Jump to content

Moto Zajednica

EXC VS XCR-W, XC-W...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

E pa ovako. Gledam na nasim voznjama dosta ljudi vozi ktm 450xcr-w... Vecina ih cak i naziva exc modelom :stabre: Naravno ima i onih koji imaju exc... Gledao sam po netu i ono sto sam procitao, video jeste da su exc450 i xcr-w450 isti modeli tj da je exc model street legal jer ima prednju masku sa farom, zadnje stop svetlo, sirenu, migavce i da se mogu staviti i retrovizori a da xcr-w model nije street legal jer nema tu dodatnu opremu... I da uz njega ide spal fan i otvoreniji izduv??? Neko cak i kaze kako je xcr-w pravi xross country bike i da je bolji od exc modela za mx stazu skokove, kakoima tvrdje nesto jbmliga a exc je vise kao enduro, hard enduro :neznam: :neznam: :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Nasao odgovor na TT forumu pa i da odgovorim, mozda nekog bude zanimalo posto je ovo 'moto forum' :nanana:

 

Not sure about the UK, but in the US, the EXC has the following the XCRW does not:

 

- keyed ignition

- lights/blinkers/horn/mirrors

- steering stem lock

- corked up muffler

- taller/wider rear tire

- evaporative emissions

- chain guard

 

The guts are the same for both bikes, including the frame, engine, suspension, brakes and carb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

al ja mislim da xcr-w ima svetlo :stabre:

 

ti se ne računaš, ti si mislio i da je Afrika dobar motor :nanana: :nanana: :nanana:

 

inače 450ca :ooo: :ooo: :ooo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

koliko se ja razumem u ovu tematiku XCRW ima prednje svetlo i to je pravi takmicarski hard enduro motor, exc je nesto jako slicno sa malo vise opreme , kao sto su dugo i kratko svetlo, zmigavci, zadnje svetlo i jos neke sitnice i on je za razliku od XCRW legalan za registraciju i saobracaj. A za cross se koliiko znam koristi SX modeli koji nemaju apsolutno nista od toga i cisti su full cross motori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ovo sto gavra kaze ima smisla, ali i xcr-w ima i stop svetlo tako da moze i on da se registruje(pokazivaci pravca nisu obavezni jer se mogu i ruke koristiti kao pokazivaci).

 

ti debeli da cutis, ti jos uvek mislis stenera motor... btw ja i dalje tvrdim da je AT odlican motor!!! :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

ovo sto gavra kaze ima smisla, ali i xcr-w ima i stop svetlo tako da moze i on da se registruje(pokazivaci pravca nisu obavezni jer se mogu i ruke koristiti kao pokazivaci).

 

ti debeli da cutis, ti jos uvek mislis stenera motor... btw ja i dalje tvrdim da je AT odlican motor!!! :nanana:

Kad kucas na netu Xcr-w model izadje ti motor uglavnom sa crnim izduvom i bez fara :neznam: bar kod mene, naravno ima i par komada sa farom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Xcr-w

 

 

zN16_zps20e49f47.jpg

 

 

 

Ovog EXC-a gledas svaki vikend :D

 

Gj26_zpsd6c60803.jpg

 

 

Na TT forumu kazu da su im agregati isti, ali je zanimljivo da XCR-W ima odvojeno ulje za menjac. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

jbm li ga, ja gledah ovaj xcrw sto ima kolega sa foruma ima i svetlo i stopaljku, a ako ima i odvojeno ulje za menjac, utoliko je bolje! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

koliko se ja razumem u ovu tematiku XCRW ima prednje svetlo i to je pravi takmicarski hard enduro motor, exc je nesto jako slicno sa malo vise opreme , kao sto su dugo i kratko svetlo, zmigavci, zadnje svetlo i jos neke sitnice i on je za razliku od XCRW legalan za registraciju i saobracaj. A za cross se koliiko znam koristi SX modeli koji nemaju apsolutno nista od toga i cisti su full cross motori

Ipak sam bio u pravu za ovo xc da je cross country

http://www.ktm.com/us/mx/choose-your-ktm.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

iskren da budem ne bunim se da bilo koji od te tri varijante dodje u moj posed, a sobzirom da kod nas moze da se sbudzi i registracija full cross motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

Koliko znam XCR-W je poseban model iz 2008me godine, nije pravljen kasnije.

Od razlika znam da ima auspuh sa SX-F 450 (to na auspuhu i pise). Ne znam sta jos ima od razlika ali ima far i stop svetlo, nema migavce i retrovizore.

Kao i EXC iz 2008me i XCR-W iz te godine ima podeljeno ulje za menjac i agregat.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

vec ste sve napisali... XCR-W je ogoljena, takmicharska, verzija EXC-a... nema migavce, nema kratko dugo, nema kljuch, "stop svetlo" samo sija, nema promena kada kochish... ima otvoren izduv sa sx-a, ima ventilator na hladnjaku... samo mu par power parts-ova fali i to je to, spreman za pakao :)

 

 

evo ga moj prvog dana kad sam ga uzeo:

885733_10151365836088370_1349011888_o.jpg

 

i evo sa neke od poslednjih vozhnji:

1399240_10151817755853370_956295404_o.jpg

1399289_10151817755263370_890758990_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taj sam, 175 postova
  • Lokacija: Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: Bandit 600

Nasao odgovor na TT forumu pa i da odgovorim, mozda nekog bude zanimalo posto je ovo 'moto forum' :nanana:

 

Not sure about the UK, but in the US, the EXC has the following the XCRW does not:

 

- keyed ignition

- lights/blinkers/horn/mirrors

- steering stem lock

- corked up muffler

- taller/wider rear tire

- evaporative emissions

- chain guard

 

The guts are the same for both bikes, including the frame, engine, suspension, brakes and carb.

 

za evropsko tržište je recimo bio model pod nazivom LC4 dok je za US tržište bio RXC.

razlika u diznama (US tržište maksimalno otvoren),instalacijama i sl.

XCR bi pretpostavljam bio homologirani EXC amerikanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: GW

To se uklapa u moju ideju da su XCR-W pravljeni samo 2008me u ovoj verziji.

Moj ima drugacije prednje bocne plastike, druga sema, sem toga je identican. XCR-W 450 '08 mislim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja