Jump to content

Moto Zajednica

Transalp 650 ili Afrika 750

Afrika ili Trandzolina  

113 članova je glasalo

  1. 1. Afrika iz 94 ili Trandza iz 2003? Ista cena..



Recommended Posts

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ajd da vidimo sta kazu statistike. Sta bi vi kupili i zasto? Afrika rd07 iz 94 ili za istu cenu Transalp 650 iz 2003? Pretpostavimo da u istom cenovnom rangu imaju istu opremu, stoga govorimo samo o prednostima i manama jednog u odnosu na drugi motor, uzimajuci u obzir REALNE cinjenice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

kao sto rekoh vec, TA doduse onaj stari jako upravljiv motor ali africa mi deluje znatno sposobnija tako da bih pre uzeo AT. Generacija TA za koju ti pitas mi deluje jos neznije od starih TA. TA je ok ako bi se na njemu vozio sam i po nekad skroz soft makadam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4331 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Evo nešto potpuno laički, ja sa motorima veze nemam, stvarno ič ne znam.

Ali malo bode oči premišljanje između 1994. I 2003. !?

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Evo nešto potpuno laički, ja sa motorima veze nemam, stvarno ič ne znam.

Ali malo bode oči premišljanje između 1994. I 2003. !?

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

 

To je vrlo razumna dilema, i ne mozes suditi po godistu samo. Ovo su dva slicna motora, slicne namene, istog proizvodjaca... Ako sudis samo po godistu, onda za te pare (oko 3000) mozes da kupis nov skuter ili kinez i dilema zavrsena.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ukoliko su oba motora u slicnom stanju sto fizicki sto u kilometrima ne bih mnogo razmisljao i uzeo bih kraljicu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Hmm, pre bih uzeo TA 650. Razlog: noviji, lepši, lakši. Manjak snage ćeš osetiti i na TA i na AT u dvoje, tako da...1zdravo.gif Tih sedam konja koliko ima AT je "zanemarljivo". U principu, oba motora su dobra, tako da se nećeš prevariti šta god da uzmeš.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

sta je lepse je stvar ukusa :) hitman ima AT koja je po meni u najlepsim bojama pa mi je takva lepsa cak i od rd07a. Poteraj AT sa suvozacem po offu i poteraj TA sa suvozacem po offu pa da vidis :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Glasao sam za TA650, ali samo zbog godista. Medjutim, savetujem te da ako se odlucis za TA650, biras onaj od 2006.-2007. Proveri, mislim da ima poboljsanja u odnosu na ovaj 2000.-2005.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Kao bivsi vlasnik TA650 koji je bio u mint stanju, glasam za Afriku!

Jedino ogranicenje moze da bude tvoj eventualni niži rast, mada je i to rešivo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Moze neko da objasni zasto se Honda ne odlucuje na ponovno pravljenje Afrike, ne treba mnogo menjati dizajn, ali svakako mogu ubaciti novu tehnologiju?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Ja bih pre uzeo Afriku, iako je racionalnije uzeti TA zbog godišta (mada u svetu motora racionalnost nije baš na prvom mestu). Po meni, prednosti jednog u odnosu na drugi su minimalne i više se svodi na ono šta se kome više sviđa. Konkretno, meni se više sviđa robusnost afrike i što je malo više u tzv. advenčer stilu.

 

Pošto su prilično slični, svidelo mi se što je jednom davno neko napisao prilikom dileme: "Ne bih da kupim TA, pa da se svaki put okrećem kada prođe Afrika".

 

:zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pošto su prilično slični, svidelo mi se što je jednom davno neko napisao prilikom dileme: "Ne bih da kupim TA, pa da se svaki put okrećem kada prođe Afrika".

:zdravo:

 

Jako dobro...

 

Kao sto rekoh ranije, imao sam oba modela, vracam se jednom od njih, samo je pitanje kom. Visina nije problem, a ni tezina :), mislim na moje gabarite.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Kao bivsi vlasnik TA650 koji je bio u mint stanju, glasam za Afriku!

 

 

Ovo je korisna smernica. :takoje:

 

 

Kao sto rekoh ranije, imao sam oba modela, vracam se jednom od njih, samo je pitanje kom.

 

 

A zasto ti imas dilemu ako si imao oba?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Au, mrzi me da citam, ajd Djunta sumarizuj na stranu i po :). Samo da posle ne zavrsim na GS.

 

Inace dilema je tu zato sto sam jako malo vremena imao TA 650 i nisam stigao da procenim o cemu se tacno radi. Treba mi motor za uslove u kojima nema majstora i sve oko motora moram sam da radim. BMW mi je licno suvise egzotican za takve uslove. Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Au, mrzi me da citam, ajd Djunta sumarizuj na stranu i po :). Samo da posle ne zavrsim na GS.

 

Inace dilema je tu zato sto sam jako malo vremena imao TA 650 i nisam stigao da procenim o cemu se tacno radi. Treba mi motor za uslove u kojima nema majstora i sve oko motora moram sam da radim. BMW mi je licno suvise egzotican za takve uslove. Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

 

 

Relativno skoro sam na kratko provozao TA 650 i AT. Pošto ideš sa BMW-a nikakav problem ti ne prestavlja vožnja AT osim ako ti visinski odgovara više TA, AT je visoka ko GS. AT ipak ima bolje performanse, jednostavno lakše ide ali ako ćeš da teraš po bespuću onda ti znači malo manje težine a ništa tih nekoliko konja više pa bi TA bio prihvatljiviji. Što se tiče održavanja verovatno ćeš lakše da se snađeš sa AT pogotovu u odnosu na TA 650 koji je dosta ređi. Stvar navike, meni je recimo BMW mnogo lakši za rad. Ne nagovaram te na GS-a ali BMW R predpostavljam da nije pravi izbor za to podneblje. Direktno, AT. I naravno, primarno je da izabereš bolji primerak, manje model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Inace dilema je tu zato sto sam jako malo vremena imao TA 650 i nisam stigao da procenim o cemu se tacno radi. Treba mi motor za uslove u kojima nema majstora i sve oko motora moram sam da radim. BMW mi je licno suvise egzotican za takve uslove. Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

Pravo pitanje je u stvari, koji model ima kakve mane i sta moze da se ocekuje od kvarova. Takodje, pitanje je i uslova eksploatacije vazno, da li ce to biti neka voznja van puteva ili ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

.

.

Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

 

E ako je tako, onda nema dileme: Africa je za Afriku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Inace dilema je tu zato sto sam jako malo vremena imao TA 650 i nisam stigao da procenim o cemu se tacno radi. Treba mi motor za uslove u kojima nema majstora i sve oko motora moram sam da radim. BMW mi je licno suvise egzotican za takve uslove. Konkretno je rec o voznji motora u Kamerunu.

Pravo pitanje je u stvari, koji model ima kakve mane i sta moze da se ocekuje od kvarova. Takodje, pitanje je i uslova eksploatacije vazno, da li ce to biti neka voznja van puteva ili ne.

 

Pa matori, tamo imas puteve izmedju tri velika grada, a sve ostalo je ko partizani po vukoje...nama :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja