Jump to content

Moto Zajednica

Sta vas "drug" radi kada ga zaustave plavi?

Recommended Posts

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Postovane kolege,

 

Sta vas drug radi kada ga zaustave plavi? Da li pita "da li mozemo da se dogovorimo", prizna gresku i ide na pokajanje ili koja je shema u pitanju? Hvala :)

 

NAPOMENA: Cilj teme nije propagiranje mita i korupcije nego ucenje iz iskustava drugih ljudi (tj. vasih drugova nikako ne vas licno jelte) kako stupiti u komunikaciju sa sluzbenim licem i izbeci kaznu ukoliko prekrsaj nije bio ozbiljan u smislu da nije ugrozio niti vozaca niti druge ucesnike u saobracaju vec se radi o propustu.

 

Iskustvo mog "druga" od danas: pitao plavog "da li mozemo da se dogovorimo" i na kraju ga je plavi pitao sta radi cime se bavi i on je rekao da je programer pa mu je trazio br telefona da ga zove jedan dan da mu pogleda komp posto mu je pun virusa..inace kazna 100.000 RSD zbog istekle vozacke. Koji je stav vaseg "druga" povodom ovakvih slucajeva? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Moj ''drug'' nije imao takvih iskustava s milicijom, al jeste sa parking servisom. Parkirao na 5 minuta i kad se vratio ovi se vec skupili, slikali kola i spremaju se da ga dizu. ''Drug'' poceo da ih moli da ih ne nose jer je student i nije znao da je tu zabranjeno parkiranje, al ovi mu rekose da ne mogu da obrisu slike zato sto su kompjuteri navodno svi umrezeni, pa nema brisanja. A kad im je ''drug'' dao crvenu onda su obrisali. Mada, ko ga zna, mozda i nisu obrisali, ali proslo je 2 meseca pa ipak mislim da jesu. Inace, cale bi ''ga'' ubio od batina da su odneli kola :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tražim

Pa moj drug gleda da vozi registrovan motor (i auto) sa važećom vozačkom :zvizduk: Javi šta se dešava kada se pročuje među pandurima da drug završava "sitne poslove oko računara", da li mu je porasla popularnost među plavom populacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: CG-PG
  • Motocikl: GSXR-1000

Jedan naš sugrađanin, je skoro policajcu u PG ponudio 20e ali je dobio tri mjeseca zatvora tj. dvije godine uslovno zbog mita. Dok opet kad je moj drug išao put Žabljaka preticao je kolonu na punoj i završio posao sa 20e.

 

Sve zavisi ali ono što sam ukapirao je da ako si malo šarmantan i baciš neku dobru foru time završiš pola posla i plus koja kinta naravno. E, sad dobru foru treba prilagoditi mentalnom sklopu policajaca. Otprilike fore sa taštama,samohrani otac + moderan brak itd odrade posao.

 

Ukoliko alkoholisani sjednete na motor :lud: bolje vam je da ćutite i sagnete glavu i radite sve što kažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

Pa moj drug gleda da vozi registrovan motor (i auto) sa važećom vozačkom :zvizduk: Javi šta se dešava kada se pročuje među pandurima da drug završava "sitne poslove oko računara", da li mu je porasla popularnost među plavom populacijom.

 

Plavi je drugu uradio jednu uslugu, jednu popravku ce dobiti, svaka sledeca se naplacuje. Nije ni drug blentav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Moj drug ponidio 5k kad je slučajno prošao na crveno, a plavi mu rekao "stavi te pare u džep da ti ih ne nabijem u dupe", pustio ga i rekao mu da vodi računa sledeći put. Ima svakavih pa kakav vam se zadesi. Drug od tada bolje pazi, vožnja striktno po PS-u.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moji drugovi uglavnom svi imaju dozvole i registrovane motore. Ja kad nešto " zgrešm ", procenim plavog, pa obično okrenem na zezanje. Zadnji put ( pre par godina ) sam lepo pitao policajca - Aj da ti ispričam dobar vic , ispričao mu, ovaj se zacenio od smeha, vratio mi dokumenta i reko da mogu da idem . :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Kad me zaustave ne nudim im nista ,gledam da budem isparavan ako sam gresan sa svojom greskom se nosim nikoga ni za sta ne molim jer koga god sam u zivotu molio i preklinjao za oprost niko se nije sazalio niti uradio bez obzira bio plavac ili nesto drug obicno dostojanstveno i ljudski kazem da sam kriv i da oni predloze sankciju ,sa takvim stavom uvek bolje prodjem nego bilo kako drugacije!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@ivan88 - druže, ako si se "dogovorio", i prošao lagano za ozbiljan prekršaj, čuvaj to za sebe. Pametan o tome ne priča i time se ne hvali. Nuđenje mita službenom licu je prilično ozbiljno krivično delo. Mislim da ovo nije mesto za propagiranje toga i razmenu "iskustava" i čudi me da admini nisu već reagovali...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

I moj drug pre mesec dana iz Kneza Milosa u Bulevar (nije video znak) sa prikolicom bez potpuno ispravne signalizacije pravo u narucije plavima. Tek kad je plavi video crvenu malo se oraspolozio i dao detaljno uputstva o stavljanju novcanice u zapisnik koji je drug kao dobio kroz prozor na potpisivanje. Pri tom je Plavi prokomentarisao kako moraju da paze jer su postavili kamere i imaju unutrasnju pojacanu kontrolu pa da ne padnu. Sve u svemu Vrlo uigrana ekipa u Bulevaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

@ivan88 - druže, ako si se "dogovorio", i prošao lagano za ozbiljan prekršaj, čuvaj to za sebe. Pametan o tome ne priča i time se ne hvali. Nuđenje mita službenom licu je prilično ozbiljno krivično delo. Mislim da ovo nije mesto za propagiranje toga i razmenu "iskustava" i čudi me da admini nisu već reagovali...

 

Druze.Nudjenje i primanje mita jeste krivicno delo,ali mi zivimo u Srbiji i to je nesto "sasvim normalno".Ima toga i u policiji,zdravstvu,BJB forumu 1zvizduk.gif,bilo gde...Kada bi svi radili po PS-u,gde bi nam bio kraj.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Moji drugovi uglavnom svi imaju dozvole i registrovane motore. Ja kad nešto " zgrešm ", procenim plavog, pa obično okrenem na zezanje. Zadnji put ( pre par godina ) sam lepo pitao policajca - Aj da ti ispričam dobar vic , ispričao mu, ovaj se zacenio od smeha, vratio mi dokumenta i reko da mogu da idem . :)

 

 

Da nije onaj sa Pericom...Tata da ti ispricam vic sa policajcem? Pazi sta radis sine, ti znas da sam ja policajac. Znam tata, ispricat cu ti polako. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ludi kompjuteraš, 729 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Honda CBR250R 2011

@ivan88 - druže, ako si se "dogovorio", i prošao lagano za ozbiljan prekršaj, čuvaj to za sebe. Pametan o tome ne priča i time se ne hvali. Nuđenje mita službenom licu je prilično ozbiljno krivično delo. Mislim da ovo nije mesto za propagiranje toga i razmenu "iskustava" i čudi me da admini nisu već reagovali...

 

A ne ne, nisam se ja dogovorio..u pitanju je drug :) Ali slazem se sa konstatacijom. Nije stvar u propagiranju nego kako (moze i bez mita i korupcije) proci bez kazne ukoliko prekrsaj nije ozbiljan tj nije ugrozio bezbednost kako vozaca tako i drugih ucesnika u saobracaju. Stavio sam i napomenu gore da ne misle ljudi da je poenta teme koliko i kako platiti. Svidja mi se ovo za vic jako! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

 

 

Druze.Nudjenje i primanje mita jeste krivicno delo,ali mi zivimo u Srbiji i to je nesto "sasvim normalno".Ima toga i u policiji,zdravstvu,BJB forumu 1zvizduk.gif,bilo gde...Kada bi svi radili po PS-u,gde bi nam bio kraj.

 

Kolega dragi...

 

svedoci smo nemilog stanja u ovoj zemlji gde smo svi mi po malo doprineli ovakvoj situaciji (srazmerno mogucnostima), i mogu ti reci da, kako ulazim u neke ozbiljne i zrele godine, sve vise mi se gadi takvo mesetarenje ispod stola.

 

Voleo bih samo, da mi razjasnis jednu stvar...

 

Ocigledno si odlicno upoznat po kom principu funkcionise ovaj forum, cim si ga svrstao u gore navedenu grupu, pa bih voleo da mi pojasnis konkretnu situaciju, da me upozoris na to sta mogu da ocekujem kako bi se blagovremeno pripremio i sto bezbolnije podneo razocarenje koje me ocigledno predstoji. Konkretno, ja sam se uclanio na ovaj forum iz razloga jer sam prepoznao puno pozitivnih stvari kojim se ovaj forum bavi, ali citajuci tvoj post, shvatam da sam u zabludi. Do danasnjeg dana ziveo sam u ubedjenju da na ovom mestu mogu da pronadjem puno korisnih informacija vezano za motor, delove, opremu, servisere, putovanja, smestaj itd, itd (mogao bih da nabrajam mnogo toga) i do sada nisam bio u situaciji da sam nekome trebao za nesto da guram lovu u dzep. Imao sam privilegiju da upoznam puno divnih, ostvarenih ljudi gde sam sa nekima postao i prijatelj. Za postavljena pitanja dobijao sam raznorazne odgovore i sve to za 0 dinara...Primetio sam da se odredjeni ljudi nesebicno, iz cistog entuzijazma bave edukacijom mladih i neiskusnih vozaca (onih najranjivijih), a sve u cilju kako bi im produzili zivot na dva tocka, a troseci svoje dragoceno vreme, opet za 0 dinara...

 

Hvala ti sto si me prosvetlio,

 

Mimi

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja sam jednom prilikom upao u mrezu kao whitevanman (samo sam vozio crni kombi). Dostava, izlazim svakih par kuca, kako da se stalno vezem i odvezujem...Skrenem desno u ulicicu, kad tamo razapeta mreza. Rutinska kontrola vezivanja pojasa.

Pridje poulis, sa blokcetom i olovkom i kaze "Niste vezani, morate platiti kaznu. Molim vasu vozacku."

Ja mu dam vozacku, pogledam ga i mahnem rukom lagano horizontalno ispred njega istovremeno izgovarajuci kao pravi Dzedaj "Ne moras pisati kaznu".

On nista, pise i dalje i kaze, moram zao mi je...

Jbga, nisam imao srece da nabodem StarWars fanatika. :D

 

 

 

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

@Mimi Vinca: I svi razgovori na forumu za samo 0 dinara i 500 besplatnih postova za samo 0 dinara . Da ne radis ti u Vipu , Mts-u ili Telenoru :lol: ? Salim se malo , sve se slazem sa tobom :takoje: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Rece mi drug danas gde je radar da se pripazim , naravno ja tu spustim na 60 koliko je i ogranicenje ( vidim pandurska kola i radar u daljini ) kad pored mene prolete jedan pandur na motoru ( Aprilia Mana ) , isao je jedno 100-110 po mojoj proceni i nije ni pipnuo kocnicu , a prosao pored svojih ko muda kroz rosu. A juce na jednom dugackom pravcu kod Muzeja u KG-u pandur na motoru video jednog bez tablica i krenuo da ga pretice da ga zustavi , a idu kola u suprotnom smeru i bila su veoma blizu ( vozac zakocio sto je jace mogao , proklizavao ) , a pandur nije to ni registrovao .Oni krse zakon vise nego mi koji nismo predstavnici zakona.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 292 postova
  • Lokacija: Nju nau
  • Motocikl: XF 650 freewind

Moji drugovi uglavnom svi imaju dozvole i registrovane motore. Ja kad nešto " zgrešm ", procenim plavog, pa obično okrenem na zezanje. Zadnji put ( pre par godina ) sam lepo pitao policajca - Aj da ti ispričam dobar vic , ispričao mu, ovaj se zacenio od smeha, vratio mi dokumenta i reko da mogu da idem . :)

 

a da li se secas kada si plavom ciki na Banstolu objasnjavao da je postojala sara na zadnjoj gumi kada si krenuo iz N,Sada,a usput je misteriozno nestala :stabre:,doduse bilo je to davno,davno :zdravo:,mislim da cika nije bio odusevljen objasnjenjem :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

A juce na jednom dugackom pravcu kod Muzeja u KG-u

 

Uh dobar je taj pravac i cesto nije previse opterecen, a sece ga samo jedna bocna ulicica, tu sam ceo zivot testirao ubrzanje motora :moto3:. Moj drug imao pre par godina susret s plavima, prekoracio je ogranicenje kolima za 14 km/h, bilo 50, on isao 64. Nije ih palamudio, nego je iskreno priznao gresku, izvinio se i rekao kako zaista nema odakle da plati kaznu, jer je tada jos studirao, a da nije obratio paznju na kilometar sat, jer ga je zbunila koleginica koju je vozio. To im bi simpaticno, ali mu uzese podatke uz obecanje da mu nista nece stici. Posle tacno 3 godine, jos mu nije nista stiglo, a nije nista platio.

Ne zameram pandurima kada uzmu mito, jer i oni su ljudi i moraju da prezive s mizernim platama, a i sto, da pare od kazni mozda ne idu u korisne svrhr, idu u dzepove raznim politicarima, tajkunima i drugim lopinama, pa zasto mazati debelu gusku. Ovako podele trosak, pa obe strane zadovoljne. Ovo podrzavam samo ako nije neki ozbiljan prekrsaj i ako niciji zivot nije bio ugrozen, u suprotnom bih ja to slao na robiju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

prije nekoliko godina zaustavlja me policajac zbog nekog banalnog prekoračenja brzine ,mislim oko 15-20 km\h.

i razgovaramo tako,zašto-kako i kažem ja njima:

"znate li vi gospodo da je meni ovo prvi put da učinim prekršaj?"

 

a jedan od njih će ti meni:

"za sve postoji prvi put" <_<

 

Pa reko dobro a vidite li koliko ja imam vozačku?

 

a onaj će ti drugi na to

 

eeeee, pa vidiš koliko mi tebe čekamo <_< <_<

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

trudim se da se držim ograničenja i pravila pre svega zbog sopstvene bezbednosti, naročito ako vozim nekoga sa sobom. kada sam solo onda malo i "vrdam" na mestim gde sam siguran da to mogu da uradim bez ikakve opasnosti po ikoga. zovite me i babom ali tako ja vozim jer mi tako odgovara.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

I moj drug pre mesec dana iz Kneza Milosa u Bulevar (nije video znak) sa prikolicom bez potpuno ispravne signalizacije pravo u narucije plavima. Tek kad je plavi video crvenu malo se oraspolozio i dao detaljno uputstva o stavljanju novcanice u zapisnik koji je drug kao dobio kroz prozor na potpisivanje. Pri tom je Plavi prokomentarisao kako moraju da paze jer su postavili kamere i imaju unutrasnju pojacanu kontrolu pa da ne padnu. Sve u svemu Vrlo uigrana ekipa u Bulevaru.

 

svakog dana prolazim tuda i non stop stoji policajac, to im je standardna fora, skretanje iz kneza miloša u bulevar, tako da... čuvajte se :)

 

mog drugara su nedavno zaustavili kod dolaznih perona na autobuskoj, izlazio automobilom iz javne garaže koja je odmah pored, plavci ga zaustavili nasred karađorđeve, njega i još jedan auto na trotoaru, ubeđivali ga da je izašao od dolaznih perona (što je jelte zabranjeno) a ne iz garaže, cimali ga na vanredni tehnički zbog folija na staklima i na kraju dobili ono što su hteli... jbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Moji drugovi uglavnom svi imaju dozvole i registrovane motore. Ja kad nešto " zgrešm ", procenim plavog, pa obično okrenem na zezanje. Zadnji put ( pre par godina ) sam lepo pitao policajca - Aj da ti ispričam dobar vic , ispričao mu, ovaj se zacenio od smeha, vratio mi dokumenta i reko da mogu da idem . :)

 

a da li se secas kada si plavom ciki na Banstolu objasnjavao da je postojala sara na zadnjoj gumi kada si krenuo iz N,Sada,a usput je misteriozno nestala :stabre:,doduse bilo je to davno,davno :zdravo:,mislim da cika nije bio odusevljen objasnjenjem :neznam:

 

Naravno da se sećam . Bila je to moja prva Honda, moj prvi japanski motor - mislim da beše negde 88 - 89 godine. Pokupim koleginicu sa posla da je malko " provozam ", taman izašao na Banstol, skrenem ka vencu - a policija zaustavlja, naravno - zaustave i mene. Dam dokumenta, policajac ode nazad da uporedi sa tablicom i zove i mene. Dođem, a on me pita gde su šare na gumi ( a guma - totalno ćelava - tako sam kupio motor prethodni dan ).

Ja , šta ću odvalim - auuuu, pa bile su tu kad sam krenuo od kuće, nasmeje se policajac, nasmejem se i ja i on lepo napiše prijavu - ja je potpišem i posle dobijem poziv za sud. Posle sam se kod sudije vadio na razne načine - sve u svemu dobro sam prošao - moglo je da bude i gore .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja