Jump to content

Moto Zajednica

Transalp 650 ili Afrika 750

Afrika ili Trandzolina  

113 članova je glasalo

  1. 1. Afrika iz 94 ili Trandza iz 2003? Ista cena..



Recommended Posts

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Eto, zarad dobre polemike, reci nam nesto u vezi razlike u ergonomiji izmedju TA i AT.

Ja nisam probao TA650, ali sam gledao kolegu b2man-a u off-u sa Transalpom. Mnogo toga mi je bilo jasno na prvi pogled, ali, ti si imao oba, pa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

 

Ne znam kakva je situacija (i civilizacija :)) u Kamerunu, ali ako je onako kao sto ja zamisljam - onda tamo ne bih vozio ni AT ni TA, nego nesto jos prostije, jeftinije i lakse za odrzavanje. Na primer DR350, jedan cilindar, jedan karburator, 6 brzina, servisi bi trebalo da budu jos jednostavniji nego AT/TA, manje delova. Mislim da na tom motoru moze vise da se improvizuje u nedostatku adekvatnih delova i servisa i da odrzavanje tog motora zahteva manje vremena, znanja i materijala nego AT/TA.. Jedina mana mu je mali rezervoar, ali se i taj problem moze nekako resiti.

 

Ako u Kamerunu nije problem nabaviti delove i uraditi neke ozbiljnije servise za AT/TA (sa godinama raste i verovatnoca da ce trebati), onda ne znam. TA mi je sjajan i upravljiv motor, a AT nikad nisam vozio, tako da ne mogu da glasam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Eto, zarad dobre polemike, reci nam nesto u vezi razlike u ergonomiji izmedju TA i AT.

Ja nisam probao TA650, ali sam gledao kolegu b2man-a u off-u sa Transalpom. Mnogo toga mi je bilo jasno na prvi pogled, ali, ti si imao oba, pa...

 

Da se odmah razumemo, ja nisam nikakav offroad vozac i to me ne interesuje previse, dok me put ne nanese. Sto se tice Afrike, imao sam je i nemam zamerke, cak naprotiv. Ustvari imam jednu, nikako da mi izadje iz glave taj motor, eto to im je zamerka, ne moz ga se otarasiti :). U dvoje natovarena mi se cini sasvim prigodna i lepo me je sluzila na putovanjima, nisam osetio nikakav epohalni prevrat kada sam posle nje vozio Varadero. Sto se Trandze tice imao sam nekoliko 600-tki i mogu da kazem da im fali to malo snage koju Afrika ima. Fali mi i taj osecaj glomaznosti koji Afrika pruza, sto se tice 650, ne znam, imao sam ga svega par nedelja, izletela neka kombinacija i morao sam da ga prodam. Secam se da mi je ostao u lepom secanju i da je nekako veci i robusniji od 600-tke. Snage mu nije falilo tako osetno, i kocnice su bile osetno bolje nego kod njegovog prethodnika. Nije mi se svideo kvalitet plastika i neke govnjive zabice koje ih drza zajedno. Nekako mi u odnosu na Afriku izgleda plasticno i amaterski. Rolbarovi su lose reseni i td. Ali ipak je decenija razlike u godistu nezanemarljiva, tako da dilema stoji.

 

Videcemo.... necu zuriti sa odlukom, jer kada se odlucim, verovatno necu imati prilike da menjam motor bar tri, cetiri godine...

 

PS: Jednocilindrasi mi ne igraju, volim zenu da vodim na put, a jedan cilindar nije za tu rabotu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA
  • Afriku nisam vozio al sam vozio sva tri modela Transalpa, Ta 650 je najveci i izgleda najrobusnije od sva tri modela, koliko ja znam modeli od 2000/2007 su potpuno isti sem nekih estetskih malih glupih izmena. Ne znam nikoga ko vozi Afriku a da se nije lozio na neki off road pa stoga i treba gledati lezajeve vile i svasta nesto ukljucujuci i ram. Da ces naci lako delove za jedan i za drugi sumnjam, sem nekog standardnog odrzavanja. Plocice, diskovi, karbovi te cuvene membane, sve kosta ko svetog petra kajgana, pod uslovom da je original. I da mislim da gresis vezano za jedan cilindar, recimo f650gs je odlican motor i sigurno ti je jeftiniji za odrzavanje a u tom ti je cenovnom rangu, a delove ces naci isto kao i za ova dva modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

  • Afriku nisam vozio al sam vozio sva tri modela Transalpa, Ta 650 je najveci i izgleda najrobusnije od sva tri modela, koliko ja znam modeli od 2000/2007 su potpuno isti sem nekih estetskih malih glupih izmena. Ne znam nikoga ko vozi Afriku a da se nije lozio na neki off road pa stoga i treba gledati lezajeve vile i svasta nesto ukljucujuci i ram. Da ces naci lako delove za jedan i za drugi sumnjam, sem nekog standardnog odrzavanja. Plocice, diskovi, karbovi te cuvene membane, sve kosta ko svetog petra kajgana, pod uslovom da je original. I da mislim da gresis vezano za jedan cilindar, recimo f650gs je odlican motor i sigurno ti je jeftiniji za odrzavanje a u tom ti je cenovnom rangu, a delove ces naci isto kao i za ova dva modela.

 

Pokusavam da nadjem tvrdnju koja ima smisla u ovom postu, ali mi ne polazi za rukom. Jesi ti siguran da je to bas tako kao sto mislis?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Siguran sam koliko i svako drugi ko ima svoje mišljenje, što se TA tiče sve je super dok nešto ne rikne, ima zamenskih delova koje ljudi sami prave al je kvalitet naravno lošiji, dva cilindra veći trošak, dva prednja diska, dva kraburatora koje isto tako može da zezne loše gorivo a kao što rekoh nisu jeftini(membrana jedna košta 120e)... Ne kažem da su loši ali moje mišljenje je da su oba motora precejena. Uostalom vidi tamo gde ideš šta je više zastupljeno pa se upravljaj time.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Hmm...Transalp ili Afrika. Stavis na TA progresivne opruge i zadnji podesivi amortizer i imas Afriku :)

 

Vozim TA 97'god a probao sam i Afriku jedno 200km duge voznje...razlike su stvarno mizerne.

 

Afrika je u prednosti zbog boljeg vesanja...veceg rezervoara...i vise snage (10ks).

 

Ako kupis Afriku velike su sanse da ces uskoro raditi kvacilo...karbove...reparaciju prednjih vila itd. Pukom slucaja znam coveka koji je pukao para za Afriku i posle u istu morao da ulozi lepu cifru jer na izgled je bila kao casa a ispod boze sacuvaj.

 

Transalp je noviji i zbog tog "NOVIJI" zanemaris sve gore navedene prednosti Afrike, i zaboravis na ulaganja narednih 5-6 godina.

 

Moj glas ide za TA :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ram, vesanje i masina se razlikuju na ova dva motora.

 

AT je u odnosu na TA, robusnija, jaca, i kvalitetnije uradjena po svakom pitanju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

skuteras, obe membrane sa sve dostavom za AT su oko 110e! I narednih 50k si sigurno miran a verovatno i mnogo duze!

 

Marre, za cenu tog zadnjeg amortizera mozes da sredis tip top AT i mirne glave da krenes na put! A pogledaj samo koja je razlika izmedju zadnje viljuske afrike i TA... Svi ti kvarovi koje navodite za AT su moguci i na 10 godina starom TA...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Svi ti kvarovi koje navodite za AT su moguci i na 10 godina starom TA...

 

Moguci su i na novom novicijatom iz salona, ali verovatnoca nekog kvara raste sa godistem i kilometrazom.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

A pogledaj samo koja je razlika izmedju zadnje viljuske afrike i TA... Svi ti kvarovi koje navodite za AT su moguci i na 10 godina starom TA...

 

Pa to sam i napisao da se razlikuje u vesanju :) Ono sto najvise boli kod Afrike jeste ta cena, a motor star 19 godina..kad kazem cena mislim na one primerke sto kostaju 3500e + a kao novi su...VALJDA! :D

 

Za kvarove se slazem...treba samo naci dobar primerak i 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

TA i AT imaju skoro identican ram, sad da su jedan pravili od boljeg materijala a drugi od losijeg zvuci suludo, agregat dosta slican, opet ne verujem da su jedan pravili losije od drugog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

TA i AT imaju skoro identican ram, sad da su jedan pravili od boljeg materijala a drugi od losijeg zvuci suludo, agregat dosta slican, opet ne verujem da su jedan pravili losije od drugog.

 

Nazalost jesu. Afrika je verovatno u Japanu napravljena, dok je TA u Italiji...kod raspalog zabara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

TA i AT imaju skoro identican ram, sad da su jedan pravili od boljeg materijala a drugi od losijeg zvuci suludo, agregat dosta slican, opet ne verujem da su jedan pravili losije od drugog.

 

Druze, nemoj se ljutiti, ali bolje se suzdrzi od komentara i baci se na citanje. Malo je to znanja za prolaznu ocenu. TA i AT nemaju identican ram i DA jedan je pravljen od boljeg materijala u odnosu na drugi. Ne vidim sta je tu suludo. Zadnja viljuska na AT, sto se tice materijala ne moze da se poredi sa TA, u korist AT naravno i tako dalje.

 

 

I agregat se kud i kamo razlikuje, ali dobro...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Ne vidim ništa neobično razliku u kvalitetu (u korist AT, naravno) dva modela istog proizvodjača. AT je top model Honde u toj kategoriji i kao takav treba na neki način da pomogne prodaju i modela koji ga slede, a neko ih iz ovog ili onog razloga izabere za kupovinu (najčšće je presudna količina novca u džepu, kako za nabavku, tako i pri kasnijoj exploataciji).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

  • Ta 650 je najveci i izgleda najrobusnije od sva tri modela...

Nemoj da se ljutiš, ali zvučiš kao da si sva tri modela transalpa video samo na fotkama, pa je kompozicija bila takva da je ta650 bio najblizi objektivu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja