Jump to content

Moto Zajednica

New Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Iskreno ocekivao sam novi motor... Ovo je samo nabucani Varadero sa zicanim felnama! Usput pise i da je koncept pa verujem da nema veze sa novim modelom!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Bajate fotke koje nemaju veze sa onim sto nas ceka .

 

Upravo. Ove fotke kruze internetom bar 5 godina, koliko ja znam. Mozda i vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Cinjenica je da svi "trce" za BMW-om R1200GS-om nebi`li ga skinuli sa Trona Enduro-Tourer motora, pa nije nemoguce da ce Honda iskoristiti slavu i ime Africa Twin u klasi 1200ccm da bi "potisnula" BMW-a. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Cinjenica je da svi "trce" za BMW-om R1200GS-om nebi`li ga skinuli sa Trona Enduro-Tourer motora, pa nije nemoguce da ce Honda iskoristiti slavu i ime Africa Twin u klasi 1200ccm da bi "potisnula" BMW-a. ;)

Sve to stoji sto si ti rekao ali ovde se govori o novom motociklu koj nece imati 1200ccm, to su vec naparavili... Ocekuje se novi V agregat sa oko 800 ccm!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • UruK Hai, 2083 postova
  • Lokacija: Bgd/Vozdovac
  • Motocikl: ADV

Imaju Crosstourer V4 od preko 1200ccm... al to sad nije ni bitno jer ni taj moccni BMW nema V2 agregat...

Nova Africa treba da bude dual sport bike, bas kao i svi stari modeli cije ce ime preuzeti!

 

Ako vec juris mocni V2 agregat, imas ga u novom KTM adventure, mislim da duzi period nece niko napraviti slican agregat!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Mene V2 agregati ne interesuju ni pod razno, vec diskutujem na postavljenu Temu u kojoj se pojavljuju samo Linkovi sa pricom o Africa Twin 1200, a ti nadji i postavi Link sa pricom o Africa Twin 800 pa da diskutujemo na tu Temu. :zdravo:

Mozda bude i ovakva. ;)

 

xrv-design.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

nije rec o enduro turing motoru vec o africi twin, dual sport motoru! I nemojte mesati babe i zabe. To sto je jamaha jureci konkurentnog bmw-a napravila motor pod imenom supertenera1200 ne znaci da ce honda napraviti africu 1200. Procitajte sta je sve pisano u temi a ne svakom ponaosob da se objasnjava da honda u turing varijanti ima crossturera a da se od africe ocekuje nesto poput f800 i tigera800, samo naravno, mnogo bolje tj najbolje! Ne spamujte bez razloga, ako hocete da pratite temu a ne znate sta da napisete vi stavite smajli sa kokicama i cekajte da se neko oglasi sa taze vestima a ne nekim nagajanjima iz 2010. godine! :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Honda ima najvece sanse da bude No.1 u klasi do 800 ccm!Mislim da su se skoro svi zeznuli sto su jurili Bmw!Koliko mi se cini on jedini u klasi 1200 belezi prodaju! Ostalih ima u tragovima!Cak mislim i da je KTM promasio sa ovim novim Adventureom! 990 je pravi! Ali videcemo!

Da se vratim na temuJako bih voleo da vidim Africu Twin 800 i mislim da je to klasa koju u kojoj se jos nije niko dokazao! A ona ima pedigre koji je odmah postvlja na prvo mesto!Nema druge nego da cekamo!1Mina.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

nije rec o enduro turing motoru vec o africi twin, dual sport motoru! I nemojte mesati babe i zabe. To sto je jamaha jureci konkurentnog bmw-a napravila motor pod imenom supertenera1200 ne znaci da ce honda napraviti africu 1200. Procitajte sta je sve pisano u temi a ne svakom ponaosob da se objasnjava da honda u turing varijanti ima crossturera a da se od africe ocekuje nesto poput f800 i tigera800, samo naravno, mnogo bolje tj najbolje! Ne spamujte bez razloga, ako hocete da pratite temu a ne znate sta da napisete vi stavite smajli sa kokicama i cekajte da se neko oglasi sa taze vestima a ne nekim nagajanjima iz 2010. godine! :Mina:

 

Smanji druze dozivljaj i napisi koji je Zvanicni izvor rekao da je to motocikl od 800ccm, vec sve do sada "nezvanicno" objavljeno ( pretpostavka )se svodi na zapreminu motora od 1200ccm pa zvao se on Africa Twin ili Babaroga nebitno. Ako je Tema New Africa Twin onda dajte relevantne cinjenice,a ne price na Forumu tipa "sta bi bilo kad bi bilo",pa nece biti Spamovanja...Ovako ima valjda svako pravo na svoje misljenje koje i ti sebi dajes,ali "malo" sa visine i kriticki. :Mina:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Honda ima najvece sanse da bude No.1 u klasi do 800 ccm!Mislim da su se skoro svi zeznuli sto su jurili Bmw!Koliko mi se cini on jedini u klasi 1200 belezi prodaju! Ostalih ima u tragovima!Cak mislim i da je KTM promasio sa ovim novim Adventureom! 990 je pravi! Ali videcemo!

Da se vratim na temuJako bih voleo da vidim Africu Twin 800 i mislim da je to klasa koju u kojoj se jos nije niko dokazao! A ona ima pedigre koji je odmah postvlja na prvo mesto!Nema druge nego da cekamo!1Mina.gif

 

:takoje: :takoje: :takoje: Jedino sto mislim da je i 990 preveliki ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

nije rec o enduro turing motoru vec o africi twin, dual sport motoru! I nemojte mesati babe i zabe. To sto je jamaha jureci konkurentnog bmw-a napravila motor pod imenom supertenera1200 ne znaci da ce honda napraviti africu 1200. Procitajte sta je sve pisano u temi a ne svakom ponaosob da se objasnjava da honda u turing varijanti ima crossturera a da se od africe ocekuje nesto poput f800 i tigera800, samo naravno, mnogo bolje tj najbolje! Ne spamujte bez razloga, ako hocete da pratite temu a ne znate sta da napisete vi stavite smajli sa kokicama i cekajte da se neko oglasi sa taze vestima a ne nekim nagajanjima iz 2010. godine! :Mina:

 

Smanji druze dozivljaj i napisi koji je Zvanicni izvor rekao da je to motocikl od 800ccm, vec sve do sada "nezvanicno" objavljeno ( pretpostavka )se svodi na zapreminu motora od 1200ccm pa zvao se on Africa Twin ili Babaroga nebitno. Ako je Tema New Africa Twin onda dajte relevantne cinjenice,a ne price na Forumu tipa "sta bi bilo kad bi bilo",pa nece biti Spamovanja...Ovako ima valjda svako pravo na svoje misljenje koje i ti sebi dajes,ali "malo" sa visine i kriticki. :Mina:

 

Bolje zaobidji temu, i onako te ne interesuje motor o kome pricamo.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!

Sta reci o motociklu koji se ne proizvodi zadnjih deset godina. :zbunjen: Ostaje samo da se nagadja sta ce se i u kojem "obliku" pojaviti nesto za sta ocito nema inetesovanja na trzistu... :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Honda America je 2.7. ove godine registrovala trademark Africa Twin u americkoj bazi trademark-ova :) Nesto se pocinje desavati :)

 

LINK

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1420 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Honda je ovih dana da ce uskoro zapoceti proizvodnju modela CRF450Rally za privatne korisnike. Motore ce raditi HRC i cena ce mu biti oko 30.000 eura. A one sa plicim dzepom pozivaju na jos malo strpljena do pojave nove Africe koja ce navodno biti ispirisana upravo modelom koji se vozi na Dakaru.

http://www.moto.it/news/honda-crf450-rally-andra-in-produzione.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja