Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

postoji informacija da ce do kraja 2014 biti predstavljena nova afrika... izgled NIKO trentno ne zna jer je motor u razvoju... zhelje i snove mozhemo da iznosimo do sutra ali to nishta ne znachi... pratite ovu temu, dosta informacija ima:

 

http://advrider.com/forums/showthread.php?t=904285&page=24

 

npr "According to the Honda people there, in summer or fall of this year, Honda will release details of the new AT. The bike will be designed from the ground up both engine and chassis, meaning it will not be based on a model that is currently in production (which is a good thing!)."

 

 

 

a shto se zhelja tiche :D ja bih voleo da izgleda ovako:

 

 

1015919_10152003816238370_1761286579_o.jpg

1510624_10152003843753370_1607733759_n.jpg

 

honda cb500x koji su neki tajlandjani modifikovali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

MCN nezvanično:

 

1000ccm,

parallel twin,

 

 

Auuuuu...Afrikanci molite boga da ovo nije istina ili u suprotnom spremite vazelin jer ce Stenerasi dupe da vam pomere kako je Hondi trebalo 30 godina vise da ukapira koji je pravi raspored cilindra na adv motoru, te samim tim i kapitulacija i ST>AT!

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Nadam se da nece biti neki zgoljavac, da ga nece ustrojiti kao sto Honda voli da radi sa svojim motorima i da ce biti zavidne dodatne opreme :D

A ja se bas nadam da ce biti zgoljavac(lagan a ne mali), da ce ga Honda ustrojiti(i ustrojen motor iz 1000ccm izvlaci dosta konja i momenta) i da nece biti previse dodatne opreme kako bi sto pre sisao medju mase. Mislim da nova Afrika nece gadjati BMW GS segment vec vise KTM Adv(ili se ja bar tako nadam sudeci po slikama).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ma ne uzimam ni ja, ali znas kako kazu nada umire poslednja a meni se prilicno svidja to sto vidim na maybe slikama.

Generalno mislim da je segment oko GS-a vec fino popunjen a sa druge strane KTM 990 Adv. cami sam, tako da bi bas lepo doslo neko novo drustvo/konkurencija. U zadnje vreme svi tipovi motora slicni AT, ST, TA, KLE, KLR otidjose u krajnosti ili nose kravatu i nece da se kaljaju ili okrenuse ledja putu i nestadose u sumama, ako zanemarimo KTM i preskupog 800GS-a ostade samo mala Tenera od dual sport motora.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

MCN je i do sada znao dobro promasiti sa najavama. Skeptican sam po pitanju rednog dvocilindrasa od 1000cc, pogotovo sto Honda gura i razvija tehnologiju V masina decenijama.

Mada, ovladali su tehnologijom rezanja automobilskih blokova popola, pa je moguce da ce prerezati 2.0 rednu cetvorku i od toga napraviti novi agregat, kao sto je bilo u slucaju nove 500-tke.

 

Iskreno se nadam da ce biti V masina i da ce biti u rasponu od 650-900 cc, jer je to obicnim ljudima i dalje najinteresantniji sektor trzista.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Česta je zabluda o hondinim V mašinama... što u stvari i nisu baš klasične V... naime, hondin V2 je isto što i VW-ov VR6... stoje cilindri u V to je očigledno, ali na dva kolena radilice, sa razmakom paljenja od 180 stepeni... što znači... isto radi ko redni 2... (kad se kaže V2 smatra se da su obe klipnjače na jednom kolenu radilice...).

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ne znam što preferirate ovaj "rally style", kad to Africa nije nikad bila. Super je sve to, ali će opet verovatno biti krmača od 200+kila, što je uvek i bila. Sa svom tom WP suspension ideologijom i ostalim egzotičnim delovima, ima da košta sugurno preko 15k €. Čekamo pa ćemo da vidimo kakva će biti...

I za nju neću imati para!1lol.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Da malo oživimo temu...

 

E ovako bi otprilike trebala da izgleda ;)

 

post-6496-0-22390700-1397085403_thumb.jpeg

 

 

Jageru ovaj crtez je star 3-4 godine, i samo su puste zelje pojedinaca :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja