Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Јахач змајева, 1537 postova

Hvala drugari :)

 

Čika Rajko, balerina sam jer sam se nagnuo napred i dupe mi je podignuto. A ako sednem kako treba onda je TAMAN :)

 

Koliko si visok kolega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hvala, hvala svima :)

 

@GuMi5

Visok sam 187cm. Sedište je bilo namešteno na srednji položaj i mislim da će mi biti taman. Videću još da li će trebati podizati korman, nemam pojma, premalo sam sedeo na njoj i nisam ustajao u vožnji da bih bio 100% siguran. Fuzasteri su kesa - kratki i uski i to je valjda prva stvar koju ću menjati. Eto, to su neki prvi utisci. Tablica stiže u ponedeljak, "provozao" sam je danas nekih 20 metara po dvorištu u prvoj i to je to. (u sakou i cipelama, bez kacige - pobegao s posla) :D

 

@iksel

Gume... da.. :) Pa vidi, za ovde "po Nemačkoj" ove što su na njoj će biti odlične. A i nove su, majku mu :D Off-a nema ni u priči, na žalost. Svuda je zabranjeno silaziti sa asfalta... Planiram za Srbiju u avgustu i mislim da ću kada stignem kupiti neke čestite gume da malo izmaltretiramo novu gospođicu ;) Nisam još definitivno odlučio, mada mislim da sve vuče na TKC80. Do avgusta će madam da se baškari po nemačkom asfaltu, a onda... "hard time" ;) Nije svesna za koga se "udala", hehe :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Čestitke Omladinac....u zdrsavlju da je voziš....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Neka je sa srecom burazere. Ne vidi se na slikama, jel te ukenjao trip master?

 

Usrao me :) Diler kaze da mi sleduje, jer sam narucio izmedju prvih, mislim 300 u Nemackoj.

 

Tripmaster i knjiga stizu kasnije, direktno od Honde... Pojma nemam sto je tako, mislio sam da ce trip master vec biti instaliran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

I da kad skupiš pare uzmeš pravi motor zna se

 

 

Pravi motor je vec kupio :takoje:

 

 

Kud ćeš "pravlji" od ovoga? :)

 

"Sveta krava" od GS-a će (već rekoh), tamo negde tik pred penziju ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Dovoljno životnih godina za pravi izbor. Srećno korišćenje.

Ako ne zalazim u privatne stvari i ako može malo pojašnjenje oko finansijske konstrukcije evropskog kreditiranja dotične pošto je navedeno da je na taj način kupljena. Hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Dovoljno životnih godina za pravi izbor. Srećno korišćenje.

Ako ne zalazim u privatne stvari i ako može malo pojašnjenje oko finansijske konstrukcije evropskog kreditiranja dotične pošto je navedeno da je na taj način kupljena. Hvala.

 

Ne zalaziš :) nije uopšte problem.

Finansijska konstrukcija je sledeća:

 

Cena motora sa manualnim menjačem je 12.700e. Tricolor je još 300e. Ukupno, 13.000 EUR

 

Učešće NULA, mesečno ću plaćati 201 EUR, sledeće 4 godine. Prvu ratu mi skidaju tek u aprilu 2016-te, a motor je već isporučen.

Posle 4 godine mi ostaje da isplatim ostatak od 4.000 EUR i nešto sitno, ili mogu da produžim i te 4000 na neke rate.

 

Postoji i druga varijanta - platiš 50% cene i pokupiš motor. Bez ikakve kamate, posle 3 godine platiš drugih 50% i to je to. Mislim, lud ko plati punu cenu motora u kešu!

 

Sve u svemu, odeš kod dilera, kažeš hoću taj motor, u toj boji, blabla, i on ti kaže "potpiši ovde", motor ti stiže tad i tad. Sve radi na principu poverenja. 

 

Na sličan fazon sam i auto kupio. Za Srbiju, totalna misaona imenica. Nije ni čudo što ovde svi voze nova vozila...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

ko lutka je.

cestitke Jageru.

 

 

Čestitam, da te LEPO služi i puno, puno bezbednih km. ti želim!!!

 

Zahvaljujem, drugari :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Kamata je više nego smešna, ispadne 600-700€ za 4 godine.

 

A funkcioniše na principu poverenja jer potpisan ugovor obavezuje, a kod njih elektronska uprava radi kao sat tako da se lako naplate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Reci mi kolega "lovac" zašto si se tačno odlučio na verziju sa manualnim mjenjačem?

Jesi probao oba pa donio odluku ili si u nedostatku te opcije jednostavno odlučio za sigurno, za "ručni" mjenjač?


razmišljam ovih dana malo na glas o tome svemu da bih imao povratne informacije sa više mjesta jer želim i sam uskoro da se ponovim... vjerovatno ne sa AT ali moguća je Honda a samim time i DTC...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

 

Dovoljno životnih godina za pravi izbor. Srećno korišćenje.

Ako ne zalazim u privatne stvari i ako može malo pojašnjenje oko finansijske konstrukcije evropskog kreditiranja dotične pošto je navedeno da je na taj način kupljena. Hvala.

 

 

Ne zalaziš :) nije uopšte problem.

Finansijska konstrukcija je sledeća:

 

Cena motora sa manualnim menjačem je 12.700e. Tricolor je još 300e. Ukupno, 13.000 EUR

 

Učešće NULA, mesečno ću plaćati 201 EUR, sledeće 4 godine. Prvu ratu mi skidaju tek u aprilu 2016-te, a motor je već isporučen.

Posle 4 godine mi ostaje da isplatim ostatak od 4.000 EUR i nešto sitno, ili mogu da produžim i te 4000 na neke rate.

 

Postoji i druga varijanta - platiš 50% cene i pokupiš motor. Bez ikakve kamate, posle 3 godine platiš drugih 50% i to je to. Mislim, lud ko plati punu cenu motora u kešu!

 

Sve u svemu, odeš kod dilera, kažeš hoću taj motor, u toj boji, blabla, i on ti kaže "potpiši ovde", motor ti stiže tad i tad. Sve radi na principu poverenja. 

 

Na sličan fazon sam i auto kupio. Za Srbiju, totalna misaona imenica. Nije ni čudo što ovde svi voze nova vozila...

Hvala na brzom odgovoru.

Veliko poverenje dilera odnosno uređene države.

 

Kamata je više nego smešna, ispadne 600-700€ za 4 godine.

 

A funkcioniše na principu poverenja jer potpisan ugovor obavezuje, a kod njih elektronska uprava radi kao sat tako da se lako naplate.

Tačno da je kamata mala i više nego povoljna za taj period i da postoji takva prilika i kod nas mnogi bi vozili nova vozila. Ne samo da bi se poboljšao i podmladio vozni park nego bi i država imala više koristi od naplate većih poreza i registracija i svi srećni. Budžet puniji a mi na novim atovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

 Jager nek je sa srecom i da navrtiš sa njom više kilometara no sa svim motorima do sada.

 

 

 Nego gledam ovaj njihov sistem kreditiranja i razmisljam o potrošačkom društvu, kakva je to navlaka i koliko je sve to podlo i perfidno osmišljeno

 

 

 

 

 

Učešće NULA, mesečno ću plaćati 201 EUR, sledeće 4 godine. Prvu ratu mi skidaju tek u aprilu 2016-te, a motor je već isporučen.

Posle 4 godine mi ostaje da isplatim ostatak od 4.000 EUR i nešto sitno, ili mogu da produžim i te 4000 na neke rate.

 

 Nije ni čudo što ovde svi voze nova vozila...

 

 

 

 Ništa učešće,, čak i otplata ne kreće odma, samo nosi robu.   Za 4 godine mora da im platiš stanovitu sumu, te se zaključak sam nameće - prodaš robu, vratiš dug, a ti uzmeš nov motor i nov kredit.  To znači da će od naredne 4 g. pa na dalje biti velika ponuda polovnih new AT, samo nisam siguran da li bi tome trebali da se radujemo  :stabre:

 Skoro sam pročitao članak u kojem je pisalo da se ukupan dug država i gradjana putem kredita od 2008-me povećao valda oko 10 puta. Znači od 2008-me, od početka krize, kada smo kao skapirali da je zaduživanje loša stvar.

 

  Ali to je druga tema, a ja se Jager uzdam u tvoju visoku ekološku svest, te da ceš taj motor voziti bar naredne dve decenije, onako kako bi i trebala da se vozi prava Kraljica.

 

 Nego živo me zanima da li je već formirana cena za Srbiju i kolika će biti u odnosu na ovu Evropsku ?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Popaj,

 

Ja bih voleo da sam i u Srbiji mogao na isto takav podli i perfidni način kupiti nov motor :D Na žalost, odgovor znaš i sam. 

 

Nema ništa loše u kreditima - naprotiv. Jeste, navlaka je, ali čak ni ovde, uz evropsku platu, novi motor ne bih mogao da imam "tek tako". Na ovaj način, imaću ga, a može se komotno reći da samu kupovinu baš neću ni osetiti. OK, trebaće posle 4 godine dati još 4000 i nešto eura, ali to je onda TAMAN kada budem odlučio (da, u pravu si), prodam polovnjaka i opet kupim neki novi motor. Tako da, pusti ti moju ekološku svest... ;) A voziće se kraljica narednih 20 godina, samo će je neko drugi jahati... Ova sada je SD04. Za 4 godine verujem da će izaći neka SD07, pa SD07a ... zabavi nikad kraja :D

 

inače skoro svi ovde to tako rade - plaćaju rate za vozilo do besvesti. Više mi to dođe kao rentiranje vozila nego stvarna kupovina. Mada, hoćeš iskreno - zabole me baš! :D To je novac koji ovde zaista bez neki preteranih zatezanja, mogu da izdvojim svaki mesec. Ono što je sigururno je da bez ovih pogodnosti ja sigurno motor kupio ne bih. A ovako, već je kod mene i to je jedino što zaista znači :)

 

 

Elem, odosmo mi u totalni off ovako :D

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kolega, srecna bila trgovina! Cekamo prve utiske i slike sa voznje...

Meni Honde stizu za oko mjesec dana, preuzimam ih na dan otvaranja

Hondinog salona u CG... Poludjesmo, ko ce cekati Kraljicu jos toliko...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Da, to je taj podli i truli zapad i njihov sistem kreditiranja. :)

 

Nego mi lepo sa braćom Rusima i da jašemo naše krntije od 20 i kusur godina, srećni i ponosni.

 

Ja na moju sreću znam kako se Jeger oseća sa kupovinom nove mašine. Želim mu da ga taj osećaj zadovoljstva uvek prati dok se vozi sa novom Afrikom. :)

Samo, meni bi bilo malo tih 4 godine da je izgustiram. Žao bi mi bilo da je prodam. Možda kasnije.

 

Srećno i živeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Reci mi kolega "lovac" zašto si se tačno odlučio na verziju sa manualnim mjenjačem?

 

Jesi probao oba pa donio odluku ili si u nedostatku te opcije jednostavno odlučio za sigurno, za "ručni" mjenjač?

 

 

razmišljam ovih dana malo na glas o tome svemu da bih imao povratne informacije sa više mjesta jer želim i sam uskoro da se ponovim... vjerovatno ne sa AT ali moguća je Honda a samim time i DTC...

 

A ne znam... dobro pitanje. 

 

Nisam probao pre kupovine, a valjalo je naručiti, pa se može reći da sam delom "igrao na sigurno". Sa druge strane, ceo život vozim motore sa manuelnim menjačem, ne vidim šta će mi faliti da i ovaj bude isto takav.

 

Pročitao sam i ja sve moguće i nemoguće tekstove o novoj AT i bi mi čudno da čak i stari vozači toliko hvale DCT.... Slažem se da je najverovatnije korisna stvar, ali... Ne mogu da se otmem utisku da ih je Honda "zamolila" da napišu koju lepu reč o automatici....

 

Recimo da sam jednostavno staromodan. Nisam nikada imao motor sa DCT, niti znam nekoga da ga imao, pa da sam mogao ispratiti da li je i koliko problema imao sa tim. Koliko se to kvari, pogovoto kada istekne fabrička garancija? Pošto su delovi?

 

A i ne volim maxi skutere, ako ćemo već u dubinu materije ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd -Kaludjerica
  • Motocikl: Africa Twin

Da, to je taj podli i truli zapad i njihov sistem kreditiranja. :)

Nego mi lepo sa braćom Rusima i da jašemo naše krntije od 20 i kusur godina, srećni i ponosni.

 

Tacno tako Boba.    Ja sam do istog zakljucka dosao tek na drugu loptu, kada sam malo oladio glavu i zamislio se.

 

Prva reakcija je bila - Wow covece, kako je ovo dobrooo !!! Zato i kazem da je perfidno, obzirom da smatram da sam poprilicno racionalna osoba.

 

Onda se malo zamislih - ja sa ovim motorom ulazim sada u desetu godinu. Nakon deset godina ako bi ga poklonio, dakle sve i kada bi ga poklonio nekome, mene bi on kostao 360 EUR-a na godisnjem nivou.

 

Prema ovom drugom modelu truloga zapada, ja bi sada vozio vec treci motor dve godine star i to bi me zadovoljstvo kostalo 12 X 200 = 2400 EUR-a godisnje

 

Razlika dva soma jura, a za tu razliku cu slatko da se naputujem.

 

Tako da, iako na prvi pogled zvuci paradoksalno, mislim da bi trebali da budemo sretni sto ovde nema takvih kredita. Masa ljudi bi se ladno navukla, a dug je los drug, kako su govorili nasi stari.

 

Ovde, normalno govorim o prosecnom stanovniku ove drzave, a ne o lovatorima koji na zalost spadaju u manjinu (i ja da imam kintu ne bi se dvoumio ni pola sekunde)

 

 

Tu ima i onaj drugi, a u stvari mnogo, mnogo bitniji deo price o ocuvanju planete, ali vec ga razvukoh.

 

PS jasno je valda da je ovo samo moj rezon i da apsolutno razumem da ima ljudi koji bi bili spremni bez naknadnog kajanja da odvajaju 2,4 soma godisnje za ovu lutku. Ja cu, kako rece Boba, sretan i ponosan jahati moju bedeviju jos dugi niz godina.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja