Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

po meni, ulje u kočnicama kad i promena pločica (po nekad i jednom godišnje). Nivo ulja u čantrici može da spadne samo kad je pločica potrošena. 

 

P.S. jel to BMW kaciga? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ti kako si krenuo sa vožnjom, biće ti taman u isto vreme...   :nanana:  :nanana:

 

Ne boj se ti za moju kilometražu :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Stigli SW-Motech podizači... 30mm su visine. Značajno je bolje sa njima! Bar meni, visok sam 187cm... Sada mi leđa nisu više zgrbljena ako ustanem :) Extra!

 

post-6496-0-93216100-1462042750.jpg

 

post-6496-0-25675900-1462042751.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

A stigla je i alu ploča za top case od Fruitcake-a! Montirani su i nosači za Givi monokey, tako da top case lepo nalegne. Jedva sam dočekao da skinem onaj ružni plastični nosač :D

 

post-6496-0-43536600-1462043103.jpg

 

post-6496-0-00990400-1462043104.jpg

 

post-6496-0-71103000-1462043104.jpg

 

post-6496-0-85426500-1462043105.jpg

 

post-6496-0-63903100-1462043106.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Stigla je i ova divota, sa sve dodatnim rezervoarom :) Danas već nisam imao snage da i ovo instaliram :) Biće sex oko kabla, možda će i rezervoar trebati skidati, a nemam pojma KAKO?! :)

 

post-6496-0-17866800-1462043575.jpg

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

I za finiš današnje poponevne zabave u garaži, mali "Showa" dekor ;) E, ovo je "picanjenje", čika Rajko :D

 

post-6496-0-87487000-1462043814.jpg

 

post-6496-0-41977400-1462043815.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Baš lepo izgleda!

 

Koliko malo ulaganja drastično promeni izgled motora to je čudo...

 

Kad joj budeš metnuo i čupave gume ima da liči na pravi ADV motor   :takoje:

 

 

ps. Šta si uradio sa fuzasterima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12230 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad stvarno liči na avion od motora :) Mogu da zamislim sa kojim si žarom i radošću picanio svoje novo motorče :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Baš lepo izgleda!

 

Koliko malo ulaganja drastično promeni izgled motora to je čudo...

 

Kad joj budeš metnuo i čupave gume ima da liči na pravi ADV motor   :takoje:

 

 

ps. Šta si uradio sa fuzasterima?

 

Još ništa... razmišljao sam o onim Pivot fuzasterima, ali me je svekolika bratija ovde odvratila od njih :) Čekam da mrtvi Touratech više počne da isporučuje robu... Naručio sam još 8. marta fuzastere, proširenje za ćopavu i dodatak za nosač GPS-a iznad satova. Sada imam RAM mount koji je OK za touring. Za offroad mislim da ne bi držao stabilno...

Elem, porudžbina kod Touratech-a još uvek stoji kao "In Progress"... DVA MESECA! Sram ih bilo bre. Poslao sam im mail sa pitanjem kada će, a oni odgovorili kako ne mogu ni da prognoziraju, jer je, eto, prevelika navala na CRF delove!!! Svašta. Ako ne stigne u dogledno vreme, otkazaću nardžbu pa ću sve sem fuzastera naručiti kod Rugged Roads-a. Onda opet ostaje problem fuzastera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Sad stvarno liči na avion od motora :) Mogu da zamislim sa kojim si žarom i radošću picanio svoje novo motorče :)

 

Aaaaa da znaš! :) Danas sam celo popodne proveo sam u garaži :) Nije vreme za vožnju ali je vreme za "čačkanje" ;) Inače nije to sve od "picanjenja"... još malo i biće to TO! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jel to još nisi skinuo najlon sa Honde?

 

Inače super za podizače.  :takoje:

 

Hahaha! SKINUO SAM :D

To je najlon bio da ne ogrebem rezervoar :) Bio sam sam u garaži, a za ove podizače mi je trebao još par ruku :) Pa onda spusti, ubaci, stavi šaraf, nemoj da ogrebeš volan, aaaaaaa.. ISPADE ŠARAF, ajde sve ponovo... :) Jbg...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

 

Elem, porudžbina kod Touratech-a još uvek stoji kao "In Progress"... DVA MESECA! Sram ih bilo bre. Poslao sam im mail sa pitanjem kada će, a oni odgovorili kako ne mogu ni da prognoziraju, jer je, eto, prevelika navala na CRF delove!!! Svašta. Ako ne stigne u dogledno vreme, otkazaću nardžbu pa ću sve sem fuzastera naručiti kod Rugged Roads-a. Onda opet ostaje problem fuzastera...

 

U USA jos nije pocela prodaja afrike, dileri stalno odlazu. Navodno neocekivano veliki interes u Evropi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Koja je prednost esystem Scott-a u odnostu na ProOiler recimo?

 

Ja bih rekao nikakva. Prednost oba sistema u ondosu na klasični Scottoiler je da ne moraš da sečeš creva od vakuuma, već ih samo kačiš na struju. E-System ima akcelerometar koji registruje pomeranje motora i meri G silu pa zna ubrzanje, dok ProOiler za to koristi GPS. Ajde recimo da ti GPS pozicija nije potrebna za samu funkciju podmazivanja lanca, već samo za registrovanje pređenog puta. Ovo može biti (možda i zanemarljivi - ne znam) problem u gradu, jer treba da prođe par minuta po startovanju motora dok se GPS "lokuje", pa podmazivanja nema u početku vožnje. Accelerometar nema taj problem.

Sve u svemu, razmišljao sam ja bio i o običnom vakkum Scottoileru prvenstveno zbog cene, ali kada sam video na netu gde se nalazi vakuum crevo i šta sve treba da uradiš da bi ga instalirao, odustao sam. Niti imam dovoljno alata, niti imam muda toliko rastaviti nov motor, već bi ga trebalo odneti u servis. E-System ću znati i sam da okačim na bateriju, a razlika u ceni između običnog i E-Systema je manja nego 2-3 sata servisera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

 

 

Interes u Evropi je stvarno premašio sva očekivanja. U Nemačkoj, prve sledeće isporuke se očekuju tek krajem jula koliko sam čuo, u UK je napokon počela isporuka, a u USA je odložena zbog zemljotresa u Japanu koji je poremetio proizvodnju. Nije dobro čak ni to preveliko odlaganje, dolazi sezona, mnogi su prodali svoj postojeći motor kada su naručili Afriku, pa neki i odustaju i kupuju neki drugi motor... No zemljotres je nešto što je stvarno "viša sila"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

Koja je prednost esystem Scott-a u odnostu na ProOiler recimo?

 

 

Ja bih rekao nikakva. Prednost oba sistema u ondosu na klasični Scottoiler je da ne moraš da sečeš creva od vakuuma, već ih samo kačiš na struju. E-System ima akcelerometar koji registruje pomeranje motora i meri G silu pa zna ubrzanje, dok ProOiler za to koristi GPS. Ajde recimo da ti GPS pozicija nije potrebna za samu funkciju podmazivanja lanca, već samo za registrovanje pređenog puta. Ovo može biti (možda i zanemarljivi - ne znam) problem u gradu, jer treba da prođe par minuta po startovanju motora dok se GPS "lokuje", pa podmazivanja nema u početku vožnje. Accelerometar nema taj problem.

Sve u svemu, razmišljao sam ja bio i o običnom vakkum Scottoileru prvenstveno zbog cene, ali kada sam video na netu gde se nalazi vakuum crevo i šta sve treba da uradiš da bi ga instalirao, odustao sam. Niti imam dovoljno alata, niti imam muda toliko rastaviti nov motor, već bi ga trebalo odneti u servis. E-System ću znati i sam da okačim na bateriju, a razlika u ceni između običnog i E-Systema je manja nego 2-3 sata servisera...

ne znam kako je na africi ali ja sam na mom motoru vakumski scott montirao za pola sata. Ne moras nista sjeci. Samo nadjes ,,sisu,, koja sluzi za sinhronizaciju vakuma i u to gurnes crijevo od vakuma. Zavrsen posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Jager, svaka cast, pratim tvoje akcije sredjivanja na FB. Sto se kasnjenja tice,

osjecam i ja taj problem na svojoj kozi. Termin isporuke je bio 1 april, zadnje obecanje je da ce nam stici Honde u petak. Ostaje da cekamo i nadamo se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

ne znam kako je na africi ali ja sam na mom motoru vakumski scott montirao za pola sata. Ne moras nista sjeci. Samo nadjes ,,sisu,, koja sluzi za sinhronizaciju vakuma i u to gurnes crijevo od vakuma. Zavrsen posao.

 

 

Kod nove AT moraš preseći postojeće crevo za vakuum, pa tamo ubaciš "T" račvicu preko koje opet spojiš crevo koje si presekao i još dodatno dobiješ jedan izvod koji ide ka Scottoileru. Gledao sam na YouTube, i bogami mi se to ne radi na novom motoru. Bilo je nekih priča kako se time gubi garancija. Ne bih da rizikujem. Ovaj elektronski je mila majka, podešavaš sve preko onog malog display-a. Vidi se čak i nivo rezervoara :)

 

Jager, svaka cast, pratim tvoje akcije sredjivanja na FB. Sto se kasnjenja tice,

osjecam i ja taj problem na svojoj kozi. Termin isporuke je bio 1 april, zadnje obecanje je da ce nam stici Honde u petak. Ostaje da cekamo i nadamo se...

 

Trudim se da je upicanim za avgust, pa onda GODIŠNJI !! URAAAA :)

 

Ovo oko kašnjenja, ne znam šta da ti kažem. Očigledno da ni sama Honda nije očekivala ovoliko interesovanje i jako mi je drago zbog toga! No, loša strana je što se mora čekati i eto baš tebe zapalo čekanje... :(

 

Držim palčeve za petak :) Javi i obavezno postavi koju fotku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Што кажу Енглези: "Бестселер", а неки од нас, (читај и ја): "и тата би сине..."

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja