Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Podelio bih par iskustava vezanih za meni novu Afriku 1000l. Još uvek se navikavam ali posle 2.000 Km stekao sam delom neko mišljenje o ovom modelu. Pošto sam pre nje vozio KTM 950 Adventure, praviću poređenja jer su slična kategorija motora.

U vožnji na safaltu Afrika je dosta udobnija, mnogo tiša, manji potrošač i sa automatskim menjačem generalno lakša za vožnju. S početka je malo smaralo traženje adekvatnog režima za vožnju ali navikavam se. Moje iskustvo u vezi menjača je u startu bilo razočaravajuće iako to nisam hteo priznati, ali vremenom ozbiljno menjam mišljenje. Generalno opcija D je napravljena za maksimalni utrošak potrošnje i koristim je samo za auto put ili neki dobar otvoren put e kada se vozi lagano. Relativno brzo menja brzine i imam utisak da se u svakoj na početku davi. Valjda su svi japanci upola lakši pa mu ja dođem kao dvoje na motoru a taj mod su izostavili. Opcija S (valjda sport) je dosta primamljivija i bolja za vožnju. Lepo se šalta i dobro obara brzine u kočenju. Dosta je više koristim. Pritom u svakom momentu dozvoljava da ga ručno korigujem u zavisnosti od moje trenutne procene uslova puta i to je odlična opcija. Često je koristim. Svaki lošiji put ili off zahteva ručni režim promene brzina i ovom opcijom sam oduševljen. Promene brzine su brze i lagane. Kažiprst levi za + a palac za -.  Na putu je

kočenje odlično, ABS uglavnom pomaže. Čak se aktivirala i kontrola proklizavanja zadnjeg točka pri izlasku sa prašnjavog puta na dodavanju gasa.

Na off vožnji, motor je pravo olakšanje za vožnju i pravo uživanje. Trakciju sam podešavao na prvi stepen (nisam pronašao može li se eliminisati), isključim ABS zadnjeg točka i dugme G koje nisam siguran da li je kontrola bočnog proklizavanja. Ako neko zna neka piše. Generalno bih voleo da neko podeli iskustva sa ovim podešavanjima jer još nisam siguran šta je najbolja opcija za off vožnju. Mana je kad pauziramo i izgasim motor, pri ponovnom startu kreće podešavanje iznova pri čemu se izgubi vremena toliko da svi učesnici vožnje već odmaknu dok ja krenem. Ipak vrlo sam zadovoljan. Evo i par fotografija sa jučerašnje off vožnje sa kombinovanom gumom Anake.

GX010130_1596024994870_copy_800x600.jpg.ca5b37e5338bc817ec225a5db054fa62.jpg

 

GX010133_1595981925404_copy_800x600.jpg.2c0a67438df676a10557495f1ef77cbf.jpg

 

Čak se izborio i sa prelaskom preko Kamenice kojoj je kamena podloga prilično krupna i dosta klizava.

GX010137_1595982696878_copy_800x601.jpg.54f4c49a6d8b49714d5fb10363128736.jpg

 

Motor je dosta mlađi od KTM-a pa razumljivo je da su mu linije modernije ali to već spada u domen ličnog ukusa.

20200728_195912_copy_800x569.jpg.ca74d1cb052c3c4d1dcf3fc523f172d0.jpg

      Gabariti su dosta slični. Težina, visina sedišta, suspenzije... Sedište na Africi se može još i spustiti za par centimetara za niže vozače. Ono što sam tek juče probao je solidna off vožnja po okolini Maljena. Motor se odlično ponaša i malo je reći da me je oduševio. Generalno je malo mekši od KTM -a ali nije smetnja. 

   Ovo su neka moja prva iskustva a voleo bih da podelite i vaša. Lakše će biti kada ukrstimo te sitne detalje podešavanja koja mogu dosta uticati na zadovoljstvo u vožnji.

   Za sada sam vrlo zadovoljan jer motor ispunjava moje osnovne ciljeve u vožnji a to je uglavnom, da napravim turu od par stotina kilometara asfaltom gde bi skretanjem na srednje teške makadam puteve uspeo da vidim i osetim prave čari izlaska u vožnju. Takva mesta su retko na glavnim putevima a kod nas ih ima na pretek.

     Nadam se da nisam udavio temu i čekam da se uključi još neki Afrikanac.

     PS.

     O opštem utisku možda govori i to da na Hondinim ključevima ipak nosim KTM privezak. :ktm:

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Jeeeebote kao juče da je otvorena tema i nagađanja hoće li je biti i kolika ce biti a ono 7 godina prošlo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

        Valjda je kod nas ipak BMW GS preplavio tržište pa se kolege i dalje ne odlučuju često za novu Afriku. Još uvek ih malo ima. GS je sličan motor, pa se u neku ruku može nazvati konkurentom, pogotovo manji modeli 750 i 800. 

        Ja nisam imao tu dilemu. Kao sto rekoh tražio sam adekvatnu zamenu za KTM i pa mi je GS nekako iskakao mnogo više od Afrike u poređenju. I mislim da nisam pogrešio.

      Verujem u ovaj motor, između ostalog za to sam se i odlučio za njega. Ipak, Honda će morati još puno krugova okrenuti točkove da bi je poredili sa KTM-om, koji je ušao u legendu i obeležio vreme u kategoriji za koju je osmišljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

 

 

Na off vožnji, motor je pravo olakšanje za vožnju i pravo uživanje. Trakciju sam podešavao na prvi stepen (nisam pronašao može li se eliminisati), isključim ABS zadnjeg točka i

 

Interesuje me da li ti nedostaje kontrola kvačilom na offu?

 

Pitam jer su to navodili kao nedostatak u stranim reviewima. Kod nas mislim da mali broj ljudi koristi motor u takvim uslovima kao ti, a na putu ne treba porediti DCT sa običnim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Na KTM-u sam često koristio kvačilo jer i u prvoj je znao da se ugasi bez dovoljno obrtaja pod opterećenjem. Ovde je raspored snage pri manjim obrtajima dosta povoljniji pa sigurno neće previše nedostajati kvačilo. Tek sam krenuo na off pa ću deliti utiske u budućim, zahtevnijim vožnjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 21 sati, ZERO CORD ADV je napisao:

        Valjda je kod nas ipak BMW GS preplavio tržište pa se kolege i dalje ne odlučuju često za novu Afriku. Još uvek ih malo ima. GS je sličan motor, pa se u neku ruku može nazvati konkurentom, pogotovo manji modeli 750 i 800. 

        Ja nisam imao tu dilemu. Kao sto rekoh tražio sam adekvatnu zamenu za KTM i pa mi je GS nekako iskakao mnogo više od Afrike u poređenju. I mislim da nisam pogrešio.

      Verujem u ovaj motor, između ostalog za to sam se i odlučio za njega. Ipak, Honda će morati još puno krugova okrenuti točkove da bi je poredili sa KTM-om, koji je ušao u legendu i obeležio vreme u kategoriji za koju je osmišljen.

A 790 Adv Ti nije bio opcija pored Africa-e?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

          Bio je opcija ali ih još nema u ponudi polovnih. Za nov je trebalo značajno uvećati budzet a već je bio rastegnut maksimalno. Pre toga je bila opcija KTM 1050, 1090 ili 1190

ali na nagovor prijatelja koji ih je sve imao, odustao sam. Takođe, za 2013-2017 god. skuplji su od Afrike. Na kraju kompromisno rešenje je palo na Afriku. Solidni komentari korisnika, veliko ime, god. 2017, normalna kilometraža za dve godine korišćenja i solidna cena, što je godilo jer nema kofera i nosača koje planiram na zimu da pravim po ugledu na prethodne za KTM.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zdjelarm, 127 postova
  • Lokacija: Vračar
  • Motocikl: Honda Africa Crf 1000 adv

Kupis automatik sa svim opcijama sednes i krenes da podesavas trakcija 1-6, d, s1,s2,s3, pa engine break, pa mode pa ti ne odgovara, pa zaboravis kako se podesava, stanes pa opet u krug i onda postavis sebi pitanje ko je ovde lud...

Vozi sta god da imas, kao da je bitno, ko će to sve istipkati :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Potreban mi je koristan savet. Zna li neko da li na Africi ima još negde osigurača osim ispod sedišta? Pre dva meseca pokušam da doduvam gumu na mali kompresor priključen na 12V, na motoru. Posle desetak sekundi rada, kompresor stane. Prvo sam pomislio da je do kompresora ali kasnije vidim da mi na utičnici nema napona. Bio sam ubeđen da je neki osigurač izgoreo ali danas pregledam sve osigurače ispod sedišta i svi su ispravni. Ima li neko ideju gde da tražim kvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

isti slučaj sam imao sa mojim Tracerom, pa pošto nisam hteo da stavim jači osigurač kako  bi sačuvao navigaciju ili nešto slično, izveo sam posebnu liniju od aku do nove utičnice za upaljač (kompresor) i ugradio linijski osigurač odgovarajući za kompresor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Našao sam i par osigurača sa desne strane iznad lamele ali nisu ni oni od punjača. Ne znam gde može da bude. Još mi je ostalo da rasklapam masku da vidim ima li nešto ispod utičnice od 12V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Info za sve vlasnike Adventure modela.

Honda je raspisala recall za rezervoar.

 

U pitanju je problem sa zapusavanjem filtera goriva u pumpi. Tokom procesa proizvodnje nesto su zajebali, pa ima nekih ostataka od unutrasnje zastite u rezervoaru i to se gomila i zapusi filter.

Kao posledica hoce motor da stuca, i da gubi snagu itd....

 

Ovo vazi samo za Adv model, standardne Afrike nisu pogodjene ovim i ja nisam video ni jedan slucaj na netu.

Inace o ovome ima na svim Afrika forumima, kao i na ADV forumu.

 

Kod amera je ovo dosta izrazeno, mozda i zbog etanola koga imaju, oni prakticno i nemaju standardo gorivo.

 

Opoziv ide po VINu. Nisu svi pogodjeni, trebalo bi da Vas zovu iz Delte (mene bas danas zvali da me obaveste da su delovi poruceni i da ce mi zakazati servis naknadno).

Nikakvih problema nemam sa masinom, ali se opoziv svakako sprovodi, ako ste na spisku.

 

Bas sam pre neki dan bio u Delti i pricao sa glavnim majstorom (ko ide u deltu na servis zna ko je covek) bas u vezi ovoga i rece da cekaju finalno od Honde spisak sta i kako se menja, inace je opoziv raspisan vec neko vreme, kad eto danas krenuli u proceduru.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 218 postova
  • Lokacija: Ježevica - Požega
  • Motocikl: KTM 450 EXC-R, Honda Africa crf1000L

Mesto osigurača od priključnice 12V, nisam našao u servisnoj knjizi ali sam uspeo da ga pronađem ispod prednje leve maske koja se drži na par šafova i par žabica. Nije komplikovano skidanje. Osigurač je od 7,5A i pregoreo je od priključenog kompresora pri doduvavanju gume.

Informacija će možda značiti ako se nekome desi ovakav kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Da napisem i razresenje oko opoziva za rezervoar. 

 

Sve zavrseno, zamenjeni filteri, ociscen rezervoar (ovo je po poceduri koju je Honda propisala).

Mozda je motor malo mirniji na leru, a mozda se i tripujem, u svakom slucaju nisam ni imao nikakvih problema.

Cela zezancija kosta nekih 100e, delovi i ruke. Naravno nije nista naplaceno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
28 minutes ago, Guster84 said:

Da li neko prodaje Africu rs04 ili rd07 ako ima nek pusti slike na viber 063434491,hvala

Rs niko, a promasio si temu, ovo je nova, ne stara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja