Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Čupavi, uzet je već 10W-40, pa ćemo da vidimo kako će da se pokaže... Sutra filteri i ondak čekamo sat da otkuca 60k... ;)

@N.F.S. Ovo ćelavi je meni namijenjeno, isto kao i čupavi njemu...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 16 minuta, castor je napisao:

Čupavi, uzet je već 10W-40, pa ćemo da vidimo kako će da se pokaže... Sutra filteri i ondak čekamo sat da otkuca 60k... ;)

...jos da skines i one trouglaste i plasticne gume...:ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 406 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Koje ulje sipati u BMW F800ST ? 

 

Manuel kaze:

Mineral oils of API classification SF through SH.
BMW Motorrad recommends not using oil additives, because they can have a detrimental effect on clutch operation.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Do 2013-te u F800 je išlo 10w40, od 2013-te 15w50. Ako voziš u gradu na +45°C onda svakako lsipaj 15w50. Ipone Katana, Shell Ultra, Motul 7100... Šta god, da valja. Možeš i Modriču, Mototaktol Racing 15w50, vozači starih RT/GS mašina se kunu u to jeftino ulje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
On 28.5.2020. at 23:12, Jozza je napisao:

Javi utiske nakon pola intervala, mada sa Šelom ne bi trebalo biti greške

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Evo da prenesem utiske

Posle pređenih oko 2200km sa Shell-om 15w50, dok je motor hladan (Honda Shadow 750, 97god) šalta se vrlo lagano, iz 2-ge u N i iz 1-ve u N, kad se motor dobro ugrije opet problemi, nikako pogodit Neutral.

 

Razmišljam da probam neko gušće, čisto mineralno. Kakva su vaša iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Шедоу и проблем са шалтањем? SF, ја би проверио квачило - празан ход и остало, можда је дошло време за нове ламеле и потисне.

И на крају шта гушче од 15 - 50?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
On 26.5.2020. at 20:52, N.F.S. je napisao:

@Krokodilo, Imam slucaj sa svojom Hondom, a imam i teoriju sta se desava :D 

Voleo bih od tebe cuti misljenje.

Vozim Deauville 700 iz 2010god, kada je uzeh menjac je funkcionisao ok, odvrnem merac ulje na pola! Ja to volim da bude do "max" podeoka na meracu...

Zamena odmah, filter i ulje... Koristih Ipon Katana ester sintetiku u 10w50 viskozitetu, honda preporucuje 10w30 lakotecivo ulje, temperatura nije bitna.

I tako, ujutru paljenje sa pomenutim, novim uljem :D, naliveno tik do "max" podeoka. Rad lep, sacekam da spusti ler i krecem!

Prvih 10 min voznje menjac milina za saltovati, niti se cuje niti se oseca! Zagrevanjem stvar se pogorsava, menjac oooosetno tvrdji, trazi jace guranje poluge u oba smera, u ler se moze samo sa medju gasom.

Posle 30min voznje pod kvacilom "vucka" unapred, nije odvojio skroz znaci.

Naspanujem sajlu kvacila situacija se ne menja.

Istrazivanjem po internetu nadjoh i resenje, odvadis ulja do polovine meraca (oko 2,5dl) i sve se u funkciju vrati!

Znaci isto ulje ali manja kolicina.

Sve kao posle zamene i hladnog starta, saltovanje normalno, pod kvacilom a u brzini ne krece unapred.

Probao sam testa radi da dolijem novog ulja za koliko odvadih i opet dobijem "pokvaren menac" :D

Moja teorija je sledeca, li se mora koristiti ulje tanjeg filma (10w30) ili manja zapremina gusceg.... Ovo potonje (gusce) kada je do max podeoka, korpa je jedno 10mm uronjena u njega, debeli film izmedju lamela i ploca unese "drag" i potiskivanjem rucice kvacilo ne odvaja u potpunosti... Kada se odvadi oko 2,5dl u karteru ostane ulja taman blago ispod visine korpe.

Ulje itekako ima uticaja na funkcionisanje menjaca, u mom slucaju i zapremina istog.

Auto ulja se mogu koristiti kod vecine sklopova agregata koji nisu za stazu namenjeni, sva ulja koja nemaju "modifikator frikcije" verovatno kada bi se na test dala vecinom bi i MA kategorizaciju prosla.

CBR1000f koju sam vozio, od 120000km koliko je kod mene presla, 100000 km je verovatno na castrol magnatec-u i mobil super 2000 auto uljima.

Probaću i ovu preporuku da vidim da li će promjena količine ulja kako uticati na šaltanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 7 minuta, Krokodilo je napisao:

Шедоу и проблем са шалтањем? SF, ја би проверио квачило - празан ход и остало, можда је дошло време за нове ламеле и потисне.emoji41.png

И на крају шта гушче од 15 - 50?

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Nije mi jasno zašto kad je hladan šalta ko u "puteru", a kad se dobro ugrije ide tvrdo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Шел сам користио давно, 2Т је одличан али 4Т није био ништа нарочито. Очигледно код вас је сада актуелан па нечу да вам кварим очекивања. По томе што кажеш убеџен сам да је дошло време за ламеле са потисним. Зато сам много пута нагласио да је континуитет врло важан, то значи да сипаш константно исти бренд и градацију, колко се може нормално. Ако си прешо око 2500 да те ја сервисирам још преко силе 500 дошао би на промену уља и филтер. Код ваздушаре 3000 је врх само ретко ко верује.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 38 minuta, Krokodilo je napisao:

Шел сам користио давно, 2Т је одличан али 4Т није био ништа нарочито. Очигледно код вас је сада актуелан па нечу да вам кварим очекивања. По томе што кажеш убеџен сам да је дошло време за ламеле са потисним. Зато сам много пута нагласио да је континуитет врло важан, то значи да сипаш константно исти бренд и градацију, колко се може нормално. Ако си прешо око 2500 да те ја сервисирам још преко силе 500 дошао би на промену уља и филтер. Код ваздушаре 3000 је врх само ретко ко верује.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

To za vazdušare mi je OK, jer su u prosjeku veće temperature, ali ovaj moj ima vodeno hlađenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Уствари да ребра су му за украс, а овај проблем имаш од почетка или је нешто ново?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Uzeo sam ga polovnog prije godinu ipo, ne mogu se sjetiti da li je bio takav kad sam ga uzeo, jer ga nisam nešto vozio po uzimanju već sam mu odmah uradio servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
Pre 9 sati, Jozza je napisao:

Probaj Silkolene (full sint) pa javi

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

To mi danas i u jednoj prodavnici savjetovaše da probam sa ređim uljem, tipa 10-40 pa čak i 10-30.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pozdrav,za početak da iznesem svoje zapažanje.Vlasnik sam Bandita 600s 2002 kupljen prošle godine kao i uvek prthodnog vlasnika pitam koje ulje je sipao nije bio siguran da li Motorex ili Motul,nema veze ,uglavnom motorić kao lutka menjač milina sobzirom da je Bandit.Nova sezona radi se servis ajde da sipam Motul 5100 10/40 po knjizi elem menjač ka o da cepam drva,ovih dana se vozim temperatura niža a menjač kao u sira. Veliko pitanje šta sipati za sledeću sezonu ,a planiram i zamenu kvačila potisnih ploča i opruga asko sve nadjem.I još nešto samo me buni gde polusintetika i sintetika ima u gradaciji 10/40 ili nema. Kolko znam 10/40 je oduvek bila oznaka za polusintetiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ima sintetika u 10w40, Motul 300V, Motul 7100... I od drugih proizvođača

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Malopre na Shell pumpi sipam gorivo i vidim Shel Advence Ultra 1300din/L?

Jel moguce jbt, zadnji put kad sam gledao to ulje, bilo kod Auto Mike u Zemunu ispod 1000din.:stabre:

P.S. Bruka dobro ulje inace, bio sam prezadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Na Šelu su jače cene nego kod Mike, u Lav Autu, itd

Al zato na auto ulja daju popust Sredom

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja