Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Posto vidim da si ozbiljno resio da ides, imamo clana iz Rumunije na forumu sa nickom chioarla . On ima rodjake u Siriji, posecivao je tu zemlju, kao i neke druge u okruzenju. Mislim da bi bilo i tebi i drugima koji se upucuju tamo da mu posaljes PP (naravno na engleskom) i da ga zamolis da ti on ili njegova zena Anca daju precizne odgovore o svemu sto te interesuje. Rado ce ti pomoci, samo nisu najaktivniji na forumu pa ako mu posaljes PP javi da ga obavestim da pogleda, posto sam u svakodnevnom kontaktu sa njima. Mislim da ti informacije koje ti oni mogu dati na neka od pitanja mogu biti zaista neprocenjiva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest gordanmg

Svecano objavljujem da je sajt Misije "Moto Orijent" i zvanicno ugledao svetlost dana. Uzivajte.... :o ::) ;D :D :D :D :D :D ;D :D.. http://scixt.webs.com/  :) PS: sajt se jos uvek uredjuje, oprostite na mogucim propustima.

 

Zdravo,

za te zemlje ti ne treba nikakvo dodatno cijepljenje, provjereno i kod turističkih agencija i na hzzo-u.

Carnet za Egipat ti isto tako ne treba, samo moras napisati izjavu da ne misliš prodavati motor niti ga koristiti u komercijalne svrhe, ovjetiri u Veleposlanstvu i prevesti na arapski kod njihovog službenog prevoditelja, ni za ostale zemjle ne treba carnet  (bar ne za državljane Hrvatske).

Ja krecem na put 31.04. 08 iz Siska za Beograd i planiram skoro isti put samo ja produžujem za Egipat....

Viza za Jordan se dobije na ulasku u zemlju.

Sutra ce mi se još javit iz Sirijske ambasade u Budimpešti pa ako bude kakvih novosti javim, inace u Veleposlanstu radi žena koja priča "Jugoslavenski"  ;D

 

 

 

Mislim da biste bli odlican tandem a bilo bi to jedna odlicna stvar za sve nas u Srbiji i Hrvatskoj!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Loki, iz tvojih usta u Bozije usi, mada prv put cujem da za Egipat nije potreban Carnet du passage, pola Evrope izbegava Egipat zbog toga (cena garantnog uloga je vrednost vozila puta 8 :o :o). Jesi li info dobio od Egipcana iz ambasade!? Za Siriju i Jordan nije potreban Carnet du passage, bar za drzavljane Srbije, jer smo u prijateljskim odnosima sa tim zemljama (i viza je besplatna, a recimo za Amerikance je 100$). Tacno je da nije obavezna vakcinacija, ali je tacno i da ima Malarije u jugoistocnoj Turskoj i Severnoj Siriji i da im je voda losa, pa bi ja da se samoinicijativno zastitim :)  ;) Javi ako ima nekih novosti ;)

 

Samo sam htio napomenuti da nije obavezno cijepljenje ali i mi razmišlajmo o cijepljenju protiv malarije jer sezona počinje početkom maja a tad planiramo tamo biti...

Obavijest za carnet sam dobio od egipatske ambasade ali danas ih moram ponovo zvati tako da cu još jednom provjeriti, ali čudno mi je da je carnet tako skup jer je član foruma Gixer za Iran platio 10 000 kuna( cca 1300EUR) koje su mu vratili kad se vratio u HR.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Dobro se raspitajte oko zdravstvene zastite i isprimajte sve na vrijeme. Npr ja ne znam da postoji vakcina protiv Malarije i najbolje sto mozete uraditi su autan i slicni preparati kojima se namazete da odbijete komarce. Doduse, za turiste (one koji krace ostaju) postoje i neke tablete, ali su nam rekli da ako ostajemo duze nisu preporucljive jer ostecuju bubrege. Ne znam za bliski istok, ali sto se malarije tice, ona je svojstvena za sub-Saharsku Afriku. Ako je ikako moguce, samo flasiranu vodu pijte, ali za svaki slucaj-tu su vakcine protiv kolere i hemoragicne groznice :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Majstore, svaka čast na izboru puta i želim ti puno sreće.

Što se tiče problema sa lokalnim stanovništvom,ako je kao u Iranu onda si sigurniji nego bilo gdje u Evropi.

U Islamskom svijetu postoji kodeks ponašanja koji nalaže brigu za "putnika namjernika" i to je u praksi stvarno tako ( barem u Iranu ).

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Danas videh tvoju temu i odushevih se, posto je i moj plan da se u septembru zaputim istim putevima.

 

Ustvari, radi se o starom planu... i neslavnom pokushaju. Pre dve godine sam, bukvalno nekoliko dana pred polazak, morao da odustanem od putesestvije (doduse planirao sam "samo" do Palmire), zbog sukoba Izraela i Libana i opstem ludilu u regionu. Trebalo da putujem sam, na hondi xl-500r, a ovogodisnji plan podrazumeva saputnicu na zadnjem i africu 650, isto do Palmire  ... mada, kako su do mene doshla  iskustva drugih motorista koji su se tuda kretali, izgleda da prava zabava/lepota/ugodjaj tek u Jordanu krece... tako da mi se ovih dana po glavi neprestano mota extended version.

 

Jbga, krenuo bih ja i na prolece, zbog vremena, ali bojim se da zbog posla (a i para), necu moci da izvedem akciju pre jula. Septembar mi se cini malo manje surov shto se klime tiche, a i daje vishe vremena za pripreme.

 

U svakom slucaju, mislim da treba da se upoznamo, razmenimo planove i informacije ... mozda i pokusamo da uskladimo planove. Svakako, zelim ti srecan put i svako dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Evo ovako, najnovije informacije:

Egipatsko veleposlanstvo kaze da ne treba carnet vec samo ona potvrda ali nakom 6 sati zovikanja od HAK( koji tvrde da to vise oni ne rade, bar na 7 brojeva su me preusmjeravali i nitko pojma nema) do Min. gospodarstva, gospodarske komore i ne znam cega vise gdje su me preusmjeravali  ??? i dobijam broj od HAK-a(oni koje sam prve zvao  >:( ) ali sad oni tvrde da treba i za Siriju i Jordan i naravno egipat + međunarodna dozvola, cijena je 10 000 kuna ili ti 1300 ojra ali to vrate kad se vratiš nazad, i tek nakon sto su me cijeli dan zajebavali i Egipcani i Sirijci i Jordanci a najviše HAK,  sjetim se Labaša , nazovem i naravno da dobijem pravu informaciju, znaci ipak za Egipat treba carnet  >:(

A sta je tu je, 10 000kn pokusati izdvojiti i tjesiti se da cu imati 10 000  viska kad se vratim  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Dobro se raspitajte oko zdravstvene zastite i isprimajte sve na vrijeme. Npr ja ne znam da postoji vakcina protiv Malarije i najbolje sto mozete uraditi su autan i slicni preparati kojima se namazete da odbijete komarce. Doduse, za turiste (one koji krace ostaju) postoje i neke tablete, ali su nam rekli da ako ostajemo duze nisu preporucljive jer ostecuju bubrege. Ne znam za bliski istok, ali sto se malarije tice, ona je svojstvena za sub-Saharsku Afriku. Ako je ikako moguce, samo flasiranu vodu pijte, ali za svaki slucaj-tu su vakcine protiv kolere i hemoragicne groznice :D.

Tako je, NE POSTOJI VAKCINA PROTIV MALARIJE jos uvek, tako da nam preostaje MALERON, lek koji kosta oko 100 evra, ili LARIAM koji je nesto jeftiniji. Ovo su preventivni lekovi, 100% zastita NE POSTOJI i zato milion ljudi u Africi godisnje umre od malarije :-\ :-\ :-X

Majstore, svaka čast na izboru puta i želim ti puno sreće.

Što se tiče problema sa lokalnim stanovništvom,ako je kao u Iranu onda si sigurniji nego bilo gdje u Evropi.

U Islamskom svijetu postoji kodeks ponašanja koji nalaže brigu za "putnika namjernika" i to je u praksi stvarno tako ( barem u Iranu ).

 

Jedan od razloga zbog kojih idem tamo je jednostavnost i prijateljstvo tih ljudi. Smucila mi se zapadna propaganda i znam da su ti ljudi 5 puta bolji od Evropljana i Amera, samo sto to nama nema ko da kaze. Zao mi je sto ni mi nemamo nikakvu predstavu o tim ljudima i ako je imamo, ona je potpuno iskrivljena (poznata nam je dobro Americka propaganda ). Jedino sto moze biti problem je blizina Iraka, a ja sam Evropljanin. Ali ako me uhvate "teroristi" videce da su mi stavovi slicniji njihovim od stavova zapadnih "okupatora", pa ce me puste valjda ;D :D;) Jedna od sledecih tura ce mi sigurno biti Iran ;D.

Samo sam htio napomenuti da nije obavezno cijepljenje ali i mi razmišlajmo o cijepljenju protiv malarije jer sezona počinje početkom maja a tad planiramo tamo biti...

Obavijest za carnet sam dobio od egipatske ambasade ali danas ih moram ponovo zvati tako da cu još jednom provjeriti, ali čudno mi je da je carnet tako skup jer je član foruma Gixer za Iran platio 10 000 kuna( cca 1300EUR) koje su mu vratili kad se vratio u HR.

 

Gixer je za Iran platio 1300 evra, vrednost motora x 1,5, dok je za Egipat karnet najskuplji na svetu i iznosi cena motora x 8, pa ti vidi koja to cifra moze da bude  ;D :o :o ??? :(>:( >:(>:( :-\ :-X :'( :'( :'( Banka ti naplacuje proviziju, pa ostajes kraci za bar 100 evra kad podignes depozit. Sirijska viza u BGD-u u ambasadi kosta 30 evra za drzavljane Hrvatske. Ako ti treba bilo koji info, stojim na usluzi, a informacije o putovanju na bliski istok sam observirao odavno ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Sajt je doradjen, mozete uzivati u ambijentalnoj muzici dok ga listate, ima i blog (link na kome se moze komentarisati i pitati sve sto vas zanima u vezi putovanja na Orijent, a kad krenem obavestenja ce ici preko njega, a bice i fotki, naravno ;D :D;)

http://scixt.webs.com/index.htm

Javise mi da se blog ne vidi, a i muziku neko cuje, a neko ne, videcu da sredim ako moze nekako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

100% provjereno karnet za egipat je 240kn + depozit 10 000kn , uključuje 5 ulazaka i izlazaka iz zemlje, vrijedi i za Siriju i Jordan u slučaju da i oni zahtjevaju, to je za državljane Hrvatske ali to ovisi od zemlje do zemlje, znam da su neki Austrijanci dizali kredite da bi karnete dobili.

Za Sirijsku vizu u Budimpešti me traže 30 000 forinti ili 110 eura, a ako je u BGD 30 eura onda dolazim tu  ;)

Imaš broj od njihove ambasade?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Telefon Sirijske ambasade je 011-430619 , 4449-985   poz. za Srbiju 381

Reci mi koliko je u evrima 10000kn? Nasao sam na netu da je tip iz Hrvatske platio vizu 30e pre pola godine, ne bi trebalo da su menjali cenu. Kojim motorom kreces, Aprilijom ili KTM-om?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Telefon Sirijske ambasade je 011-430619 , 4449-985   poz. za Srbiju 381

Reci mi koliko je u evrima 10000kn? Nasao sam na netu da je tip iz Hrvatske platio vizu 30e pre pola godine, ne bi trebalo da su menjali cenu. Kojim motorom kreces, Aprilijom ili KTM-om?

 

Hvala na broju budem nazvao pa prenesem informaciju. 10000kn je oko 1300 eura.

Idem sa KTM 990s, sa Aprilijom bi ipak bilo prebrutalno, bar sto se suvozaca tice  ;D a i Aprilija je na prodaju, nakon 5 godina druzenja došlo je vrijeme da se rastanemo  :'(

Ipak sam curu dosta napatio kroz Grcku i Albaniju   ;D

 

Vidim po karti da se od Alepa planiraš odvojiti prema iračkoj granici i vratiti istim putem nazad, koje mjesto ides posjetiti? Palmyra je nize dolje ako se ne varam ....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ne varas se, nego me zeza web, ubacicu drugu mapu. Idem preko Palmire, to se mora videti, grad u sred nicega (u sred pustinje), pa nastavljam do Deir ez Zora da se brckam po Eufratu malo ;D, pa pravim krug ka Alepu. To ce sve biti po povratku iz Aqabe i mrtvog mora, jer planiram da svratim i do Libana, a posto cu imati sirijsku vizu sa dva ulaska najsigurnije mi je da prvo idem u Jordan, pa po povratku u Liban (kazu da se to ne racuna kao izlazak iz Sirije), a malo cu (malo vise) da vozim po Wadi-Rum pustinji, ona me bas fascinira, bar po fotkama koje sam imao prilike da vidim. Krivo mi je sto ne mozemo u Izrael, Jerusalim, bas je glupo biti toliko blizu mestu gde se Hrist rodio i gde je vaskrsao, a ne videti ta mesta. Cuo sam za foru  da se moze preci iz Jordana preko mosta Kralj Husein, tu Jordanci ne udaraju pecate, a Izraelci hoce kad ih zamolis da pecatiraju na posebnom papiru koji neces da pokazes Sirijcima kasnije:D Videcu na licu mesta, ne bih da moram da pakujem motor na brod, pa iz Izraela za Kipar, pa u Tursku, sto je mnoooogo skuplja varijanta nego ova obalom.

Kojom si trasom ti planirao i dokle? Vracas se obalom, ili avionom iz Egipta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Ja planiram jako slicno kao i ti, Istanbul-ankara-kapadokia-gaziantep-onda Sirija, alep-palmira-damask-JORDAN-Aman-Petra-aquaba i onda trajekt za egipat do nuwiebe-kairo i giza, planirali smo posjetiti i dolinu kraljeva ali od 01.05.2008. je zatvorena Tutankamonova grobnica zbog rekonstrukcije a i sa vremenom smo naknap pa cemo produziti za Alexandriju i onda nazad za Nuwiebu-aquaba a onda povratak na Jerash-Irbid-SIRIJA-uz obalu na Tartus-Lattakia a Turska nazad skroz uz obalu, ovo je ovako iz glave ali to ce biti naravno još puno detaljnije isplanirano.

Necu ici na nikakav trajekt osim onog iz Jordana za Egipat, sve drugo voznja.

Zaboravio sam napomenuti i Wadi-rum, to nikako nebi propustio, kazu za nju da je najljepša pustinja na svijetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ustvari, to je potpuno ista ruta (kapadokija je pod obavezno), samo sto ti nastavljas u Egipat (trajekt, onaj brzi iznosi 40e po osobi i 30 za motor, znaci 110e), saobracaj je luuuud u Egiptu, propisa kao da nema, pa moras biti max. oprezan, kao i u svakoj arapskoj zemlji, doduse. I ja bi u Egipat, al` nemam lovu za depozit .ebo ih karnet :(>:( :-[ :-\ :'( Taman te sacekam pa se vratimo zajedno ;D Ja cu sigurno biti 15-20 dana u Jordanu i Siriji. Koliko slobodnog vremena imas za put?

Da li ti karnet vazi za 5 ulazaka na neogranicen period, ili na godinu dana?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Ne znam koliko vremenski vrijedi karnet ali ja planiram putovati 26 dana tako da mi i nije vazno( ali budem provjerio), planiram 6 dana u svakoj zemlji tako da mi ostaju 2 dana za ne planirano, ako idemo u isto vrijeme mozemo dio puta zajedno putovati, bilo bi mi drago bar dio puta putovati u drustvu, naravno neobavezno, svatko ima svoje planove i ako se oni razilaze nastavlja svatko svojim putem  ;)

Sto se tice trajekta to i nije bas tako strasno 220 eura u tamo i nazad.

Zovem cijeli dan Sirijsku ambasadu u BGD ali na jedan broj je stalno zauzeto a na drugi se nitko ne javlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Svaka cast druze.Nisam nesto finansiski najbolji,ali neku kintu za gorivo ces sigurno dobiti od mene,a pravicu ti sigurno i  drustvo do granice ;)

 

I ja isto. Jedva cekam.

I ja prihvatam ovu kombinaciju,od srca naravno ;D,svaka cast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Nema sta da brines za ambasadu, viza se izdaje na tri meseca, tako da je jos rano za to, a ako ih ne dobijes, pitacu ih ja za tebe. Imoj plan je do mesec dana, cudi me da nam se mnogo stvari poklapa, videcemo sta se ne poklapa. Ako vozis preko 110 ne mozemo ici zajedno, tj mozemo, ali da ja krenem pre tebe, ili ti posle mene, pa se nadjemo, jer mi prioritet nije jurnjava, vec uzivanje, ipak je to dug put, a volim i da vidim nesto od okoline, kad je lep pejsaz da stanem, slikam, laganica :D ;D Ako ne napravim dobre fotke i putopis naucnog nivoa, ovi ovde ima da me rascerece, tako da mi u suprotnom nema povratka ;D ;D :D :D ;). Znaci, bezbednost na prvom mestu, treba cuvati i sebe i motor, bolje je voziti ceo dan, nego juriti par sati (vise se predje, a neuporedivo bezbednije, znas i sam, a znaju i Dane i Koma :D). Prenociste, ja planiram 70% sator, ostatak Hospitality Club i u Vecim gradovima, kao poslednja solucija, jeftini hosteli. Ti ides sa devojkom verovatno, pa ces verovatno traziti konformistickiji smestaj. Ok i to se moze resiti, recimo nadjemo se na odredjenom mestu u odredjeno vreme, a spava ko gde hoce (i moze :D).

I meni bi bilo drago da putujemo zajedno, bezbednije je i radi kvarova, ili drugih problema, sigurnije je za kampovanje, ima se drustvo za bolju atmosferu, lepse se fotke prave, a i makine lepse izgledaju u paru ;D. Niko nas ne juri, vremena imamo, nista nije fiksno zacrtano, idemo da uzivamo i ubedjen sam da cemo sve uskladiti, vremena ima ;D :D;) Eto, kad budes dolazio za vizu mozemo utanaciti sve detalje ;).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

Nema sta da brines za ambasadu, viza se izdaje na tri meseca, tako da je jos rano za to, a ako ih ne dobijes, pitacu ih ja za tebe. Imoj plan je do mesec dana, cudi me da nam se mnogo stvari poklapa, videcemo sta se ne poklapa. Ako vozis preko 110 ne mozemo ici zajedno, tj mozemo, ali da ja krenem pre tebe, ili ti posle mene, pa se nadjemo, jer mi prioritet nije jurnjava, vec uzivanje, ipak je to dug put, a volim i da vidim nesto od okoline, kad je lep pejsaz da stanem, slikam, laganica :D ;D Ako ne napravim dobre fotke i putopis naucnog nivoa, ovi ovde ima da me rascerece, tako da mi u suprotnom nema povratka ;D ;D :D :D ;). Znaci, bezbednost na prvom mestu, treba cuvati i sebe i motor, bolje je voziti ceo dan, nego juriti par sati (vise se predje, a neuporedivo bezbednije, znas i sam, a znaju i Dane i Koma :D). Prenociste, ja planiram 70% sator, ostatak Hospitality Club i u Vecim gradovima, kao poslednja solucija, jeftini hosteli. Ti ides sa devojkom verovatno, pa ces verovatno traziti konformistickiji smestaj. Ok i to se moze resiti, recimo nadjemo se na odredjenom mestu u odredjeno vreme, a spava ko gde hoce (i moze :D).

I meni bi bilo drago da putujemo zajedno, bezbednije je i radi kvarova, ili drugih problema, sigurnije je za kampovanje, ima se drustvo za bolju atmosferu, lepse se fotke prave, a i makine lepse izgledaju u paru ;D. Niko nas ne juri, vremena imamo, nista nije fiksno zacrtano, idemo da uzivamo i ubedjen sam da cemo sve uskladiti, vremena ima ;D :D;) Eto, kad budes dolazio za vizu mozemo utanaciti sve detalje ;).

svaka cast!!!! ja bas i nebi imao smelosti da se uputim na taj put. Mada bih voleo, a i neznam ko bi mi cuvao Zenu i troje dece

U svakom slucaju ima i od mene rezervoar goriva + stitnike za stapove.

Pozdrav od Micha!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

 

svaka cast!!!! ja bas i nebi imao smelosti da se uputim na taj put. Mada bih voleo, a i neznam ko bi mi cuvao Zenu i troje dece

U svakom slucaju ima i od mene rezervoar goriva + stitnike za stapove.

Pozdrav od Micha!!

 

To samo znaci da si ti nesto laksi slucaj od mene, ali si blizu, cim kazes da bi voleo ;D :D ;D

E, tu sam te cekao, morao sam da krenem na kraj sveta da bi mi dao te manzetne za viljusku ;D :D Samo da znas, moj rezervoar je "pustinjski", 23 litara :o ::) Jesi li jos uvek pri istom stavu ;D ;D :D Vidimo se majstore i hvala ti na podrsci.

Svaka cast druze.Nisam nesto finansiski najbolji,ali neku kintu za gorivo ces sigurno dobiti od mene,a pravicu ti sigurno i  drustvo do granice ;)

 

I ja isto. Jedva cekam.

I ja prihvatam ovu kombinaciju,od srca naravno ;D,svaka cast

Komsija, zahvaljujem, zahvaljujem najiskrenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hvala Nikola, pa ti si nam jedan od "duhovnih vodja" i usmerivaca koji su doprineli da se i mi otisnemo iz "sopstvene avlije". Trudicemo se da opravdamo poverenje i podrsku. A ti, da nisi planirao ove godine na ovu stranu ;)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo

 

svaka cast!!!! ja bas i nebi imao smelosti da se uputim na taj put. Mada bih voleo, a i neznam ko bi mi cuvao Zenu i troje dece

U svakom slucaju ima i od mene rezervoar goriva + stitnike za stapove.

Pozdrav od Micha!!

 

To samo znaci da si ti nesto laksi slucaj od mene, ali si blizu, cim kazes da bi voleo ;D :D ;D

E, tu sam te cekao, morao sam da krenem na kraj sveta da bi mi dao te manzetne za viljusku ;D :D Samo da znas, moj rezervoar je "pustinjski", 23 litara :o ::) Jesi li jos uvek pri istom stavu ;D ;D :D Vidimo se majstore i hvala ti na podrsci.

Svaka cast druze.Nisam nesto finansiski najbolji,ali neku kintu za gorivo ces sigurno dobiti od mene,a pravicu ti sigurno i  drustvo do granice ;)

 

I ja isto. Jedva cekam.

I ja prihvatam ovu kombinaciju,od srca naravno ;D,svaka cast

Komsija, zahvaljujem, zahvaljujem najiskrenije.

Koliki god da je rezervoar bice napunjen, a manzetne ti i dalje cuvam.

Vidimo se uskoro ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Sisak

Nema sta da brines za ambasadu, viza se izdaje na tri meseca, tako da je jos rano za to, a ako ih ne dobijes, pitacu ih ja za tebe. Imoj plan je do mesec dana, cudi me da nam se mnogo stvari poklapa, videcemo sta se ne poklapa. Ako vozis preko 110 ne mozemo ici zajedno, tj mozemo, ali da ja krenem pre tebe, ili ti posle mene, pa se nadjemo, jer mi prioritet nije jurnjava, vec uzivanje, ipak je to dug put, a volim i da vidim nesto od okoline, kad je lep pejsaz da stanem, slikam, laganica :D ;D Ako ne napravim dobre fotke i putopis naucnog nivoa, ovi ovde ima da me rascerece, tako da mi u suprotnom nema povratka ;D ;D :D :D ;). Znaci, bezbednost na prvom mestu, treba cuvati i sebe i motor, bolje je voziti ceo dan, nego juriti par sati (vise se predje, a neuporedivo bezbednije, znas i sam, a znaju i Dane i Koma :D). Prenociste, ja planiram 70% sator, ostatak Hospitality Club i u Vecim gradovima, kao poslednja solucija, jeftini hosteli. Ti ides sa devojkom verovatno, pa ces verovatno traziti konformistickiji smestaj. Ok i to se moze resiti, recimo nadjemo se na odredjenom mestu u odredjeno vreme, a spava ko gde hoce (i moze :D).

I meni bi bilo drago da putujemo zajedno, bezbednije je i radi kvarova, ili drugih problema, sigurnije je za kampovanje, ima se drustvo za bolju atmosferu, lepse se fotke prave, a i makine lepse izgledaju u paru ;D. Niko nas ne juri, vremena imamo, nista nije fiksno zacrtano, idemo da uzivamo i ubedjen sam da cemo sve uskladiti, vremena ima ;D :D;) Eto, kad budes dolazio za vizu mozemo utanaciti sve detalje ;).

 

S ovim se slazem  ;)

Voznja lagana putna od 80 do 100,110...kao sto si rekao razgledavanje,i slikanje ,uživanje i mi smo planirali kampiranje ali ne u tolikoj mjeri ali kao sto si rekao sve se da dogovoriti. Mi bi htjeli malo  uzivati i u Turskim kupeljima i tako, priustit si i malo luksuza, zavrijedili smo  ;D

Ali budemo se vec dogovorili, pošaljem ti broj na pp pa se čujemo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Zna li neko sta se smatra sponzorstvom, tj. ako odem u neku firmu, koja je minimalna cifra koja se smatra sponzorstvom (da bi ih kasnije reklamirao). Ne bih da ispadnem smesan, ponude mi sto dinara za reklamu, to i nije neki "dobar" posao ;D :D;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja