Jump to content

Moto Zajednica

Sta znaci na IME KUPCA?

Recommended Posts

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Kada pise u oglasu NA IME KUPCA,da li to znaci da ako kupim taj motor,prodavac placa porez na moje ime ili to ne mora da znaci uvek?Mozda je i bila prica o ovoj temi,ali mi je smor da trazim...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: KS
  • Motocikl: gsxr 600 k7

Izraz „na ime kupca“ znači sledeće:

 

Kada prodavac u oglasu napiše „na ime kupca“, to znači da je na to vozilo plaćena carina (ukoliko se plaća) i porez, tj. da je obavljena čitava procedura uvoza, a da je na kupcu samo da plati troškove registracije. Toliko i nije bilo potrebe da otvaras temu za ovo pitanje.. dovoljno je bilo da na google-u upises to i da ti izadje odgovor. simple as that 1jok.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svaki Totalitarizam Ubija U Ime Optimizma!, 316 postova
  • Lokacija: Neoplanta
  • Motocikl: BMW R 1150 GS ADV Los

Ovo pitanje sam postavio sa krajnje dobrom namerom...mozda nekome ovo zvuci i previse logicno,a evo ja sam postavio glupo pitanje,jer mi nije logicno.A logicno u ophodjenju sa ljudima moze da bude i ne logicno,sto sam iskusio vise puta,i to ne samo u vezi motora.A to,ukucaj u googleu,nas sve vise i vise dehumanizuje... 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Africa Twin 750 RD04

Kada se uveze vozilo,uvoznik ili fizicko lice placa carinu i porez.Takvo vozilo moze prodati i izvrsiti prenos vlasnistva bez placanja poreza na prenos.Dovoljan je kupoprodajni ugovor overen u sudu.Kada se vozilo jednom registruje ovo pravilo vise ne vazi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ako motor ili auto nije registrivan kod nas nikad, tj tek je uvežen, onda nema više nikakvih dodatnih poreza. Samo registracija. Ako kupuješ od vlasnika onda i na njega je registrovan onda kupac plaća porez i prevod na svoje ime + registracija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ima tu još jedna sitnica... prva provera je tek nakon registracije, tako da u slučaju da je motor na nekoj poternici ili skinut sa osiguranja, oduzima se od vlasnika koji se sa time unapred i pismeno saglasi prilikom registracije. Dakle, sistem je takav da je državi glavno da prvo naplati svoj deo, umesto da zaštiti građane (poreske obveznike) od prevare. A vlasniku preostaje da sudski pokuša da povrati svoj novac od uvoznika. Mada mislim da se uvozni papiri rade tako da je novi vlasnik i uvoznik, pa nema koga ni da tuži.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 567 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

faktura sa carine itd,se pravi na tvoje ime,a ne uvoznikovo,zato i naziv-na ime kupca.i ti si vlasnik.kupis,platis,uradis tehnicki,nosis sve te papire u sup i registrujes na sebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Ovo pitanje sam postavio sa krajnje dobrom namerom...mozda nekome ovo zvuci i previse logicno,a evo ja sam postavio glupo pitanje,jer mi nije logicno.A logicno u ophodjenju sa ljudima moze da bude i ne logicno,sto sam iskusio vise puta,i to ne samo u vezi motora.A to,ukucaj u googleu,nas sve vise i vise dehumanizuje... 1zdravo.gif

ma samo opusteno :takoje: .

sve osim registracije je podnamireno,registrujes ga na tvoje ime i duzan si da ga ne otudjis za nekih 60-tak dana.

i dan danas uvozim i prodajem na ime kupca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Sta ako je motor uvezen pre tri godine i placena je carina ali nikada nije registrovan, sta mi treba da bi ga registrovao? U agenciji su mi rekli da se valjda sada od 16-tog placa porez od 2,5 % kao prilikom kupovine bilo kod drugog vozila koje je vec bilo reg kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: suzuki gsx600f

Sta ako je motor uvezen pre tri godine i placena je carina ali nikada nije registrovan, sta mi treba da bi ga registrovao? U agenciji su mi rekli da se valjda sada od 16-tog placa porez od 2,5 % kao prilikom kupovine bilo kod drugog vozila koje je vec bilo reg kod nas.

 

sad mene zanima da li ti uopste znas sta si napisao ovde??

//Sta ako je motor uvezen pre tri godine i placena je carina ali nikada nije registrovan, sta mi treba da bi ga registrovao?//

znaci pladena je carina i porez nekad i nije registrovan,samim tim nema potrebe da ti placas opet isto..platis samo registraciju i gotov posao. zato se i kaze na Ime kupca da bi se ti resio dodatnih troskova prevoda .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

U tom slucaju se piše pismena izjava o razlogu zasto nije registrovan, i to se priloži... nikakvih dodatnih placanja nema!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Upravo tako, placena je carina (ne znam za porez) i nikada nije registrovan a tri godine je proslo. Ja mozda hocu da kupim taj motor i sta mi treba da bi ga registrovao na sebe?

Aha vidim, nisam napisao da neko prodaje takav motor, nisam ga ja carinio. Kazu mi sada da isto ide kupoprodajni ugovor i porez po mestu prebivalista prodavca. Inace motor je umedjuvremenu isao na proveru jer ga je zaustavljala policija prosle godine i vracen je vlasniku nakon provere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Upravo tako, placena je carina (ne znam za porez) i nikada nije registrovan a tri godine je proslo. Ja mozda hocu da kupim taj motor i sta mi treba da bi ga registrovao na sebe?

Aha vidim, nisam napisao da neko prodaje takav motor, nisam ga ja carinio. Kazu mi sada da isto ide kupoprodajni ugovor i porez po mestu prebivalista prodavca. Inace motor je umedjuvremenu isao na proveru jer ga je zaustavljala policija prosle godine i vracen je vlasniku nakon provere.

 

Prilikom uvoznog carinjenja se odmah se naplaćuje i porez u sklopu carinskog računa, tako da ako je motor iz uvoza nplaćen je i porez. Ako je bio registrovan plaćas porez na prenos vlasništva 2,5% (mislim)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Po novom zakonu koji je stupio na snagu pre 2-3 nedelje (možda i više) se plaća prenos vlasništva prilikom registracije, osim u slučaju da vozilo registruje osoba na čije su ime urađeni carinski papiri!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Samo što ima razlike između poreza na dodatnu vrednost koji se plaća prilikom uvoza i poreza na prenos apsolutnih prava koji se plaća prilikom svake kupoprodaje

To na ime kupca je poreska evazija ali se zažmuri na jedno oko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja