Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Iz Hrvatske sam prosle godine doneo drugu (CBR 1000 RR Repsol) Repsol ulje" MOTO 4T RACING 10W50" svaki put kada me vidi moli me da nabavim to isto ulje ponovo...kaze da je nevidjena razlika u radu menjaca...a ovde je siguran sam kupovao najkvalitetnije.....

Sad moja je pretpostavka da kod vrhunskih proizvodjaca nebi smelo biti velike razlike....ili se kod nas ulje "sece" radi dodatne zarade????????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Evo jedan sajt nadjoh mozda nekome pomogne. http://www.opieoils.co.uk/c-887-motorcycle-engine-oils.aspx

Interesantno da za moje magare dali su vise vrsta ulja, ali po service manualu za njega ide ulje sa SE ili SF specifikacijom a od svih ponudjenih samo Silkolene SUPER 4 10w-40 Semi Synthetic ima oznaku za SF . Castrol , Motul su isto preporuceni al nemaju tu oznaku . E sad budi pametan sta sipati .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Sajt kaze, izmedju ostalog:

 

Motul 7100 4T 10W-40 High performance lubricant for bikes 100% Synthetic – Ester

 

Cini mi se da 74. kada su poceli da konstruisu agregat bas i nisu imali ovo na umu. :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Znaci u principu bilo koje ulje da sipas kvalitetno radice posao bez obzira na godiste motora . E sad bi molio nekog od vas da ako zna neki sajt sa modelima motora starijim i novijim na kojima je objasnjeno koje ulje ide u koji motor . Dali ide mineralno ili polusintetika,sintetika ili jos bolje po godistu motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Ali evo jednog pitanja: vidim da svi imate preferenciju ulja koje koristite; pod pretpostavkom da se ulje menja na svakih 6 meseci ili 5-6 000 km, ...

 

Znači iz ovoga se može izvući zaključak da ulje treba menjati svake godine, bez obzira na pređenu km.

Npr, prešao 3000 km i bez obzira na to, jednom godišnje ili kako ovde predlaže čovek na šest meseci ??

Kako vi praktikujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Za mog 200cc kieza fabrika kaze: 15w40 na 800-1000km, u pitanju je kopija honde 200cc iz 80ih...

Sipam mu mineralno koje god dohvatim te gradacije, ali da nije vise od 200 kinti, i kad ga promenim na 1000km ulje izgleda kao da nije ni korisceno, a potrosnje nema. Interesantno je da sugavi uvoznik preporucuje zamenu na 2500km, sto je moj brat i radio na 150cc, isti agregat, svaki put ulje crno, a, obicno ga ostane oko pola, sto je opasno za taj tip motora, jer onda ima samo 0.5l!!! E, da on je po preporuci, tkzv ovlascnenog servisa sipao motul 5100... I onda kaze, ma gde da ga menjam svakih 20 dana, jesi lud, posto je ulje.

Ciji li je motor u boljem stanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: sabac

elem, nije sramota pitati sta da sipam u yamahu warior 1700 2006 godiste Fabricka preporuka je Yamalube 20 w 40. Koje od boljih ulja odgovara ovom ulju i dali treba sipati mineralno, polu ili sinteticko.Totalni sam laik po ovom pitanju a plasim se da ne uradim nesto pogresno. Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

elem, nije sramota pitati sta da sipam u yamahu warior 1700 2006 godiste Fabricka preporuka je Yamalube 20 w 40. Koje od boljih ulja odgovara ovom ulju i dali treba sipati mineralno, polu ili sinteticko.Totalni sam laik po ovom pitanju a plasim se da ne uradim nesto pogresno. Hvala.

Motul 5100 10W-40  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Africa Twin , Kawasaki VN 1500 Classic

pre par dana od druga iz u s a dobih paket i u njemu par litara ulja BARDAHL 10 50 W SINTETIC XTC C60 smem li to ulje da sipam u moje motore pozdrav aco honda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

pre par dana od druga iz u s a dobih paket i u njemu par litara ulja BARDAHL 10 50 W SINTETIC XTC C60 smem li to ulje da sipam u moje motore pozdrav aco honda

 

Jos pitas....videces kada sipas "pravo" ulje kako ce ti raditi motor i menjac.....

Ovde mislim na originalna ulja posto sam skeptican prema uljima koja sam nabavljao ovde.....razlika je prilicna bez obzira na proizvodjaca....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Pitao sam petoricu motomehaničara/servisera (od toga četvorica ovlašteni) ovde u Sloveniji i svi su rekli isto-sipa se polusintetika a ful sintetika je samo za

pistu.Ovo važi za R-ove,da ne bude zabune.Kažu da polusintetika bolje podmazuje.Meni za moj motor preporučuju MOTUL 5100.

 

Ja sam prošle godine sipao YAMALUBE polusintetiku,posle toga jedan od ovih majstora mi reče da to ulje ne valja i da ga je imao 50 litara u servisu i svo prosuo u odpadno ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XT660R

Pitao sam petoricu motomehaničara/servisera (od toga četvorica ovlašteni) ovde u Sloveniji i svi su rekli isto-sipa se polusintetika a ful sintetika je samo za

pistu.Ovo važi za R-ove,da ne bude zabune.Kažu da polusintetika bolje podmazuje.Meni za moj motor preporučuju MOTUL 5100.

 

Ja sam prošle godine sipao YAMALUBE polusintetiku,posle toga jedan od ovih majstora mi reče da to ulje ne valja i da ga je imao 50 litara u servisu i svo prosuo u odpadno ulje.

Nisam cuo vecu glupost da polusintetika bolje podmazuje od sintetike, pa razlika je u aditivima. Pitaj ih sta je bolje 10w-40 polusintetika ili 10w-40 sintetika, bas me zanima, a i ono za Yamalube mi nije bas cisto, imao sam i Motul 300v i yamalube i jedino mi Motul lepse mirise, ne kazem da nije bolji ali motor mi ne trosi ni yamalube sintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Neznas dok ga nevidis na delu.....

 

... odnosno nedelu!

 

Salu na stranu, a koje su karakteristicne manifestacije?

Da li je nesto moguce primetiti odmah po sipanju i pustanju u rad?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Zamericu se mnogima ovde ako napisem da sumljam da se kod nas ulja (kvalitet????) uvoze na veliko pa posle prepakuju....nesumljivo je da ista ta ulja vrse svoju funkciju i mi smo navikli na njih i sve je o.k.

Medjutim posto saradjujem ponekad sa Motorevijom (Hrvatski motorad) poceo sam od njih da dobijam Original Repsol ulje....prvi put pre 1-2 g. sam ulje dao mom drugu ( mislio sam ulje ko ulje...ja sipao novo i ovo mi nije trebalo tada) koji ima Hondu Repsol 1000.....zove me posle 2 dana "u transu".....kaze mi da nemoze da prepozna svoj motor a tek menjanje brzina....itd.....Pita me da narucim da ima za sledeci put cena ga neinteresuje....

Znam da je covek prilicna "picajzla" za sve u vezi motora i cudi me da se tako odusevio....

Sledecu turu sam sacuvao i sipao u svoj motor....sta reci.....razlika drasticna...da nisam probao nebih znao da moze biti toliko razlike.....

I sada ga uvek imam u rezervi.....

Eto to je moje iskustvo ........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Never drive faster than your angel can fly, 108 postova
  • Lokacija: Louisville KENTUCKY; EU
  • Motocikl: Harley Davidson, cbr 1000 rr

Pitao sam petoricu motomehaničara/servisera (od toga četvorica ovlašteni) ovde u Sloveniji i svi su rekli isto-sipa se polusintetika a ful sintetika je samo za

pistu.Ovo važi za R-ove,da ne bude zabune.Kažu da polusintetika bolje podmazuje.Meni za moj motor preporučuju MOTUL 5100.

 

Ja sam prošle godine sipao YAMALUBE polusintetiku,posle toga jedan od ovih majstora mi reče da to ulje ne valja i da ga je imao 50 litara u servisu i svo prosuo u odpadno ulje.

Nisam cuo vecu glupost da polusintetika bolje podmazuje od sintetike, pa razlika je u aditivima. Pitaj ih sta je bolje 10w-40 polusintetika ili 10w-40 sintetika, bas me zanima, a i ono za Yamalube mi nije bas cisto, imao sam i Motul 300v i yamalube i jedino mi Motul lepse mirise, ne kazem da nije bolji ali motor mi ne trosi ni yamalube sintetika.

 

 

Polusintetika bolje podmazuje kada je "obična" vožnja u pitanju tj. drumski saobraćaj,a full sintetika kada je motor stalno na visokim obrtajima,a to

je moguće samo na pisti.Svako nek sipa u svoj motor šta hoće,ja ću samo polusintetiku,jer ovi majstori kažu da velika većina vlasnika motora ovde

upotrebljava polusintetiku.Kod full sintetike često proklizava kvačilo,takođe kažu a i bezveze je bacat pare pošto je otprilike duplo skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja