Jump to content

Moto Zajednica

Akcija "Ne oduzimaj prvenstvo prolaza motociklistima..."

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Ne verujem da ce dozvoliti da ih stavljamo na ulice ali bi mozda na bandere bilo prihvatljivije. Takodje bi bilo uocljivije svima a i be bi se brzo skinulo od guma kao na asvaltu?

Podrzavam akciju 100% :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Postaviti nesto na banderu zahteva nosac i znak, nosac mora da bude metalni sa min 2 shrafa i znak metalni ili PVC sa stampom, ili ti neizvodljivo, tj jako je izvodljivo ako ce budzet da finansira ali posto nismo u Swiss onda nista od toga :)

Ako potraje 3-4 dana na asfaltu to je sasvim dovoljno ko nije prosao tuda za 4 dana - baba i deda, nam i nisu ciljna grupa vec vozaci koji se voze svaki dan. A posle kad prica ispliva onda ce da se prica o tome uz kafu pa ce i oni koji nisu videli da nacuju preko nekoga.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

A i na asfaltu ce brze da privuce paznju nego neki znak pored..s obzirom koliko ima reklama po banderama ljudi slabo obracaju paznju a nazalost zbog rupa svi vise gledaju u asfalt nego ispred sebe.1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

1244688717437814446motorcycle-accident.svg.hi.png

 

Uz reči krajnje provokativne reči:

 

"Dozvolite da se sami slupamo!"

 

"Ne treba nam Vaša pomoć!"

 

Ili tako nešto :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Odlican znak!!!

Pozadina da bude fluorescentna...i to je to.

ZA pocetak da se stavi na stubove na kojima su vec saobracajni znaci...tipa STOP ili obrnuti trougao.

Napravi se na komadu kartona, pleksija, leksana...sta god i fiksira plasticnim vezicama. Pa nek stoji koliko stoji.

Kad nestane, a mi opet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

To sa znakom koji se stavlja na banderu gde idu saobracajni znaci koji regulisu saobracaj nece NIKAD proci jos moze da bude problema, sem ako "naš" znak ne bude bio usvojen kao saobracajni znak - a to se nikad nece desiti. Samo asfalt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Ali ako se uđe na druga vrata možda i može.. Možda bi Simić mogao malo to da pogura?

MAS je dobar sa njim, ideja je dobra.. ima realnog osnova za uspeh i izvodljivost..

 

Onda bi mogli da u akciji idu zajedno i znak i otisak na asfaltu..

 

Potreban je podatak na kojim mestima ili raskrsnicama je najveći broj motociklista imao unazad x godina udes ili smrtan ishod..

 

A verujem da bi masovna akcija nas samih mogla da prikupi dovoljno novca za potreban materijal.. ako država neće da pomogne i finansira, onda bar da dozvoli to..

 

ili da krenu ilegalne akcije terorističkih bjb odreda

 

kad mogu oni.. što ne bi i mi :jee:

 

Grad dobio baštovansku gerilu! :D

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/grad-dobio-bastovansku-gerilu/88665.phtml

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

@UrbanCruiser

Skupo za izradu?

Jel treba da pravimo i predracun. Pa majku mu koliko moze da kosta komad kartona, dva spreja i par plasticnih vezica.

Neka bude 600 kinti. Ako je to mnogo...??? I sa time se ne pravi samo jedan, nego mnogo vise.

 

I SVE BRE NA DIVLJAKA...pa neka stoji i jedan dan. Kada neko prodje odredjenom trasom pored dva, tri, cetiri ovakva znaka...jedan mora da primeti. Bitno je da ih bude dosta i svuda...a posle ako NEKI TAMO budu smatrali da to treba da zazivi regularno to ce se naknadno resavati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Skupo za izradu. Verujem da ce se Popsy uskoro javiti pa da se organizujemo

 

Ideja je da sve bude relativno jednostavno, jeftino, promenjivo i sa dosta potencijala... kad kazem potencijala znači može u saradnji sa MUPom, može u prećutnoj saradnji sa MUPom a može i bez (mada realno ne vidim razlog jel znak neće uticati na bezbednost saobraćaja). Iako će se sprej brzo obrisati pod gumama (iako ćemo ga mi staviti u sredinu trake kuda ne idu točkovi) ideja je tu da bi se o njoj što više pričalo a mi uvek možemo opet da označimo... onog momenta kada o tome krene da se priča na FB, na jutarnjim radio stanicama u Beogradskoj hronici tada ova akcija donosi svoje plodove... da ostali učesnici u saobraćaju počnu da percepiraju kao najugroženije učesnike (pored biciklista i pešaka) i da BILO kakav KONTAKT između automobila i motora je poguban za motoristu...

 

što se tiče šablona, ja ne bi pisao previše teksta jel realno nemaju ljudi vremena da čitaju (iako bi trebalo da imaju jel se oduzimanje uglavnom dešava u raskrsnicama gde je auto trebao da stane ). Šablon bi svako mogao da napravi sam od kartona, mada iskustva pokazuju da je takav šablon dobar za 2-3 korišćenja... zato bi mogli da napravimo 5 šablona na limu (voterjetomsvih 5 odjednom) koji bi mogli da se koriste u akciji koja bi mogla da bude medijski ispraćena. Ideja - novinare prate akciju,4-5motorista koji idu do lokacije (ako treba oblače fluo prsluke kad stanu) jedan reguliše saobraćaj dok ostali šaraju i onda intervju sa nekim u kome se objašnjava akcija... naravno sve ovo je sklono promenama..

 

Bitno je da ljudi ne zaborave cilj akcije a to je da se što više priča o jednom od najvećih neprijatelja motorista a to je oduzimanje prednosti (uz to je i ona famozna "nisam te video").

 

ideja šablona naprimer

 

SABLON1.png

Crno je isečeno i posle korišćenja šablona ostaje ovakav otisak...

SABLON1.png

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Ja bih pre isšao na slogan (ovako na prvu loptu): PAZI NA MOTOR! (ili motoriste)

 

Ovaj slogan odozgo, zbog predrasuda, postoji verovatnoća da vozači neće kapirati da se odnosi na njih (već na motore).

 

Inače, kakve crne dozvole, ko je probao da dobije dozvolu za bilo šta u ovoj zemlji zna kako to ide - možda budemo farbali u januaru;). Ovo je klasična gerila akcija, talasanja u medijima i na društvenim mrežama i svi koji učestvuju treba da budu rešeni da plate možda neku kaznu (vrlo mala verovatnoća, ali postoji). Što se mene tiče, kada sklopiš kockice popsy javi kada i gde farbamo i to je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Mišljenja sam da slogan možda bude agresivniji :D

 

 

Otvori oci

 

Ne oduzimaj zivot

 

PAZI ŠTA RADIŠ!

 

 

 

 

Severijan, možda ipak prvo da se popije kafica sa nekim Simićem ili već..ali brzo, ovih dana..

 

Pa ako nemaju sluha onda gerila enduro akcije :na_glavi:

 

I odavno nismo akcijali.. ne sumnjam da dobrovoljaca ima puno :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Ok, vi GERILA a mi URBAN ATTACK!?!

:lol:

Koliko bi mogao da kosta sablon?

Cisto da se okvirno vide cene ove akcije, jer sprej je 250din tako da mi ovo zvuci kao veoma realno izvodljiv plan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Ljudi ta ilustracija ne sme da se koristi. Dao sam to kao ideju jer je jasno i cisto. Neka neko napravi slicnu. Ako nema ko drugi mogu ja da je uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Kako ne sme da se koristi? Misliš imamo dozvolu za sve, i za šaranje kolovoza i za akciju, samo ne smemo da koristimo tu ilustraciju.

Ono, kad je već gerila akcija zaista je najmanje bitno dal si ilustraciju skinuo sa neta. Mislim ko će da te tuži, koga će da tuži, kome?

Ali ako neko ima vremena, svakako je lepše da se uradi nešto originalno, baš za tu priliku.

 

Inače sam protiv akcije. Ne zato što sam namćor ili slično, nego zbog toga što je naš narod takav, sve gori - šta god da uradiš izazvaćeš kontraefekat. Samo ćemo iritirati vozače automobila, znači ne samo da im se muvamo na motociklima gde god se okrenu, nego smo još počeli i ulice da šaramo. A kao što dobro znamo Srbin je najosetljiviji na nedostatak harmonije i reda.

 

Ma da napravimo akciju u kojoj bi delili hleb gladnima, našlo bi se 50% Srbalja koji bi nas zbog toga ishejtovali. A kamoli da sad tu tražimo neka svoja prava, pazi molim te bajkeri traže neka prava, a kad voze 200 na sat na zadnjem točku onda mene niko ne pita za moja prava.

 

Eno neku noć udario džip u tramvaj, a komentari na vest su bili listom da treba zabraniti džipove u gradu. Dakle mrtvi ozbiljni, zapenili da zabrane džipove i te neke venove.

Znači niko ti neće pružiti nikakvu podršku ako on nema korist od toga, naprotiv samo ćeš ih podsetiti da oni nemaju motor, a to će ih iznervirati jer smatraju da su ga zaslužili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

 

Inače sam protiv akcije. Ne zato što sam namćor ili slično, nego zbog toga što je naš narod takav, sve gori - šta god da uradiš izazvaćeš kontraefekat. Samo ćemo iritirati vozače automobila, znači ne samo da im se muvamo na motociklima gde god se okrenu, nego smo još počeli i ulice da šaramo. A kao što dobro znamo Srbin je najosetljiviji na nedostatak harmonije i reda.

 

Ma da napravimo akciju u kojoj bi delili hleb gladnima, našlo bi se 50% Srbalja koji bi nas zbog toga ishejtovali. A kamoli da sad tu tražimo neka svoja prava, pazi molim te bajkeri traže neka prava, a kad voze 200 na sat na zadnjem točku onda mene niko ne pita za moja prava.

 

 

 

 

E, vala si postao namćor :nanana:. Što ne znači da nisi u pravu ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 791 postova
  • Lokacija: Beograd, Palilula
  • Motocikl: Honda CBR1000RR 2005, Honda CBR600F4 1999, KTM 950SMR 2007

Kako ne sme da se koristi? Misliš imamo dozvolu za sve, i za šaranje kolovoza i za akciju, samo ne smemo da koristimo tu ilustraciju.

E vala totalno si u pravu!

 

Pa nasao sam je na nekom sajtu gde pise da su sva prava zadrzana. Ja bih tek sutra mogao da uradim neki drugi slican predlog. A mislim da najvise ne bi trebala da se koristi zato sto mozemo bolje.

 

P.S. Hocu ja prava da mogu 200 na zadnjem da vozim. Jos samo da naucim sve to :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Sale mnogo si mi omekšao nešto.. :P

 

Svaka akcija je bolja od nikakve.. nekoga će da iznerviramo, a neko će da podrži, uglavnom pričaće se o tome.. efekat je da malo misle o nama kada vrše neki manevar.. ništa više..

 

Zato i mislim da to treba da se radi u saradnji sa organima.. kako bre u Sloveniji može a kod nas ne.. a možda će i moći ako pravi čovek to odluči..

 

Nažalost tako to funkcioniše..

 

A nije da nije.. neke akcije oko bezbednosti u sabraćaju sam i ja video a nisu vezane za nas..

 

Ako nas podrže mogle bi tu i novi saobraćajni znaci da padnu, znaci upozorenja na opasne raskrsnice sa velikom smrtošći i brojem saobraćajki.. ne treba izmišljati toplu vodu nego pogledati kako to druge zemlje rade i napraviti svoju verziju..

 

Udariti ih u njihovu dužnost da povećaju bezbednost u saobraćaju i bla. bla

 

A prevencija je najbolji lek za bolest..

 

Pade mi na pamet znak tj. velika tabla.. al na struju sa diodama ili čak nekim ekranom.... na njoj neka poruka sa znakom.. a ispod broj saobraćajnih udesa na tom mestu.. pa kako se šta novo desi broj se poveća.. dovoljno da se usadi svakom kome tu prolazi.. pogotovu kod nas gde osim bilborda ostali saobraćajni znakovi su uglavnom iz doba tite..

 

Za početak naći recimo podatak kojih 10 mesta su crne tačke u gradu po broju udesa.. to može i iskusniji uviđajac da nam kaže, ali neka statistika bi bila bolja i preciznija.. mi se isključivo služimo istinom i to je dobro.. ali često i pogubno..

 

Zato valja da bude agresivno jer se o životu radi.. a ne nekoj novčanoj kazni ili već..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600N Suzie-Q

Cuj 200 na zadnjem.

Bez 250 na prednjem nista nismo uradili... :lol:

Mozda bi mogli da napravimo slican znak, samo sto bi motorista bio u vazduhu umesto na motoru?

Tako bi bila jasna poenta vec na prvi pogled.

Ja bih mogao da vidim koliko su nas kostali kvalitetni posteri na debelom masnom papiru za klub.Ako nisu skupi to bi bilo dobro resenje za bandere...

Lik nam je uradio extra kvalitetne plakate i znam da je ispalo dosta jeftino.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja