Jump to content

Moto Zajednica

tomos apn4 i atx po novom zakonu postali motocikli(a kategorija)

Recommended Posts

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

ljudi ja cuo malopre ovu glupost i odem na net da proverim,i stvarno,apn4 49ccm postao motocikl a kategorije jer po homologaciji ide 3 km preko 45 te je motocikl....hehehehe ja sam znao da smo retard drzava ali ovo :) apn6 se vozi sa am jer ne navodno sporiji od apn4 4tvorobrzinca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

To su utvrdili nasi strucnjaci na osnovu tehnickih karakteristika, jes ono da su vozila stara pitaj boga kolko godina ali tako je to kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Taki je zakon, treba ga postivati, modifikacija, pa ogranicenje brzine na 45km/h, atest i cao.

Fleksibilni zakoni su nas i doveli u ovu poziciju, tako da nema trte mrte nego kako pise

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Neko je "snimio" da se ova cuda jos prilicno voze po srpskim selima, pa bi da oglobe sirotinju i za to. Sramota. Nista drugo nego sramota.

 

Nekada je bilo razlike...ono "velika" ili "mala" tablica samo zato sto su neki Tomos MOPEDI bili registrovani za dvoje. Za to je moralo A. Koliko ja znam APN6 kao i APN4 imaju po 4 brzine, a "sestica" se budzila petom od BT-a. Eto bas je BT pravi primer za to sto rekoh. Vidjao sam ih i sa SO i sa "malom" to jest godisnjom klasicnom tablicom...a isti (na oko).

Stvarno apsurd, sta reci

Ispada da sada auto skole mogu da se naoruzaju Apencima da bi obucavali nove narastaje motociklista ( a covek odavno bio i zaboravio da je bio na mesecu), a i postari ce morati da imaju A kategoriju.

Ko je smislio da ovako napuni drzavnu kasu, alal mu kurac...i govno mu pod nos. >:(

  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Sve to sa polaganjem za moped od 16 a nemaš pojma šta sve možeš da voziš je smešno, ali i sami smo krivi za sve to. U jednoj normalnoj zemlji momak od 18 godina nikad ne bi seo na 1000rku e pa baš to sa gomilom nesreća nas je i dovelo do toga da sad klinci ne polažu za PSP sa 14, jbg. Smešno ili ne mislim da su novi naraštaji malo uskraćeni sa svim ovim zakonima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 589 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

postari voze 6ticu koja je am kategorija.a apn4 je motocikl a kategorije jer je opako brzi od 6tice,citavih 3kmh,kako li to utvrdise silni inzenjeri

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Sto se tice novog zakona, jako im je glupo sto se ne moze polagati za AM sa 14 godina.

A ovo za APN 4, jbg, nista se tu ne moze, zakon lepo kaze 45. Pa ko nece da polaze za A neka promeni malo zupcanike pa ce ostati na AM.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Opake su to mašine :lud:

Ja nisam mogao da dočekam 14 godina da polažem PSP.Da sam morao da čekam 16 verovatno bih uvenuo kao popišan cvet.

Žao mi je samo klinaca koji nece moći da voze motorčiće u najlepšem životnom dobu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Stvarno su usrali zivot novim generacijama, najsladje je voziti male motorice dok imas 14, 15, 16 godina ili koju vise :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: MZ es 150, MZ es 150 CROS

Ne znam samo sta cemo sad sa gomilom skutera od 49 kubika koji debelo prelaze ovo ogranicenje od 45 km/h a opet se voze sa AM kategorijom . Jedino da nabave rolne ko na zapadu pa da pocnu da presrecu po ulicama i da mere brzinu, e u tom slucaju svi bi prekoracili to glupavo ogranicenje od 45 km/h. :lud:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moj skuter je bio ogranicen na 45 kao nov ali naravno da sam skinuo blokadu jer je 45 presporo za bilo kakav put. Inace da vi meni odgovorite na jedno pitanje: da li meni vazi psp dozvola od pre za skuter ili ja moram da nosim drugu na kojoj imam polozeno A???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6318 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mozes da nosis i B...

Ali bih i ja da znam, kako se tretira "stari" PSP...ono "roze kartonce" na kojoj je slika gde jos imam kose :moto3:

To bi vidis mogao da bude problem. Da me u'apse sto se izdajem za drugoga :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja