Jump to content

Moto Zajednica

Setih se jednog mog ,lepog bivšeg motora,nikad prežaljenog...

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Pozdrav vasceloj braći dvotaktašima!

 

Evo gledam neke stare slike ,i nabasah na jednu od mog bivšeg ljubimca, i odmah se rastužih....

 

Naime,radi se o mom mz 150 etz,proizvedenom 1989.godine Taj motor mi je spasio glavu ,tako što me je bez problema dovezao preko svih granica ,postojećih i nepostojećih iz ratom,izmučene Krajine...

 

Kad sam stigao sa njim u našu majku Srbiju,nažalost ,morao sam ga prodati..Plakao sam kao malo dete....

 

E sad ,da vas ne davim više,voleo bih jako da nekako pronađem taj motor i da ga samo vidim,ništa više...Zaboravio sam ime kupca,samo se sećam da sam ga prodao u Staroj Pazovi nekom Milanu Konjeviću,1995,a on ga je oko 1996 prodao negde u Obrenovački kraj...

 

To je sve što znam o njemu,jako bi mi značilo da znam da se još uvek vozi i da i dalje neko uživa u njemu kao što sam i ja uživao...

 

Admini ,izvinite ako sam pogrešio mesto za postavljanje teme,molio bih vas da je prebacite tamo gde treba.....Jebote ,rasplaka se ja.....

 

Ah da ,samo da napomenem,motor je bio obeležen na bukvalno 20 mesta,na ramu ,ispod rezervoara ,svuda je pisala moja tadašnja adresa u Hrvatskoj i bio je sive metalik boje....

 

Hvala svima unapred....

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Можда је овај Милан Коњевић?

Ha,ha,jeste taj, Srećko ,ulica 21.oktobra,sad se sećam..baš ću da odem jedan dan tamo da vidim dali uopšte još živi tamo ....

 

hvala ti Srećko što si mi osvežio pamćenje,ha ha !još da nađem i motor i biće mi srce na mestu...Potraga traje,sad sam se zapalio,možda mz i dovedem kući nakon toliko godina....

 

poz ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Можда је овај Милан Коњевић?

Ha,ha,jeste taj, Srećko ,ulica 21.oktobra,sad se sećam..baš ću da odem jedan dan tamo da vidim dali uopšte još živi tamo ....

 

hvala ti Srećko što si mi osvežio pamćenje,ha ha !još da nađem i motor i biće mi srce na mestu...Potraga traje,sad sam se zapalio,možda mz i dovedem kući nakon toliko godina....

 

poz ....

 

Много ми је драго да сам ти мало помогао. Пробај да га назовеш телефоном...

 

Ако којим случајем имаш копију саобраћајне или неки документ са бројем мотора и (или) рама то би умногоме убрзало потрагу. Са тим подацима би ти неко у полицији могао тачно рећи где је машина.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Nebojša, ovo je izrazito sentimentalno i emotivno, naravno s debelim razlogom. Iskreno i mene je dirnulo, bez sve šale. Pošto je Sr3ck0 "od ranije poznat organima gonjenja" kao nesvakidašnji kralj, eto, izgleda da su kockice polako počele da se slažu, da ti se ostvari važan san.

 

Snažno podržavam tvoju želju i najiskrenije se nadam da ti motor još uvek brunda drumovima ili bar privremeno spava negde dobro pokriven i zaštićen.

 

Drugari, podržite Nebojšu i ako možete, pomozite mu!

 

Pratim razvoj događaja. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Nebojša, ovo je izrazito sentimentalno i emotivno, naravno s debelim razlogom. Iskreno i mene je dirnulo, bez sve šale. Pošto je Sr3ck0 "od ranije poznat organima gonjenja" kao nesvakidašnji kralj, eto, izgleda da su kockice polako počele da se slažu, da ti se ostvari važan san.

 

Snažno podržavam tvoju želju i najiskrenije se nadam da ti motor još uvek brunda drumovima ili bar privremeno spava negde dobro pokriven i zaštićen.

 

Drugari, podržite Nebojšu i ako možete, pomozite mu!

 

Pratim razvoj događaja. :Mina:

Čika Dule,imam dva motora trenutno ,ceo život sam na dva takta,što mz ,što jawa,ali mi ovaj nekako prirastao bio za srce,ima to skoro 20 godina,ali eto ,ne izbija mi iz glave..

Hvala na podršci,isplivaće on negde siguran sam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Можда је овај Милан Коњевић?

Ha,ha,jeste taj, Srećko ,ulica 21.oktobra,sad se sećam..baš ću da odem jedan dan tamo da vidim dali uopšte još živi tamo ....

 

hvala ti Srećko što si mi osvežio pamćenje,ha ha !još da nađem i motor i biće mi srce na mestu...Potraga traje,sad sam se zapalio,možda mz i dovedem kući nakon toliko godina....

 

poz ....

 

Много ми је драго да сам ти мало помогао. Пробај да га назовеш телефоном...

 

Ако којим случајем имаш копију саобраћајне или неки документ са бројем мотора и (или) рама то би умногоме убрзало потрагу. Са тим подацима би ти неко у полицији могао тачно рећи где је машина.

Srećko,nemam ništa od papira osim uputstva original na nemačkom i stari prednji lančanik ....probaću ovih dana da skoknem do Pazove,da vidim ima li tragova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића
Hvala na podršci, isplivaće on negde siguran sam...

Samo napred, ne odustaj, bori se.

 

Zato što si se borio, uz njegovu veliku pomoć si se i domogao majčice Srbije kad je glava mogla da leti sa ramena!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Šabac/Beograd, Srbija
  • Motocikl: Nekad bilo: V-Strom 1000 2014, Fazer 600 S2 '09, V-Strom 650 '05, CBR 600RR '06; Suzuki GS 500F '04, Kymco Agility Sport 50

Izem ti post, najezih se dok sam citao! :)

Nadam se da ces ga naci. A siguran sam da ces ga kupiti kad ga budes nasao! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Ćao drugari..danas bio lep dan,pa se žena uzvrtela po kući,otvorila prozore,počupala fioke i čisti ona....

Ja pobeže u garažu,reko da ne smetam kad se već zaletela..

 

Uvati se i ja posla, izgurao motore malo da se izluftiraju,kad eto nje.evo nađoh neke knjižice, jel ti to treba ili da bacam,pita ona.

Ja pogledah,kad ono servisna knjižica ,garantni list i račun o kupovini iz daleke 1989,godine...1moto3.gif1moto3.gif1jee1.gif.To mi je ostalo od mog EMZE0plac.gif0plac.gif.

 

 

Uglavnom,sad znam i broj šasije i motora od mog bivšeg motora,pa ako ste voljni da zavirite u svoje saobraćajne ,možda se sklopi i neko novo prijateljstvo.

 

Napominjem,cilj ovoga svega mi je da samo vidim taj motor,eventualno ako bi i taj neko bio voljan da proda taj motor ,prodao bih ženu i poneko dete ,ako bude trebalo da ponovo imam taj motor,ali bi bio zadovoljan i da samo vidim taj moped.

 

Evo broj rama za početak 4136080.1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Proslo je skoro 2 godine, jesi bio u medjuvremenu u pazovi kod Konjevica? Ako nije kod njega on bi te mogao uputiti dalje kome je prodao. i uz broj rama bi trebalo to da bude relativno jednostavna potraga. Sem ako nije zavrsio na prostorima Kosova ili Bosne i slicno..

 

 

Sad bi i ja moj MZ potrazio! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako nekog zanima, ljubitelji MZ - a sa Tajlanda prave svoj prvi MZ - skup

 

   Fejsbuk prevod

 

  น่าจะเป็นครั้งแรก ของพวกเราชาว mz งานนี้ผมลงเต็มแรงครับ จะรวมตัว mz ทั้งสยามประเทศ ช่วงกลางวัน มีรายการแข่งขัน จำลองสนามมาจาก รายการแข่งขัน sixday trophy ของเยอร์มันในปี 1963 เพื่อนๆ น่าจะพอมีเวลา เซตกันทัน งานนี้เอาใจ คอ mz โดยเฉพาะ มีความคืบหน้าอะไร ผมจะอัพเดต เรื่อยๆครับ #มันดีต่อไต #ลั่นแล้ว #ได้หมดเพราะสดมาก #ปลาช่อนเลื่อนบ้าง #mzthailand #ทีมปลาวาฬ

Trebao bi nam biti prvi put. Mz. Ovaj posao. U punoj sam snazi. Skupit ću mz. Sve sijam zemlja tijekom dana. Postoji natjecanje u simulaciji s popisa trofeja. To je u 1963 prijatelja treba imati vremena za postaviti. Ovo kvari vrat mz. Pogotovo kakav napredak imam. Ja cu biti maziti ažuriranja. #to je dobro za bubreg #. #. #riba #mzthailand #kittim

35427451_815019375367679_5242335720269414400_n.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Ugrinovci,Zemun
  • Motocikl: jawa 250 model 559 i jawa 350 638

Pozdrav svima,znam da tema ima 100 godina,ali ne odustaje mi se od ovog motora...Što sam stariji,sve više me kopa,živ li je  moj moped,tamo negde...Zamolio bi sve cenjene vlasnike  MZ motora da provere svoje brojeve  šasija,pa ako slučajno se neki poklapa sa mojim,vrlo rado bi kupio nazad taj motor,taman i u kobasicama...prošlo je  već dvadesetak godina...Evo ponovo broj  šasije  4136080  pozdrav svima! Pošaljite mi dobre vesti  na 0638023233 Nebojša.

Promenio član nebojša

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja