Jump to content

Moto Zajednica

Tomos CTX

Recommended Posts

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Da li mozda imas owner manual za CTX-a ili tako neke skripte za sklapanje agregata?Kupio sam ga u losem stanju pa sad radim generalnu.Koja je njegova potrosnja,da li je ovaj Bingov karburatordovoljno dobar za njega ili mora neki drugi (cuo sam neke price da mu karb ne valja) i ako mozda znas gde najpovoljnije da nadjem prednji kocioni sistem?Kakakva su tvoja iskustva sa CTX-om?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

evo ti ovde manual, razdvoj pa ces videti slike http://www.fileden.com/files/2007/7/8/1249672/motori/Tomos%20ctx%2080.rar

 

a imam i skripte za sklapanje agregata, al mi nisu u kompu nego imam ovako na papiru. ako nadjem negde stavicu ti da vidis.

 

potrosnja fabrickog ctxa, znaci ne budzenog, niti friziranog, vec standardnog je oko 3,8-4 litre na 100 km. moj trosi malo, bas se navozam dosta sa par litara benzina, dok mi apn trosi ko loood, najmanje oko 8 litara.

 

sto se tice standardnog karburatora na ctxu, neznam sta da ti kazem, da je dobar-BAS I NIJE, a da je los-NIJE NI LOS. ja imam isto BING 21, i nije mi bas dobar, nemogu nikad da nastelujem ler gas, uvek mi je malo velik, a i cesto se gusi,....nije bas dobar. najboje je da stavis DELLORTO 22, jeste da je on dobar 50 evra, al barem lepo radi sa njim i ide kako treba.

 

kocioni sistem....zavisi sta ti nevalja? ako je samo rucka sa crevima onda mozes to i od BT-a da uzmes. a i to nije ispod 50 evra komplet. jos zavisi ako nadjes da je ispravno.

 

moja iskustva sa ctx-om.... pa za ovo vreme koje ga imam nisam imao nekih velikih problema. sredio sam ga generalno i pretresao komplet sve, i vozim ga bez problema, da kucnem u drvo! jedino mana kod skoro svakog ctx-a je monoamortizer! kod mene je bio jako mekan , i kad sedne dvoje odma mi legne, zato sam ga skino i stavio 2 obicna. a nov amortizer kosta oko 60 evra. sto nije bas jeftino. a stari se nemoze popraviti. Uglavnom CTX je motor koji je pogodan za grad i za voznju za blazi cross. u svakom slucaju je dobar motor.

 

 

 

kakav je taj tvoj, okaci neke slike, koliko si ga platio?

 

a kakav je taj tvoj karburator? meni bi trebo jos jedna BING 21.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Bravo majstore neznas koliko si me usrecio,te skripte trazim vec mesec dana.Vidi ako nadjes te ostale skripte pa ih sto pre stavi..Mom je isto slab zadnji amortizer,Nema prednji kocioni sistem (zato sam te pitao),sve ostalo uglavnom ima,platio sam ga 300 eura ali u potpuno losem stanju i sad sam ulozio oko 200 eura samo u agregat da mu zamenim propale delove.Moj karb je verovatno BING 21,zasta tebi treba ovaj Karb?Slike trenutno nemam jer je motor po celoj garazi(rasklopljen je do srafa),stavljam cim ga malo sastavim!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pa jebiga ne kaze se dzabe kolko para tolko muzike. ja kad sam moj uzimo, razmisljo sam se dali da kupim neki krs pa da sredjujem ili da uzmem u startu dobar motor pa da ga posle malo sredim,....i na kupio sam moj za 680, i posle sam malo sredio masinu, jer je bila sredjena vec.

 

nego to za karburator. pa treba mi bing 21, jer imam jednu masinu od elektronika, koju sam stavio na apenca ali mi fali karburator jos samo. jel bi prodo tvoj, i ako moze daj sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pa mozes naci krseve za 300-400 evra, i posle da das u njega jos toliko para da bi bio dobar i da radi kako treba. 

 

a mozes naci u odlicnom stanju za 650-800 evra, koji se perfektni.

 

a sto se tice budzenja, naravno da moze, zavisi sta oces,...

 

 

ja prodajem moj, ako imas nesto za zamenu vece, ili manje uz doplatu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Sutra cu da ti stavim sliku karburatora,nego koliko bi ti dao za njega?Vidi za one skripte za sklapanje agregata molim te.Ja sam planirao da prodam mog kad ga sastavim i sredim.Ako ima neko zainteresovan ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

pa mozes naci krseve za 300-400 evra, i posle da das u njega jos toliko para da bi bio dobar i da radi kako treba. 

 

a mozes naci u odlicnom stanju za 650-800 evra, koji se perfektni.

 

a sto se tice budzenja, naravno da moze, zavisi sta oces,...

 

 

ja prodajem moj, ako imas nesto za zamenu vece, ili manje uz doplatu....

 

Ma uzimam ja motor, nego sam mislio da uzmem i nesto pored toga da da se malo zanimam, ne znam kakve su karakteristike CTX-a... za koliko bi ga ti prodavao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pa neznam, da vidim kakav je pa onda. nemogu ovako na slepo. koliko ti trazis, koliko mislis da mozes dobiti za njega? prvo da te pitam je l je ispravan uopste?

 

a sto se tice skripti su nabaciti sigurno, imam ih na papiru, al nemam ovako, al naci cu ti.

 

 

SCARFACE sta kazes ti, jel imas nesto za zamenu?  ovaj moj CTX je skroz sredjen i perfektno stanje, ja za moj trazim 730 evra, evo vidi sliku.

 

 

 

th_67460_DSCF0213_122_381lo.JPGth_67462_DSCF0218_122_380lo.JPGth_67464_DSCF0214_122_489lo.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

  Moje iskustvo sa CTX-om je FENOMENALNO!!! Pazarili smo ga za 450E u neregistrovanom stanju, sredili za jako malo para i siti se navozali bez većih problema! Potrošnja takodje oko 4lit/100km. Sa mojom kilažom nisam ni pomišljao o suvozaču, ali je i mene vukao jako dobro, čak i preko 100km/h (po cajgeru). Jedini kvar na njemu je bio sajla kvačila, ali svakih 15-ak dana u proseku. Znači, rezervna pod sedište (oko 250din) i teraj. Savršen za polaganje A kategorije, jeftin za kupiti, jeftin za voziti i održavati, lak za prodati... Mislim da su te navedene cene malo napumpane(bez uvrede), cifre od 700-800E služe za kupovinu mnogo novijih, ozbiljnijih mašina, manje kubikaže ili nekih malo robusnijih vremešnih mašina. Po meni, realna vrednost CTX-a u korektnom (da ne kažem, fabričkom) stanju je oko 500-600E. 800-900E več koštaju NOVI scooteri 50ccm Made in China, ili punoletni četvorotaktni Japanci, srednje(pa čak i jače) kubikaže, kojima pod hitno treba neko ulaganje... ;)

Sve u svemu, CTX je jedan SJAJAN motorčić za naše uslove !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Odlican!! Slazem se sa Dexterom u vezi cene, ali ti ga prodajes, to je tvoj izbor.

 

Motor izgleda super, koje su karakteristike, to je 50ccm jel tako???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Znas kako... ja bih za njega dao jedno 550-650 evra... Vidim da si se potrudio sa ovim plastikama, i da je motor utegnut pa bi to bile cene sa kojima bih ja isao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Zeljko_srb ovaj sajt koji si mi dao nece da otvori,mozda si ga pogresno upisao ili meni baguje komp.za karb nemogu nista da ti kazem jedino ako ti nije hitno da me sacekas da ga ja namontiram na ctx-a da vidim kako radi pa onda da vidimo da ga tebi prodam,ali trenutno nista od toga.Vidi jos jednom za tu adresu.Ako je taj tvoj ctx potpuno ok ispravan,reg odnosno savrsen onda mislim da vredi 700 eura.Moje misljenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

jeste, moj je registrovan, i sve radi, znaci kao nov je, gume su nove, nema nista da je neispravno. ja ga prodajem a ne zuri mi se, kad ga prodam prodam.

 

a to za karburator, nema problema kad stavis vidi kako je pa javi.

 

a za link, on radi nego mozda nece da se otvori dok se ne ulogujes na taj sajt.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug Član, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Apollo RX250

Pozdrav ljudi!

Drug ima zid 50 ruski motor,trebaju mu gume.

Da li neko moze da mi kase dimenzije guma sa tomosa ctx,da vidimo da li pasu sa njega..

 

Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja