Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

.

Razlika je ako imaš platu 300 ili 3000€.

 

 

Zato i rekoh

 

Ovde, normalno govorim o prosecnom stanovniku ove drzave,....

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Razlika je ako imaš platu 300 ili 3000€

 

U ovoj rečenici leži ključ uspeha kredita na zapadu.... Nije svejedno da li za motor izdvajaš 5% ili 50% mesečno od plate...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Upisujem se na listu čekanja za 4 godine kad budeš prodavao da kupim Hondu, ovde na Balkanu bar vremena za čekanje imamo na pretek.

 

Eh, mislim da si zakasnio. Rusić ju je rezervisao još pre nego što sam je i kupio :D

 

Mada ko zna, možda se u međuvremenu predomisli? ;)

 

Rusiću?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Kolega, srecna bila trgovina! Cekamo prve utiske i slike sa voznje...

Meni Honde stizu za oko mjesec dana, preuzimam ih na dan otvaranja

Hondinog salona u CG... Poludjesmo, ko ce cekati Kraljicu jos toliko...

 

MESEC DANA?? Auuu, ja ću se tada slabo sećati prvog servisa na 1000km, a možda će trebati i gume trebati menjati...

 

:D

 

Ajde, hrabro, sad će to... I ja sam se vala načekao, da znaš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

 

Da, to je taj podli i truli zapad i njihov sistem kreditiranja. :)

Nego mi lepo sa braćom Rusima i da jašemo naše krntije od 20 i kusur godina, srećni i ponosni.

 

Tako je Boba. A ja sam do istog zakljucka dosao tek na drugu loptu, kada sam malo oladio glavu i zamislio se.

 

Prva reakcija je bila - Wow covece, kako je ovo dobrooo !!! Zato i kazem da je perfidno, obzirom da mislim da sam poprilicno racionalna osoba.

 

Onda se malo zamislih - ja sa ovim motorom ulazim sada u desetu godinu. Nakon deset godina ako bi ga poklonio, dakle sve i kada bi ga poklonio nekome, mene bi on kostao 360 EUR-a na godisnjem nivou.

 

Prema ovom drugom modelu truloga zapada, ja bi sada vozio vec treci motor dve godine star i to bi me zadovoljstvo kostalo 12 X 200 = 2400 EUR-a godisnje

 

Razlika dva soma jura, a za tu razliku cu slatko da se naputujem.

 

Tako da, iako na prvi pogled zvuci paradoksalno, mislim da bi trebali da budemo sretni sto ovde nema takvih kredita. Masa ljudi bi se ladno navukla, a dug je los drug, kako su govorili nasi stari.

 

Ovde, normalno govorim o prosecnom stanovniku ove drzave, a ne o lovatorima koji na zalost spadaju u manjinu (i ja da imam kintu ne bi se dvoumio ni pola sekunde)

 

 

Tu ima i onaj drugi, a u stvari mnogo, mnogo bitniji deo price o ocuvanju planete, ali vec ga razvukoh.

 

PS jasno je valda da je ovo samo moj rezon i da apsolutno razumem da ima ljudi koji bi bili spremni bez naknadnog kajanja da odvajaju 2,4 soma godisnje za ovu lutku. Ja cu, kako rece Boba, sretan i ponosan jahati moju bedeviju jos dugi niz godina.

 

Ima i druga strana zamisli da svi mogu voziti nove BEZBJEDNIJE automobile. Koliko bi se zivota spasilo? Tuga me hvata kad vidim stare krntije po 20 i kusur godina pune djece, bez sjedista za djecu,nevezani... sve to ima veze sa novcem. Da ima para, bilo bi vise i za obrazovanje,kluturu vozaca,obuku,podizanje svjesti itd. 

Izdvajati 10% od zarade da imas nov motor, auto i jos zena da ti vozi novo i bezbjedno auto nije nikakvo prokletsvo i zavjera nego prednost. A ko ne zeli ne mora neka slobodno vozi jedno auto, motor 30 god. Steta je kod nas sto nemamo takav izbor.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Jos jednom da zamolim da se vratimo na temu ili da kolega Jager napravi novu temu vezanu za svoju novu Afriku pa da prebacim postove vezane za to nemam pojma? Ova tema je zamisljena za  uopstenu diskusiju o pomenutom modelu, a vi sad odoste u Nemacke kredite.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Uostalom ako neko ne kupi nov motor ,kako ce ovaj drugi da kupi polovan ??

 

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

 

Da, to je taj podli i truli zapad i njihov sistem kreditiranja. :)

Nego mi lepo sa braćom Rusima i da jašemo naše krntije od 20 i kusur godina, srećni i ponosni.

 

Tacno tako Boba. Ja sam do istog zakljucka dosao tek na drugu loptu, kada sam malo oladio glavu i zamislio se.

 

Prva reakcija je bila - Wow covece, kako je ovo dobrooo !!! Zato i kazem da je perfidno, obzirom da smatram da sam poprilicno racionalna osoba.

 

Onda se malo zamislih - ja sa ovim motorom ulazim sada u desetu godinu. Nakon deset godina ako bi ga poklonio, dakle sve i kada bi ga poklonio nekome, mene bi on kostao 360 EUR-a na godisnjem nivou.

 

Prema ovom drugom modelu truloga zapada, ja bi sada vozio vec treci motor dve godine star i to bi me zadovoljstvo kostalo 12 X 200 = 2400 EUR-a godisnje

 

Razlika dva soma jura, a za tu razliku cu slatko da se naputujem.

 

Tako da, iako na prvi pogled zvuci paradoksalno, mislim da bi trebali da budemo sretni sto ovde nema takvih kredita. Masa ljudi bi se ladno navukla, a dug je los drug, kako su govorili nasi stari.

 

Ovde, normalno govorim o prosecnom stanovniku ove drzave, a ne o lovatorima koji na zalost spadaju u manjinu (i ja da imam kintu ne bi se dvoumio ni pola sekunde)

 

 

Tu ima i onaj drugi, a u stvari mnogo, mnogo bitniji deo price o ocuvanju planete, ali vec ga razvukoh.

 

PS jasno je valda da je ovo samo moj rezon i da apsolutno razumem da ima ljudi koji bi bili spremni bez naknadnog kajanja da odvajaju 2,4 soma godisnje za ovu lutku. Ja cu, kako rece Boba, sretan i ponosan jahati moju bedeviju jos dugi niz godina.

Ironija druže. Bio sam ironičan ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jos jednom da zamolim da se vratimo na temu ili da kolega Jager napravi novu temu vezanu za svoju novu Afriku pa da prebacim postove vezane za to nemam pojma? Ova tema je zamisljena za uopstenu diskusiju o pomenutom modelu, a vi sad odoste u Nemacke kredite. :)

Platite novinare koji su je testirali pa nek pisu o novoj Africi u ovoj temi, a mi cemo da cutimo i citamo. Pretera ga druze. Dodjite, pisite, diskutujte, ali kako vam mi kazemo. Covek pise na koji nacin je kupio novu "Africu Twin", a diskusija poredjenja nove AT sa ostalim motorima je valjda normalna stvar. Mislim da treba malo da spustis loptu i ne pravis kontra efekat.

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

 

Jos jednom da zamolim da se vratimo na temu ili da kolega Jager napravi novu temu vezanu za svoju novu Afriku pa da prebacim postove vezane za to nemam pojma? Ova tema je zamisljena za uopstenu diskusiju o pomenutom modelu, a vi sad odoste u Nemacke kredite. :)

Platite novinare koji su je testirali pa nek pisu o novoj Africi u ovoj temi, a mi cemo da cutimo i citamo. Pretera ga druze. Dodjite, pisite, diskutujte, ali kako vam mi kazemo. Covek pise na koji nacin je kupio novu "Africu Twin", a diskusija poredjenja nove AT sa ostalim motorima je valjda normalna stvar. Mislim da treba malo da spustis loptu i ne pravis kontra efekat.

 

 

Nema potrebe za takvom reakcijom Kepo, moja sugestija i molba je iz najbolje namere i samo jednog razloga, da ostanemo u kontekstu zbog kvaliteta ove teme kao i samog foruma. Tebi bar ne moram da objasnjavam koliko tema do sada na ovom forumu vec postoji koje pocnu, pa izgube kontekst i postanu besmislena prepucavanja i rasprave. Svakako ne znam gde i kad sam ikada rekao od kad sam ovde da neko pise, diskutuje ili sta god kako "mu ja kazem". Tu si me pomesao sa nekim i to nije na mestu jer smo bar u ovom podforumu manje vise svi nasi i trudim se koliko je do mene da bude liberalan sto je vise moguce. Cak je moj komentar izmedju ostalog i bio u formi pitanja da li je mozda bolje da kolega Jager napravi novu temu vezanu za njegov nov motor, ali sam na zalost umesto odgovora dobio napusavanje. Ako pazljivije procitas malo par strana u nazad shvatices da moje sugestije nikako nisu bez veze.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Previse se dugo znamo da bi se napusavali. Samo sam ti skrenuo paznju da ne iskaces iza svakog coska i ne opominjes za svaku glupost, i jos treba da mislim da li ce svaka moja recenica biti dovoljno prihvatljiva za naslov teme i urednistvo. Komunalana policija je tolerantnija.

Ne kazem da treba da pricamo gluposti i da se svadjamo, ali toga nije ni bilo u ovoj temi.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

@VeljkoM

Bravo za post...ovo retko ko uzima u obzir. Na Transalpu sam sedeo 0 stepeni i kicma je bye bye posle 200km. Kad sam uzeo VFR preporodio sam se u smislu kicme :) Mogu da upucam 500km a da ne osetim.

 

Mada mozda cycle ergo malo gresi ko zna. I volan kontam moze da se podesi na toj novoj trafici. Verovatno je previdjena da se stoji :)

 

Mene interesuje agregat...i bas me zanima koliko moze iz njega da se izvuce...tj. da li su mogli da izvuku barem 115ks...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Danas nađem prvu manu po meni za Afriku.... (Iako još nisam ni seo na nju) Na cycle ergo pokazuje da je za 183 cm visine nagib 0 stepeni što meni za kičmu ne odgovara. TJ sedi se potpuno uspravno.

Varadero ima nagib 5 , BMW GS 4 (sasvim dovoljno) a Yamaha XJR 13 stepeni. ( i moj Wind ima 0 stepeni ali sam pomerio korman max napred za bar malo nagiba.)

Možda i nije prevelika mana ali meni posle 20 km leđa pucaju.

 

Super analiza.

Mada mislim da pomeranjem kormana unapred i kod Afrike možes znatno promeniti ugao sedenja. 

Deluje bar po slikama da korman može da ide dosta napred zbog specifičnosti (isturenosti) enduro maske i vizira. :neznam:

O mom slučaju (174cm) nema neke drastične razlike između stare (RD07) i nove afrike.

Prstići na nogama će i dalje vrše finkciju oslonca na podlogu :)

 

post-18861-0-90101300-1456828777.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Previse se dugo znamo da bi se napusavali. Samo sam ti skrenuo paznju da ne iskaces iza svakog coska i ne opominjes za svaku glupost, i jos treba da mislim da li ce svaka moja recenica biti dovoljno prihvatljiva za naslov teme i urednistvo. Komunalana policija je tolerantnija.

Ne kazem da treba da pricamo gluposti i da se svadjamo, ali toga nije ni bilo u ovoj temi.

 

Realno sam dva puta "intervenisao" za 38 strana. :) ali ok, prihvatam sugestiju naravno.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na afriki se stoji bez bilo kakvih poteškoća, ništa ne smeta, sve na svom mistu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jos jednom da zamolim da se vratimo na temu ili da kolega Jager napravi novu temu vezanu za svoju novu Afriku pa da prebacim postove vezane za to nemam pojma? Ova tema je zamisljena za  uopstenu diskusiju o pomenutom modelu, a vi sad odoste u Nemacke kredite.  :)

 

Izvini, druže. Nisam mislio da smetam. Slobodno obriši moje postove za koje misliš da im nije ovde mesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Mataruska Banja-Klina Metohija
  • Motocikl: MZ ETZ150,Suzuki Bandit 650N

Ponosni vlasnik da manje pise a vise da slika,tj.mogo bi da nam postavis slike da vidimo tu kraljicu ljepoticu.

 

E da...

 

Srecna ti kupovina i puno lepih kilometara izvozao!!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Danas nađem prvu manu po meni za Afriku.... (Iako još nisam ni seo na nju) Na cycle ergo pokazuje da je za 183 cm visine nagib 0 stepeni što meni za kičmu ne odgovara. TJ sedi se potpuno uspravno.

Varadero ima nagib 5 , BMW GS 4 (sasvim dovoljno) a Yamaha XJR 13 stepeni. ( i moj Wind ima 0 stepeni ali sam pomerio korman max napred za bar malo nagiba.)

Možda i nije prevelika mana ali meni posle 20 km leđa pucaju.

 

Vidiš, interesantan komentar! Ja sam svakako razmišljao o ubacivanju nekih podizača kormana i mislio sam pre svega na ovaj:

 

Riser_Installed_ATV_-_P2SE_1.jpg

 

Može lepo i da se pomeri korman malo napred, tako da bi trebao i ugao sedenja da se promeni.

 

Danas napokon dobih tablicu :) i idem za 2 sata dok dilera...

 

post-6496-0-45099800-1456837013.jpg

 

Pa će kraljica danas napokon spavati u svojoj garaži, a ja ću pre toga moći malo da se provozam i bolje ocenim položaj sedenja...

 

Slike i utisci, popodne, kad sjašem :D

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ujbt! Pobrkao sam onda cenu sa nekim drugim proizvodom na toj strani. Mislio sam da je oko 100eura, pa ajde toliko još i nekako... Auuuuuuuu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

 

Razmisli i proveri dobro rivjuove za ovo, ima ih kolega na Africi, probali, vozili i nikako nam se nisu dopali, a cena je van pameti ...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Razmisli i proveri dobro rivjuove za ovo, ima ih kolega na Africi, probali, vozili i nikako nam se nisu dopali, a cena je van pameti ...  :takoje:

 

 

Oleg probao na ktm-u, i nije mu se dopalo.

 

Hvala, ljudi!

 

Onda tražimo nešto drugo. Cena jeste svakako nenormalna, nisam dobro video, inače bih odustao ako ništa drugo samo zato što su preskupi.

 

Ima neko neki predlog, šta pazariti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja