Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Crveni, roze. 

Deluje ok. Motor hladan na leru radi baš mirno. Kao i da lakše pali. Nisam se vozio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Исти К као Мотул и Ипон. Толико да будеш велик да не можеш да формираш буџетни бренд па то је лудило.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Teram u Transalpu Motul 5100 10w40. Sipao sam negde u junu. Nisam presao toliko da bi bilo zrelo za zamenu pocetkom sezone. Al s obzirom da ce motor stajati celu zimu, skodice mu ako budem pocetkom sezone terao na istom ulju? I da li da ostanem pri istom ulju? Ostalo mi 1.5l, greota baciti


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

Нормално да је греота, код нас у Македонију Мотул је као од људске крви прављен гледано преко цене. А за презимљавање одлично му је "старо" уље и уопште се не замарај. По мени је најлогичније да му ново уље налијеш на почетку следече сезоне.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1276 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

I ja planiram da ulje promenim početkom sledeće sezone. Prešao sam oko 5K km i ne verujem da ću još mnogo preko toga ove sezone. Pre neki dan sam kupio ulje za zamenu. Nastavljam da koristim ulje koje sam i do sada sipao u ovaj motocikl. 

 

 

 

 

20201028_131331.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
19 minutes ago, Krokodilo said:

Нормално да је греота, код нас у Македонију Мотул је као од људске крви прављен гледано преко цене. А за презимљавање одлично му је "старо" уље и уопште се не замарај. По мени је најлогичније да му ново уље налијеш на почетку следече сезоне.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

nismo se razumeli, da li ce mu skoditi nesto ako ga budem terao na ovom istom ulju sto je sad u njemu, malo pocetkom sezone? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
5 minutes ago, bajker71 said:

I ja planiram da ulje promenim početkom sledeće sezone. Prešao sam oko 5K km i ne verujem da ću još mnogo preko toga ove sezone. Pre neki dan sam kupio ulje za zamenu. Nastavljam da koristim ulje koje sam i do sada sipao u ovaj motocikl. 

 

 

 

 

20201028_131331.jpg

ja ne mogu ovaj motor... prelep, svaki put me odusevi

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova
nismo se razumeli, da li ce mu skoditi nesto ako ga budem terao na ovom istom ulju sto je sad u njemu, malo pocetkom sezone? 
Не више од 6000 километара за водено хлаџених машина, то је моје мото након 40 година вожње и рада на моторе. Нече шкодити ако је у том оквиру, ПО МЕНИ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Inžinjeri u fabrici konstruisali sklopove, računali, testirali, fabrika godinama skuplja iskustva. Napišu koje ulje treba sipati.

 

Krajnji korisnik pita druge korisnike kako da prepravi ono što je proračunato i napisano u uputstvu.

 

Celo vozilo košta nekoliko hiljada evra, vlasnik misli da uštedi ili doda 20-30 evra na već propisano i poboljša proizvod.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jes, napisali npr neko Honda ulje koje ja nisam video da ima negde da se kupi, ili Yamalube. Da bi uzeli još para, litar ulja 20e.

I šta on zna dal ću ja da vozim na +50 ili - 30.

Tako isto piše samo originalni delovi. 

Nije sve bukvar. Nisu u fabrici samo inženjeri već i sektor za marketing i sto čuda

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nikada nijedan proizvođač motora u svom manualu ne napiše kog proizvođača ulja da kupujete i sipate, već samo koja gradacija ulja (i to u širem spektru, u zavisnosti od spoljne temperature pri kojoj se motocikl vozi), kao i koje API specifikacije su potrebne za određeni motocikl...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4385 postova

И што је најгоре и на оно што на амбалажи пише гледате са неповерењем, осим ако рецимо све не почиње са MOTUL ............

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
53 minutes ago, Krokodilo said:

И што је најгоре и на оно што на амбалажи пише гледате са неповерењем, осим ако рецимо све не почиње са MOTUL ............

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

A da li ima nesto problematicno sa Motul uljima? Osim predrasuda i cene, da li mu fali ista?

 

Malo zamara ta rasprava Motul ovo, Motul ono... Da li proizvode dobra ulja? Da. Da li su ulozili najvise u marketing na ovim prostorima? Jbg, u odnosu na druge jesu. Nije ni cudo da ih ima i na trafikama. Ko hoce da ga kupi neka ga kupi, u vecini slucajeva se ovde i predlaze vise ulja razlicitih proizvodjaca iste ili slicne kategorije/cene pa onaj kome treba ima opciju da bira. Mnogo je bitnije ulje nabaviti od zvanicnog uvoznika nego cija nalepnica ce biti na ambalazi.

Ako cemo vec da trosimo ovaj prostor ovde bolje manje upucenima objasnjavati razlicita obelezja i standarde na koje da obracaju paznju i sta znace/za sta mogu biti bitni. Znam da je prezvakano vec X puta, ali u prirodi nam je da budemo lenji pa retko ko lista 100+ strana u nazad da se informise/edukuje. Moja 2 centa...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8376 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Motul 7100 je jedno od najboljih ulja koje sam imao prilike da probam, a probao sam sve dostupno. Ili vecinu barem... 

Rad, zvuk, odsustvo vibracija agregata, menjac... Perfekcija!

E sad sto za moju voznju nije svrsishodno to je druga stvar, trenutno koristim skoro upola jeftiniji repsol, punu sintetiku u istoj viskoznosti. 

 

P.S. Motul 7100 u Kg je 1900din, repsol 1200din/L

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Vec sam pisao, ali ponovicu opet jer mi nije tesko.

 

Suzuki RF 600, moja iskustva do sada:

 

- Motorex sintetika, dosao sa motorom i slinio gde god je mogao. Kad smo ga istocili kao vodu da sam ispustio.

- Motul 7100 10-50, ulje koje redovno koristim. Njega mogu mirne duse preporuciti svakom vlasniku ovog motora. Vozen u rasponu -10 do +40 (i kusur) uz "grejanje" taman koliko mi treba vremena oprema da se nabaci, nikad niti jedan problem.

- Motul 5100 10-50, uzet jednom jer nisam nasao 7100 i pokajao se sto nisam mogao da sacekam jos koji dan. Menjac kao sitan sljunak da je mleo usput, razbio ga u identicnim uslovima kao 7100 za (valjda) 3000 i kusur km.. Vratio se na provereni 7100 i od onda vlasnike RF-ova ovde savetujem da ga izbegavaju. Interesantno je da se u UK savrseno dobro pokazao i da pojedini vlasnici imaju problem sa kombinacijom Motul 7100 sa EBC frikcionim plocama u kvacilu.

 

To su moja zapazanja vezano za Suzuki RF. Isto tako verujem da bi se Silkolene sintetika savrseno dobro pokazala, ali sam na "keca" ubo dobru kombinaciju, razlika u novcu mi nije znacajna tako da ne bih da eksperimentisem. Jedino sto bih voleo da probam je Bel-ray EXS, ali pusti snovi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja