Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Bravo Mato! Ovo moje čedo razmaženo. Samo asfalt i seoske tampon puteve viđa. Čisto ko duša, a slažem se da Afrika nije Afrika ako nije kaljava do guše!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Africa Twin i bokerica kao dodatna oprema u sumi :-) poneka lisicarka i ako se sta uroka mesnato....ja ljepote majko mila :-D Ova moja afrikanerka je vidjela sto sta i za sad sluzi te izgleda jos uvijek kao nova. Kisa,snijeg,voda,blato,pijesak,suma,grad itd... Nakon 29.000km ide kao i prvog dana kada sam otisao po nju. Dosta ljudi pise kako fali konja i da prednji tocak velicine 21 ogranicava tu neku voznju po krivinama :-/ Ja sam vozio prije FJR1300, ST1300, ST1100 i vozim ovu AT na isti nacin i skoro isto brzo po krivinama kao i FJR i ST. Ovo je jedini motor koji imam i bit ce tu jos dosta godina. Sluzi na autobanu i po vukojebinama Kirgistana.

IMG-3001.jpg

 

atas.jpg

  • Sviđa mi se 8
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 7 sati, Ventus je napisao:

Africa Twin i bokerica kao dodatna oprema u sumi :-) poneka lisicarka i ako se sta uroka mesnato....ja ljepote majko mila :-D Ova moja afrikanerka je vidjela sto sta i za sad sluzi te izgleda jos uvijek kao nova. Kisa,snijeg,voda,blato,pijesak,suma,grad itd... Nakon 29.000km ide kao i prvog dana kada sam otisao po nju. Dosta ljudi pise kako fali konja i da prednji tocak velicine 21 ogranicava tu neku voznju po krivinama :-/ Ja sam vozio prije FJR1300, ST1300, ST1100 i vozim ovu AT na isti nacin i skoro isto brzo po krivinama kao i FJR i ST. Ovo je jedini motor koji imam i bit ce tu jos dosta godina. Sluzi na autobanu i po vukojebinama Kirgistana.

IMG-3001.jpg

 

atas.jpg

 

 

Hvala na iskustvu iz prve ruke. !! To za 21 col si potpuno u pravu !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Honda Motorcycles Europe prezentaija najnovije Afrike, par klipova novinara koji su prisustvovali

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Na temu još uvek aktuelnog Adventure modela  - veliki test u novom broju  BjBikers časopisa.  :)

 

Ps. Za one koji imaju vremena da pročitaju voleo bih da čujem i komentar na test šta bi moglo bolje/drugačije da bude sledeći put ili bar šta očekuju više.

 

Hvala unapred. :)

 

page_1.jpg
ISSUU.COM

Dobrodošli na šesti broj BJBikers magazina. U ovom broju, možete pročitati predstavljanja zanimljivih motocikala (Honda...

 

i link ka testu na sajtu u delu Garaža (ima nešto više fotki):

 

IMG_9062.jpg
BJBIKERS.COM

U predstojećem, nešto podužem tekstu predstavićemo sve tehničke detalje i utiske sa testa Honde CRF1000L Africa Twin...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
1 hour ago, Singularitet said:

Pročitao. Sjajan odnos test/putopis. :takoje:

 

Edit: Nego da ne brojim, koliko puta si bušio prednju gumu? :jee:

 

 Tri puta. 

 

Jednom k'o nijednom, a gde su dva - tu su i tri :D 

 

Uporan dečko  :D

 

Ps. Fala vi. Drago mi je da vam se test dopada.  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Prva liga, nema šta. Par puta mi baš bilo krivo što nisam prisutan jer vam je bio super provod u mom omiljenom (pa 10 mesta prazno) okruženju - prirodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Svaka cast na tekstu, lepo napisano, a i slike su odlicno ispratile pricu (stender ti se zamerio opasno :jee:)

 

Eto i sve sto je neka zamerka su "kao" ispravili na novom modelu pa cemo videti uskoro na sajmu (stigle karte :jee1:, pa cu okaciti i neku sliku uzivo).

 

Inace 1100 dostupna od aprila, maja kod nas (bar tako kazu u Delti).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Sad kad si me podsetio na nedostatak centralnog štendera, zna li ko gde je best buy opcija i kako dobaviti isti.

U glavi mi se motaju 3 opcije:

- Neki brend aftermarket kao što je SW Motech, što je oko 200€ + slanje, carina, porez...

- Seba, ne znam koliko bi koštao i kakav je sa štenderima i

- Aliexpres, cirka 100-120€ uz manju naznačenu cenu, pa ako prođe prođe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ja imam OEM. Swmotech hvale, mnogi ga stavljaju, ako je 200e ovde, a Kinez 120e pa još carina, porez, mala je razlika. Ja sve od njih što sam stavljao je vrhunski, stvarno kvalitetna oprema.

 

Pre bi da mi Seba napravi nego ti kinezi, da je ušteda duplo pa da probaš, ovako...

 

Sad videh da si napisao svm slanje od preko, jesi gledao koliko je kod nas, ducati(burnout) su zastupnici pa da vidiš sa njima.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Update: Avansirao i naručio SW-Motech kod domaćeg zastupnika, mada mi racio kaže da je to gvožđurija kao i kod Alija, nema tu neke filozofije, ali ajde... Cena ista kao i napolju.

 

Elem ova 2020 je lepa kao lutka (a mislio sam da ne može lepše), mada mi se uključuje u "hi-tech" trku sa GS-om, što samo po sebi nije loše, ali nabija cenu ozbiljno. Bem li ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Eto, isti djavo cena, svakako bolje ovde, oni ti čak  to i nameste (iako je prosto baš). Oko čvrstine ne znam kakvi su kinezi, ali SWmotech je odličan, meni to  nije mrdnulo, a imao sam neke "padove" i "čukanje", kako Africa tako i nosači, ni da mrdne.

 

A 1100 je ko lutka, ali Adventure DCT sa onom ES suspenzijom 20k :na_glavi::maloljut:sa nešto dodatne opreme ode to na 22-23, odlepili japanci skroz.

 

Novo i po meni vrlo korisno što podržava Apple car play, ko ima Apple telefon.

Android auto na žalost na motorima nije moguć (ovo google odugovlači tj. slabo su zainteresovani da naprave) tako da ne treba dodatna navigacija, pa bar manje sprava na kormanu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Video na nekim belosvetskim predstavljanjima AT2020 da pominju i Android, tipa obećala fabrika uskoro...

Nego, uskoro me očekuje prezuvanje. Ima li neka preporuka za obuću? S tim da bih voleo da prednja i zadnja guma budu uparene. Ne znam kako se ponašaju one mešovito on/off varijante (tipa Pirelli MT 60). Pretežno gazim asfalt, ali je lepo da se ponekad siđe sa njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Mislim da to nece skoro, to je prica od novog Goldwinga (posto je to prvi motor koi ima to i sad Africa), isli su iz Honde na dogovor sa ljudima iz Appla i oni su to odmah odradili, a u Googlu rekli to nam nije u planu u skorije vreme, bice, ali kad dodje na red. Imaju prepiske o tome na google supportu.

 

Za gume ni ja nisam pametan, sve ono 90/10-80/20 je u stvari cist onroad, a za mesovito (inace ja sam primarno zato i uzeo afriku) mora 50/50, meni se cini,  Heidenau K60 Scout mi se cini da je to. 

 

U svakom slucaju ja kad sprzim ove pireli skorpije sto sam stavio ici cu na ovako nesto, ako ne promenim motor i uzmem nesto trece :grr::stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Strah me od tih Dunlop jer su se fabričke očajno pokazale.

Generalno me interesuje neka 50/50 ili 60/40 varijanta, ali takvu gumu nisam do sad vozio i ne znam šta da očekujem. Da li na asfaltu može da se nosi sa road gumama što se tiče gripa, kako se obaraju, buka...? Takođe, vrede li što off road ili je u pitanju preterani kompromis i šminka? Da ne bude da ne valjaju ni za jedno ni za drugo. Ako neko ima iskustva bio bih zahvalan da pročitam.

 :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja na Teneri vozim već drugi set Trailsmart Max, i guma mi je vrhunska. Pre nje sam vozio Scorpion Trail II, koja bi trebala da je superiornija, barem po testovima, ali je meni Dunlop bolje legao. 

Inace, vozao sam par puta novu Africu Adv DCT i sa serijskim gumama za koje se slazem da nisu nesto, a nakon toga i sa Anakee Wild koja je vrhunska guma sto se tice kompromisa on/off.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Evo ko hoce da se igra sa novim ekranom na novoj Africi (1100) simulator 

 

 

Ajde da napisem malo i za tubeless konverziju sto sam odradio, posto se vozilo non stop (inace vozim cele godine, idem na posao skuterom, motor vikendom i ture kojekuda,sem kad je bas neki led, sneg, ludnica). Dakle, tubeless radi odlicno, cak i kad je motor stajao 2-3 nedelje da se ne vozi, nista pustilo, drzi sve super, nikakvih problema na putu i slicno, tako da za svaku preporuku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja