Jump to content

Moto Zajednica

SRBIJA-BUGARSKA-TURSKA-SIRIJA-JORDAN (PUTEVIMA LORENSA OD ARABIJE)

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Samo da objasnim blize nasu saradnju sa SATMediaGroup-om, da ne bude zabune.

 

SAT redakcija je propisala odredjeni standard sto se tice formata teksta i slika za putopis. Prakticno, mi njima ne posaljemo samo tekst, da bi oni to sami formatirali, vec je na nama da svaki putopis pripremimo i njima posaljemo da oni urade prelom i ubacivanje u casopis. Otud njihova reakcija na Scijevo javljanje, zato sto ce nama interno lakse biti da iskomuniciramo oko svega toga. Nikakav drugi 'catch' tu ne postoji.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Samo bi mogao i SAT da se seti SCI-a kad bude iso na sledece putovanje i sponzorise ga, ne sve ali bar deo. Zasluzio je...

 

Slazem se Dimac. Ali to SCI mora da sredi sa Alvirovicima jer su pare njihove. Kako bi se ti osecao kao izdavac kome neko dodje i trazi novac jer je zasluzio? Ja cu pomoci SCI-ju sa svoje strane sve sto budem mogao oko pripreme teksta. Dobro uradjen putopis sa putovanja koje je SCI napravio moze biti dobar temelj za neke kasnije dogovore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Ja mogu da uradim pripremu tekstova i fotografija za prelom. Kao tehnicki urednik dva časopisa mogu reći da sirov materijal ne treba posebno pripremiti. Tekstovi se dostavljaju u word-u a fotografije u svim mogućim formatima i rezolucijama. Najčešće se daju sirovi (što veći) JPEG fajlovi, baš kao što sam kod SCI-ja video kada je skidao fotke sa putovanja sa njegovog fotoaparata.

Ukoliko SAT insistira na nekoj posebnoj pripremi fajlova, SCI, javi se, dođi, napravićemo šta im treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne treba nikakav specijalan format ni za tekst ni za slike. SAT, odnosno "Dva tocka" trazi tekst u Wordu sa sredjenim YU slovima. To je osnov. Traze i odredjeni font i prored, ali to nije bitno jer se uredakciji sredi u par klikova. Slike, kao sto rece Matijak, sto kvalitetnije, pravo sa aparata na neki DVD. Ono sto oni zele to su dodaci, antrfile-ovi (koja rec...). Napisati antrfile o restoranima i mogucnostima za klopu, pa o pumpama i snabdevanju gorivom, o kvalitetu puteva i opasnostima duz njih, neke posebne zanimljivosti i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo konacno je dosao i taj dan kada cete moci procitati i ovaj putopis na naslovnoj. Zahvaljujem svim ljudima koji su se zalagali da se to desi i ranije i bili ostro kritikovani zbog toga (npr KAWA, Bokilic, Search...). Posebnu zahvalnost dugujemo SStruji bez cijeg angazovanja tesko da biste ikada citali ovaj putopis na naslovnoj! Nadam se da cete ponovo uzivati...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bec

a jeste primetili kako je na onom policijskom motoru u turskoj napisana krvna grupa i rezus faktor vozaca...

odmahsam se setio daovde u austriji vazi da motoriste da su najbrojniji davaoci organa  :'(

a zakon je takav da oni to uzimaju bez obzira da li ste registrovani donator ili ne...

 

eto

 

 

duleBec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1898 postova
  • Lokacija: Sumadija GM
  • Motocikl: BMW F650

Uffffff, napokon prociotah i to u jednom cugu ceo putopis i sve komentare. Ostao sam bez teksta.

BRAVO MAJSTORE!!!!

P.S. I Turcin zna sta je prava motorcina, naravno YAMAHA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Mnogo vas me pitalo kada ce se putopis objaviti u dva tocka :)! Evo, konacno sam predao Pablu cd sa sredjenim putopisom za njih, tako da se moze ocekivati, ako sve bude po planu da ga uskoro objave (taman da se cita uz kaficu dok pada dosadna jesenja kisica)! ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Mnogo vas me pitalo kada ce se putopis objaviti u dva tocka :)! Evo, konacno sam predao Pablu cd sa sredjenim putopisom za njih, tako da se moze ocekivati, ako sve bude po planu da ga uskoro objave (taman da se cita uz kaficu dok pada dosadna jesenja kisica)! ;D ;)

Ma za ovo treba ziveti,stekas lovu,znas zasto...odredis cilj,START ENGINE,Z B O G O M,svet je tvoj

SVAKA CAST.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Varaždin

Sci, ovo je remek djelo bajkera" od glave do pete", sve pohvale na račun putopisa i fotografija, ne znam što je bolje, jedna me stvar samo muči a to je mapa putovanja (oprosti ako griješim)i na kojoj se nevidi da si ušao i u Jordan!? Srdačan pozdrav iz VŽ(HR)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Hvala lepo, mogu samo da uzvratim (cini mi se da je onaj putopis iz Portugala vasih ruku delo). Ne vidi se na karti da sam isao u Jordan iz prostog razloga sto tamo nisam ni isao. Ovog leta je u planu Iran i Pakistan (ako dobijem vizu). Pozdrav svim bajkerima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Varaždin

Da li si za Tursku i Siriju morao izvaditi carnet i koliko te koštao? I još jednom bravo profesore za putopis! Nadam se da ću jednom imati čast da te upoznam i da ti platim piće.Pozdrav.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1036 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Tek sad sam odvojio vreme da procitam ceo putopis, sta reci osim da je svakom bajkeru zelja da se ikada uputi na ovakav put.

Predivno, nadam se da cu nekad biti i ja u prilici da krstarim pustinjom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja