Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha X-Max 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Poštovani "MAXI" forumaši,

Yamaha Plattner je isporučila prve primerke modela X-Max 400 i oni se već nalaze kod svojih vlasnika. U skorije vreme očekujemo povratnu informaciju od njih, i utiske o skuteru, koje ćemo podeliti ovde sa Vama. Za sada samo raspolazemo podacima "sa papira".

 

4vy3.jpg

 

 

 

Više o X-Maxu 400 možete naći i ovde:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/92700-yamaha-team/page__st__40

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Видео сам пре неки дан једног у НС визуелно сам одушевљен дизајном али мислим да је малих габарита за нека даља путовања и за мало крупније и високе људе ...више ми је градски скутер!!! Али као што рекох изглед бабарога!!!0takoje.gif А о машими нећемо ни расправљати 1care.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

Kako nemacki MOTORRAD pise Yamaha je objavila opoziv X-Max 400 modela i to od brojeva:

VG5SH072000000101 do VG5SH072000000694.

 

U pitanju su varijante sa ABS kocnicama jer je upravo greska na tom sistemu :neznam: .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ма шта је то то је само 600 комада1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Ljudi, meni je crkao agregat na ovoj 400-ki posle 515km (razlog je uljna pumpa), garancija je prihvacena i popravljen mi je agregat. Motor ima problem sa centralnim stenderom, jer prilikom ulaska u leve krivine , stender kaci o asfalt, pa je pitanje sledece: Ljudi, meni je crkao agregat na ovoj 400-ki posle 515km (razlog je uljna pumpa), garancija je prihvacena i popravljen mi je agregat. Motor takodje ima problem sa centralnim stenderom, jer prilikom ulaska u leve krivine , stender kaci o asfalt, pa je pitanje sledece:

"Da li postoji neki centralni stender da se kupi u dodatnoj opremi kod koga je ova greska ispravljena ili cu morati da ga skinem, jer sam vec imao umalo pa rizicnu situaciju zbog ovog problema?!"

 

Akrapovic se cuje vrhunski na njemu :)))

 

Takodje polozaj kljuca kada su ukljucena poziciona svetla ne radi, kako kazu ni na jednoj 400-ki.

 

Sto se tice dodatne opreme ja sam prezadovoljan sa svom opremom za ovaj model.

 

 

 

 

POZZ

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ljudi, meni je crkao agregat na ovoj 400-ki posle 515km (razlog je uljna pumpa), garancija je prihvacena i popravljen mi je agregat. Motor ima problem sa centralnim stenderom, jer prilikom ulaska u leve krivine , stender kaci o asfalt, pa je pitanje sledece: Ljudi, meni je crkao agregat na ovoj 400-ki posle 515km (razlog je uljna pumpa), garancija je prihvacena i popravljen mi je agregat. Motor takodje ima problem sa centralnim stenderom, jer prilikom ulaska u leve krivine , stender kaci o asfalt, pa je pitanje sledece:

"Da li postoji neki centralni stender da se kupi u dodatnoj opremi kod koga je ova greska ispravljena ili cu morati da ga skinem, jer sam vec imao umalo pa rizicnu situaciju zbog ovog problema?!"

 

Akrapovic se cuje vrhunski na njemu :)))

 

Takodje polozaj kljuca kada su ukljucena poziciona svetla ne radi, kako kazu ni na jednoj 400-ki.

 

Sto se tice dodatne opreme ja sam prezadovoljan sa svom opremom za ovaj model.

 

 

 

 

POZZ

 

 

 

 

 

 

 

Da sam na tvom mestu, bio bih krajnje nezadovoljan situacijom i problemima na ovom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha x-max 400 ABS

Pozdrav svima,

 

Ja spadam među onih 600 srećnika sa Yamahama x max 400 abs koje su opozvane. Moram da kažem da nisam imao nikakve traume u vezi toga jer su mi ljudi iz Plattnera sredili motor u roku od 15 tak dana, mislim da je problem bio oko aktiviranja ABS(mozda je bolje da kažem ne-aktiviranja). Inače motor je izvanredan, veoma startan, nisam imao ni najmanji problem za cca 2000 km koliko sam do sada nabacio. Često vozim u grupi sa velikim motorima i sa lakoćom ih pratim(mnogi prate mene, :) ).

 

Da,.. još samo da napomenem da iako ima 224 kg u vožnji imate utisak da ste na mnogo manjem to jest lakšem motoru.

 

Zamerke: prednja led svetla po mom mišljenju nemaju nikakvu funkciju, neka vrsta ručne kočnice bi morala da bude na ovako teškim skuterima, prednja dva fara(desni za oboreno a levi za dugo svetlo) su veoma glupo rešenje(kolege na motorima mi stalno dobronamerno sugerišu da mi je crkla sijalica), i poslednje što bih imao je da nisam primetio da postoji indikator nivoa ulja u motoru na instrument tabli, sto je po mom mišljenu ozbiljan nedostatak za mašinu od 6,5 kila eura.

 

Da zaključim, veoma sam zadovoljan i nisam se pokajao što sam istresao ozbiljne pare za njega, nadam se da će moje zadovoljstvo trajati i ubuduće!!1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ============, 132 postova
  • Lokacija: Trebinje Hercegovina
  • Motocikl: suzuki DL 650 V-Strom

Pozdrav vlasnicima x-max skutera 400. Molim vas da mi odgovorite da li kada upalite dugo svetlo radi i lijevi i desni far. Nemam u blizini ni jedan ovakav skuter a potreban mi je taj podatak. U pitanju je 2016 godište ali vjerujem da je isto i na 2014 ili 2015. Unaprijed zahvalan na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Yamaha xmax 400

Pozdrav drugari, da li neko ima poklopac centralnog šrafa za xmax 400 2016 god kao sto je ovaj na slici ili mozda znate  nekog ko se bavi prodajom polovnih plastika za maxiscootere.

Pozdrav i hvala

20201207_225239.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Lokacija: Glibovac
  • Motocikl: CB500XA

Pozdrav ljudi, potrebna mi je pomoc pri odabiru zamenskih delova za zamenu kaiša, rolnica... hocu da prikupim delove da na jesen sve to zamenim. Da li ici na OEM varijantu ili neka adekvatna zamena? Takodje da li ima potrebe da menjam antifriz? Ne fali, motor je 2017 godiste, 18.000 na satu a nije menjan nikad... takodje svaka preporuka za jos nesto za servisirati je dobrodošla.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja