Jump to content

Moto Zajednica

Mi smo krivi -.-

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Potpuno se slažem sa tekstom.

 

,,...kao osnovni uzroci identifikovani su loša obuka motociklista, nesavesnost svih učesnika u saobraćajaju i loši putevi."

 

:neznam: šta još dodati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Uzdin
  • Motocikl: Hyosung GTR 250

ja ne znam kakvu ste obuku vi imali ali ja sam odradio sve casove a tamo pise da se polaze bez obuke.atko da se ja slazem da su vozaci automobila bahati i da su losi putevi ali se ne slazem za obuku.

Citaj i komentare ako ih nisi procitao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ja sam imao losu obuku ali sam bojazljivo i polako poceo, bez divljanja. Pomoglo je, nisam imao puno neprijatnih situacija do sada.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Na obuci uce da se motor vozi uz desnu ivicu kolovoza , a svi znamo da ako tako budemo vozili da ce da nas obaraju jos vise zato sto misle da mogu da se provuku , a i tad nas ne vide drugi vozaci koji se ukljucuju sa nase strane.. Prvo obuka ne valja , pa posle mozemo da pogledamo druge stvari. Ja strogo vozim po sredini trake zato sto sam tad najuocljiviji , imam mesta da manevrisem ako se nesto desi i jos mnogo razloga.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Obuka? Za motocikl? Kod nas? Ma ajte :lol:

 

Ali nije baš sasvim tačno da obuke nema. Baš nikakve. Postoje kursevi bezbedne vožnje na kojima se uči upravo ono što je trebalo da se nauči pre polaganja. Zato apelujem na sve da svrate ponekad na neki kurs i ako ništa, obnove svoje ogromno znanje ili svoje nikakvo znanje podignu na mnogo viši nivo :)

 

Bar na ovom Forumu ima gomila tema o kursevima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Obuka? Za motocikl? Kod nas? Ma ajte :lol:

 

Ali nije baš sasvim tačno da obuke nema. Baš nikakve. Postoje kursevi bezbedne vožnje na kojima se uči upravo ono što je trebalo da se nauči pre polaganja. Zato apelujem na sve da svrate ponekad na neki kurs i ako ništa, obnove svoje ogromno znanje ili svoje nikakvo znanje podignu na mnogo viši nivo :)

 

Bar na ovom Forumu ima gomila tema o kursevima

 

Slazem se sa ovim , ali cena danasnje obuke nam uglavnom ne ostavlja mesta za te kurseve i sl. Kada sam ja polagao ja sam dao moje pare , posle toga se jedno vreme nisam vozio zato sto nisam imao para za gorivo , a kamoli za kurs bezbedne voznje . Hvala Bogu te mi i otac i deda voze ( deda je vozio , sad je star za to ) motore pa mi kurs nije trebao ali neko kome niko ne vozi motor to moze da predstavlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Licno mislim da je najveci problem to sto vozaci automobila ne shvataju nasa ogranicenja i mogucnosti na 2 tocka.

Drugi probem je sto neki misle da si baja ako naucis da na pravcu razvuces gas dok je krivina, naglo zaustavljanje, kontra upravljanje itd visa nauka.

Ne nosenje opreme - stavicu kacigu ali na lakat jer je to "smekerski".Puna kvalitetna oprema je minimum koji dugujem sebi i svojima kad vec trpe sve moje extreme hirove.

Skuterasi koji nedostatak snage nadoknadjuju sumanutim manevrima kroz guzvu.

Drzava koja juri samo pare od kazni i ne radi dovoljno na obuci i edukaciji vozaca, sanaciji kolovoza, prilagodjavanju zakona realnom stanju na ulici...

 

@scuba

 

Svaka cast za akciju ali nije lepo da mi koji nismo registrovani i nemamo polozeno budemo diskriminisani.Mislim i mi mozemo da padnemo i deo smo istog problema i zajednice....

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ne želim da zvučim grubo ali, bez dozvole se ne ide u saobraćaj kao ni bez registracije. To je čisto pravno gledano. Sa druge strane, potpuno se slažem i u pravu su svi koji kritikuju obuku, tačnije samoobuku, za voženje motocikla koja se trenutno sprovodi u auto školama. No dokle god je tako, ne možemo preuzimati na sebe ulogu auto škole i obučavati nekoga "od nule".

 

Ono što možemo i što činimo je da kad nekako uspete da se dočepate dozvole, dođete na kurs gde ćete naučiti sve što je trebalo odavno da znate. Nažalost sveukupna situacija nas primorava da radimo samo to i ništa više.

 

Što se tiče cene kurseva... ko je uopšte pominjao pare? A i da treba dati neke pare, mišljenja sam da je bolje skupiti tu kintu i dati je za to pre nego što se spuca svaka kinta u rezervoar za vozikanje. To mu dođe kao ulaganje u budućnost. Nema tih para koje bi pokrile ili popravile posledice nesreće koju bi neko mogao izbeći da je prethodno uložio u svoju obuku. Jeste kriza ali... glava je glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@scuba : sve sto si rekao je tacno i delimicno se slazem sa tobom . Kursevi nisu dzabe , ali smatram da ce covek za te pare da napuni rezervoar , pa lagano voznja po gradu i da je voznja po gradu bolja od mnogih kurseva . Ali kad vozi po gradu da se ne provlaci da ne ubrzava i koci naglo i sl. nego da vidi kako se ljudi ponasaju u saobracaju , a mogucnosti svog motocikla moze da vidi na nekom parkingu i da sam vozi slalom , da vezba jako kocenje i slicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3497 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

@scuba : sve sto si rekao je tacno i delimicno se slazem sa tobom . Kursevi nisu dzabe , ali smatram da ce covek za te pare da napuni rezervoar , pa lagano voznja po gradu i da je voznja po gradu bolja od mnogih kurseva . Ali kad vozi po gradu da se ne provlaci da ne ubrzava i koci naglo i sl. nego da vidi kako se ljudi ponasaju u saobracaju , a mogucnosti svog motocikla moze da vidi na nekom parkingu i da sam vozi slalom , da vezba jako kocenje i slicno.

Vožnjom po gradu se stiče iskustvo, ali se znanje stiče obukom (učenjem). Ne ide nikako jedno bez drugog. Sticati znanje samostalnom vožnjom (bez prethodno savladane teoretske i praktične obuke) je igra ruskog ruleta!?

Par sati dobre obuke može da zameni par godina sakupljanja znanja kroz lično iskustvo (a sve uz mnogo manje rizika). Tebe učili deda i otac, ali nisu svi imali takvu sreću.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Bogami drugari, kurs koji organizujemo u okviru ove BJB zajednice (evo npr. ovaj poslednji) jeste džabe. To se tako održava već više godina, po nekoliko puta godišnje. Bude oko 30 ljudi po kursu (kapacitet učionice). Potražite teme.

 

Mislim da ko god je bio, uglavnom je otišao sa zaključkom da vredi.

 

Naravno, ni kursevi nisu za svakoga, tj. postoje ljudi koji ne vole sistematizovanu materiju, niti usvajanje veština i znanja na taj način i koji bolje to obave nekako drugačije. I to je ok.

 

Inače kurseve pravimo, u okviru svojih mogućnosti i svesni ograničenja, upravo sa idejom da budu veoma dostupni i da bar 100-ak ljudi svake godine čuju i vide kako treba, tj. da dobiju neki sistematizovan okvir za vežbu, vežbu, vežbu, praksu i praksu ;) - dakle, na kraju onaj jedini način da se ovlada ovom našom lepom veštinom i pasijom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

Moja obuka :

 

Dolazim u auto skolu cica koja radi pita me jel ti treba instruktor za prvi cas :zbunjen::lol: . Ja kazem: pa mogao bi da dodje :) . Jos me pita jel si nekad vozio motor, ja kazem nisam, a ona u fazonu neveru`em :lol: .

 

Dolazim sutra na prvi cas, gore pomenuta cica me pita: jooooj jel ono bese trebao da dodje instruktor, ja klimam glavom. A ona : ej evo ti kljucevi i saobracajna (brzine idu u H-a :lol: ) instruktor je tamo negde vrsi obuku na poligonu pa ga nadji :) . I onda mi je sve lepo objasnila ispred auto skole : ovo ti je kvacilo a ovo brzina prva dole ostale na gore :lol: , ja joj kazem: znam gledao sam na youtube-u :oda2: .

Sedam na suzuki dr 125 drzim kvacilo, kontakt, desni palac brrrmmm, ubacujem u prvu laganica krecem, bacam u drugu, a u mislima: da se dofuljam do nekog parkinga pa da proucim masinu natenane. Al treba stici do parkinga :bicikl: .

Au bog te molovo pa gde je neutral, cas prva cas druga cas treca, jadan li je onaj menjac, ne mogu da ubodem pa to ti je, teska moja nozurda nikako da filigranski ubode neutral. Probija me sto znojeva, jul mesec 35 stepeni 4 popodne, ja se obuko ko zmaj, koznu jaknu zakopcao do grla, vizir na kacigi zatvorio skroz (ko veli tako treba :lol: ).....

....

....

....

nas`o neutral :D

 

Da ne duljim dalje, posle sam polako usao u stos :na_glavi: . Odvozao osam casova. Jedini razgovor sa instruktorom je bio sto se tice poligona i to je to. polozio ... Nista kako treba da se koci u kriznim situacijama, nista kontraupravljanje i sto cuda jos...

Verujem da je vecina motorciklista imala ovakvu ``obuku``. Sve je ostalo na individualnoj obuci.

Doduse sad vidim po kraju da se ipak nesto nabolje pomera, verovatno ovaj novi zakon, napred vozi ucenik iza instruktor povezani sa voki toki vezom. Ali mislim da i dalje ne postoji obuka tehnika same voznje. Voznja motorcikla u iznenadnim i kriznim situacijama. Mada obuka vozaca u kriznim situacijama bi trebala da postoji za sve kategorije vozila. Kod nas je nazalost u obuci apostrofirana pravila saobracaja (ne kazem da je nebitno).

 

E sad ko je kriv? :stabre:

Nepostovanje zakona. Kakav god zakon bio mora da se postuje. Kod nas je uvek prica ne valja zakon pa necemo da ga postujemo. Postujes jebaga dok se ne zameni boljim zakonom(ako se ikad zameni). Al u drzavi otislo sve u propast. Oni koji bi trebali da budu primer postovanja zakona krse ga stalno... Sve je unizeno devalvirano, glupo je biti lepo vaspitan pa dati migavac, ne ja sam baja vozim po sred isprekidane pa se prestrojavam gde hocu jer me boli q.ac. I dalje sam misljenja da je stanje u saobracaju nema veze sa zakonom vec sa kucnim vaspitanjem. Ko pljuje po ulici, baca smece kroz prozor, ne zna da kaze dobar dan, nece da stane coveku pored puta koji je u problemu...taj ce da vozi ko kreten i pravice konstatntno sranja. Dovoljno je nekoliko stotina takvih idiota pa da saobracaj postane pakao.

Putevi su takodje katastrofa zbog neodrzavanja. Sta je sa novim zakonom, bodovima ponovnim polaganjem vozackog, zatvorom za bahate, NISTA.

 

Tako da ima jos hiljadu varijabli zasto je ovakvo stanje u saobracaju. Ko je kriv? pa sto cuda je krivo...nisu krivi pojedinacno ni motorasi ni automobilisti...jednostavno ceo sistem je sjeban. Potreban je jedan dobar hardverski reset, pa da se krene od zdravog pocetka.

Sad kad ce to biti i da li ce ikad biti ko to zna. Dotle stisnes se u gard i prezivljavanje do nekih boljih vremena.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Не знам како је сад са обуком у ауто-школама у оквиру полагања за "А" категорију и не могу то коментарисати али кад сам ја полагао било је овако:

 

уплатиш "Л" таблицу и држиш је код себе две недеље. За те две недеље треба да нађеш инструктора - возача са "А" категоријом да те обучи и покаже све што треба да знаш и како да преживиш, ако нађеш неког таквог...

Било је важно да платиш "Л" таблицу и то је био услов да изађеш на полагање.

 

И то је "обука"?! Тада била...

 

У мојој књизи из које сам учио пише да мотор треба да се вози уз десну ивицу коловоза а најдаље један метар од исте.

 

Приватни курсеви безбедне вожње су добри али то не спада у обуку за "А" већ је то накнадно усавршавање и учење онога што би требало да нас науче у ауто- школама.

 

ЕДИТ:

 

Сад ће неки пиздети али морам рећи: тамо где ја живим инструктор вози испред тебе на мотору и практично ти показује како и шта треба да се ради, е то је обука!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Na obuci uce da se motor vozi uz desnu ivicu kolovoza , a svi znamo da ako tako budemo vozili da ce da nas obaraju jos vise zato sto misle da mogu da se provuku , a i tad nas ne vide drugi vozaci koji se ukljucuju sa nase strane.. Prvo obuka ne valja , pa posle mozemo da pogledamo druge stvari. Ja strogo vozim po sredini trake zato sto sam tad najuocljiviji , imam mesta da manevrisem ako se nesto desi i jos mnogo razloga.

 

Nemoj nista strogo.

 

Sredina je dobra, u principu, samo kad ustvari nema veze (da li je sredina, lijeva ili desna strana trake).

 

Vozi uz lijevu ivicu (izmedju sredine i lijeve ivice recimo) kad si npr. na magistrali iza nekog auta.

 

Tako te prije i lakse uoce i ovi iz suprotnog smjera, a i ovi iza.

 

(ovaj direktno iza te vidi i ovako i onako, ali ovi iza njega te vide prije kad si blize lijevoj ivici). I jedni i drugi ce mozda odustati od preticanja kad vide da rupa ustvari nije rupa, nego da si tu ti.

 

Vozi uz desnu ivicu kada nailazis na sporednu ulicu s desne strane. Onaj sto bi da se ukljuci prije i lakse ce te uociti tako.

 

Ako si lijevo ili u sredini, nadaj mu se cim auto ispred tebe prodje. ;)

 

 

Ako je + raskrsnica vozi uz onu stranu na kojoj ima auto koji ceka ili dolazi. Vozi malo tamo malo vamo, ako s obe strane cekaju.

 

U sredini iza auta upadas u rupu koju on zajasi.

 

itd itd...Eto par primjera i smjernica kako da razmisljas gdje da budes "u realnom vremenu" (sto bi rekli ovi sa BBC-a "in real time" :D), a ne samo "strogo" ovako ili onako. ;)

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@GhostMiel: Znam to ali nisam nesto primenjivao , oslanjam se na reflekse i predvidljivost ( sto nije bas za pohvalu ) . Ipak hvala na savetu. Na magistralnom putu se trudim da nema nikog ispred mene ( koliko to moja 4-taktna 125-ica dozvoljava ) da mogu da se vozim ko covek. Sve je stvar iskustva , meni je u voznji po gradu pomoglo i to sto sam pre motora mnogo vozio biciklu po gradu ( vozim i sad ali sam se motorizovao pa redje )pa znam kako treba da vozim . Imao sam nekoliko cupavih situacija dok sam vozio biciklu , pa bolje sto se nisu dogodile dok sam vozio motor. Mozda moze i ovaj savet : ako tek pocinjete da vozite motor , vozite sto vise biciklu po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Hm, ovo za biciklu po gradu... Ne pije baš vodu, iz najmanje 2 razloga:

 

1. ne bahate se vozači automobila prema biciklisti kao prema vozaču motora,

2. brzina kojom se kreće biciklista dosta manja pa daje više vremena za reagovanje kako tebi, tako i onom ko te (ipak) vidi da nailažiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Hm, ovo za biciklu po gradu... Ne pije baš vodu, iz najmanje 2 razloga:

 

1. ne bahate se vozači automobila prema biciklisti kao prema vozaču motora,

2. brzina kojom se kreće biciklista dosta manja pa daje više vremena za reagovanje kako tebi, tako i onom ko te (ipak) vidi da nailažiš

 

Jeste ali ipak mozes da vidis kako se ljudi ponasaju u saobracaju i kakve su im namere. Vozis biciklu prosecno 20-ak na sat i kad krenes motorom neces odma da vozis 50 na sta koliko smes , nego postepeno , kako ucis tako i povecavas brzinu. Meni je mnogo pomoglo , toliko da u gradu kada sam poceo da vozim nikad nisam bio ni blizu neke opasne situacije. A sto sam imao nekoliko cupavih situacija je zato sto sam tockirao bajs :zvizduk: ( murija htela da mi uzme dozvolu i da mi zabrane upravljanje motornim vozilima ). Motor jos nisam uvezbao da tockiram ali jos malo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Motocikl: Bice opet sledece godine :)

Jasta svasta... oni pricaju o nekakvim obukama :)

Uzeo L tablicu i krenuo u avanturu po kraju, pa za koji dan izašao na ulicu i sve tako malo po malo bez divljanja + podmazan satima youtuba :moto3: Eto tako je isla moja samo-obuka :)

Nemam pojma kako je sad po novom zakonu ali tesko mi je da poverujem da je nesto drasticno bolje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Kad vidis kako obucavaju za voznju automobila, sve je jasno. Stisnuta strahom da ne prekrse neko od formalnih pravila, deca sede i voze 40 km/h ne shvatajuchi nista o sustini voznje. Pre ce da gleda u ivicnjak da se zadrzi sto tesnje uz desnu stranu nego da vidi motor, pesaka ili auto sa leve strane... Tu i takve gluposti im ulivaju u glavu, tako da i oni koji slusaju rastu u idiote. Oni koji ne slusaju ionako misle da sve znaju.

 

Imao sam srecu da polazem za motor i auto u Nemackoj. Pristup je opusteniji, instruktor procenjuje koliko kandidat shvata fiziku voznje, saobracaj, ostale u saobracaju, pa te pusta na ispit posle minimuma ili posle mnogo desetina casova.

 

U ono vreme (za moto do 80 ccm '83, a 1 i 2, tj. A i B po nemacckom, godinu kasnije) nije bilo komunikatora u kacigama, a u voznju za motor isli smo, posle detaljnog opisa plana i rute, auto napred, njegov neki vozi, on sedi pozadi i gleda me. Pritom, vozili smo kao i svi drugi - dakle preticali smo sporije (zamisli nekog u nasoj auto skoli da krene u neko preticanje - metak u slepoocnicu, odmah!)., jer jasno je da mora i to da se nauci.

 

Kako se obucavaju motociklisti, ne znam, ali ne verujem da ih skole ista nauce. Cak mozda moze da se povede tema, bez obzira sto je osudjena na neuspeh, o inicijativi za selidbu obuke za voznju motora pod nadleznost nekoga ko ce tu obuku i proveru elementarnog znanja zaista da obavi.

 

 

Ali, bez obzira na obuku ili ne, statistika je neumoljiva: u srpskom saobracaju, kao i drugde, najvise kosi prevelika brzina. Tu nase kolege ponekad sami daju doprinos nesrecama voznjom koja se ponekad ne moze opisati kao "prebrza," nego pre kao divljacka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Na polaganju i na casovima ne sme da se vozi brze od 30-40 na sat , ne smes da ubacujes u prvu brzinu dok ne stanes potpuno , ne smes da pretices ma koliko neko sporo isao ( u 80% slucajeva ) i ima jos mnogo glupih stvari na koje se obraca paznja , a ne na one na koje je stvarno vazno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Po gradu uvek vozim 50 ali se kulturno pomerim u desnu traku a auta sibaju pored mene u levoj. Kada izadjem van naselja, ukoliko poznajem put, vozim koliko mogu..maximum motora (oko 120 km/h), maximum puta (rupe rupe rupice, nagle krivine, sporedni putevi i traktori koji iskacu iz njiva sa sve dve prikolice i seku obe trake, ulje ili voda na putu) ili maximum raspolozenja (umor, nervoza, lepo raspolozenje, jutarnja svezina) zavisi kako kad.

 

U gradu obavezno svirnem na raskrsnici kada nisam milion posto siguran da me je vozac video tj da je pogledao u mene i da ce me sacekati. Par puta sam siguran da bi mi izleteo da nisam to uradio. Jedini incident koji sam imao je posle dve nedelje voznje kada me je pokupio deda na raskrsnici, sva sreca pa uvek vozim 50 kroz naselje inace bilo bi belaja. On je stajao pa krenuo direktno na mene, da sam tada svirnuo kao sto sada svirnem, sigurno bih izbegao i tu nesrecu. I pored svega ovoga ima budala na putu koje te cuju i vide ali ipak se uguraju i onda im sviram onako bas lepo i pokazem da nisu normalni, zena koje staju na sred puta bez ikakvog povoda i razloga (valjda se setila da nije iskljucila sporet ili ne znam sta je u pitanju), srna koje iskoce tacno ispred motora itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ghost Rider, 65 postova
  • Lokacija: Toplicki okrug
  • Motocikl: Kymco KR-Sport

Ja sam svog instruktora terao da vozimo casove i pored toga sto sam ranije vozio motore sa AM kategorijom. Objasnio lepo da sam platio casove i hocu da mi pokaze rute gde se polaze ,da me prati kako vozim i ukaze na greske.

 

Inace smatram da obuka za A kategoriju treba da bude daleko ozbiljnija ,kao sto je neko gore objasnio kako se to radi u Nemackoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja