Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Da malo osvezimo temi. Evo i moje Afrike.

 

Ide gde treba, radi kako treba, DCT je fantastican, milina za guzvu, na otvorenom samo gas i pazis na budale oko sebe.

 

Evo i koja slika, par porodjajnih :) ovo u pozadini zanemarite, upao u kadar da mi pokvari sliku :lol3:

 

 

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
3 hours ago, milosn said:

Da malo osvezimo temi. Evo i moje Afrike.

 

Ide gde treba, radi kako treba, DCT je fantastican, milina za guzvu, na otvorenom samo gas i pazis na budale oko sebe.

 

Evo i koja slika, par porodjajnih :) ovo u pozadini zanemarite, upao u kadar da mi pokvari sliku :lol3:

 

 

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

5.jpg

4.jpg

3.jpg

Lepa ko lutka!!! U zdravlju se navozao!!! Samo, nemoj vise da je slikas ovako, kvare joj ovi neozbiljni motori pozu... ;)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Malo se vozao, promenio i ove nesretne gume sto dolaze fabricki uz motor (Dunlop trailmax d610), stavio Pirelli scorpion trail 2.

Mnooogo bolja guma.

 

Evo i slika jedna sa proputovanja ka Jadranu, proveo 2 dana na Jadranskoj magistrali (i koji dan usput i nazad :jee1:).

 

Brzinski  jedna slika i par recenica, valjda ce neko jos da se pojavi sa Afrikom da piskara nesto, nema nas ko konkurencije, ali se voze ima da se vide na putu.

 

Ajd u zdravlje :africa:

 

 

pumpa.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Na faru imam štitnik (nikad ne znaš kad ce kamen da poleti, a far skup u. ...) a budza ispred fara kućište za gopro.

 

Sad pogledah sliku i loše se vidi, trebalo bi bolji kvalitet da stavim.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Aaaaa, kupio svasta, posto sam medju prvim vlasnicima ATASa. onda je bilo juri na sve strane.

 

Koferi su SW motech oni su prvi izbacili nosace za Adventure model (nije isto kacenje kao na "obicnoj" Africi).

 

Tank torba Givi (niko nije prosle godine imao tank torbu u ponudi sem Givija, u medjuvremneu izbaio SWmotech i mnogi drugi)

 

Rol bar dole za zastitu donjeg dela motora, DCT ... Hepco-Becker. (Pasu sve na sraf, uz original Light bar (tako honda zove gornje stitnike))

 

Stitnike za ruke, stavio SM-motech (imaju metalno ojacanje, bas su dobri, stitis pri padu da se ne savije kocnica, kvacilo (ko ga ima :))

 

Sve ovo ima kod nas da se uzme, istina moras da porucis pa da stigne nema niko na lageru nista (klasika za nas, cim oces nesto sto nije masovna prodaja).

 

A ima jos hrpa toga, stitnik za far prednji je Touratech, kojekakvi stitnici za lanac ... (ne mogu da se setim sad sve iz glave :grr:).

 

Sta da ti kazem, bolest ne bira :lud: :jee:

 

Sve u svemu mislim da nema teme i foruma koji ne pratim sto se tice nove Africe, i iscitao sve zivo.

 

E da, uradio i konverziju felni na tubeless (ove Skorpije sto sam stavio vec 5k vozim bez unutrasnje)

 

Pozdrav.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Jurim ovih dana Givi Outback trekker 58 top box, ali nigde na stanju. Poručiću, pa čekati, jbg.

Gledam i tank torbu od Givi-a, ali ne znam još da li da idem na magnete ili na prsten za kačenje na poklopac rezervoara. Nemam pojma ni koji prsten odgovara... Ako znaš pojasni. Daj i info, ako ti nije teško, gde si naručio SW Motech štitnike ručki i kako/gde se radi konverzija felni.

 

Btw, Givi tank torbu (magnet varijanta) pre par dana hteo da uzmem u Motoland-u, ali me prodavac smorio sa zaključkom da to neće da radi na AT zbog plastičnog rezervoara!?? Kako brate plastičnog, kad lupam o njega ono zveči k'o prava kanta? :neznam::confused0068:

Kaže dečko - bolje proveri i tako ja sinoć k'o kreten skidam magnete sa frižidera i ređam po Africi. Normalno da hvata i normalno da je metalni, ali sam sam sebi delovao debilno, kao i keru koji me je sve vreme gledao čudno. :na_glavi:

 

Btw2, blago onim NC-ovcima, ima ih koliko hoćeš, tema živa, sve što se uradi na motoru se podeli, voze se zajedno, svi se znaju - sekta, a ne ko mi. :'(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ma da znas NC na svakom cosku, ovaj nas skup, ko ima para kupi GSa, ovde kod nas je to tako.

 

Ja za prvi maj u Italiji, ulazim u Sienu, hrpa parkiranih skutera i 2 afrike jedna kao moja i jedna standard. Pre neki dan ispred firme prodjose 2 stranca sve u odelima boje Afrika koje voze.

 

Ma rezervoar metalan, kakva plastika, lupa ovaj u Motolendu, ja sam uzeo na prsten, lako se stavi i skine, a ne grebe rezervoar nista. Magnet kako god, malo ce da grebuvka.

 

Imaju u motolendu prsten isti je za sve afrike (ja sam uzeo kod njih i torbu i tank prsten), skine se prsten koji ide fabriski oko cepa rezervoara i stavi se ovaj givi (dobiju se duzi srafovi) i sve lepo pase, mozes i da pogledas kod mene ili da ti slikam kako god, negde se nadjemo.

 

Tubeless sam uradio sa Outexom, evo i link,

 

https://www.motopoto.com/products/front_-_rear_set_front-21x2-15_rear_18x4-00_mt

 

ima i klip kako se radi. I to sve fino ispadne, gomila ljudi je to uradila ne samo na Afrikama, nego i BMW , Triumph itd... Ima i jeftinija verzija sa 3M  trakom

 

https://multimedia.3m.com/mws/media/563174O/3mtm-extreme-sealing-tape-4412n-4411n-4411g-and-4412g.pdf

 

samo treba biti pazljiv i lagano, mogu da ti dam kontakt coveka koji mi je to odradio (mozes i sam ako imas stender za felnu  i mesta gde da radis).

 

Sad se setih imam i drzac za Garmin i stavio sam onaj Touratech nosac koji moze da se zakljuca, pa ne moram bas kad sednem u kafanu da skidam GPS.

 

Eto toliko za sada, nije se ovoliko pisalo u temi u poslednjih godinu dana :na_glavi:

 

 

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Pustio sam ti pp sa kontaktom, a evo i slike prstena za tank torbu.

c5bdb2022729ada5148aed284d809627.jpg

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Kolika je putna brzina na autoputu, stara africa je bila tu negde oko 130 km/h, preko toga je bilo previse zamorno, a i potrosnja je skakala u nebesa. Ova nova pretpostavljam da podnosi vece brzine bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ti prsteni za tank torbu imaju u dve verzije. Obican i neki EVO model koji je skoro isti samo je pogodniji valjda za manje rezervoare ili tako nešto. Nisam probao nijedan već sam samo zagledao jer hocu sebi da uzmem jednu malecnu skroZ za one najnužnije stvari kad krenem negde da se vozikam.
Mislim da sw motech ima lepu ponudu ali ja sam zacrtao da mora gornji sloj biti od prozirne da mogu da stavim tel tu i da vidim ko me zove ili poruku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
Pre 6 sati, Singularitet je napisao:

Jurim ovih dana Givi Outback trekker 58 top box, ali nigde na stanju. Poručiću, pa čekati, jbg.

Gledam i tank torbu od Givi-a, ali ne znam još da li da idem na magnete ili na prsten za kačenje na poklopac rezervoara. Nemam pojma ni koji prsten odgovara... Ako znaš pojasni. Daj i info, ako ti nije teško, gde si naručio SW Motech štitnike ručki i kako/gde se radi konverzija felni.

 

Btw, Givi tank torbu (magnet varijanta) pre par dana hteo da uzmem u Motoland-u, ali me prodavac smorio sa zaključkom da to neće da radi na AT zbog plastičnog rezervoara!?? Kako brate plastičnog, kad lupam o njega ono zveči k'o prava kanta? :neznam::confused0068:

Kaže dečko - bolje proveri i tako ja sinoć k'o kreten skidam magnete sa frižidera i ređam po Africi. Normalno da hvata i normalno da je metalni, ali sam sam sebi delovao debilno, kao i keru koji me je sve vreme gledao čudno. :na_glavi:

 

Btw2, blago onim NC-ovcima, ima ih koliko hoćeš, tema živa, sve što se uradi na motoru se podeli, voze se zajedno, svi se znaju - sekta, a ne ko mi. :'(

Pitaj Markone-a iz NS, cini mi se da on prodaje jedan tak'i 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Putna brzina... Na autoputu 130 opušteno, udobno, samo mi viši vizir fali, ali je naručen već. Stabilan i na 180, ali sam na kratko testirao pa ne znam kako je na duže.

 

@Arakishvala! Zovem ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
Pre sat vremena, aca-pn je napisao:

Kolika je putna brzina na autoputu, stara africa je bila tu negde oko 130 km/h, preko toga je bilo previse zamorno, a i potrosnja je skakala u nebesa. Ova nova pretpostavljam da podnosi vece brzine bez problema.

Neces verovati koliko je lepa za voznju! Pogotovo sa automatskim menjacem na rucnom modu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Vozi se opušteno 130,nikakav problem.

Sad me singularity podsetio, ja sam 186 visok, pa mi je na većim brzinama vazduh u vrh kacige udarao, promenio vetrobran i sad je kako treba, mogu da podešava visinu, ugao, pa moze za svaku priliku da se nađe položaj.

Potrošnju ni ne gledam, kad treba sipam, ali evo jedan info, pošto se dosta vozim sa GSovcima, domet sa punim rezervoarom je oko 60km manji nego GSA LC 2017,2018.

Pri brzinama 100-110 potrošna oko 4.5l.

Kad sam tek kupio motor, vozio sve lagano u D, urban mode, range mi bio i 600km.

Sad sam uglavnom u s1 ili s2 sa čestim korišćenjem minusa za niže brzine (plus mislim da nikad nisam upotrebio).


Sent from my MI 8 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

A jeste dobra fora što u automatik modu možeš da koriguješ brzinu sa + i -. To mi se baš dopalo kod DCT. Neko vreme prati korekciju, dovoljno za preticanje, pa se vrati na svoj ritam kad ustališ obrtaje. Komande su na levom rukohvatu, raspoređene kao kod bajsa, tj na kažiprstu je +, na palcu -.

D mod je onako baš kilav, mada i ekonomičan pa je za touring koristan. Za dinamičniju vožnju tu su tri S (sport) moda sa mogućnošću korekcije ili full manuelni režim.

Nisam znao šta da očekujem od DTC, ali radi kao sat realno.

 

Edit; E da, nismo se još dobro upoznali, ali 250 km na 130kmh praktično u cugu bi bilo pesma da je tempomata. Ne kapiram Hondu da od starta zakida na nečemu što je već postalo mejnstrim, bar kao opcional u toj klasi!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@Arakiszvao sam Markonea. Ima jedan takav, ali rezervisan. Svakako naručio sam pa mi nabavlja iduće nedelje, dok su ostali bili u fazonu za mesec ipo, dva.

 

Super je ispalo. Hvala za informaciju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Citao sam pre nekog vremena intervju nekog baje iz Honde koji je radio na razvoju Afrike ili tako nesto, i pitaju ga za tubeless, tempomat sto nema kad je to sad standardnon na tom tipu motocikla, a on ladno odgovori, pa mi smo milsili da to ne treba ovo je motor i za zahtevnije terene, tamo je unutrasnja bolja, tempomat ne sluzi nicemu u takvim situacijama i tako to. Sve u svemu japanci su to, opiceni malo :P.

 

Moze da se uzme throttle lock, ima ih raznih, i sve to radi ok, kad si sam nije problem, blokiras gas i motor ide, mozes da odmoris ruku malo.

Kad naidje na brdo ili preticanje malo je cimanje, ali radi ok.

 

Ali je npr. vrlo nezgodan kad vozis sa drugima koji imaju tempomat, oni nameste na neku brzinu i to cepa, a ti nema sanse da ubodes, pa si malo brzi ili malo sporiji. Ako si prvi u grupi onda te bas briga, oni se ravnaju prema tebi :jee:

 

Ja sam to resio sa ugradnjom pravog tempomata, tako da sam sad miran, sve kao na bilo kom motociklu koji ima cruise, kao u autu.

Jos oko motora i vesanje da resim i imam novi model Afrike :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja