Jump to content

Moto Zajednica

HSR Hi Fi 160 sa zvučnicima

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 358 postova

Prodajem Ei Niš HSR 160 u ispravnom stanju. Sprava je u ono vreme stare Jugoslavije sa strogo ograničenim kvotama za uvoz tehnike bila vrh domaćeg stvaralaštva. Kompletno je odrađena u Nišu za razliku od kasnijih Ei Niš i RIZ (Radio industrija Zagreb) koji su uzimali komponente od poljske firme.

 

Zvučnici imaju trosistemsku kutiju sa velikim, 12" basom, jačine 120W sa 4om-a. Extra se čuju ispravni su, ne krče.

 

Cena 80 eura komplet, a moguće je prodaja posebno zvučnika, posebno uređaja.

 

 

mdoj.jpg

 

phfs.jpg

 

hqxe.jpg

 

9p3t.jpg

 

trxc.jpg

 

uyth.jpg

 

zawb.jpg

 

wym.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da su ovo kutije od HSR-a 140. Imam HSR-a 160, ali moje kutije su sa dva manja basa . Kolko sam upoznat - takve su na svim 160 - kama. Ali, to što ovak ima ove kutije mu ne umanjuje cenu jer su ove bolje od mojih ( sa dva basa ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Ja imam kući HSR Hi Fi 140, ali ne vidim nikakvu razliku, osim u "srednjotoncima", kod mene su pravougaonog oblika...1neznam.gif Ustvari, koja je razlika izmežu 140 i 160?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa i ovde su " pravougli " ( srednetonci su ovi gore ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Ovo su kutije od HSR 160. Naime, proizvodile su se u dve varijante, kao trosistemske sa 2 basa od po 40W-20cm na 8 Oma, i u varijanti kao sto su ove na slici, sa jednim basom od 80W-30cm na 4 )ma (mislim na bas komponentu). I jedne i druge kutije su snage 120/100W na 4 Oma, ali se ove sa velikim basom cuju za nijansu lepse (stvar ukusa).

Inace, HSR 160 ima jace izlaze od HSR 140, i svojevremeno je zauzeo 1.mesto u klasi Risivera na evropskoj izlozbi u Parizu (cini mi se), po kvalitetu zvuka i prijema. Pocistio je razne Filipse, Blaupunkte, Grundige......

 

Inace, veoma sam zainteresovan za ovaj komplet, ako su u stvarno-stvarno besprekornom stanju - u tehnickom pogledu mislim. Estetika mi nije prioritet. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

Ovo su kutije od HSR 160. Naime, proizvodile su se u dve varijante, kao trosistemske sa 2 basa od po 40W-20cm na 8 Oma, i u varijanti kao sto su ove na slici, sa jednim basom od 80W-30cm na 4 )ma (mislim na bas komponentu). I jedne i druge kutije su snage 120/100W na 4 Oma, ali se ove sa velikim basom cuju za nijansu lepse (stvar ukusa).

Inace, HSR 160 ima jace izlaze od HSR 140, i svojevremeno je zauzeo 1.mesto u klasi Risivera na evropskoj izlozbi u Parizu (cini mi se), po kvalitetu zvuka i prijema. Pocistio je razne Filipse, Blaupunkte, Grundige......

 

Inace, veoma sam zainteresovan za ovaj komplet, ako su u stvarno-stvarno besprekornom stanju - u tehnickom pogledu mislim. Estetika mi nije prioritet. :takoje:

 

Da, uređaj je kupljen zajendo sa zvučnicima i kutije su se proizvodile upravo tako kako si napisao (bilo je 2 različite varijante). Zvučnici su ispravni, ne krče, imaju lep topli i mekan zvuk/bass. I uređaj je ispravan, ali je potrebno jedno malo čišćenje iznutra (pošto je dugo stajao), eventualno zamena koje sijalice, ali nije to neka invensticija, ostalo sve radi. Mislim da za jeftinije novce nećete naći ovako nešto, jer se cene kreću od 100 eura pa naviše (čak sam video gde čovek traži samo za kutije 150 eura). :zdravo:

 

Mogu Vam ih poslati kurirskom službom, ali više preporučujem lično preuzimanje u Zrenjaninu pošto su zvučnici glomazni i teški (jedan ima oko 15 - 20 kg).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja