Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

ja sipam diamant ,sve funkcionise super

 

Haha....a ja Vrsacko i super je  :P

 

Salu na stranu....Ja sam za moju kawu ER-6n nasao u service manualu da preporucuju SAE 10W-40. Ne pise proizvodjac, pa me interesuje da li je to nebitno, i koje kawasaki stavlja fabricko ulje? Predhodni vlasnik je sipao koliko se meni cini Motul 5100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Da li mogu u motor da sipam 10w-40 polusintetiku Lukoil ? To inace sipam u auto i prezadovoljan sam kvalitetom (a i cenom). Da li uopste u motorcikle mogu da se sipaju kvalitetna ulja za automobilske motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Gmunden, Österreich

Ja u YAMAHU YZF-R1 model RN19 sipam fabricko ulje YAMALUBE 4-FS 10w-40, tako mi je receno u prodajnoj kuci gdje je kupljen motor. i naravno prezadovoljan sam sa uljem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2480 postova
  • Lokacija: Zemun

da li u masinu u kojoj je motul v300 competition line mogu da dolijem motul v300 factory line

na minimumu mi je nivo ulja, a malo bi se plasirao u lokalu pre voznje do cacka radi full servisa  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ajde da pitam : BMW F650 1997 god sa 67 000 km...

po ovome(http://www.opieoils.co.uk/products-for-my-vehicle.aspx?product=oils-for-my-motorbike#results) mi pise :

Motul 5100 4T 15W-50 High performance lubricant for bikes Technosynthese – Ester

ili

Silkolene Comp 4 15w-50 Synthetic Ester Based 4-Stroke Engine Oil For High Performance Motorcycles

 

 

 

sta da sipam?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Isto tako i kod polusintetike sintetička komponenta kod Silkolenea i Motula je ester.

Zato ako si razmišljao o Motulu 5100 koji je polusintetika njegov pandan kod Silkolenea je linija COMP-4,a ti vidi što ti je povoljnije.

Ovo je meni napisao clan M900(sigurno jedan od retkih koji dobro poznaje ulja)

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Koje ulje sipate u vas motor?

 

Ima li neko savet koje ulje da se sipa u Yamahu Virago 535 93god za masinu, a koje za kardan?

 

I zna li neko koliko cega i gde ide? (mislim litara)???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Koje ulje sipate u vas motor?

 

Ima li neko savet koje ulje da se sipa u Yamahu Virago 535 93god za masinu, a koje za kardan?

 

I zna li neko koliko cega i gde ide? (mislim litara)???

 

Gabel pro Holm:  228 CCM SAE 10W

Öl ohne Filter: 2,6 L. SAE 20W-40 ------------- bez filtera

Öl mit Filter: 2,8 LITER ------------------------------ulje sa filterom !

Bremsflüssigkeit: DOT 4

Endgetriebe: 0,19 LITER SAE 80 -------------------kardan !

Betriebsstoff: 13,5 LITER NORMAL

Kühlflüssigkeit: LUFTGEKÜHLT 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bicker, 156 postova
  • Lokacija: O- Bre-Novac
  • Motocikl: HONDA Transalp XL700V 2011

Koje ulje sipate u vas motor?

 

Ima li neko savet koje ulje da se sipa u Yamahu Virago 535 93god za masinu, a koje za kardan?

 

I zna li neko koliko cega i gde ide? (mislim litara)???

 

Gabel pro Holm:  228 CCM SAE 10W

Öl ohne Filter: 2,6 L. SAE 20W-40 ------------- bez filtera

Öl mit Filter: 2,8 LITER ------------------------------ulje sa filterom !

Bremsflüssigkeit: DOT 4

Endgetriebe: 0,19 LITER SAE 80 -------------------kardan !

Betriebsstoff: 13,5 LITER NORMAL

Kühlflüssigkeit: LUFTGEKÜHLT 

 

Jel imate neku preporuku koje ulje da sipam za motor a koje za kardan.

Neka oznaka - neki proizvodjac?

 

p.s. hvala za litraze......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1497 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: YZF-R1

Od danas samo BARDAHL ;D

Ti si sigurno dobio 5L za Dž!  ;D

Sacekacu sajam pa da se ponovim! Jel neko zna da li treba da se koristi engine cleaner ako menjam marku ulja? Recimo posle Motula,Bardahl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Ako sam dobro obavesten stize i Bel Ray na sajam. ;)

Tacno Kure i ja prelazim na Bell Ray. Ulje je američko i provereno, možda i sigurnije od mnogih ulja koja se kod nas reklamiraju, a cena mu je daleko povoljnija!

Cena Bel-Ray EXP Syn Blend (koji je u klasi Motula 5100 - 1099din) je 850din, a na pakovanje 4l izadje 2600din

A Bel-Ray EXS Syn Superbike (koji je u klasi Motula 300V - 1980din) je 1500din, a na pakovanje 4l izadje 5000din

Imaju celu liniju proizvoda ali samo za motocikle, i interval zamene je na 10.000km  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Pored izvikanih Motula i Ipona, pocela mrtva trka Bardahl, Bel Ray, a tu je i cenom jako povoljan a extra kvalitetan ELF. :) Za svakoga po nesto. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Bardahl je izuzetno poznata firma u industriji ulja, maziva i kojekakvih dodataka za SUS motore, trebalo bi da ima dobar kvalitet ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Pored izvikanih Motula i Ipona, pocela mrtva trka Bardahl, Bel Ray, a tu je i cenom jako povoljan a extra kvalitetan ELF. :) Za svakoga po nesto. ;)

Mislim da su oba ulja vrlo kvalitetna i da je mala razlika u njima.. Možda samo cena  ;)

Malo sam ih prostudirao skoro:

 

Evo i jedan tekst o ulju.

 

Bel-Ray postoji od ranih sedamdesetih kada je sin vlasnika fabrike Kurt Kifer inače strastveni vozač moto krosa video potrebu za uljima vrhunskog kvaliteta u sportu koji obozava. On i JJ Handfield (trenutni Sales Manager u Bel-Ray-u) su krenuli u obilazak sveta i pokrenuli saradnju sa svim boljim vozacima iz svih svetskih takmicenja i napravili svoje prve proizvode.

 

Ubrzo nakon toga Bel-Ray je poceo da sponzorise sve vozace jer su svi oni zahtevali Bel-Ray zbog njegovog kvaliteta.

 

Do dan danas Bel-Ray je nastavio saradnju sa takmicarima a 2009. godine je u saradnji sa Pramac Ducati Racing Team-om (MotoGP), Sterilgarda Ducati Team (WSBK), TM Racing (MX1, MX2, Enduro, Supermoto) razvijao novu liniju proizvoda i usavrsavao postojece.

 

Bel-Ray se ponosi svojim istrazivanjima na terenu odnosno testiranjima koje vrse inzinjeri i tehnicari MotoGP, WSBK, MX1, MX2, Enduro i Supermoto timova.

 

 

Bel-Ray proizvodi ulje za svaku namenu odnosno bel-ray ima sledeca cetvorotaktna ulja koja imaju veoma specificnu namenu:

 

- EXS - Ful sintetika - najbolja gradacija za Srpsko trziste je 10W50

- EXP - polusintetika - gradacije 10W40 i 20W50

- Thumper - Za cetvorotaktne jednocilindricne motore - gradacije 10W40 i 20W50 - u rangu sa EXP odnosno polusintetika

- V-Twin linija - ful sintetika, polusintetika i mineralno specijalno za V motore.

 

Takodje vrlo zanimljiva stvar je link sa Bel-Ray sajta:

 

http://www.olyslager-lubricants.nl/Bel-Ray/

 

Na ovom sajtu je procedura jednostavna odnosno dovoljno je samo da se unese marka i model motora i izlazi sve sto Bel-Ray preporucuje za taj odredjeni motor. Vrlo dobar alat za one koji se upoznaju sa Bel-Ray uljem i za one koji hoce da poslusaju bas sta im fabrika predlaze. Takodje vrlo dobar alat zato sto moze da se vidi i period preporucene zamene. Takodje ima vrlo jednostavan nacin stampe tako da neko moze ovo kod kuce sebi da odstampa pa ode u radnju da kaze sta ga tacno interesuje od ulja.

 

Po svim testiranjima Bel-Ray EXS je najbolje sinteticko ulje i daje bolje podmazivanje, smanjenje trenja i vecu snagu motoru.

 

Takodje po svim istrazivanjima EXP ulje ne moze da se stavlja medju ostalu konkurenciju jer je EXP jako blizu EXS ulja odnosno daleko je bolje od konkurenta na Srpskom trzistu Motul 5100. Podmazivanje koje pruza EXP ulje je perfektno odnosno neuporedivo sa ostalim uljima u toj klasi.

 

Thumper i V-Twin linije su opet prica za sebe jer ove dve varijante ulja jednostavno nemaju konkurente. Kod ostalih proizvodjaca za motore u koje bi trebalo da se sipa Thumper i V-Twin ulje ostali nude svoja klasicna polusinteticka i sinteticka ulja.

 

Kao sto smo rekli Bel-Ray ima ulje za svaku namenu a njihov kvalitet se ogleda u tome sto proizvode upravo samo ulja za motore i nemaju nikakva mesanja sa auto industrijom.

 

Takodje za sve starije motore i motore koji trose ulje Bel-Ray preporuuje EXR ulje koje sa svojim aditivom Molbuaminom vraca performanse i podmazivanje starijim motorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Evo nude ovo. Neki od tih automatskih alata preporucuju i antifrize za vazdusno hladjenje. Ako je prodaja u pitanju, onda ono sto oni imaju da ponude, jer je bas to ulje najbolje za moj motor.

Uglavnom, toliko sam procitao kontradiktornih prica i "cinjenica" o razlicitim proizvodjacima, da i onome sto je mozda tacno ne mogu da poverujem, a jedino sto bih mogao je da licno odnesem na hemijsku analizu u numerisanim posudama  da se ne zna koje je ulje cije. Tesko je otrgnuti se utisku da dobar deo prica cini marketing, kao i da je puno prica i testova poteklo ili placeno od strane odredjenog proizvodjaca.

 

 

Ovi bajdvej preporucuju ovo ulje, umalo pa koje god, dokle god je ta firma u pitanju.

 

   :Bel-Ray EXS SAE 0W-40

: Bel-Ray EXS SAE 10W-50

: Bel-Ray EXP SAE 10W-40

: Bel-Ray EXP SAE 10W-30

: Bel-Ray EXL SAE 10W-40

 

Bel-Ray EXP Semi-Synthetic Motorcycle Motor Oil is a premium semi-synthetic blend motor oil specifically formulated for 4-stroke motorcycles and other 4-stroke performance engines. It combines the performance advantages of a high quality synthetic formulation with the economical price of petroleum. It provides shear- and oxidation stability, superior anti-wear and deposit control for premium lubrication performance and engine protection.

10W-40,20W-50,20W-40,SAE 50,SAE 60

Sve je ovo uredu, ali da je monogradno ulje (za koje sam mislio da je deo proslog veka) toliko superiorno i specijalno nisam bas siguran.

 

Elem, bas bih voleo da vidim dokaze svih testova koji pokazuju da je njihovo ulje najbolje.  :D

 

 

P.S. Ne mislim da su ulja ovog proizvodjaca dobra ili losa, ne znam nista o njemu, samo sam primetio da gotovo svaki proizvodjac ulja ima pricu poput ove iz prethodnog posta, pa bih na to skrenuo paznju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

STA MISLITE O OVOME ULJU

MOTOTAKTOL RACING HCX-4

 

MOTOTAKTOL RACING HCX-4 je visokokvalitetno polusintetičko motorno ulje namijenjeno za podmazivanje modernih četvorotaktnih motora motocikala. Razvijeno je zajedno sa profesionalnim trkaćim timom. Primjenjuje se za motore kod kojih se koristi isto ulje za motor i mjenjač. Pogodno je za sve uslovožnje, do svih vrsta brzinskih takmičenja na pistama i otvorenim putevima.

 

MOTOTAKTOL RACING HCX-4 obezbjeđuje

 

Gdje  se  ima  kupit  i  koja  cjena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Jakovo-Beograd
  • Motocikl: VN 900,,NSU PRETIS 1960.

Ako sam dobro obavesten stize i Bel Ray na sajam. ;)

Tacno Kure i ja prelazim na Bell Ray. Ulje je američko i provereno, možda i sigurnije od mnogih ulja koja se kod nas reklamiraju, a cena mu je daleko povoljnija!

Cena Bel-Ray EXP Syn Blend (koji je u klasi Motula 5100 - 1099din) je 850din, a na pakovanje 4l izadje 2600din

A Bel-Ray EXS Syn Superbike (koji je u klasi Motula 300V - 1980din) je 1500din, a na pakovanje 4l izadje 5000din

Imaju celu liniju proizvoda ali samo za motocikle, i interval zamene je na 10.000km  ;)

SAMO I ISKLJUCIVO ,BARDAHL!!!!!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja