Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

I Tenere 1200 kad su predstavljali izgledao je ovako. Sad je krmača od 250 kila. Valjda neće tako biti i sa Afrikom...

 

Yamaha_Super_Tenere_2010_proto_stpz.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Super Tenera i ovaj prototip nisu u istom rangu - ili se barem ja lično nadam da neće biti :) Činjenica je da svi enduro i kvazi enduro motori pomalo liče, ali je izgled dobrim delom uslovljen njihovom primarnom namenom (stvarnom ili simuliranom). No da se vrnem na poređenje Super Tenere i ovog prototipa. Super Tenera je krmača od 265 kila. Klasičan putni motor koji može da siđe i na malo makadama pod uslovom da ga tera neko dovoljno jak i sposoban. S druge strane, barem prema najavama, a sada i kad ga uživo gledamo, ovaj prototip treba da ima max oko 180 kila. To je svega neki kilogram teže od enduro jednocilindraša od 600ccm koga ja trenutno teram... Meni se tu svako dalje poređenje završava... Takođe, ovo ima prednji točak od 21" što mu donekle uže determiniše primarnu svrhu. Na kraju Honda već ima dva putna "endura" velike kubikaže - Crossturer i Crossrunner. Jedan od 1200ccm i jedan od 800ccm. Oba su isto kao i ova Super Tenera i kao i veliki "enduro" Triumfi i BMW-i - primarno udobni i pouzdani putni motori sposobni da sa odgovarajućim gumama siđu i na blaži makadam ako ih potera neko sposoban.

 

Meni ovaj prototip koncepcijski spada u kategoriju KTM 950 Adv. Ako se pokaže pouzdaniji od KTM-a i ako bude imao manju potrošnju (ne sumnjam ni u jedno ni u drugo :D :D :D), onda je to pun pogodak.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Super Tenera i ovaj prototip nisu u istom rangu -

 

Nece ovo hvala bogu imati veze sa Tenerom i ostalim Maxi Endurima izgleda ...

"it`s about 175 kg dry, about the same as a BMW Sertao, and a over 10 kgs lighter than the BMW F800 and XT660 Tenere ...

And it has "proper" sized off road wheels. 18/21 inch. Is it ideal? No, still heavy.

BUT, its a truck load better than any of the other major manufacturers have done in the last 10 years regarding bringing an adventure bike to market that takes weight seriously."

http://www.advpulse....-twin-revealed/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Koliko vidim, Honda je ozbiljna sa ovim, pocela je lagano i marketinsko/reklamna utakmica.

 

Ovo nije izbaceno slucajno.

 

Izgleda mi da na prvu direktno udara na F800 Adventure i Tigar 800XC, a realno ocekujem bar dva modela, jedan sa 19/17 tockovima i drugi u ovoj konfiguraciji 21/18.

 

U svakom slucaju, svidja mi se da se Honda odlucila na ovaj korak :).

Jos da vidimo novu Teneru sa trocilindricnom motorom o kojoj se vec duze vrijeme suska...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Pa vi ste neverovatni :) Jos nema nikakvih podataka a ovde u temi vec stoji da ce biti kao KTM po performansama i jedini motor koji mu moze parirati. Da ce imati 180kg i 800cc. Vec zadovoljava sve kriterijume pojedinih - verovatno izgled sa slike. Ovo je meni pljunuti tiger mada mu farovi malo vuku na yamahu. Za offroad mislim da ne moze da pridje maloj teneri. Bezlican motor kao i noviji mali strom! Nema sanse da ovo bude ispod 200kila. Za paralel twin necu trositi reci. Sve u svemu buduca skupa igracka za lovatore, kvazi adv vozace!

 

Ps: Rado bih je posedovao, cak mi se i svidja ali eto posto svi balavite da bar jedan post bude kontra :) Ko je gledao film 12 gnevnih ljudi ukapirace poentu ovakvog posta. Aj uzdravlje

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja