Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp

Najjaci su mi ovi japanci sto je testiraraju na kraju, a ne mogu da se popnu na nju, i u trku silaze sa nje sa spustenom copavom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000
  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Evo stigao i trip master :) Čekao me je kod dilera i uzeo sam ga kada sam nosio motor na prvi servis posle 1000km. Nije da ne znam sam da promenim ulje, već nemam Honding pečat za servisnu knjižicu :D

 

Evo ga trip master:

 

post-6496-0-53880400-1463774653.jpg

 

post-6496-0-93094400-1463774653.jpg

 

Jedino je sad pitanje instalirati ga ili ga ne instalirati? Tamo gde ga je Honda zamislila, već sam montirao GPS...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Evo i ja nesto da kazem za dnevnik:

Prvi susret sa Africom uzivo na sajmu,seo,ustao,ljuljao je,merio tezinu,ukupan utisak onako.Manja od KTM a,niza,ali valo vislja i vise u relly duhu od stare.Relativno lagana(sub.osecaj pod nogama)nesto kao KTM,plastike za 3 klase ispod KTM ovih,dosta izlozene dekle udarcima u kamenje i ostecenjima kod padova(resivo after market delovima)Polozoj stajanja loziji nego kod KTM a, korman vise lici na varaderov nego neki enduro i ako je fatbar,dosta nizak polozaj(resivo) Sve u svemu nije me napalila,ali nije za bacanje.


E onda sam je pre par dana i provozao

 

 

 

 

Posle voznje bolji utisak nego sa sajma. Lako se vozi,kao stara,odlican polozaj sedenja,pa cak je i stajanje u voznji dosta bolje nego sto sam mislio,sediste udobno,suvozaca ne osecam...Koci BRUTALNO ,za 2 klase bolje od KTM a. Ogibljenje slicno,skoro isto,visina kao 990,tj klirens od zemlje ,niza od 950 i S serija. Potrosnja 6.5L po gradu.

E sad nema taj fun  momenat kao KTM,nema taj torqu,nema udar,iako ide mozda i bolje,ali mora da se zavrti,nekako kao neki putni motor,Verujem da se to moze popraviti izduvom,mapama,lancanicima drugim....

Sve u svemu vredan paznje i razmisljanja...a moze i kreda sa 30% ucesca...

 

post-6632-0-54055100-1463834409.jpg

 

post-6632-0-81845900-1463834363.jpg

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sinke,

 

Za korman i njegov položaj si potpuno u pravu. Ja sam stavio 30mm podizače i pomerio korman prema napred. Rekao bih da je "to - TO" sada.

 

Položaj stajanja jeste očajan, pre svega zbog kratkih i nikakvih fabričkih fuzastera. Aftermarket radi posao veoma dobro, garant.

 

Zaštita od kamenja i padova jeste slaba. Čekam da dobijem cenu za ovo:

 

 

Na to dođu crash barovi da čuvaju gornje plastike i ima da bude odlično. Plus Barkbuster štitnici ruku su već montirani - fabrički su više šminka i štite vala jedino od vetra.

 

P.S. Onaj "kalkulator" lepo kažu "ne štampati" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rođen da peca, nateran da radi, 260 postova
  • Motocikl: FZS 1000 (ostali samo dugmići)

Da li možeš ovu sliku sa kreditiranjem da postaviš da bude malo veća? Ne vidi se ništa. Da li su ti to dali u Hondi na NBG?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 592 postova
  • Lokacija: BEOGRAD-DORCOL
  • Motocikl: Stalno neki drugi :)

Da li možeš ovu sliku sa kreditiranjem da postaviš da bude malo veća? Ne vidi se ništa. Da li su ti to dali u Hondi na NBG?

E pa smanji mi sliku prilikom unosa,na tel je poprilicno velika,u svakom slucaju 30% je ucesce od 13000eur ,znaci 3900 das i onda ,ako ces na 3 god rata je 277eur ispadne da te na kraju motor kosta 880eur vise. A ako ces na 5 god ,rata je 177eur i na kraju te kosta 1500eur vise

Eto ukratko,a dali su mi u hondi kalkulaciju za kredit.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ne sećam se da li je ovo već postavljano, pa ne zamerite ako je klip već bio:

 

 

Ko ne govori francuski, premotati na 02:17. Odličan deo počinje na 05:12

 

:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Ало, 'оћемо мало по нашки, дај Јагеру неки филм са твојим коментарима! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Jagereeeee, jos jedan manje na tvom spisku za avgustovsku redaljku!  Osim ako je dovedes u Glindzu, onda joj nema spasa.   :D
Ne znam zasto ti zanovetas oko tih fudastera?  Napravio sam po tebi spisak stavki na sta da obratim paznju, ali fudastere nisam ni primetio; tj. nisam primetio nikakav problem. Jedino ako ti imas stopala kao Guliver. :P

Imao sam u terminu dovoljno vremena da je nacisto iscedim, ili ona mene, ali su se navukli sivi oblaci i pocela je da pada kisa. Izgubih volju jer sam imao plan. Covek mi daje kljuc i kaze – teraj. Ma jok, nema potrebe. Probacu je samo malo ovde po dvoristu. Srecom dvoriste je dugacko 195 metara.

Dakle,
Ona je iskusna i otmena dama sa prefinjenim manirima.  Ona ume sve, moze sve i hoce sve. Dok joj prilazis, gleda te zavodnicki i cuti. Ceka da ti napravis prvi potez. Ti je drsko opkoracis, da pokazes ko kosi, a ko vodu nosi i nezno stiskas dugme za start. Ona to prihvata kao poziv za ples. Medjutim, ti nisi svestan da je u tom delicu sekunde Ona skenirala tvoj DNK i da je od tog momenta u prednosti jer zna ko si, sta si, kakve su ti namere i koliko mozes. Muzika se cuje i ples moze da pocne.
Lento, Adagio, Moderato, Largo, Vivace, Presto, Allegro, sve prati. Nikada ne namece svoj tempo. Samo nepogresivo prati tvoj i neprestano ti potvrdjuje da ste pobednicki par. 

 

Ta njena nadrealna prisnost ne dozvoljava da se sitnicari i trazi bilo kakva mana. Mane imam samo ja. 

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jagereeeee, jos jedan manje na tvom spisku za avgustovsku redaljku!  Osim ako je dovedes u Glindzu, onda joj nema spasa.   :D

Ne znam zasto ti zanovetas oko tih fudastera?  Napravio sam po tebi spisak stavki na sta da obratim paznju, ali fudastere nisam ni primetio; tj. nisam primetio nikakav problem. Jedino ako ti imas stopala kao Guliver. :P

 

Vidi, apsolutno je sigurno da ću je odvesti da poseti Glindžu :) Kako si uopšte i mislio da se to propusti? :D

 

A fuzasteri... šta znam, za asfalt je to čak i OK, ali sa cross čizmom broj 45 na offu su maleni da ga 'ebeš. Naravno, nije da ne može i sa fabričkima - može, ali bi feeling svakako bio bolji da imam na nešto veće da stavim nogu.

 

Kakav ti je taj spisak što si pravio? I što je bre nisi malo bolje izvozao već kada si mogao?? One gume jesu samo za asfalt, ali su OK čak i kada je mokro...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ало, 'оћемо мало по нашки, дај Јагеру неки филм са твојим коментарима! :)

 

Biće, samo da mi vrate dozvolu tamo sredinom juna! :D Tek sam je predao, uh....

 

Imam sada i neku kinesku kopiju GoPro-a, čak sam i SD karticu kupio :D Isprobao, radi. E sad kakav će kvalitet biti u vožnji, videćemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

-  Vidi, apsolutno je sigurno da ću je odvesti da poseti Glindžu :) Kako si uopšte i mislio da se to propusti? :D

 

-  A fuzasteri... šta znam, za asfalt je to čak i OK, ali sa cross čizmom broj 45 na offu su maleni da ga 'ebeš. Naravno, nije da ne može i sa fabričkima - može, ali bi feeling svakako bio bolji da imam na nešto veće da stavim nogu.

 

-  Kakav ti je taj spisak što si pravio? I što je bre nisi malo bolje izvozao već kada si mogao?? One gume jesu samo za asfalt, ali su OK čak i kada je mokro...

 

 

- Vidi, uopste ne sumnjam u tebe nijednog momenta. :D

 

 

- Onako kako si ranije opisao, mislio sam da su stavrno premali i nije mi bilo jasno zasto inzinjeri usrase sa tim detaljem. Ali, fudasteri su sasvim fabricki, a logicno je da ce svi koji vole off uciniti nesto da sebi olaksaju, ili da se bar sigurnije osecas. Sa druge strane, ako ne obracas paznju na to, vozis je bre najnormalnije bilo kuda. Na kraju, svi su na onim silnim testovima vozili fabricke fudastere, ako me razumes. 

 

 

-  Ma nije to neki spisak, nego ja zapisah par detalja koje se ti naveo i jos neke zamerke po netu, tipa - stitnici na kormanu, prednji blatobran, ovo/ono/trte/mrte...

Za stitnike i 'ajde. Normalno je da ces da stavis neke kojih ti nece biti zao ako je spustis u off-u, a spustices je; i da ti zastite rucice kocnice i kvacila. Za blatobran ne znam, nisam ga zatrpao blatom. Ja realno nemam zamerki. Mozda sam samo unapred razmisljao o plastici kokpita. Nekako vuce na automobilski i uklopljen je sa bocnim plastikama pa je u najavi pucanje pri spustanju. Takodje mi je karbonska copava upala u oko. Msm, valjda je dovoljno jaka da izdrzi kao metalna. Ocigledno da drzi najnormalnije, ali ja opet razmisljam o situacijama u off-u. Recimo propadne ti u zemlju i preturi se na stranu. 

 

Nisam je izvozao vise jer sam imao plan, a plan je poremetila kisa. Nije mi bio cilj da vidim koliko meze da ide, ali bih je isterao na autoput da osetim agregat u svim obrajima. Zatim su u planu bile razne krivine, al' eto kise. Nema veze sto drze te gume, ne bih ja bio opusten. I nakraju, ne bih ja bio ja ako je ne bih odveo u Glindzu i popeo na *terasu* da procavrljamo malo sa onim parom fazana sto suskaju u grmlju. 

 

U tih 195 metara (bukvalno, izmerio GoogleEarth) sam apsolutno osetio sta agregat moze. Kaze Sinke - nema zabave. Koji bre tork?  Pa jel' hoces da te cura na prvom poljupcu ugrize, da ti odmah besno daa sve, a ti onda da je šutneš kao fliper jer shvataš da si prevaren. Afrika je u prvoj petini gasa pitoma, kulturna. Daje ti prostor za uzivanje i ono cuveno - oprasta greske. U drugoj petini je vec zustra, a u trecoj silovita. Pose toga dolazi na red bes. 

Balans je neprikosnoven. Bolji od prethodne. Meni je ergonomija legla u svakom pogledu. Do duse, sediste je spusteno za nizeg vozaca i osetio sam da bi mi bilo jos ugodnije ako bih ga podigao, ali nisam. Ustao sam na kratko i ako bas-bas sitnicarimo, mozda bi mi, kao devojci za srecu, falio santimetar, ali...

 

Uglavnom, to je to. Imam sada jedan opasan motiv koji moze da me odvede u duznicko ropstvo. :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Uglavnom, to je to. Imam sada jedan opasan motiv koji moze da me odvede u duznicko ropstvo. :D

 

E, ovo je poenta celog tvoj posta! :)

 

Drago mi je da ti se toliko dopala da razmišljaš o toj mogućnosti. Sad, koliko je ostvarivo i realno, to znaš samo ti.

U Glindži ćemo ovoj mojoj sigurno dušu izvaditi, nije sirotica ni svesna šta je čeka. A i Glindža će biti samo zagrevanje za dalje vozikanje po Srbiji.

Dobro je što ovu test mašinu nisi vodio tamo. Nije sa fabričkim gumama za neki off, ali uopšte. Samo bi ti falilo da si je ispustio i oštetio...

 

Elem, poznavajući tvoju konstituciju, sedište si mogao (a i trebao) podići. Podiže se jako lako - otključaš ga i skineš, a prilikom vraćanja izabereš višlji žljeb i to je to. 

 

Ćopava za sada meni lično deluje OK, naručio sam ono proširenje od Touratecha koje napokon, posle tri meseca stiže DANAS. Slikaću ga čim montiram. Sa tim proširenjem mislim da neće problema. Eh, da je gvozdena ćopava pa lepo ko svet zavariš istrošenu kočionu pločicu... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja