Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

• Malinar u pokusaju, 816 postova
  • Motocikl: bandit s 600

Ja menjam na 6000-7000 km, uljara, sipano ili jeftinija polusintetika ili full sintetika, obe u gradaciji 10w-40 i ne planiram da skracujem interval zamene, motor radi isto i u prvih 2000 km, kao i posle 7 000, ne vidim razlog da "bacam" pare, sigurno da je bolje po agregat da se menja na 3000km, ali vozim motor koji ne vredi ni 2k evra, pa i to treba imati u vidu, volim da ga razvucem na auto-putu ili negde na otvorenom, ali ga ne ganjam u crveno niti vozim po stazi.

• Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Svrati ponekad, 392 postova
Ja menjam na 6000-7000 km, uljara, sipano ili jeftinija polusintetika ili full sintetika, obe u gradaciji 10w-40 i ne planiram da skracujem interval zamene, motor radi isto i u prvih 2000 km, kao i posle 7 000, ne vidim razlog da "bacam" pare, sigurno da je bolje po agregat da se menja na 3000km, ali vozim motor koji ne vredi ni 2k evra, pa i to treba imati u vidu, volim da ga razvucem na auto-putu ili negde na otvorenom, ali ga ne ganjam u crveno niti vozim po stazi.
И ја тако размишљам, ако веч морам да мењам чешче онда има да буде јефтиније.

DJ - MP

• U prolazu, 91 postova
  • Motocikl: Honda VFR 800 fi

Početkom sezone sipao Castrol Power 1 15w50, sa istim prešao oko 4500 km, motor ga ne troši i šalta se lako,tako da ću i narednu sezonu isto sipati, prethodno bio Bardal i iskakao mi iz 4. i 5. brzine posle pređenih 3000 km

• Sviđa mi se 1

Početkom sezone sipao Castrol Power 1 15w50, sa istim prešao oko 4500 km, motor ga ne troši i šalta se lako,tako da ću i narednu sezonu isto sipati, prethodno bio Bardal i iskakao mi iz 4. i 5. brzine posle pređenih 3000 km
Читам како често помињете Бардахл, код нас то уље није нашло места под небом.

DJ - MP

• Drug član, 3237 postova
  • Motocikl: TDM 900 GT

Neko vreme su imali baš agresivan marketing i imalo ih je svuda i skoro svaka moto radnja i serviseri su ih gurali. Sećam se prva zamena ulja na "ER5", radio je lepo do nekih 3000km. Posle je menjač pri promeni prenosa lupao i to odmah istočim. Posle sam tragao koje ulje da sipam i na hrvatskom KLE forumu pročitah da su najzadovoljniji sa Comp4 i eto, od tada godinama samo Silkolene točim.

• Sviđa mi se 1

• Zainteresovan, 777 postova
Pre 5 sati, Alekre je napisao:

u srbiji je 10 godina solkolen radio veletrgovac autodelova multicompani koji su inače hrvati a oni su bili uvoznici i u hrvatsku.U komšiluku su cene sikolena bile duple u odnosu na srbiju,verovatno su  sad takve.To je top ulje i ima približnu cenu sa motulom u svim zapadnim zemljama.U Srbiji imaju takvu politiku cena ,zašto treba njih pitati.Iz pouzdanih izvora znam da je odnos cena u fabrici do radnje za najskuplja ulja 3 naprema 1.U tu razliku idu svi troškovi i zarada uvoznika.

Не помињете Agip - Eni, то је код нас као код вас Бардахл. Ко нема свој став око уља онда му увале Eni:)

Иначе код нас Силколен раде Немци и баш нема зезања.

DJ - MP

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja