Jump to content

Moto Zajednica

Transalp 650 ili Afrika 750

Afrika ili Trandzolina  

113 članova je glasalo

  1. 1. Afrika iz 94 ili Trandza iz 2003? Ista cena..



Recommended Posts

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Inace dilema je tu zato sto sam jako malo vremena imao TA 650 i nisam stigao da procenim o cemu se tacno radi. Treba mi motor za uslove u kojima nema majstora i sve oko motora moram sam da radim. BMW mi je licno suvise egzotican za takve uslove. Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

Pravo pitanje je u stvari, koji model ima kakve mane i sta moze da se ocekuje od kvarova. Takodje, pitanje je i uslova eksploatacije vazno, da li ce to biti neka voznja van puteva ili ne.

 

Pa matori, tamo imas puteve izmedju tri velika grada, a sve ostalo je ko partizani po vukoje...nama :).

 

u tom slucaju rd03 je keva! Kupis je za do 2000e, za onih 1000 sto ti pretekne je sredis i opremis tip top i nema glava da te boli!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda africa twin rd03

africa brate, sto bi moj kolega svestenik rekao za rd03 koju posjedujem, kad su je pravili sve na sta su sumnjali da bi moglo da pukne, da cikne, da skikne, oni su to poduplali, misleci pri tome na materijal,.... j.b,ni komad zeljeza koji je neunistiv, motor i karburator koji trpi svakog vlasnika, srecno pri odluci... pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

africa brate, sto bi moj kolega svestenik rekao za rd03 koju posjedujem, kad su je pravili sve na sta su sumnjali da bi moglo da pukne, da cikne, da skikne, oni su to poduplali, misleci pri tome na materijal,.... j.b,ni komad zeljeza koji je neunistiv, motor i karburator koji trpi svakog vlasnika, srecno pri odluci... pozzz

 

Ovo s karbom je bilo na moj racun al nema veze oprastam mu moj je :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

... AT ipak ima bolje performanse, jednostavno lakše ide ali ako ćeš da teraš po bespuću onda ti znači malo manje težine a ništa tih nekoliko konja više pa bi TA bio prihvatljiviji.....

 

U bre, Djunto.. Procitaj sta si gore napisao. U jednoj recenici si napisao dve potpuno kontradiktorne tvrdnje.

Tacno, AT ima bolje performanse. Ali one se ne ogledaju samo u tih "nekoliko konja vise". Mnogo toga ima i u ogibljenju itditd. Da si poterao i AT i TA "po bespucu", znao bi da TA moze da prodje gotovo svuda gde i AT i prvenstveno to zavisi od vozaca. Summa summarum, voziti AT po zaista zahtevnim terenima je pesma. Uzivanje. Za TA vazi isto, ali je to svakako za nijansu manje.

 

I jedan i drugi su izvrsni motori, ali ako bi trebalo birati izmedju AT '94 i TA650 a da su u slicnom stanju, nema sta da se razmislja. AT svakako ima prednost.

 

Sa druge strane, AT je motor koji kada se jednom proba, udje ti pod kozu i tu bas duboko. Stvarno jedinstvena masina koja ima nesto vise od puke gomile gvozdja i plastike.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

... AT ipak ima bolje performanse, jednostavno lakše ide ali ako ćeš da teraš po bespuću onda ti znači malo manje težine a ništa tih nekoliko konja više pa bi TA bio prihvatljiviji.....

 

U bre, Djunto.. Procitaj sta si gore napisao. U jednoj recenici si napisao dve potpuno kontradiktorne tvrdnje.

Tacno, AT ima bolje performanse. Ali one se ne ogledaju samo u tih "nekoliko konja vise". Mnogo toga ima i u ogibljenju itditd. Da si poterao i AT i TA "po bespucu", znao bi da TA moze da prodje gotovo svuda gde i AT i prvenstveno to zavisi od vozaca. Summa summarum, voziti AT po zaista zahtevnim terenima je pesma. Uzivanje. Za TA vazi isto, ali je to svakako za nijansu manje.

 

 

 

Nisam Jager, aludirao sam na nešto manje kilaže koje ima TA i da mu to možda znači više nego malo više Afrikine snage u odnosu na TA 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Nisam ni mislio da si legao spavati i da me tvoj odgovor nece cekati za koji minut ;)

 

Elem, nisi shvatio poentu mog prethodnog posta: nije stvar u par konja vise i par kila manje.

Stvar je u drugacijem ogibljenju i proporcijama koje se najvise osete upravo na offroadu. Nema veze sto je AT par kilograma teza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6480 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nisam ni mislio da si legao spavati i da me tvoj odgovor nece cekati za koji minut ;)

 

Elem, nisi shvatio poentu mog prethodnog posta: nije stvar u par konja vise i par kila manje.

Stvar je u drugacijem ogibljenju i proporcijama koje se najvise osete upravo na offroadu. Nema veze sto je AT par kilograma teza.

 

Naravno. Postavio sam link ka temi o svojoj dilemi koja se odnosila na visinu i težinu jer to mnogima utiče na izbor kao što je i meni bilo tad presudno pri opredeljenju za TA. Rezerva prema težini a i visini motorcikla je jako zastupljena, nekima nužno, al ko što si pročito, moj izbor bi sad bio AT zbog sveobuhvatno boljih voznih performansi kako samog agregata tako i svega ostalog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

ma jebes ime i staru slavu. bolje kupiti 10 god mladji motor i biti miran. ako ni zbog ceg onda zbog silnih gumica na karbovima koje strunu naprosto od silnih godina i jos dosta delova na kojima vreme ostavi trag . kupis muzejski primerak iz npr 1988 i onda te daj ovo te daj ono....moj at izgleda ko nov al zato sam puko para bruka. ne smijem se ni podsecati...

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

San svakog Trasalpinca je da jednog dana postane Afrikanac.

San najveceg bruja Afrikanaca je da jednog dana postanu GS-ovci.

Dilema vozaca BMW-a je da li da postane Transalpinac ili Afrikanac...

A ni Nemci vise nece da ratuju...

BOZE, KUDA LI IDE OVAJ SVET??? :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Druze ne pratis problematiku. Nije stvar samo da li skociti na GS posto poto. Da zivim u Srbiji, ne bi casom casio, kupio bi GS i cao. U Srbiji imam prijatelje koji se razumeju u motore i sa kojima svaki kvar mogu da otklonim i odrzavanje BMW bi bilo vrlo lako. Ali kada govorimo o zemlji u koju idem da zivim zbog prirode posla kojim se bavim, odrzavanje GS-a bi bila naucna fantastika, pocev od glupe zamene guma sa balansiranjem, preko ultrazvucnog ciscenja dizni, pa do menjanja lezaja kardana i tako dalje...

 

Zato je dilema prisutna, sto se tice Afrike i Transalpa, imao sam i jedno i drugo u vise primeraka i oko njih znam da muljam zatvorenih ociju, redovno odrzavanje mozes da radis sa kompletom gedora i imbus kljuceva, a gume mozes da balansiras i postavis u obicnoj vulkanizerskoj radnji za automobile. Nema specijalnih alata i egzotike, malo znanja i strpljenja i teraj...

 

Eto to ti je problematika. Nije sve u BMW, veruj mi, ima nesto i u Hondi :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

TA je za devojčice.. paprika je za dečake :moto3:

 

Ne treba da napominjem koji je za muškarčine :D

 

 

Svakako pre afrika.. uz dobar pretres iste i otklanjanja dečijih bolesti.. relej pumpe i ostalo što muči afrose.. ima pogolema tema o tome, ali svakako je to motor za put oko sveta.. :jee:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ma jebes ime i staru slavu. bolje kupiti 10 god mladji motor i biti miran. ako ni zbog ceg onda zbog silnih gumica na karbovima koje strunu naprosto od silnih godina i jos dosta delova na kojima vreme ostavi trag . kupis muzejski primerak iz npr 1988 i onda te daj ovo te daj ono....moj at izgleda ko nov al zato sam puko para bruka. ne smijem se ni podsecati...

 

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2

 

u nedodjiji kad ti strada gumica mozes da improvizujes zakrpis necim, a kad ti se pojebe elektronika mozes samo na SPOT-u da pritisnes dugme "umirem"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1178 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nisam ni mislio da si legao spavati i da me tvoj odgovor nece cekati za koji minut ;)

 

Elem, nisi shvatio poentu mog prethodnog posta: nije stvar u par konja vise i par kila manje.

Stvar je u drugacijem ogibljenju i proporcijama koje se najvise osete upravo na offroadu. Nema veze sto je AT par kilograma teza.

Kad smo već kod ogibljenja, centralni amortizer - đe to ima da se nađe i pošto ?

Fabrički ? Ili neki bolji ako ima ? Lično nisam zainteresovan za neki off ali možda Ivanu treba za Kamerun :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

imao sam i jedno i drugo u vise primeraka i oko njih znam da muljam zatvorenih ociju, redovno odrzavanje mozes da radis sa kompletom gedora i imbus kljuceva, a gume mozes da balansiras i postavis u obicnoj vulkanizerskoj radnji za automobile. Nema specijalnih alata i egzotike, malo znanja i strpljenja i teraj...

 

Zato su motori takvog koncepta i dan danas najbolji "allrounderi". Sto se izbora tice, nemam posebnog iskustva sa Transalpom, ali za Afriku znam da cesh se dosta navozati za malo para. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: pirot
  • Motocikl: africa RD04 plava mamba

druze za 2000 mozes naci i odlicnu RD04 koja je ista kaoRD07 i da vozis do kameruna i nazad.imam je relativno od skora ali je voznja u odnosu na TA pogotovu za offroad neuporediva BJB-africa.gifglasam za AFRICU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

...Ali kada govorimo o zemlji u koju idem da zivim zbog prirode posla kojim se bavim, odrzavanje GS-a bi bila naucna fantastika, pocev od glupe zamene guma sa balansiranjem, preko ultrazvucnog ciscenja dizni, pa do menjanja lezaja kardana i tako dalje...

 

 

Upravo ovo mene vodi prilikom izbora sta voziti u Sierra Leone. Mislim da cu otvoriti posebnu temu za to, pa da prodiskutujemo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Honda africa twin rd03

africa brate, sto bi moj kolega svestenik rekao za rd03 koju posjedujem, kad su je pravili sve na sta su sumnjali da bi moglo da pukne, da cikne, da skikne, oni su to poduplali, misleci pri tome na materijal,.... j.b,ni komad zeljeza koji je neunistiv, motor i karburator koji trpi svakog vlasnika, srecno pri odluci... pozzz

 

Ovo s karbom je bilo na moj racun al nema veze oprastam mu moj je :nanana:

 

1jezik.gif na tebe se odnosi da, kad neces da poslusas 0namigivanje.gif.....u svakom slucaju, glas definitivno ide africi ma koji model uzeo nema greske, samo redovno odrzavanje i pici dje te pogled vuce, bar ja tako picim 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Glasanje je cisto radi demokratizacije teme. Sve u cilju evropskih i ostalih integracija :). Iskreno, boli me uvo za glasanje, ko hoce nek glasa, ko nece ne mora. Meni ce na kraju svakako prevagnuti neki ludi i neopisivi unutrasnji osecaj.

 

@Jager

 

Ako zelis offuj ovde slobodno, vezano je svakako za problematiku, mozemo i da korigujemo naslov da ne rasipamo glasove :). Koalicija Zajedno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Meni ce na kraju svakako prevagnuti neki ludi i neopisivi unutrasnji osecaj.

Javlja mi se sta ces odabrati :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Meni ce na kraju svakako prevagnuti neki ludi i neopisivi unutrasnji osecaj.

Javlja mi se sta ces odabrati :lol:

 

I meni 1jee1.gifAli ipak zarad dobre polemike, pustimo temu da zivi jos neko vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja