Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Jel koristio neko Ipone 10.4 10W-40? Danas ga je burazer veoma povoljno kupio kod Jasminka, ponajviše zato što je na kutiji nacrtan baš Fazer kakav vozi  ;D Polusintetika, čini se nešto slično kao Motul 5100.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: New Now City
  • Motocikl: Suzuki SV 650 s k1

U gammu sipao stalno tts.. a kvinkiju treba da radim servis ovih dana,preporuchili su mi motul 5100-15/50... shta mislite? pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@stevo

Ne razumem se preterano u specifikacije, ali mi temperatura paljenja deluje previse niska, narocito za vazdusno hladjenje.

 

Repsol 10W-40 - Mek menjac, palio bez sauga, lamele su naglo lepile prilikom kretanja, tj otpustam lagano kvacilo i motor lagano krece, dok u jednom momentu ne cimne, kao da sam naglo pustio kvacilo. Bilo je prilicno nezgodno prilikom skretanja u raskrsnicama, kada je u pitanju kretanje iz mesta i morao sam da drzim noge u pripravnosti za svaki slucaj, jer je cesto zatrebalo "korigovanje" ravnoteze nogama. Iz tog razloga sam ga i prosuo i sipao motul.

 

Motul 5100 15W-50 -Kvacilo funkcionise po ps-u, ali ulje ne prija hladnoj masini. Trazi saug pri paljenju, i zadrzavanje istog oko pola minuta, trzne pri ubacivanju u prvu,  teze upada u drugu. Tvrdji je menjac u odnosu na repsol.

Kada je masina zagrejana, onda je sve u redu.

 

Ukratko: Repsol vise prija masini, Motul lamelama. Prilikom sledece zamene ulja cu probati neko trece ulje i pokusati da nadjem kompromis.

 

Bajdvej, u pitanju je vazdusno hladjen 250ccm paralel twin.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Ja za svog Viraga samo najbolje:

 

CASTROL RS R4 10W50 - cista sintetika.

 

pošto ga plaćaš ?  .... ja dobio par litara na nagradnoj igri, pa bi to prodao...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Koristio do sad za skuterče neko ELP-ovo dvotaktol ulje, polusintetiku...ma nešto mi zveckao motor, klip, biksna, ležajevi...uglavnom "nešto" u motoriću.

 

Juče ispustio i bacio to ulje iz čantre i sipao (hvala FGamp!) Motul za 2T, full sintetic...joj razlike, drastične...broj obrtaja se povećao, brzina isto, motorić samo prede, ma ni Z od zveckanja. Jeste da je 3 x skuplje od ELP, ali vredi svaku paru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Procitao sam da za starija kola treba sipati polusinteticko ulje i da je bolje od sintetickog. Za motore, sledeci ovu logiku, verovatno je isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Motul 5100 15w50 MNOOGO LOSE ULjE!!!! Imam ga u zx6r 99. god. : Menjac cvst, bucan kad se ubacuje u 1. teze ide u 2. kad se zagreje...za 1500km skoro litar mi je masina potroslia, prosucu ga za neki dan! Prosle sezone sam koristio neko ulje Hange Ricke made in Germany,30 eura 4l, extra je ali ga nisam mogao naci kod nas pa sam sipao glupi Motul, sad zovem druga da proba da nadje u Italiji! Ili sipam Silkolene!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mali off ali ajde da ne otvaram drugu temu. Da li ulje gubi na kvalitetu i viskozitetu ako stoji. Planiram da uzmem ulje od 4l da ne kupujem stalno od litar nego da menjam po potrebi. Oce li se smanjiti kvalitet ako tao stoji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Castrol 15w50 GTX mineralno :)

 

pre toga Selenia 15w40 polu sintetika (ako se dobro secam), sa Castrolom je ooooosetna razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

mogu li da se koriste ulja za automobil u motoru, i dali skode motoru?razmisljam se o kupovini polusintetickog ulja Mobil 10-40w

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: cacak

Tema o auto i moto uljima je bila tako da o tome netreba trositi reci. U tvog Princa mozes sipati to ulje jer Kinezi fabricki u njega sipaju losije ulje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hvala puno na brzom odgovoru i izvinjavam se administratoirima na postavljenom pitanju u pogresnoj temi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: piaggio tourer 250

jedno pitanje bas oko ove tematike..

 

u Piaggio beverly-ija ide fabrici AGIP.

 

kao sti vidim niko ni ne spominje to ulje pa me zanima misljenje oko tog ulja/preporuke za ulje za Piaggio beverly.

 

'fala vi :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja