Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Mislim da se bilo kakva pomoc treba smatrati sponzorstvom. Mozda 500 dinara ne deluje kao nesto posebno, ali ako ti 10 piljarnica da po 500 dinara.... to ti je preko 1000 km goriva!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

Juce odem u AMSS za medjunarodnu, a najvise da se raspitam za uslove i nacin na koji se izdaje karnet koji je potreban za mnoge Africke zemlje, Iran, Kinu, Japan i jos nekim azijskim zemljama, pa pomislih da nam je korisno saznanje o tome sta gde i kako?! Odem ja tako, sluzbenica me gleda belo kao da sam pao sa marsa kad je upitah za karnet! Posla me u setnju u ispostavu AMSS u blizini, kao "oni znaju i izdaju to"?! Odem tamo, gledaju me belo, mozda i zato sto me vide u bajk opremi, ali jos belje kad pomenuh karnet, cemu oni mene treba da uce, a ne ja njih :-\ "Karnet" "Sta"? KARNET, da li znate sta je to", pitam najljubaznije i nastavljam; "to vam je vrsta osiguranja za pojedine zemlje sveta". "Aaaaa, zeleni karton". "Nije zeleni karton, to je za Evropu, za Aziju ne vazi" :-\ :'( Kako da im objasnim, ako ne znaju ni sta je to. Ondsa se jedna doseti i kaze "pa to su izdavali nekad u firmi xxxx, a sad to ne postoji vise ??? ??? "Kako ne postoji, zar to znaci da je gradjanima Srbije onemoguceno da odu u trecinu svetskih zemalja". "Ne, nego odete do te zemlje i na granici dobijate osiguranje". To mi je vec poznato, kakva nebuloza. Odes do egipatske granice, oni nece da cuju da postojis bez karneta i onda te vrate `s obrazlozenjem da morate uzeti karnet u vasoj zemlji" sto je sasvim logicno, osim za AMSS >:( Na kraju mi sugerisu da odem u glavnu filijalu AMSS, pa da vidim kod njih, sto cu sutra i uciniti. Neverovatno je, ali istinito da ja, kao civil znam da treba karnet, a oni nemaju pojma, cak mi portir kaze "prvi put neko dolazi da trazi to, ja nisam do sad cuo za to". "Ne idu ljudi svaki dan u Egipat motorom, verovatno zbog toga niste culi za TO". "Uzmi obavezno zivotno osiguranje, svaka ti cast kad ides tamo", a gleda me belo sa nevericom u fazonu "ovaj je totalno prolupao", "uzmi obavezno zivotno osiguranje, za ne daj Boze". Ja se smejem, koji ce mi zivotno osiguranje, ako riknem nece mi ta lova trebati. On sigurno misli na zdravstveno osiguranje. :D Tako se ja "strucno" informisem u AMSS....nastavak sledi...mozda karnet stvarno i ne postoji  :o ::)...ako oni tako kazu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Zena se zove Violeta.

Njen email je vmaksimovic@eunet.yu

Ona je zaduzena za izdavanje karneta. Super je lik. Ostavlja se depozit u visini 70% vrednosti motora, koju oni procene po katalogu. Po povratku naravno sve vracaju. Jos se placaju neki troskovi izdavanja karneta, ne secam se koliko, ali do 2000 din.

Kancelarija joj je na uglu Draziceve i Ruzveltove, Ruzveltova 18, zgrada AMSS, na prvom spratu. Na ulazu ima portir, on zna da te uputi dalje.

Koma i ja smo deponovali za nasa dva motora 8 000 EUR...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

ako ti treba bilo kakva informacija o tom putu mogu ti dati broj telefona od mog prijatelja Georga iz Insbrucka,on je tu turu vec radio,ali samo ako znas njemacki da se mozete sporazumjeti,pa ce ti reci za njegove zgode i nezgode

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Bio sam u AMSS kod Violete i nesto mi se mnogo smeska na pomen Daneta ;D :D Sutra ce mi javiti za procenu motora i cenu. Ja poceo da kukam, te star mi motor, te krs , te pola guram, ide ko biciklo, al` izgleda slaba vajda, oni  gledaju po kataloskoj vrednosti pa cu videti. Nemacki ne znam, sem sa Indijanskim naglaskom, pa mi ne znaci puno Georgovo iskustvo :-\ :-\ :'( Hvala ti u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Samo napred svaka cast idealna ruta. Ako nekako mozes da sredis student inter. carticu svi ulazci tipa Palmira PEtra ce ti biti 10-tak puta jeftiniji tipa Palmira sa karticom 15 din bez oko 100 din ulazak. Gorivo je 7-8 dinara litar u Siriji te nece ti to biti problem. Vodu obavezno kupuj ja sam par puta dobio diareju zbog koriscenja vode iz mreze. Hrana je meni bila uzas al bar ima tunjevine i slicnih konzervi na svakom cosku i nisu skupe. Alkohol i cigarete su skuplje nego kod nas pa obrati paznju na to. Mada pusenje nergile u super restoranima nije suplje od 1500-200 din. ali je pivo uzas jes da je 10-15% alkohola al ukus bljak...

Kod beduina u blizini recimo palmire mozes se za litar Araka ( njihove rakije od grozdja pije se sa 80% vode u casi super je ) dogovoriti sve i pomociceti vise nego neki Srbin. Hosteli u Damasku i recimo Alepu ( prestonici Islamske kulture gde se nalazi jedna od najvecih citadela na svetu vredi videti ) su 300-400 din nocenje. Celo pile u resotranima i neke varijante fast fuda sa grila je 200 din prosecno. Giros ( tj lici na isti ) je 80-100 dinara. Inace ljudi nas tamo vole zaista cak u skoli uce veoma detaljno bosnu a vole Jugoslovene a pogotovo je dovoljno da psujes i mrzis USA onda si "njihov" i sve je lagano. U samoj Siriji ima preko 3 mil izbeglica iz Iraka pa ti je onda jasno... Jordan nasuprot je veoma skup tako da moras racunati na to , sto se tice izlaska i ulaska kad popunjavas za Sirijsku vizu napise da ides i do jordana i trazi vizu sa 2 ulaska dobija se lako isto je i free skroz. Naravno na pitanje dali podrzavate okupiranu teritoriju palestinu i njihovu politiku odgovoris sa NE :) i slicna takva pitanja... U zadnje vreme je Liban malo poostrio odnose sa Sirijom pre svega jer se jos uvek Sirijska vojska nalazi u njohivij zemlji bla bla da ne smaram sad sa tim politickim delom. Mada bitno je da svi 99% vole predsednika koji je sin bivseg predsednika i na izborima je osvojio preko  90% glasova nesto ko Tito kod nas. Ima ga svuda gde god se okrenes i nije pametno ubedjivati ih da je los za njih :) Ljudi su zasita usluzni i dobri skoro sve sto kupujes placas mozes da se dogovoris za cenu dakle cenjkanje je zakon... u Jordanu mrtvo more i Petru novo svetysko cudo nemoj da preskocis stim da pre ulaska u petru kupis 2 litra vode ! jer unutra deru za istu a moras da je kupis inace dehidracija preko 50 c je kad je "hladno" u petri.

E mnogo bitna stvar voze kao ludi i to svi i taksisti i obicni ljudi dakle ono je nesto sto ni na filmu nema, oprezno mnoooogo oprezno stvarno su ludaci a za strance kazne su bas velike + mogu da te zezaju milicija im je tipa kao kod nas re 50 god pa vidi ! Sto se tice vize mislim da je ma sad pogledah do 15 dana u zemlji nije problem posle toga moras ici da se prijavis u miliciji i bla bla bla postupak je malo slozeniji .

valjda te nisam smorio gledao sam da budem sto kraci mada ima toga bas dosta da se kaze i procita.

Eto ako zelis mogu ti na pm dati mailove dva lika ( jedan musliman zavrsio arhitekturu 80god radi u nekoj firmi u alepu i jedan bolesno dobar lik koji treba sad za neki mesec da dodje kod nas tj par prijatelja u posetu katolik je sa super znanjem engleskog radi u free shopu na aerodromu u Alepu u Siriji a moze i mali i telefon jos jednog lika iz Damaska pa ako nedaj boze zatreba da ih pozoves ( zna i par reci Srpskog bio je par puta u poseti nasoj zemlji zadnjih godina preko razmene ) , moze ti pomoci vole Srbe a i ok su likovi letos smo se super proveli sa njima 15-tak dana ) dakle baci PM za ovaj info a za ostalo ako moze da se pomogne javi izabrao si predivan kraj sveta daleko bolji od trulog i propalog zapada sa velikom istorijom i kulturom nepravedno zapostavljenom kod nas. Ima jos dosta toga da se pise al nebih da smaram i ovako sam preterao sa duzinom posta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

I ja se zahvaljujem na informacijama, bit ce vise nego dobrodošle  ;)

Ovako kvalitetnih informacija nikad nije na odmet.

Koliko je eura 100 dinara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Koliko je eura 100 dinara?

1.25 eur

9 hrk ;)

 

Hvala....po tome ispada da je litra goriva manje od 1 kune  ???

 

ak je tak ne budem gasio motor  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

tacnije 60-70 lipa ;D ;D ;D ;D RAJ

 

sad vec razmisljam da na povratku izbacam svu prtljagu i u kofere natočim goriva za doma....a i mogao bi prikvačit neku prikolicu sa cisternom i vuči  ;D ;D

Tu se  vidi koliki su lopovi na vlasti i koliko država uzima  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Sci, Loki, posto krajem avgusta i u septembru planiram manje vise  isti put kao i vas dvojca, nadam se da nije problam da vam se pridruzim na ovoj temi. Mislim da je glupo da pokrecem novu temu koja se bavi istim stvarima. Nadam se da je to OK? Svakako, nadam se da cemo se upoznati.

 

Hteo da pozovem sve ljude dobre volje, sa prostora bivse Jugoslavije, koji sebe, u dobru kao  i u zlu, vide krajem leta na drumovima Srbije-Bugarske-Turske-Sirije-Jordana, a ne mogu (kao ja) da putuju u aprilu sa Scijem i Lokijem, da mi se pridruze. Ja potujem sa devojkom, na hondi africi 650. Planiramo da maksimalno zaobilazimo hotele, turizam i sl., sto podrazumeva da ce se uglavnom spavati napolju, ponekad na parkingu benzinske pumpe, klopati sta se ima ili sta se nadje, kupati gde stigne... bez nekog razbacivanja para. Akcenat je na tome da se obidje i vidi sve shto treba videti. Putuje se bez nekog time-schredule-a, ali da sve stane u 3-4 nedelje, umerenom brzinom i bezbedno.

 

Koga zanima evo nekih informacija i iskustava.

 

Na strani http://www.motopuls.com/index.php?option=content&task=category&sectionid=4&id=10&Itemid=36 imate dva putopisa (Sirija i Jordan)  bracnog para Labas iz Varazdina koji su najveci, cini mi se,  moto-putnici bivse Juge. Apsolutni carevi.

 

Drugo sto sam nasao zanimljivo su strane Sirijskog ministarstva turizma www.syriatourism.org/. Ima spisak i kratak opis zanimljivih stvari koje treba videti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

tacnije 60-70 lipa ;D ;D ;D ;D RAJ

 

sad vec razmisljam da na povratku izbacam svu prtljagu i u kofere natočim goriva za doma....a i mogao bi prikvačit neku prikolicu sa cisternom i vuči  ;D ;D

Tu se  vidi koliki su lopovi na vlasti i koliko država uzima  >:(

Loki, pogledaj moj sajt www.scixt.webs.com koje su cene goriva u zemljama koje posecujemo. Na zalost, moram te razocarati u pogledu cene, jer je litar supera u Siriji 0.45e ili 40 dinara, a 8 dinara je dizel, koji nama ne radi radnju ;D. U Jordanu je zvanicna cena 0,60e ili 50 dinara/l.

    Bukovski, hvala jos jednom na informacijama, znam da tamo zive dobri ljudi i da nas gotive, a posto se moji stavovi u vezi "okupirane Golanske oblasti" i "ljubavi" prema spoljnoj politici SAD identicni njihovim, ocekujem da me predloze najmanje za pocasnog konzula ;D ;D :D :D ;) ;) Ne slazem se da si preterao sa duzinom posta, kad se pise korisno i pametno, nikad nije predugo....ali, ponekad je i jedna rec preduga :-\....Pozdrav svima, a Matijaka pozivam da napregne sve svoje snage i krene sa nama, jer nam se filozofije putovanja potpuno poklapaju.....Sad mi javljaju iz AMSS da se jos procenjuje vrednost motora u vezi karneta (kao da je mlazni avion), pa ce mi javiti, ali zato kazu da treba karnet i za SAiriju i za Jordan, sto prvi put cujem i ne verujem im, najiskrenije!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Hvala na pozivu, zaista bih jako voleo da putujemo zajedno posto nam se zaista sve bitne stvari podudaraju, pre svega, sto kazesh, filozofija.. Greota da ne putujemo zajedno. Iskreno, dacu svojih 200% da se uspemo organizovati do aprila, tacnije - da sakupimo lovu. Jebiga, uvek ta lova srecu kvari...

Da li znas gde bih u Beogradu mogao nabaviti neke ok auto-karte zemalja kroj koje prolazimo? Nasao sam na netu super karte Turske koje se mogu skinuti sa sajta njihove direkcije za puteve www.kgm.gov.tr. Karte su podeljene po oblastima i datuma 1.1.2007. Takodje imas city distance calculator. Izracunao sam da od Edrina do Sirijske granice, preko Istanbula, Ankare, Kapadokije, Adane ima 1492km. Ako ne nadjem bolje karte, odstampacu ih pa na tank bag.

Ma, pitanja ima milijardu... mogli bi se naci i popricati. Ja zivim u Skadarskoj, tako da kad si posle 5 u gradu - svrati. Moj mob je 064 329 25 78.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo, vec si resio problem karata, ja imam kamp kartu Turske, kartu Sirije sa Damaskom, Bugarsku znam kao svoj dzep, inace, karte ces naci na sajmu automobila (nema Sirije i Jordana). Vidimo se.

Loki, gorivo u Egiptu je jos nize nego u Siriji, zaboravio sam tacno koliko, ali naci cu ti podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Meni je kum pre par meseci bio u Egiptu,i rece da je nafta 8,a benzin 12 dinara :o :o :o

Loki jel treba da ti konvertujem u nekou valutu ili vec znas sam ;)

 

P.S.

1 HKN = 11 RSD ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Meni je kum pre par meseci bio u Egiptu,i rece da je nafta 8,a benzin 12 dinara :o :o :o

 

 

Tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Evo, vec si resio problem karata, ja imam kamp kartu Turske, kartu Sirije sa Damaskom, Bugarsku znam kao svoj dzep, inace, karte ces naci na sajmu automobila (nema Sirije i Jordana). Vidimo se.

Loki, gorivo u Egiptu je jos nize nego u Siriji, zaboravio sam tacno koliko, ali naci cu ti podatak.

 

Karte Sirije i Jordana imam ja i u HR se mogu nabavit u Algoritmu, cijene su oko 70 kn, omjer od 1:500 000 Sirija i Jordan,  a Egipat  1:1 000 000. Ako hocete mogu Vam ih ja kupit pa poslati ili donjeti kad budem dolazio za vizu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja