Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 44 minuta, Milanezi je napisao:

Ideja ti je odlična, jel to žena aminovala...pametna žena :D

 

Afrika je kao koza, ima dosta bolje off road mogućnosti od Stroma. Ipak, meni je više legao Strom, više je putniji motor, možeš i sa njim pregaziti makadam, skoro isto kao i sa Tracerom. 

Afrika ima mirniji agregat, sa manje vibracija, bolji, mekši menjač, ali se Strom lakše i bolje vozi po krivinama. Kočnice su odlične na oba motora.

Kad ih probaš, vidiš da su to različiti motori iako na papiru deluju slično.

Za tebe i ženče, čini mi se Strom kao bolje rešenje.

 

Ma sa ženom ću se teško izboriti, neda više pare za moje motore;).

O ukusima ne treba raspravljati, a ja kažem da mi Afrika generalno lepša od Stroma, ali je ovo o njemu napisano sigurno tačno.  Nego i ti si nešto o njemu razmišljao posle malog  Stroma...

Ja sam pre vozio malog Stroma i nije baš bio stabilan i udoban na krpljenom asfaltu i makadamu sa putnim gumama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Najbolje da probaš. Ja sam vozio onu iz Delte, testni primerak. Raspitaj se dal je još na usluzi, iskoristi ako jeste.

Lepa je, još ako ti i legne, to je to :takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Kikinda

Po mom iskustvu, ukoliko se ne vozi ozbiljniji off, nema potrebe ici na prednji tocak 21. ( vozi sam f800gs )

19 inca je bolji izbor za asfalt i krivine a dobro ce sluziti i za blagi off, makadm.

Svojevremeno sam bio zainteresovana da menjam svoju Super Teneru za Tracera pa mozemo organizovati neku test voznju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
pre 13 minuta, Borhez je napisao:

Po mom iskustvu, ukoliko se ne vozi ozbiljniji off, nema potrebe ici na prednji tocak 21. ( vozi sam f800gs )

19 inca je bolji izbor za asfalt i krivine a dobro ce sluziti i za blagi off, makadm.

Svojevremeno sam bio zainteresovana da menjam svoju Super Teneru za Tracera pa mozemo organizovati neku test voznju.

Da ne ofujemo temu, kad otopli, eto razloga za vožnjicu;),

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Baš to htedoh da predlozim, da probaš.

Džabe razlika u ogibljenju, ili super ciklistika kod Afrike, ako tebi djolji ne štima nešto u vezi ergonomije. Niko ti ne moze dobro opisati razliku čak iako je probao oba motora.  Ti si Ti i znaš šta te greje i šta ti prija, a realno imaš mogućnost u Delti da probaš debelu. Stromče si vozio tako da...

 

Ne znam koliko si visok, ali ne zaboravi kada je budeš probao da imaš mogućnost podešavanja vozačevog dela sedišta.  ;)

 

ps. Ja sam oduševljen (i više od toga) svim njenim mogućnostima. 

 

.....

 

Ne videh Borheza...  retko se dešavaju ovako dobre prilike da obojici bude dobro!  ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

BusMan, ok je sve to da lično probam pa vidim šta i kako je... mada je za to potrebno oba motora provozati po isti putevima koji bi sadržali i asfalt i makadam, a to je teško organizovati. Zato sam mislio i postavio pitanja u ovoj temi o Africi, da vidimo nečija iskustva  i poređenja. A u ostalom i onako je tema malo zaspala pa da je pokrenem ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ahaa, taj rad...  Na žalost nisam probao Stroma pa bi bilo glupo bilo šta da kažem. A uzgred, svidja mi se njegov izgled. 

Ali ga je Doktor imao i ovim rekao sve: 
 

Po meni 2 prilicno razlicite kategorije. Strom gotovo potpuno orijentisan asfaltno, a Afrika u dobroj meri orijentisana na off road (dimenzije tockova, hod ogibljenja, geometrija...).

 

Ja bih na to samo dodao da CRF1000, osim offroad,  sada ima i odlične asfaltne sposobnosti.  ;)  

 

Msm, pazi, ima raznih klipova po YT i sa Stromom i sa Afrikom, i po offu i po asfaltu gde nekome deluje da Strom opusteno pegla po gudurama. Medjutim, mi zapostavljamo činjenicu da smo upravo mi ti koji iz tih naprava izvlacimo perfomanse. Hoću da kažem da dosta zavisi od vozačeve tehnike. 

Doktor recimo ima super tehniku,  ali dok je vozio Stroma, imao je za off  XT600.  A sada ima STeneru za sve. ;)   (jel tako Doco?)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Уффф, како време лети, већ прође 2 године... А како смо је чекали да се појави...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CRF1000

Cisto da se pohvalim :)

Za sezonu prodjoh 15k km i nisam imao nikakvih poteskoca po putu.

Meni je zadovoljila sve potrebe, mozda se oseti malo manjak snage sa dvoje na motoru ali i to je opet subjektivno jer sam presao sa fz1 koji je imao 150 ks pa mozda zbog toga .

Meni prvi adventure motor i iskreno ja sam odusevljen .

20180127_142300.jpg

20180108_142051.jpg

20170730_162149.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Svaka čast, uvek nek te pouzdano vozi! A i što više Afrikanera da strefi neka sreća, da pređu na novi model, pa da srećeš rodbinu po putu, a ovde da čitamo dobre putopise ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Da se uključim - uzeh Afriku prije neki mjesec poslije NC750X, pa moja iskustva da podijelim. Pored toga što se polako ali sigurno zaljubljujem u nju, i što zbog mojih gabarita (nešto preko 190cm) jedino na njoj mogu udobno da se smjestim (subjektivno), sigurno (objektivno) je da veći točak lošije ulazi u brze krivine. Sve ostalo je na strani Afrike, i u odnosu na velikog Stroma.

Što se tiče off-a: pravljena je za off (a može sve po asfaltu), samo paziti malo na težinu i krivu razvijanja snage.

I uživaj!

IMG_20180104_110330.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i
Pre 1 sat, Mediterraneo je napisao:

Isao sam juce a probnu voznju Adventure Sport modela u istoj ovoj kolor semi. Taman zavrsio administrativni deo kada ... poce kisa :ups:

Човече, што не понесе кишобран?

 

:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
14 hours ago, iksel said:

Човече, што не понесе кишобран?

 

:)

Ma poneo sam, nego se nije nikako slagao sa bojama Afrike. A znas kako je stroga modna policija u Italiji ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja