Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova
Mozete li mi dati iskrenu preporuku za Diverziju? Ja nisam neki fan motula, narocito sto sam bacio 7100 10w40. U auto stavljam LiquiMoly i jako sam zadovoljan tim brendom ali za motore neznam kakvi su. Nasao sam Silkolene comp4 15w50 za 10 eur/l. Da li bi ovo ulje bilo bolje za menjac na Diverziji? Znam da moze svasta ali bih voleo neki brend da kupim i da ga ne menjam vise. Unapred zahvalan!
I jos jedno pitanjce: imajuci u vidu da prelazim relativno malo kilometara godisnje, da li je u redu da menjam ulje na 5000 km koje predjem za 3- 4 godine? Odnosno da li moram da menjam ulje svakog proleca iako nisam presao 5000 km?
 
Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk
 
 
 
 
Својевремено кад сам био "млаџан ловац" био је Castrol GP 20-40 обични минерал и идеалан за ваздушњаке које се возе у граници њихових могучности. За ПРЖЕЊЕ машине смо користили Castrol RS 10-60 или касније Formula TT.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Za Diversion bi 15W-50 bilo od koristi.

Možete Comp 4 menjati na dve godine ("izuzetak koji potvrđuje pravilo" - da se ulje menja posle godinu dana bez obzira na pređene km).

Kako je neko rekao, može i neko kvalitetno 15W-40 mineralno ulje ... ali da se menja svake godine, pa mu dođe isto.

Ako se vozi samo iznad -5 cel. onda neko motociklističko 20W-40 (Elf na primer).

15W-40 kao motociklistično je teško naći u Evropi ... možda neko "kamionsko" npr. Shell Rimula R3 ili R4 (naravno i ekvivalenti), ovo zbog menjača (gde su ova "teška" ulja nešto bolja, ali su ovakva rešenja uvek kompromisna, te mi se više sviđa Comp 4 ili Moto 4 te Moto 4 Pro).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Hvala puno na savetima. Nek bude onda Comp 4 15w50 sledece godine, pa ako mi se svidja ostace 5000 km. Ako ne, idemo dalje.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Hvala puno na savetima. Nek bude onda Comp 4 15w50 sledece godine, pa ako mi se svidja ostace 5000 km. Ako ne, idemo dalje.

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


Ово сам уље користио у моторцикле, тежак теретни програм чији је интервал промене преко 100 000 км. Одлично раде, супер функционира мењач савршено:)09645b77a3575f3b0af0d8ab20738af8.jpg

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

To je Texaco. Najverovatnije da se puni u Prista rafineriji u Ruse, Bugarska. Ima ga kod nas. Mobil 15w40 za kamione mi je lako naci na 4 litara. Gledam nesto cene, Liqui Moly street 15w50 je nizi cenovno od Silkolene Comp 4 15w50. Cim se otvorevradnje videcu sta mogu nabaviti a da ne placam postarinu (necu Motul).

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
To je Texaco. Najverovatnije da se puni u Prista rafineriji u Ruse, Bugarska. Ima ga kod nas. Mobil 15w40 za kamione mi je lako naci na 4 litara. Gledam nesto cene, Liqui Moly street 15w50 je nizi cenovno od Silkolene Comp 4 15w50. Cim se otvorevradnje videcu sta mogu nabaviti a da ne placam postarinu (necu Motul).

Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk


И Мобил је одличан, поента ми је била да уље за дизел много прија моторциклима где уље подмазује и мењач и кош са ламелама.

DJ - MP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova

Da, ako se radi o motornim uljima.

Texaco se jedno vreme punio u Prista pogonima (a pre toga i pravio) a sada, zvanično, sva proizvodnja je u Beneluksu (Holandija ili Belgija, mislim da je Belgija).

Od pre 5-6 godina (ako ne i više, ne sećam se tačno) počeli su sa jednim centrom za celu Evropu (i proizvodnja i distribucija).

Naravno, Prista je ostala veliki regionalni distributer (nekada 50%, pa 25% pod Chevron/Texaco, od pre desetak godina bez učešća CT-a).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moram ovo da podelim sa vama, stize mi poruka od drugarice koja je poslom u Bosnu isla,

kaze, spremi 10eura nosim ti 4l mototaktola 15w50! (Zamolih je da mi kupi kada na neku Nestro pumpu naidje)

10 eura! EEeeeeeeeej DESET eura 4 litra ulja covece! :na_glavi::staa3:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stigla u Kg, ocekujem u toku sutrasnjeg dana da ulje kod mene bude :D

Elem, zasto ne kontaktirati nekoga od "tamo", verovatno mogu poslati za Srbiju?:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2806 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja skoro kupio ipon ulje i sve ostalo sto sleduje za servis, sad se razmisljam da nabavim taj mototaktol jer ove godine sigurno necu preci nesto puno zbog svakojakih obaveza, a ipon da sipam iduci put.

Vec kao da negdje procitak da to modricino ulje za motorcikle i nije najsrecnije resenje, vec samo ako se bas i nema neki izbor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

imam stručno pitanje.Naime ostalo mi je bell triumf 15w-40 motorno ulje od jugića i razmišljam da ga upotrebim za mazanje lanca bez gumica.OVo bi trebalo u drugu temu ali tamo nema ko da mi odgovori.

 

Proizvodjači motora i lanaca preporučuju sae 90  .Da li samo zbog viskoznosti i i EP aditiva neznam.Tu nema nekog bog zna kakvog opterećenja ali i podmazivanje i nije baš najbolje jer se lanac nekupa u uljeu kao menjač i spada sa lanca i kontaminira prašinom i raznim drugim stvarima.

Ako se oprostim od EP aditiva ipak mi je najbitnije da mi što manje baca ulje sa lanca i prlja motocikl.

Pokušavam da protumačim šta je bitno ili bitnije ...gustina,viskoznost ili kinematska viskoznost i to da bi mogao da uporedim sa menjačkim sae 90 i da vidim da li ću nešto dobiti ili izgubiti .

Da bi uprostio pitanje,mogu li da koristim to 15-40 ili neko veće viskoznosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 17 minuta, sasa ns 1 je napisao:

imam stručno pitanje.Naime ostalo mi je bell triumf 15w-40 motorno ulje od jugića i razmišljam da ga upotrebim za mazanje lanca bez gumica.OVo bi trebalo u drugu temu ali tamo nema ko da mi odgovori.

 

Proizvodjači motora i lanaca preporučuju sae 90  .Da li samo zbog viskoznosti i i EP aditiva neznam.Tu nema nekog bog zna kakvog opterećenja ali i podmazivanje i nije baš najbolje jer se lanac nekupa u uljeu kao menjač i spada sa lanca i kontaminira prašinom i raznim drugim stvarima.

Ako se oprostim od EP aditiva ipak mi je najbitnije da mi što manje baca ulje sa lanca i prlja motocikl.

Pokušavam da protumačim šta je bitno ili bitnije ...gustina,viskoznost ili kinematska viskoznost i to da bi mogao da uporedim sa menjačkim sae 90 i da vidim da li ću nešto dobiti ili izgubiti .

Da bi uprostio pitanje,mogu li da koristim to 15-40 ili neko veće viskoznosti.

Da pokušam da odgovorim.

Proizvođači motora preporučuju SAE90 jer je "gušće" i lepljivije i duže će da se zadrži na lancu. Ja sam kod mog Transalpa bio napravio kapalicu za samopodmazivanje i u njoj SAE90, ali sam povremeno na lanac dodavao i tovatnu mast.

Sa originalnim kapalicama (podmazivačima) koristi se ređe ulje (nešto kao SAE 30), ali to stalno curi po malo i lanac je uvek vlažan, što ne bi bilo moguće sa povremenim podmazivanjem retkim uljem.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

gledam neke karakteristike i čini mi se da je 15w-40 i menjačko 80-90  otprilike isto.Bitna je i kriva viskoziteta jer na lancu je ulje po mojoj proceni oko 50 stepeni -treba možda izmeriti.

Hoću da potrošim to ulje iako je litra menjačkog 200-300 dinara A ako ga kupim neću potrošiti 2 deci.Nakupilo se raznih stvari kroz dosta godina pa je počelo da me živcira da lagerujem na višedecenijskom nivou.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uzeo da razvedem struju za voltmetar, trazim pobudu za  mini rele (400 din kosta komad u Kg a 10 kom istih na ali-ju 2.90E) :D

Elem, lemim, skupljam fenom termo buzire kad stize drugarica sa kesom... A unutra 4l ulja! :D

IMG_20190113_122115.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova
On 1/12/2019 at 12:21 AM, Bigor said:

Ja skoro kupio ipon ulje i sve ostalo sto sleduje za servis, sad se razmisljam da nabavim taj mototaktol jer ove godine sigurno necu preci nesto puno zbog svakojakih obaveza, a ipon da sipam iduci put.

Vec kao da negdje procitak da to modricino ulje za motorcikle i nije najsrecnije resenje, vec samo ako se bas i nema neki izbor?

Nije loša ideja (da Ipone ostavite za sezonu kada ćete više voziti). Mototaktol se teško može svrstati u "ne baš najsrećnije rešenje" jer je ulje solidno.

Jeste, nedostaje mu (zvanično) JASO MA ili MA2 ali ne bi trebalo da pravi probleme sa kvačilima. Ulje je API SL i ACEA A3 što je vrlo dobro. Ulje je HC osnove te više nego dovoljno (i za više km).

Jedino što nije za niske temperature (ispod -5) zbog nešto veće viskoznosti. Vaš motor se neće buniti (iako je default 10W-30/40, moglo se koristiti i 15W-40 pa i 20W-50 u zavisnosti od temperature vazduha).

Uskoro stižu i sveža iskustva pa možete odlučiti i kasnije.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 441 postova
21 hours ago, sasa ns 1 said:

gledam neke karakteristike i čini mi se da je 15w-40 i menjačko 80-90  otprilike isto.Bitna je i kriva viskoziteta jer na lancu je ulje po mojoj proceni oko 50 stepeni -treba možda izmeriti.

Hoću da potrošim to ulje iako je litra menjačkog 200-300 dinara A ako ga kupim neću potrošiti 2 deci.Nakupilo se raznih stvari kroz dosta godina pa je počelo da me živcira da lagerujem na višedecenijskom nivou.

Da, to je skoro identično (15W-40 i 80W-90).

U smislu koji navodite je o.k. (poslužiće svrsi).

Da je idealno, nije ali ...

Dakle, treba nešto viskoznije ulje (SAE 90 ili SAE 50 što je slično), treba monogradno ulje (zbog niske radne temperature kada su i xxW-50 ulja "ređa" a naročito xxW-40).

EP aditivi su (naravno) poželjni ali nije nešto obavezno (u tom smislu prednost za GL3 ili GL-4 u odnosu na GL-5 ulja, mada je više od akademskog nego praktičnog značaja).

Eto, ukratko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja