Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Malopre sam bio do Delte da pogledam Africu.... motor je prelep, nedvosmisleno asocira na neka dobra stara africa twin vremena :)

...dosta je visok moram primetiti ! Za mojih 185, 186 cm je taman ali nizi vozaci mogu biti u problemu.... manuelni menjac, HRC color sema i cena od 13.000 evropskih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Jager, aj nakaci kameru na nekoj od sledecih voznji pa da provozas ceo BJB forum Nemackim drumovima na novoj makini.  Pllliz  :hvala:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ko kaze da sreća ne može da se kupi :P Šalim se...i ne može :)

 

Jageru očekujemo redovne izveštaje :)

 

A jel ima ta tvoja NOVA Afrika elektronsko podesavanje vesanja? 

 

Pa ne možeš da kupiš sreću, ali možeš novu AT - a to je sasvim dovoljno blizu... ;)

 

Nema elektronsko podešavanje vešanja i veruj mi da mi je drago što je tako. Nisam ljubitelj previše elektronike i valjda sam se iz tog razloga i odlučio za manuelni menjač između ostalog... Ima ABS i "traction control" i od elektronike koja bi mogla da rikne, meni sasvim dosta :)

 

Na kraju krajeva, koliko često ti treba da podešavaš vešanje? A može da se podesi sve što ti padne na pamet, samo moraš alat u ruke ;) Vidi, ja ga nisam ni pipnuo i ovako kako je po fabričkim podešavanjima mi je "nebo i zemlja" u odnosu na staru AT. OK, na staroj je prešlo 40-tak 'iljada, a ovde je em novo em mnogo naprednije.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jager, aj nakaci kameru na nekoj od sledecih voznji pa da provozas ceo BJB forum Nemackim drumovima na novoj makini.  Pllliz  :hvala:

 

Hoću. Imam neku kinesku kopiju GoPro, valjda će da radi :D Nisam je još ni probao, NEMAM SD KARTICU :) Kupiću je vala uskoro, pa će biti i neki snimak. Obećajem :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Druže Lbd, sad si mi otvorio oči... Znači, kada nam drug Jager krene na Dakar Reli sa novom Afrikom, biće apsolutno opremljen da ne promaši "skretanje kod velikog kaktusa" i to sa preciznošću od 10m :D :D :D

...

...

...

 

Stvarno ne mogu da zamislim da se neko na ovo pali... ili da će za bilo šta smisleno da koristi... Evo već gledam armije profesinalnih takmičara kako praše svetskim relijima na novim trafikama i veselo koriste svoje tripmastere da ne omaše "skretanje kod velikog kaktusa"...

 

Apsolutno razumem marketing i celu fensi-šmensi "adventure/istorija/pustinja/Dakar/reli" famu, ali brate bolje da su tim prvim kupcima dali džabe nešto drugo neuporedivo korisnije (npr., crash bar, maglenke, nosač kofera... - bilo šta što ima stvarnu upotrebnu vrednost...).

 

Mada - poklonu se u zube ne gleda...

 

Hahaha :) "Kod velikog kaktusa" :D 

 

Pa, pazi... prvim kupcima u svakoj državi sleduje trip master i knjiga o istoriji Afrike. I knjiga i trip master treba da budu posebno numerisani. Ja sam mislio da će trip master već doći instaliran, ali eto nije. Čujem da su u UK počeli da ih dele ali su totalno promašili temu - numeracija na knjizi i trip masteru nikome nije uparena! Katastrofa...

 

Videćemo kada stigne moj paket... Honda će ga poslati na kućnu adresu. Možda i ostavim sve tako u kutiji, ko zna. Planiram da montiram GPS iznad sata, a mislim da je baš to jedino mesto gde bi eventualno mogao doći trip master. Neće mi faliti, pretpostavljam. GPS je kud i kamo korisnija sprava od trip mastera. Svakako piše dosta toga na samom satu....  ;) Knjiga će, osećam, biti štampana na nemačkom. Gledaću slike... :D

 

I u pravu si - poklonu se u zube ne gleda, mada bih se sigurno više radovao nekom baš korisnom dodatku.... BOLJIM FUZASTERIMA, na primer :) I dalje mi nije jasno što bre nisu stavili neke čestite... Beh.... Ima kod Touratech-a, za 120 evropskih. Paaa, nije da je jeftino. Videćemo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Bravo majstore, lep motor! :takoje:

 

 

Hvala! 

 

I nije lep, NAJLEPŠI je :D Bar meni, jel'... :)

I drugima, al mnogi ne mogu da ga imaju, novog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

 

Bravo majstore, lep motor! :takoje:

 

Hvala! 

 

I nije lep, NAJLEPŠI je :D Bar meni, jel'... :)

I drugima, al mnogi ne mogu da ga imaju, novog.

 

 

Pa jbg, šta da ti kažem.... ajte u Nemačku. Ovde nije baš neki problem imati je ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

 

 

Bravo majstore, lep motor! :takoje:

 

Hvala! 

 

I nije lep, NAJLEPŠI je :D Bar meni, jel'... :)

I drugima, al mnogi ne mogu da ga imaju, novog.

 

 

Pa jbg, šta da ti kažem.... ajte u Nemačku. Ovde nije baš neki problem imati je ;)

 

Jageru, ako nije tajna (i sad sam ozbiljan), reci mi jel ima u Nemačkoj pri kupnji novog motora kod Honde da možeš doplatiti pa da ti je motor osiguran na godišnjem nivou od svih kvarova,lomova,itd....? Pitam jer znam da kod bmw-a to postoji, pa me interesuje da li to postoji i kod Honde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Naravno da može. Moj je full kasko osiguran od vandalizma, krađe i ostalog. Učestvujem u svakoj šteti sa 150 eura. To znači ako je šteta do 150 eura, osiguranje ne plaća ništa. No ako je 2150, ja plaćam 150, a osiguranje ostalih 200. Može i varijanta da nemaš nikakvo učešće, ali je onda premija osiguranja značajno veća...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

 

 

Bravo majstore, lep motor! :takoje:

 

 

Hvala! 

 

I nije lep, NAJLEPŠI je :D Bar meni, jel'... :)

I drugima, al mnogi ne mogu da ga imaju, novog.

 

Pa jbg, šta da ti kažem.... ajte u Nemačku. Ovde nije baš neki problem imati je ;)

Rado bi mnogi u Nemačku. Nije problem otići nego pored mnogih i raznih izbeglica naći posao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Eno ima tema covek trazi medicinske tehnicare za rad u menackoj, ne moze da nadje ljude. Svi bi negde preko ali ako moze da se ne usavrsavaju, cimaju i uce jezik.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Joj bre Jageru, kad si je tako lepo iskvasio mogao si i malo da je zablatnjavis negde usput, taman da se polako navikava.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Naravno da može. Moj je full kasko osiguran od vandalizma, krađe i ostalog. Učestvujem u svakoj šteti sa 150 eura. To znači ako je šteta do 150 eura, osiguranje ne plaća ništa. No ako je 2150, ja plaćam 150, a osiguranje ostalih 200. Može i varijanta da nemaš nikakvo učešće, ali je onda premija osiguranja značajno veća...

Nisi me shvatio....full kasko osiguranje je osiguranje napram šteti koja je počinje sa strane trečeg lica ili sa strane tebe. Pitam te da li postoji osiguranje, na godišnjem nivou, da ako  nešto rikne recimo u mašini (van garantnog roka), recimo produva klip ili se slomi bregasta, da svu tu štetu pokrije proizvođač ili osiguravajuča kuča?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Na Afirci da produva klip :)

Druze, pomesao si teme ....

 

mišljeno je bilo na bilokakav kvar na motoru, to mi je prvo palo na pamet....ipak je to Honda..... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

 

Naravno da može. Moj je full kasko osiguran od vandalizma, krađe i ostalog. Učestvujem u svakoj šteti sa 150 eura. To znači ako je šteta do 150 eura, osiguranje ne plaća ništa. No ako je 2150, ja plaćam 150, a osiguranje ostalih 200. Može i varijanta da nemaš nikakvo učešće, ali je onda premija osiguranja značajno veća...

Nisi me shvatio....full kasko osiguranje je osiguranje napram šteti koja je počinje sa strane trečeg lica ili sa strane tebe. Pitam te da li postoji osiguranje, na godišnjem nivou, da ako  nešto rikne recimo u mašini (van garantnog roka), recimo produva klip ili se slomi bregasta, da svu tu štetu pokrije proizvođač ili osiguravajuča kuča?

 

 

Ima, ako baš želiš - extended warranty. Samo ne znam koji će mi? Honda je to... ;)

 

Na Afirci da produva klip :)

Druze, pomesao si teme ....

 

Haha :) E to, upravo to! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

DakleM, "oni" su hondisti, a "mi" su bemveisti, heh. Imamo beše jednu takvu temu - "xx vs yy" na 900tinak strana, da nije i ovo početak takve. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kolega Jager, kad smo vec kod osiguranja, interesuje me kolika je premija

za kasko na godisnjem nivou, sa ucescem od 150 evra. Trenutno pregovaramo

sa osiguravacima pa da imamo neke parametre. Moze i na pp ako je problem

da se pise ovdje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kolega Jager, kad smo vec kod osiguranja, interesuje me kolika je premija

za kasko na godisnjem nivou, sa ucescem od 150 evra. Trenutno pregovaramo

sa osiguravacima pa da imamo neke parametre. Moze i na pp ako je problem

da se pise ovdje.

 

Nije tajna, taman posla. Imaš raznih osiguravajućih kuća, Oko 300e na godišnjem nivou. Sa sve uračunatim osiguranjem vozača i suvozača....

 

Postoji jedan jako dobar sajt, na žalost isključivo na nemačkom, ali ti daje sve moguće i nemoguće kombinacije osiguranja, i kada izabereš koje je vozilo, šta sve hoćeš da osiguraš, daje ti spisak osiguravajućih kuća sa premijama....

 

Na ovaj sajt sam mislio:

 

https://www.check24.de/motorradversicherung/

 

Ovde online izabereš osiguranje, online ga i platiš, daju ti broj koji izdiktiraš prilikom registracije vozila i ćao. 

 

Ja sam izabrao Motorrad-Teilkasko" jer mislim da mi je dovoljno, a imaš i Vollkasko.

 

Sve u svemu, poseti sajt i sve će ti biti jasno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja