Jump to content

Moto Zajednica

Cagiva mito lancanici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 173 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Suzuki gs 500

Pozdrav svima,

Imam Cagivu Mito 125 92' i razmisljam da promenim lancanike.Lanac je po meni dobar,moze da gura ali zadnji lancanik je pojeden malo,i hocu da ga zamenim.E sad prednji lancanik sam mogo nesto malo da vidim 1-2 zuba i cisto na osecaj da vidim dal treba i on da se menja,i on je istrosen ali je znatno bolji od zadnjeg,nisam hteo da skidam pa da vidim ceo lancanik jer mora da mu se skine dekla pa ona "sipka koja je prikljucena sa menjacem(ne znam kako se zove tacno,ali mislim da znate o cemu se radi)"pa tek onda da skinem onu plastiku,nisam imao vreme za to.e sad hteo sam da pitam ovako:Meni je zadnji lancanik 43zuba a prednji je 14zuba e sad dal da menjam samo zadnji lancanik ili da menjam i prednji ? Po meni prednji moze da gura,i sta mislite o tome kad zamenim lancanike da zamenim i lanac ? Malo bi vise finansiski ispalo ali ako je bolje da se menja sve komplet da menjam sve bolje.I hteo sam da pitam dali bi mogo da stavim zadnji lancanik sa 41 zub isto kao na evolution ? na evolution je 41 zub a kod mene je 43 ce mu skodi to nesto pri radu ? I jer cu ja da dobijem nesto od toga ? I zadnje pitanje to sam bas danas video kad sam gledao zupcanike,meni se prednji zupcanik klati,moze da se pomeri,ima luft a takodje i zadnji,moze rukom da se pomeri malo,kao da ima negde luft,pokusao sam da stegnem lancanik ali su oni srafovi stegnuti nece da makne,tocak takodje nema da makne samo se lancanik malo pomera,znam da na nekim motorima prednji lancanik mora da ima "luft" da se pomera malo ali zadnji ne treba ni da makne,pa ne znam jer ne valja da ima luft-da se pomera ? skoro sam bio na balansiranje prednjeg i zadnjeg tocka kad sam menjao gume,nisam ni zapazio to,mozda se i pre klackao,to mu do sad nije smetalo.JEr mora da se klacka ili nesto nije u redu,i ako nije sta moze da bude problem i jer predstavlja to neku opasnost u voznji ? Malo sam oduzio tekst,bio bih zahvalan ako bi mogli na sva pitanja da mi odgovorite. Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Петроварадин
  • Motocikl: Априлија РС 125

Колико ја знам,кад хоћеш да мењаш нешто,тј. ако је поједен један ланчаник,треба да промениш све,јер се ланац већ обликовао по старим ланчаницима,тако да ако промениш један ланчаник,брзо ће ти се потрошити ланац. Што се тиче ланчаника,они треба да мрдају мало,не треба да буду крути,то је нормално,да абсорбују ударе,кад му даш гас,или квачилаш,не баш да мрдају по центиметар један,али треба да имају мало зазора,испод њих је гума,која им то омогућава,не мораш ништа да бринеш око тога...;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja