Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Vidim da je ova sekta puno gora od bmw sekte....ali želje su stvarno velike...... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Non stop u gradu, 188 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Transalp XLV 600

Vidim da je ova sekta puno gora od bmw sekte....ali želje su stvarno velike...... :takoje:

Velicina sekte nije toliko vazna koliko stav i ponasanje iste. Mozda je ova sekta veca od bmw sekte, ali je isto toliko i pristojnija. Tvoj komentar to samo potvrdjuje.

 

WTF is VRV?

U poslednje vreme srećem "vrv" šta je VRV?

Postoje odredjene skracenice kada je forumsko pisanje u pitanju. Ne mislim na onu I debilizaciju tj. prelazak V u W, vec na neku prakticnost i brzinu, narocito ako je veci post u pitanju. Razumem ja popularnu zelju da se pravljenjem nerazumevanja istice neki kvazi-nacionalizam tipa pisi cirilicom, koristi domace reci, ne skracuj i sl. ali opet, to sve govori o drugima. Dakle, "vrv" je gore receno sta je, a ko god ima malo duzi staz po forumima u citanju i pisanju, znace sta je to bez tog napadnog "wtf" iscudjavanja, sto pak, dovodi do apsurda jer je upravo to "wtf" skrnavo i ono sto zapravo ti napadas, a sto ja nisam ni upotrebio.

 

Pozdrav

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Vidim da je ova sekta puno gora od bmw sekte....ali želje su stvarno velike...... :takoje:

Velicina sekte nije toliko vazna koliko stav i ponasanje iste. Mozda je ova sekta veca od bmw sekte, ali je isto toliko i pristojnija. Tvoj komentar to samo potvrdjuje.

 

 

 

Vidiš ja ti se duboko izvinjavam ako sam te uvredio svojim nepristojnim stavom, pošto se vidi iz tvojih postova da si stvarno stručnjak.   231 kg težak motor je stvarno prava stvar koju žele profesionalci za ozbiljan off-roud..... :care: 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

 

Velicina sekte nije toliko vazna koliko stav i ponasanje iste. Mozda je ova sekta veca od bmw sekte, ali je isto toliko i pristojnija. Tvoj komentar to samo potvrdjuje.

 

 

 Zaista probam da se ne uplicem , samo kad treba nesto pozitivno da dodam , kao npr. link na prosloj strani 

 

 ne interesuje me motor , nema smisla da se mesam , ali ovo ukrupnjemo ne mislis valjda ozbiljno ??

 

 Niko me nikad nije vise ( probao ) da izvreda nego afrikanci ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

 

Vidim da je ova sekta puno gora od bmw sekte....ali želje su stvarno velike...... :takoje:

Velicina sekte nije toliko vazna koliko stav i ponasanje iste. Mozda je ova sekta veca od bmw sekte, ali je isto toliko i pristojnija. Tvoj komentar to samo potvrdjuje.

 

WTF is VRV?

U poslednje vreme srećem "vrv" šta je VRV?

Postoje odredjene skracenice kada je forumsko pisanje u pitanju. Ne mislim na onu I debilizaciju tj. prelazak V u W, vec na neku prakticnost i brzinu, narocito ako je veci post u pitanju. Razumem ja popularnu zelju da se pravljenjem nerazumevanja istice neki kvazi-nacionalizam tipa pisi cirilicom, koristi domace reci, ne skracuj i sl. ali opet, to sve govori o drugima. Dakle, "vrv" je gore receno sta je, a ko god ima malo duzi staz po forumima u citanju i pisanju, znace sta je to bez tog napadnog "wtf" iscudjavanja, sto pak, dovodi do apsurda jer je upravo to "wtf" skrnavo i ono sto zapravo ti napadas, a sto ja nisam ni upotrebio.

 

Pozdrav

 

Poenta foruma je razmena informacija, iskustava, ispomoć i zezanje.

Klinačka prepucavanja ostavi za naloge u programima koje deca danas koriste.

Bez ljutnje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Stvarno Vuki, mnogo smaras, a generalno nemas pojma. Izvini se BMW-u jer si coveka bezveze napao, povedi racuna u buduce, i od mene sve ti oprosteno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Stvarno Vuki, mnogo smaras, a generalno nemas pojma. Izvini se BMW-u jer si coveka bezveze napao, povedi racuna u buduce, i od mene sve ti oprosteno. :)

Nemoj tako, ne tresu mene te stvari....dečko nije shvatio poentu , a moglo bi ispasti da i nisam tako nepristojan.....

na 16. strani sam napisao da bih voleo da Honda napravi neki "all around" motor koji bi bio ispod 220 kg. I naravno da me Honda nije iznenadila....Stvarno bi želeo da neki proizvođač napravi motocikl koji bi bio ispod 200kg, jer kad ga 4.put dižeš iz prašine opsuješ sve redom čak i fabriku koja ga je napravila.

Enduro motor sa takvim (čak i boljim) karakteristikama je napravljen več davne 2004 godine od strane jednog evropskog proizvođača, tako da sve te "super-duper"  stvari baš i nisu nešto.I Super Teneru su kovali u zvezde kad je izašla, ali se nije nešto baš proslavila. iskreno se nadam da če Honda bolje proči, mada nešto nisam baš ubeđen. Ali sačekajmo početak prodaje....možda bude nekog iznenađenja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Druže, meni bi bilo normalno da je 200 kg.....ali to teži kao motocikli od 1200 kubika sa 50% više snage.Teži je od KTM 1190 Adventure.  To "čudo" je teže i od stare Afrike, sa tim da mu je rezervoar manji za 5 litara. Pa majku mu valja su " japaneri" upotrebili neke novije i lakše materiale od onih iz prošlog stolječa.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Druže, meni bi bilo normalno da je 200 kg.....ali to teži kao motocikli od 1200 kubika sa 50% više snage.Teži je od KTM 1190 Adventure.  To "čudo" je teže i od stare Afrike, sa tim da mu je rezervoar manji za 5 litara. Pa majku mu valja su " japaneri" upotrebili neke novije i lakše materiale od onih iz prošlog stolječa.....

 

Mislim da je recept isti kao i za nisan gt-r.

 

Nije najsnazniji, nije najlaksi, nije najluksuzniji, nije najskuplji

 

Ali je uzasno brz, izbalansiran, iz japana je, i ostavlja osmeh na licu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Druže, meni bi bilo normalno da je 200 kg.....ali to teži kao motocikli od 1200 kubika sa 50% više snage.Teži je od KTM 1190 Adventure. To "čudo" je teže i od stare Afrike, sa tim da mu je rezervoar manji za 5 litara. Pa majku mu valja su " japaneri" upotrebili neke novije i lakše materiale od onih iz prošlog stolječa.....

Ti laksi materijali verovatno lakse pucaju, ili se lakse deformisu na duze staze. Stara rd 07 je tezila 207kg bez tecnosti. Koliko je nova teska?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

 

Druže, meni bi bilo normalno da je 200 kg.....ali to teži kao motocikli od 1200 kubika sa 50% više snage.Teži je od KTM 1190 Adventure. To "čudo" je teže i od stare Afrike, sa tim da mu je rezervoar manji za 5 litara. Pa majku mu valja su " japaneri" upotrebili neke novije i lakše materiale od onih iz prošlog stolječa.....

Ti laksi materijali verovatno lakse pucaju, ili se lakse deformisu na duze staze. Stara rd 07 je tezila 207kg bez tecnosti. Koliko je nova teska?

 

pa po ovom sajtu je stara Afica težila 218 kg.....http://www.motorcyclespecs.co.za/model/honda/honda_xrv750_98.htm

čak i ovde kažu da nije teška 207kg, več 218kg (sa tečnostima i spremna na vožnju naravno

 

Nova teži 232 kg....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

RD07 229kg, RD04 233kg pun rezervoar

Nova 232

 

Mogli su sigurno da je naprave i laksu ali bi onda sigurno i kostala dosta vise.

Inzenjer koji je dizajnirao ram je hteo da koristi aluminijum ali mu nije dozvoljeno navodno zbog lakse mogucnosti opravke celicnog rama ako se desi havarija u nedodjiji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

RD07 229kg, RD04 233kg pun rezervoar

Nova 232

 

Mogli su sigurno da je naprave i laksu ali bi onda sigurno i kostala dosta vise.

Inzenjer koji je dizajnirao ram je hteo da koristi aluminijum ali mu nije dozvoljeno navodno zbog lakse mogucnosti opravke celicnog rama ako se desi havarija u nedodjiji.

Šta, gledali su Long Way Around, pa se uplašili za svoje čedo? Pa nije to bembara pa da možeš da je opraviš usput, to ti je HI-TEC mašina, samo "extra virgin" motul ulje guta....

Druže, jedini motor kojem garantovano puca ram u tom rangu je Caponord (stari model naravno...). Ne dao bog da ga negde "pukneš" sa 20 na sat....predmje viljušče su ravne, ali je motor u dva dela 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

 

 

Druže, meni bi bilo normalno da je 200 kg.....ali to teži kao motocikli od 1200 kubika sa 50% više snage.Teži je od KTM 1190 Adventure. To "čudo" je teže i od stare Afrike, sa tim da mu je rezervoar manji za 5 litara. Pa majku mu valja su " japaneri" upotrebili neke novije i lakše materiale od onih iz prošlog stolječa.....

Ti laksi materijali verovatno lakse pucaju, ili se lakse deformisu na duze staze. Stara rd 07 je tezila 207kg bez tecnosti. Koliko je nova teska?

 

pa po ovom sajtu je stara Afica težila 218 kg.....http://www.motorcyclespecs.co.za/model/honda/honda_xrv750_98.htm

čak i ovde kažu da nije teška 207kg, več 218kg (sa tečnostima i spremna na vožnju naravno

 

Nova teži 232 kg....

 

Posto sam imao RD07 prazna je 207 kg a sa tecnostima (i punim rezervoarom) skoro 235. Nova afrika ABS puna je 228 kg, bez ABS, kao i RD07, jos laksa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

80% svih kupaca afrika,gs-ova,i ktm adv- itd,su ljudi koji nikad nece izaci na off road...Tako da ne lupajte mnogo glavice...Zna se sta se vozi po off roudu...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

80% svih kupaca afrika,gs-ova,i ktm adv- itd,su ljudi koji nikad nece izaci na off road...Tako da ne lupajte mnogo glavice...Zna se sta se vozi po off roudu...

 

Vozi se Africa i KTM

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja