Jump to content

Moto Zajednica

Transalp 650 ili Afrika 750

Afrika ili Trandzolina  

113 članova je glasalo

  1. 1. Afrika iz 94 ili Trandza iz 2003? Ista cena..



Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Nisam ti ništa rekao, nastavi da provociraš pa ću ti reći nije problem. Sve što sam rekao rekao stojim iza toga.

 

Druze, niko te ne provocira, realno si se nalupetao i sada umesto da kazes ok, nisam znao ili sta vec, ti si jos i ironican i zajedljiv. Niko se ovde nije pametan i informisan rodio i nema nista lose u tome kada se neko nalupeta i ostane ziv. To je sasvim ok, ne mora i ova tema da ide u pravcu svadje i prepirke.

 

Evo, ja cu prvi da se povucem i javno ti se izvinjavam ako sam bio grub i osoran. Peace and happiness 0takoje.gif

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Peace, naravno... Zato sam i izbrisao to što sam napisao. Nisam zajedljiv kad ne znam ja pitam kao što sam i tebe jednom pitao ako se sećaš. E sad neću dalje da ulazim u raspravu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Meni se cini da je vec pala odluka i pre nego sto je zapoceta tema i da samo glasanje nece napraviti veliku razliku. Da se razumemo nisam vozio ni AT ni TA, pa necu da mudrujem ali buduci da Ivan od starta naveliko brani jednu stranu, sve ovo ostalo je samo iznosenje licnih ukusa.

Da sam na tvom mestu uzeo bih sto mladji motor, u sto boljem stanju ali po mogucnosti sa ne previse elektronike. Koliko god da je motor dobro odrzavan, ipak je u pitanju masina stara 20 godina, a kad se u jednacinu ubace i uslovi eksplatacije (velike vrucine, pesak, prasina i sl.) samo je pitanje kada ce poceti da otkazuju delovi pocev od gumica, semeringa pa nadalje. Da rezimiram: dosta sam visok i kabast, i daleko vise mi prija pozicija sedenja na AT, ali bih na tvom mestu ipak isao na mladji u dobrom stanju TA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Kalabricu, uzmi Ladu Nivu i nemas frke! 0namigivanje.gif

 

To uzimam sigurno, kada ga budem shipovao stavim pun gepek delova i miran sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

RD 03 je ručni rad.. :D zna se čiji.. :D

Težina i za današnje pojmove mala..

Pouzdanost jaakoo velika..

 

Došlo doba da menjam pojačalo.. gledam po netu, zovem oglase.. i na kraju padne odluka akai am37

 

Godina ko zna kolko.. stanje perfektno, nikad otvarano.. cena upola i manje od nekog novog govanceta u radnji od pola kile težine..

 

Zvuk pervfektan.. snage mnogo više no što treba.. al neka, može i žurke da gura ako treba..

 

Treba li da napomenjem da vozim mazdu iz 90 i neke.. i da je ni u ludilu ne bi menjao za 10 godina mlađi auto.. pa ni za novi funto..

 

Kvalitet izrade vozila je tada bio mnoogo bolji nego deceniju kasnije.. tad su se trudili da kvalitetom i pouzdanošću mašina osvoje tržište.. sad se ne zna ni koj pije ni koj plaća.. al je skoro sve made in Čajna..

 

Znači pogledaj i neku ST po oglasima :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Vozim Transalpa vec neko vreme i ne mogu da zamislim bolji motor.Visk,stabilan,veoma upravljiv, lepo leži u krivinama a voli i njivu, udoban, samo su kočnice tuga(92-go godište).

Afriku nisam vozio ali mi se čini kao starija sestra.Sam vrh ovakvog tipa motora.Da biraš izmedju ovih modela istog godišta mislim da ne bi bilo dileme ovako...

Meni lično nije zafalilo snage na Transalpu u bilo kojoj situaciji,možda ja nisam previše zahtevan vozač a i Bokilić je umešao prste pa Trandza samo leti i čupa.

Mene tih par konja više i te razlike koje su članovi foruma koji su vozili Afrike izneli, ne bi ubedilo da kupim 10 godina stariji motor.

Ne bih da uvredim nikoga pogotovo njeno visočanstvo Afriku i njene verne sledbenike ali mislim da nema suštinske razlike izmedju ova dva motora.Da se se razmišlja izmedju KLE-a, Tenere i tome slično pa da polemišemo.

Ja bih bez mnogo razmišljanja kupio mladji motor.Trandza će izaći gde i Afrika ali onih 10 godina manje bar meni uliva sigurnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... mislim da nema suštinske razlike izmedju ova dva motora

 

Pa ne mislis dobro. Pogotovo sto si od dva motora o kojima razgovaramo vozio samo jedan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Tu i lezi cela problematika. Transalp jeste slican motor, po nekima tu gotovo da i nema neke preterane razlike (govorim o 650), ali mi se cini da je lisen te magije koju Afrika nosi sa sobom. U Africi ima nesto nezaboravno i to je razlog sto se tolika prasina dize oko nje... Omadjijali je Japanci, pa se mi siroti gresnici primamo ko mali majmuni i dajemo silne pare na izandjale dvadesetogodisnjake...

 

Recite ne drogama1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Moram probati tu Afriku, da vidim o kakvoj magiji se radi (i plašim se da se ne navučem)... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Tu i lezi cela problematika. Transalp jeste slican motor, po nekima tu gotovo da i nema neke preterane razlike (govorim o 650), ali mi se cini da je lisen te magije koju Afrika nosi sa sobom. U Africi ima nesto nezaboravno i to je razlog sto se tolika prasina dize oko nje... Omadjijali je Japanci, pa se mi siroti gresnici primamo ko mali majmuni i dajemo silne pare na izandjale dvadesetogodisnjake...

 

Recite ne drogama1zdravo.gif

 

a onda je mrmot zavio čokoladu u foliju... 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

... Omadjijali je Japanci, pa se mi siroti gresnici primamo ...

 

Neke magije ima, hehe. VIDEO

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Iiii, konačni pobednik, ne računajući glasove publike, je: ______________________

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

ta suzuki igracka se nikako ne uklapa u ovu pricu. sveta afrika. izem ti motor ako nema 250 kila :D

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

ta suzuki igracka se nikako ne uklapa u ovu pricu. sveta afrika. izem ti motor ako nema 250 kila :D

 

Nisam nikad vozio Afriku, ali sam imao prilike da guram jedan primerak na domak Boegrada, riknula joj elektronika i karbovi skoro istovremeno. Paljenje na gurku nije pomoglo, na kraju je ortak ostavio Afriku kod lokalnog zitelja :) u dvoristu, i sutradan dosao po nju prikolicom. Krenuo na put Afrikom, a vratio se autobusom. To su moja iskustva po pitanju svete Afrike. Da se ne lazemo, da bi motor star 20 godina bio pouzdan potrebno je vrlo pedantno i picansko odrzavanje koje kosta.

Malo po malo, deo po deo, na kraju godine kad se podvuce crta ispadne dosta. Ako se ide negde daleko gde nema lako dostupnih servisa, po meni je bolje uraditi "revitalizaciju" motora - zamenu kompletne elektro instalacije, detaljno sredjivanje karbova i svega vezanog za njih, zamenu svih filera, zamenu kriticnih lagera, zamenu creva goriva jer posle 20 godina ne lice ni na sta, kontrolu i servis felni, itd itd. Nakupi se tu troskova, a i rizika "da li je majstor to dobro odradio".

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa ljudi i sa stromom kad krenu na put urade servis i pregled motora pre puta. AT sve od elektronike sto ima je cdi i regler, plus nemaju toliko problem sa cdi-om... kad krenes na put spremis te dve rezervne stavke, kad se pojebe izvadis i vratis jedan dzek... Verovatno je Ian glup covek sto africom obilazi svet...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja