Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Od Ipone samo Katana, Bardahl nisam probao

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Taj agregat ne bi trebao da oseti razliku između ta dva.

 

P.S. E sad, ako si išao na NASA kurs za osluškivanje i opažanje neopazivog, svašta možeš da čuješ u onih 2,746 sekundi dok novo ulje ne podmaže agregat kroz prokleti novi filter...i tako ugasi zloslutnu lampicu pretiska...:grr:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 31 minuta, Acko017 je napisao:

Yamalube 10w40 full sintetiku

...mislis Motul...?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 34 minuta, Acko017 je napisao:

Ne ne, baš yamalube

Druze, unutra je Motul...

Ja se zajebo jednom, uzeo u Platneru, za moju Yamahu,

covek koji radi tamo mi rekao kasnije to...

nisam se zajebao jer je Motul ok, zajebo sam se jer sam ga preplatio...:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
9 hours ago, BokyBoy said:

...mislis Motul...?:jee:

Skoro potpuno sam siguran da nije Motul. Pre će biti da je Eneos.

Taj Yamalube sam sipao u ST dok je bila u garanciji, i nisam bio oduševljen, naprotiv. Sa tim uljem sam prvi put u životu shvatio šta znači "razbilo se ulje", do te mere da sam mislio da nešto nije u redu. Naravno, kada je sipano novo, sve je postalo u redu.

Čak sam ovde jednom prilikom pitao i člana Expendable da li je Eneos u pitanju, čini mi se da je čovek rekao da su velike šanse, ali da ne može da tvrdi iz nekog razloga.

Kada sam izašao iz garancije, sipam Motul 7100 i agregat mnooogo lepše radi, što opet govori u prilog tome da nije isto ulje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Znam, al' poJenta je bila da ako je taj Yamalube lošije od 7100 ondaK nije prepakovani 7100

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
Pre 3 sati, doktor je napisao:

Skoro potpuno sam siguran da nije Motul. Pre će biti da je Eneos.

Taj Yamalube sam sipao u ST dok je bila u garanciji, i nisam bio oduševljen, naprotiv. Sa tim uljem sam prvi put u životu shvatio šta znači "razbilo se ulje", do te mere da sam mislio da nešto nije u redu. Naravno, kada je sipano novo, sve je postalo u redu.

Čak sam ovde jednom prilikom pitao i člana Expendable da li je Eneos u pitanju, čini mi se da je čovek rekao da su velike šanse, ali da ne može da tvrdi iz nekog razloga.

Kada sam izašao iz garancije, sipam Motul 7100 i agregat mnooogo lepše radi, što opet govori u prilog tome da nije isto ulje.

 

Nisam rekao koji Motul kolega, u pitanju je bilo 5000.Meni je Thunderace išla odlično na "yamalube", poenta je da sam ga platio preko 1200 din/l. A ako kaže čovek iz Platnera, ja mu verujem, nema razloga da me laže. 

@Acko017 7100 je odlično ulje, nema potrebe za 300V, ja sam ga sipao samo iz razloga što nije bilo 7100 trenutno u gradaciju 10/50 a meni bilo hitno. Sl put ga sipam sigurno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
3 hours ago, BokyBoy said:

Nisam rekao koji Motul kolega, u pitanju je bilo 5000.Meni je Thunderace išla odlično na "yamalube", poenta je da sam ga platio preko 1200 din/l. A ako kaže čovek iz Platnera, ja mu verujem, nema razloga da me laže. 

@Acko017 7100 je odlično ulje, nema potrebe za 300V, ja sam ga sipao samo iz razloga što nije bilo 7100 trenutno u gradaciju 10/50 a meni bilo hitno. Sl put ga sipam sigurno. 

7100 košta 1,900 din po litru, 300v je 2,300 din, pa sam zato mislio da probam, jel postoji neka konkretna razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

400din
Šalu na stranu, postoji. 300V je pravi dragulj među uljima, samo zavisi u šta se sipa, tj da li mašina ume da iskoristi dodatni kvalitet. Pravo ulje za zavrtanje gasa

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
3 minutes ago, Jozza said:

400din emoji16.png
Šalu na stranu, postoji. 300V je pravi dragulj među uljima, samo zavisi u šta se sipa, tj da li mašina ume da iskoristi dodatni kvalitet. Pravo ulje za zavrtanje gasa

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

R6 :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Prava zujalica, koja će umeti da vidi razliku. PS: Šta god da sipaš, ne zavrći gas na hladan motor (tj hladno ulje). Mada ako ga ne voziš povremeno na stazi, 7100 mu je i više nego dovoljno

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 3/18/2020 at 12:37 AM, BokyBoy said:

Druze, unutra je Motul...

Ja se zajebo jednom, uzeo u Platneru, za moju Yamahu,

covek koji radi tamo mi rekao kasnije to...

nisam se zajebao jer je Motul ok, zajebo sam se jer sam ga preplatio...:jee:

Ulja za brend Yamalube je nekada proizvodio Američki CITGO dok ga danas proizvodi Motul tako da je u neku ruku tačno da se u Yamalube ambalaži nalazi Motulovo ulje. Da ne bude zabune, ako se neko ponadao da će Motulov (recimo) 300V ili 7100... dobiti u Yamalube ambalaži odnosno pod drugim imenom a za manje para grdno se vara.

 

Svi ali svi proizvođaći motocikala danas nažalost prvo gledaju cenu koštanja pa onda sve ostalo. Konkretno vezano za ulje, cilj je da im neko proizvede ulje koje ce ispuniti bar minimum standarda koje oni traže i koje će da ih košta nekoliko Evra litar (bukvalno) a to isto ulje će oni dalje potrošačima prodavati pod imenom njihovog brenda za 10 -15+ Evra i uz priču kako je to "original" koji je nešto najbolje za njihov motocikl. Jednostavno, ugovor dobije ponuđač sa najboljom (najjeftinijom) ponudom.

 

Bazna ulja koja se koriste za proizvodnju Yamalube su iz grupe 3 (HC - hidrokrekovana) 

 

On 3/18/2020 at 5:33 PM, Acko017 said:

7100 košta 1,900 din po litru, 300v je 2,300 din, pa sam zato mislio da probam, jel postoji neka konkretna razlika?

Jedino zajedničko im je da su oba ulja 100% sintetička, dakle nemaju ni jedan molekul minerala. Inače su dva sveta različita... 7100 se proizvodi od baznih PAO (Polialfaolefini) ulja koja pripadaju grupi 4 i dodaje mu se ester, dok se 300V proizvodi od ESTER baznih ulja iz grupe 5. Naravno i paketi aditiva su im nebo i zemlja.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6
3 minutes ago, yogibear said:

ako se neko ponadao da će Motulov (recimo) 300V ili 7100... dobiti u Yamalube ambalaži pod drugim imenom a za manje para grdno se vara.

Meni cena nije bitna, bitan mi je isključivo kvalitet. Ja sam i Yamalube uzeo tako što su rekli da je to najbolje ulje za R6, i njega sam plaćao čini mi se oko 2.000 din po litru

Koje je po tebi najbolje ulje koje si koristio? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ja sam na versisu od potpuno novog u sledećih nekoliko zamena koristio 300v, silkolen pro 4 plus i castrol pover 1 racing i ne primetih nikakvu razliku.Menjao na 10000 km.Na lancia delti za 20 godina sam promenuo bar 15 proizvodjača ,sve polusintetika 10-40 i sve isto ,zvuk i potrošnja.Menjo na 10000 km.Jednom sam pomešo 4 prizvodjača odjednom od ostataka i opet sve isto.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
2 hours ago, Acko017 said:

Meni cena nije bitna, bitan mi je isključivo kvalitet. Ja sam i Yamalube uzeo tako što su rekli da je to najbolje ulje za R6, i njega sam plaćao čini mi se oko 2.000 din po litru

Koje je po tebi najbolje ulje koje si koristio? :)

Pisao sam već nešto o Motulu na 94. stranici ove teme pa se neću ponavljati a ruku na srce imao bih još štošta da napišem o tom brendu. 27 godina već koristim isključivo Motulova ulja pa ti možda i neću biti puno od pomoći. :)

 

7100 je i više nego dovoljno za sve amaterske pa i neke profi potrebe. Ali ko želi i može da priušti sebi i svojoj mašini najbolje... tu je 300V.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Vladicin Han
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Za 50 posto poznata evropska ulja bazu im isporucuje nasa modrica

Pa cak mislim da i motulu daje bazu ispravite me ako gresim nisam siguran

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja