.Da bi videli vodopad trebalo bi pesaciti sat vremena do njega <_< kazu ljudi...nema sanse da toliko pesacim i to uzbrdo.fotoaparat je priblizio vodopad koji se vidi onako gore u brdo,i to je to idemo dalje...put je dobar mislim da je bolji nego s druge strane sve do raskrsnice. Svuda pored puta su oni betonski krajputasi pise lepo koliko ima do odredenog mesta inace je svuda dobro obelezeno, putokazi ...inace nisam jos vadio navigaciju.

Ubrzo stizemo u ravnicu gde stajemo na jednom parkingu i gledamo nazad planinu onako tuzni sto smo vec prosli. Odjednom mi zena kaze/e ajde da se vratimo nazad!!!Kako bre nazad :lud: Ma ko zna kakva je ta tvoja transalpina,ovo je bas lepo!He kad je i zeni bilo lepo /sta da vam kazem...Pa ipak idemo napred :nanana: Na raskrsnici idemo levo,za Sibiu...put do grada je extra,pricam drugarima sa r motorima mozete ne 299 nego 499km na sat :moto3::lol: Na ulazu u grad stajem da stavim navigaciju da bi lakse pronaso hotel...vodi me ona tako al znam odprilike gde treba da idem i pogresi jednom pa drugi put rekoh ako i trci put tresnucu je o asfalt...nervozan sam bio najvise zbog vrucine...na kraju mi kaze stigli ste na svoje odrediste,a vidim da lepo pise druga ulica nije to ta i onda stanem bacim i kacigu i navigaciju psujem i derem se nasred ulice >:( ...pitam prolaznika za ulicu i br. kaze covek eto tu iza ugla pocinje ta ulica a hotel je na drugom kraju...!Napokon stizemo u hotel,portir nam prilazi jos na kapiju i pozz nas na engleskom ;) skinem kacigu i pitam ga jel zna neko rum. ooo da kako da ne mislio sam... :hej: ulazimo na recepciju da se prijavimo kazem da smo rezervisali juce ma jok nema vas na spisku nemate rezer. :stabre: ali nije problem imamo sobe!Dobro , pozz koleginicu sto je radila juce, ona se smeje. Smestaj dobar...malo se odmorili i krenuli u grad peske jer je na 10min od hotela. Centar je jako lep,stari grad,prosetali, sedali po kafficima, bastama...kad se smracilo bilo je dosta hladno ,trebo sam i trenerku da uzmem,a zamalo da krenem u kratke farmerice.U povratku u hotel vidimo svadba pa smo malo posmatrali...obilazim motor kad do mene jedan Kawasaki, Finac vidim kod njega sve neke lampice , alarm :zbunjen: e pa ja necu ni da zakljucam ovu moju kantu cak ostavljam i satorsko krilo na njemu. Naspavali se dobro popili jutarnju kafu na terasu, i dok sam ja sredivao motor za pokret zena ode u radnju da kupi dorucak pa cemo negde u sumu na travu lepo da sedimo i jedemo. Platili smo hotel 33e i sad ajd da pitam kuda za Sebes,portira i sad on mi prilazi vodi me do zida i na karti mi pokazuje/vidis ovde je hotel ides levo pa vamo pa...a bazdi na rakiju i to onu domacu :lol: prekinem ga i kazem da necu nazad, tuda sam doso...tako da hvala hvala snacicu se... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: margita
  • Motocikl: BMW 1200gs ADV , Kawa ZX10, qingqi 200

Treci dan ujutro,nesto posle 8h krecemo iz hotela ka Sebesu odakle cemo krenuti na TA ...svracamo na benzinsku pumpu ,natocimo gorivo da bi imali celu TA da predemo/gore nema benz. pumpe/Put ne tako interesantan ali dobar ,moze da se vozi malo brze. U sebes na kruznom toku se skrece za TA ima putokaz za Sugag..odatle se ide kroz dosta naselja...dalje u sumu stajemo da bi doruckovali...takode vidimo usput dosta turista koji kampuju gde god im padne napamet i na TF isto.Vreme je bilo super a voznja kroz sumu bas nam je prijala. Stajali smo na dosta mesta,razgovarali sa drugim motoristima...u mestu Sugag stajemo u centru da bi zena nesto kupila u radnju...prilazim dvojici i zapocinjem razgovor,kazu normalno je da se nedeljom ide u crkvu a da zene i ne kuvaju rucak vec se jede sta se ima od juce! ;) Pitam od cega ljudi ovde zive,sta rade...neko radi u grad neko na branu a ostali stocarstvo ,prodaja mleka i sira, jaganjca a vecina njih prodaje drva...kazem da se kod njih jako puno seku sume nasta mi odgovara da se dnevno sece po 2000hektara dnevno,od strane sumske uprave :lud: /dal sam dobro zapamtio tu cifru!?!/Idemo dalje kroz lepe predele ,srecem dosta motora cini mi se vise nego na TF...neko sa trkalicom tako me obiso da...:staa2: na jednom parkingu primecujem dva BMW/a vide se kasnije na slikama, i jedan me ubrzo stize pravim mu rukom da me obide sto je i ucinio ,drugi koji ima i saputnicu vidim da ne zuri nece napred...meni nesto ne da mira i odlucim da ga dam i ja po gasu i stignem rumuna na BMW/u ...stignem ja njega i pratim neko vreme al me zena non stop gura i >:( vice polako ne zurimo...i ubrzo ispred jedne krivine usek na putu ,rupa sta li je onako nizbrdo kocim al...udarim tako jako da ,kasnije primetim malu pukotinu na pr.blatobranu nista strasno al odustajem od jurnjave pa polako sustize me i drugi BMW,stajemo kod brane ,upoznajemo se i uspostavi se da svi idemo istim putem/ Trgu jiu,Petrosani , Karansebes, Resica...oni su iz Resice.Na ovoj deonici ima dosta radova na putu na jako puno mesta su sekli put zbog postavljanja cevi tako da taj deo od nekih metar i nesto kako gde , nije asfaltiran pa se mora usporiti pa polako preci. Zatim na dva mesta neasfaltiran put u duzini od po 500, 600m drugi krace, nista strasno malo prasine ne skodi...

 

Odlucujemo da dalje putujemo zajedno,mi sa zenama polako/ a njega pusti :lud: kaze mi ovaj drugi a i odavde pocinje TA ovde je najlepse pa necemo zuriti ...i stvarno je tako ...zastaje dah, penjemo se sve vise nov asfalt doduse jos se radi,postaje sve hladnije...zeni poplavila ruka od drzanja kamere!!!Gore smo stali malo slikali posmatrali al kacige vidim niko ne skida , duvao je vetar i temp je bila negde 5,6 stepeni :ups: Odatle stizemo u mestu Rnca ,zimi raj za skijase,tu pravimo pauzu za rucak . Idemo s njima u jedan restoran gde oni uvek svracaju, poznaju gazdu ...ok .Tu se uz pice malo bolje upoznamo...jedan od njih se bavi prodajom moto guma i disk plocica,uvoz Italia i... ja im kazem da sam platio za hondu disk pl. oko 80e a kod njih 50e :hej: Rucak je bio dobar najeli se pa rekoh i ja da platim ,jok ne moze...bar pice?...ne moze!Moji prijatelji iz Srbije nikad ne placaju!!! :care: Ja kad sam bio kod vas i na skupove i po kafanama nigde nista nisam platio!Krecemo iz rest. i pocinje polako da se spustamo...njih dvojicanapred voze ja za njima i kako se spustamo stalno se koci ne skidam prste sa kocnice skoro...ma nesto mi smrdi , neka paljevina dal mi nesto gori svasta mi prolazi kroz glavu u sekundi ,saginjem se mirisem nista ne vidimpa se setim to je od plocica setih se ,stavio sam lose plocice pa sad :stabre: kako cu do dole. brzo stanem na parking oni odmakli... silazim s motora zena se uplasila sta sad , sagnem se pogledam pomirisem gledam ...nista sve ok skidam i kacigu nebi li bolje...opet nista , ma idemo , kad evo ga rumun vraca se vidi da me nema pa veli da nisam mozda pao...kazem mu sta je , medutim kaze ispred nas je bila dacia upalile joj se pakne tako da su i onito osetili! Olaksanje :lol: Oko Petrosana ima dosta radova na putu i vozila se propustaju naizmenicno /semafor/ koji ovi nisu bas puno :zvizduk: tako da i ja za njima peglam. Vozili smo za Haceg...Caransebes...Resica gde smo se rastali a mi produzili za granicni prelaz Vatin gde smo stigli oko 21h pa jos pola sata do kuce...tako da smo za 3dana presli skoro 1300km potrosili 200e a moze i manje,mislim da vredi svaku paru...

Dogodine cemo ponoviti , malo prepraviti rutu, u zavisnosti sa kojim motorom cu ici ,ako bude solo bez zene onda ide Honda :moto3: sa min prtljagom ,koji ce mi toliko stvari! Putopis je trebao biti malo drugaciji, da sam odma piso, al ko je mogao da predvidi...Mozda sam nesto i zaboravio da pisem , ako nekog nesto interesuje posebno...sutra uvece i preostale slike.Pozz :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Pozdrav Dorel.

Pohvaljujem putovanje,zaista ste se odlicno proveli.Mnogo mi je zao sto nismo isli zajedno,bilo bi jos bolje.Velike pohvale i za putopis prvenac.

Do skorog vidjenja-veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja