Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Meni je kum pre par meseci bio u Egiptu,i rece da je nafta 8,a benzin 12 dinara :o :o :o

Loki jel treba da ti konvertujem u nekou valutu ili vec znas sam ;)

 

P.S.

1 HKN = 11 RSD ;)

 

Snasao sam se ali svejedno hvala  ;)

kakva je kvaliteta goriva u tim zemljama?

Mislim da bi tamo trebalo biti dosta kvalitetno gorivo ......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Bolji je kvalitet nego kod nas. Kao prvo sve je iz prve ruke, bez posrednika i "obogacivanja" kojecim. Kao druga cena je toliko niska da nemaju razloga da dodaju vodu i ko zna sta da bi zaradili jos vise. Bez brige sto se goriva tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Loki, zamolio bih te da mi uzmes jednu kartu Sirije i Jordana. Ako dolazis u BG, mozes kod mene da spavas.

 

Nema problema, planiram dolaziti u 4 mj. tak da se budemo dogovorili, za Siriju cu danas provjeriti da li imaju a Jordan naručiti.

Ako ti je to prekasno mogu i poslati  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Hvala Loki, nije potrebno da saljes karte, ponesi ih kada budes dolazio. Da li je potrebno da ti posaljem lovu za karte ovih dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Hvala Loki, nije potrebno da saljes karte, ponesi ih kada budes dolazio. Da li je potrebno da ti posaljem lovu za karte ovih dana?

 

Lovu cemo riješit kad ti donesem karte  ;) u petak sam narucio ( nije bilo vise ni Sirije) tako da kroz 3 nedelje budu došle karte, cijena je oko 60, 70 kn ali točno budem znao kad dođu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda XRV 650 Paprika

Svaka cast momci, izabrali ste moju dream rutu, siriju i jordan su mi na top listi drzava koje bih hteo da posetim.

Na zalost necu sada moci da se prikljucim, ali se zato nadam da ce te preneti neka dobra iskustva kada se VRATITE :D

Pa jednog dana cu i ja vasim stop..., ovaj gumama :)

Inace pre nego sto sam nabavio motor hteo sam da idem autobusom, ima bus iz sofije do damaska za nekih 30-35e, dva dana jahanja...

Elem Sci vidim da si clan HC-a, za neka iskustva mozes pitati daxy-ja, on je pre neku godinu jedno mesec dana obitavao na bliskom istoku...

Ako nista drugo nadam se barem da cu moci malo da vam se prikljucim do granice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

sve najbolje, puno dobrih km, jos vise dobrih orijentalnih zena... ups, mozda sam se zalajao previse ;) mada nije na odmot definitivno!

sci, neces nas obrukat to dobro znam! srecno i praticemo tvoje putovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

sve najbolje, puno dobrih km, jos vise dobrih orijentalnih zena... ups, mozda sam se zalajao previse ;) mada nije na odmot definitivno!

sci, neces nas obrukat to dobro znam! srecno i praticemo tvoje putovanje

 

Pa nije on ko ti da nece ni na gulašu da ostane jer je zena reka: Ima da si do 22h u Beogradu ili ima da ostanes bez jaja!!!!!!  ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

sve najbolje, puno dobrih km, jos vise dobrih orijentalnih zena... ups, mozda sam se zalajao previse ;) mada nije na odmot definitivno!

sci, neces nas obrukat to dobro znam! srecno i praticemo tvoje putovanje

 

Pa nije on ko ti da nece ni na gulašu da ostane jer je zena reka: Ima da si do 22h u Beogradu ili ima da ostanes bez jaja!!!!!!  ;D ;D

 

eeeeeee da je samo gulas bio u pitanju, no sve sto ide jos s gulasom... gulasa ce bit, al zato jaja imam samo 1 par :D ;D

no da ne kvarimo temu covjeku, neka putuje i neka mu je sa srecom, i neka NE svraca kod Lokija na gulas jer ce ga djavo odnijet ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Necu da vam dosadim pre vremena ;D Loki, sirijska viza se vadi za dva dana, znaci danas predamo, sutra gotovo. Narucio sam lamelu iz Nemacke, nije losa ni ova, ali necu da rizikujam u nekoj vukojebini da je menjam, bolje to odraditi na vreme. Postoji sansa da dobijem sponzorstvo od "GORA" u vidu popusta za sator, malopre sam pricao sa vlasnikom. Mislim da cu ga ubediti da svima sa foruma daje odredjeni popust kada kupujemo satore, vrece i ostalu opremu za kampovanje, a zaista ima fenomenalni kvalitet, u ferrino satorima nema da se pokisne;D

  Najveci problem predstavlja sta...ne, nije lova, nego cena goriva u Turskoj od 1,8e koja mora da se kupi za istu, sto mu dodje na isto. Nadam se da cu do aprila uspeti da skupim neku crkavicu za put......uglavnom, idem, pa koliko imam, imam, odustajem jedino u slucaju teske bolesti, ili teskog kvara na motoru i nadam se da ce mi Gospod dati podrsku u vidu zdravlja i mog i yamahinog ;D :D Probacu da potrazim jos par sponzora (firme koje prodaju ulje i opremu), pa cu vas izvestiti sta sam i da li sam bilo sta uradio. Stize februar, april samo sto nije ;D :D :D ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Necu da vam dosadim pre vremena ;D Loki, sirijska viza se vadi za dva dana, znaci danas predamo, sutra gotovo. Narucio sam lamelu iz Nemacke, nije losa ni ova, ali necu da rizikujam u nekoj vukojebini da je menjam, bolje to odraditi na vreme. Postoji sansa da dobijem sponzorstvo od "GORA" u vidu popusta za sator, malopre sam pricao sa vlasnikom. Mislim da cu ga ubediti da svima sa foruma daje odredjeni popust kada kupujemo satore, vrece i ostalu opremu za kampovanje, a zaista ima fenomenalni kvalitet, u ferrino satorima nema da se pokisne;D

   Najveci problem predstavlja sta...ne, nije lova, nego cena goriva u Turskoj od 1,8e koja mora da se kupi za istu, sto mu dodje na isto. Nadam se da cu do aprila uspeti da skupim neku crkavicu za put......uglavnom, idem, pa koliko imam, imam, odustajem jedino u slucaju teske bolesti, ili teskog kvara na motoru i nadam se da ce mi Gospod dati podrsku u vidu zdravlja i mog i yamahinog ;D :D Probacu da potrazim jos par sponzora (firme koje prodaju ulje i opremu), pa cu vas izvestiti sta sam i da li sam bilo sta uradio. Stize februar, april samo sto nije ;D :D :D ;D :D;)

Ako ti nije zao da sjecemo tvoj rezervar dodi pa ce mo ga nabudziti na bar 35-40 litara ;) onda mozes proci kroz Tursku bez tenkovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Zakaci pozadi jos jedan plasticni kanister od 20-25 litara i baci ga posle ako hoces. Sve je asfalt ionako, samo ga zamaskiraj radi granice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

Ako ti nije zao da sjecemo tvoj rezervar dodi pa ce mo ga nabudziti na bar 35-40 litara ;) onda mozes proci kroz Tursku bez tenkovanja.

Evo malo sam danas krenuo sa sredjivanjem i pripremom motora za put. Odradjujem nosace za kofere, kontrolisem sve delove bajka, stelujem, podmazujem, dodajem, oduzimam...

Hvaala ti, videcemo jos ;)

Ima da se pegla kroz Tursku, ne bi ga okrpilo ni 40 lit :D

A sto me ponovo podsecas da mi treba 70-80 litara za TR :'( :-\.

Zakaci pozadi jos jedan plasticni kanister od 20-25 litara i baci ga posle ako hoces. Sve je asfalt ionako, samo ga zamaskiraj radi granice.

Jok, ti ces :D ;D Samo da odradim "sitnicu" zamaskirivanja kanistera od 20 litara na bajku, dajte ideje :-[ :-\ ::) :o ;) ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: BMW R1100RS

"Granice su samo u glavama ljudi"

Sci imas moju podrsku.Mozda je malo veci zalogaj ali je stvarno izazov.

Ako budem u mogucnosti da te ispratim bar do granice i dam skromnu novcanu pomoc?

Za rezervoar nemoras skrivati ako ga napravis sa sve cepom na zadnjem sedistu npr:

GuJzn_2821590660036000308kscvcu4.jpg

pozz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Sci, pa ti jos nisi krenuo?  ;D Dok nekrenes ispunices sve uslove da dobijes svoj podforum. Bice 35 strana. Sala ;) Sutra ti uplacujem crvenu na onaj ziro racun. Moj skromni doprinos za veliki poduhvat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

"Granice su samo u glavama ljudi"

Sci imas moju podrsku.Mozda je malo veci zalogaj ali je stvarno izazov.

Ako budem u mogucnosti da te ispratim bar do granice i dam skromnu novcanu pomoc?

Za rezervoar nemoras skrivati ako ga napravis sa sve cepom na zadnjem sedistu npr:

4PsS2_2821590660036000308kscvcu4.jpg

pozz!

 

Hej, ja znam ovu devojku! Rebecca Vaughn!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

....ili ovako... ;D :D...razmislja se i o tome ;)

 

sci, ma koji će ti dodatni rezervoar, šta se glupiraš s' tim...  Povećavaš težinu motora, a takodje i komplikuješ sebi život.  Što više budžiš i menjaš na motoru, to više problema možeš da imaš.  Verujem da ćeš skupiti kintu za benzin u toj famoznoj Turskoj; nemoj prepravljati motor bespotrebno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Lako je tebi po Amerikama, imas pumpe na svakih 50 milja ;D :D Motor otezavam samo ako je rezervoar pun, a ako je pun, to je dobar znak ;D Necu budziti nista bespotrebno, sve sto uradim mora da bude funkcionalno.

  Nego, stize mi danas dopis iz AMSS u vezi karneta za Iran:" Postovani Dragane,

Upravo sam dobila informaciju od kolege iz iranskog kluba koji me je obavestio da uvoz predmetnog motocikla u Iran nije dozvoljen, na osnovu vazeceg carinskog zakona o privremenom uvozu vozila u Iran. 

Ukoliko i dalje nameravate da putujete /u Egipat?/, morala bih tu informaciju da proverim i sa egipatskim klubom. Molim da me obavestite.

Srdacan pozdrav".

    Da li je moguce da ne mozemo u Iran ni pod tackom razno ??? Ljudi na inostranim forumima mi kazu da se najnormalnije putuje u Iran sa karnetom, ja necu da uvozim motor, vec da se vozim njime, mislim da je ona lose objasnila tom Irancu?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja