Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Dobro razmišljaš. Samo što je greota sipati 15w40 u motorče, kad je jako mala razlika u ceni do kvalitetnijeg 10w40

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Evo ja vec danima ne mogu da nadjem ulje za TDM 850, mislim mogu da porucim negde ali me to strasno nervira jer ne mogu da procitam, da uporedim, da razmislim na licu mesta :-)  plus zatreba za dolevanje itd itd... Nemam prodavnicu blizu na to mislim, tacno kada bi znao koje ulje za auto, traktor ili sta god smem da sipam to bi sipao:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da je motor moj , komotno bih sipao 15w50 nekog renomiranog proizvodjaca, taj agregat zahteva minimalno API SE, standard iz 80-tih godina....

Ukoliko su lamele i oruge zdrave, neces problema imati, u toj viskoznoj gradaciji nema ulja sa modifikatorom frikcije (obicno su 10w30 i "redja" ulja takva).

 

Znaci, da sam ja u pitanju, prvo logicno je narucivanje ulja koje ispunjava JASO MA standard ali ako je situacija takva da moram usuti, u taj tip agregata bez neke drame, sipao bih auto 15w50 ulje i menjao ga na 5000km (na toliko menjam i namensko, moto ulje).

 

Ovo razmisljam "na glas", ne savetujem drugima... Ali i ne pisem na pamet. Preterujemo (vecina) sa izborom/kvalitetom/tipom/cenom ulja cesto.

Dosadio sam vec, Hondom 1000f predjoh 100000km na auto uljima, nikada problem... 

 

E kod novijih agregata, koji se lako vrte a tolerancije male, ciji je blok nekada bio kasika ili lavor :D (reciklaza) razmislim 3 puta sta da sipam.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

A 5w50? Nabavio sam auto ulje Mobil 1 fs 5w50, surduknuću u ovo moje sokoćalo. Ionako mu treba auto ulje (ima CVT, tj suvo kvačilo). U prethodnoj izmeni je bio Mototaktol 15w50. Agregat nešto tiši u obrtajima, ali ler primetno manji u odnosu na moto 10w40 ulja. I potrošnja ulja je veća u odnosu na motoipone Katana ili Shell Ultra Advance moto ulja. Pa reko ajd da probam kompromisno rešenje u vidu kvalitetnog auto 5w50 ulja, sa HTHS od 4,4. Na etiketi piše i "reli"

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima odobrenje jednog mercedesa i porche-a, mora da je dobro :D , ali, je li svrsishono?

 

Bez @expendable -a samo nagadjamo, da je skuter moj u njemu bih verovatno vozio castrol magnatec...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Sada je u mom motoru silkolene 20w50 i najbolje se kaze prethodni vlasnik ponasa sa njim, tako da cu traziti to ulje a u medjuvremenu imam elf 20w50 koje cu da dolijem jer je motor blizu minimuma i ne vozim ga a registrovao sam ga pre neki dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Ima odobrenje jednog mercedesa i porche-a, mora da je dobro  , ali, je li svrsishono?
 
Bez @expendable -a samo nagadjamo, da je skuter moj u njemu bih verovatno vozio castrol magnatec...
 
Razmišljao sam i o Shell Ultra 5w40 auto ulju (GTL). Ali@Krokodilo reče da ovo skuterče nije za "retko" ulje. Velike tolerancije, kotrljajući umesto kliznih ležajeva na radilici, i vazdušno hlađen agregat. Ovaj agregat je klon neke Honde iz 80-tih, default je 15w40 API SG. Al' vuče me da probam...
Evo tablice viskoziteta, za drugi model sa istim agregatom:


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam do skoro koristio Silkolene PRO4 Plus u 10W50 gradaciji. Poprilično skupo ulje koje sam istakao na 3000km manje više jer motor nismo vozili nigde posebno. Prošle godine sam napravio ustupak i sipao SHELL Advance Ultra u 10W40 za nešto tipa 900 i nešto dinara po litri. Za vikend sam ga ispustio posle skoro 7000km i mogu reći da sam bar po subjektivnom osećaju bio zadovoljan. Možda sam mogao i do 10000 da idem (interval zamene koji je Yamaha propisala) mada bilo je tu gradske vožnje a i temperature su takve da su termička opterećenja velika pa ipak valja imati sveže ulje.

 

Ovog puta vratio sam se na Silkolene ali na COMP4. Unikatna polusintetika u kombinaciji PAO Ester za nešto manje od 1000 dinara. Nije ni to jeftino ali ajd, radi mira u glavi. Ovo ulje sam sipao u ER5, ali u TDM nikad. Za sada, menjač izuzetno precizan, kvačilo mekano, motorić šuška. 

Uostalom, bar da imamo o čemu da palamudimo ovde :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je taj Shell Ultra dobar za Ducatti, valjaće i kod tebe. Kad već palamudimo u sitna creva, javi utisak sa Silkolen COMP4 u odnosu na Shell Ultra Advance

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da je pro4 kod Automike u Zemunu 950 dinara. Nasao sam u Nisu neki repsol u gradaciji 20w50 za 700 dinara i mannol za 300 dinara:lol3:. Ako je vec navikao na 20w50 ne bi sipao redje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Prethodni vlasnik je u gsx650f (koji je sada kod mene) sipao samo i iskljucivo motul 7100 10w40, nema servisnu knjizicu, kao dokaz prilozio mi je slike godisnjih zamena.

Tako i ja nastavih, sipao pomenuto ulje, agregat ne ispusta nikakve zvuke, kao Honda!

Imam i dilemu, nastaviti sa koriscenjem ulja koje kosta 1950din/l (za koje mislim da je overkill) ili preci na Repsol 4T Moto Racing 10W40 koji volim, takodje sintetika pristupacnije cene (1250din/l)

Obzirom da dve zamene godisnje imam, nije "opasno" skupo ni jedno ni drugo...

... Ali, verovatno cu ustaliti repsol. Lako mi je dostupan, radnja blizu  i zadovoljan sam ucinkom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
24 minutes ago, Biker Q said:

Mislim da je pro4 kod Automike u Zemunu 950 dinara. Nasao sam u Nisu neki repsol u gradaciji 20w50 za 700 dinara i mannol za 300 dinara:lol3:. Ako je vec navikao na 20w50 ne bi sipao redje.

COMP4 je 950 dinara, PRO4 je oko 2000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ako vidis ovo "energy conserving" ne kupuj.. Ali u viskoznosti koju trazis mislim da ne postoji takvo...d5487b01e192224594d778af9dc4b32c.gif

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za početak kod mokrog kvačila ne sme 5w30 jer su uglavnom sa dosta modifikatora trenja, pa bi lamela zglajznula. Ima ga i u 5w40, kao i u 10w40. Znači ona "gušća" bi možda i prošla. Sa druge strane Ameri u bukvalno sve trpaju kamionsko ulje, u 5w40 i 10w40 gradaciji, i kunu se da to radi. Samo što kod nas (kao i u ostatku Evrope) nema ulja te formulacije.

U motor sa suvim kvačilom može bukvalno bilo koje 10w40/5w40 (ako je 10w40 default) kao i 10w50/15w50 ako motor traži "50"-ku. Ako je fabrička preporuka 10w30, onda nikako auto ulje, jer su većinom moderna 5w30 ulja low HTHS, tj baš jako "tanka" zbog uštede u gorivu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

imam ja da prodam motorex four stroke polusintetiku za 6,5 evra po litru 10-40 i 15-50,pa kome treba nek zove 0641352299,naravno donešeno iz nemačke.

Iz iskustva mušterija kažu da je dobro i bez zamerki i za male pa do goldvinga

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre sat vremena, sasa ns 1 je napisao:

imam ja da prodam motorex four stroke polusintetiku za 6,5 evra po litru 10-40 i 15-50,pa kome treba nek zove 0641352299,naravno donešeno iz nemačke.

Iz iskustva mušterija kažu da je dobro i bez zamerki i za male pa do goldvinga

Što ne vika ranije... :D

Ok, makar znamo za ubuduće...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Nastavicu sa Elfom tj. Totalom sada u 10-50w gradaciji. Posle Silkolena COMP4 najbolje se pokazao za GPZ.
 
Razocaran sa Ipone i Bardahlom.
Nisi se valjda razočarao u ipone full power katana 10w50?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
Pre 5 sati, Motorcyclist je napisao:

Nastavicu sa Elfom tj. Totalom sada u 10-50w gradaciji. Posle Silkolena COMP4 najbolje se pokazao za GPZ.

 

Razocaran sa Ipone i Bardahlom.

Hoces da kazes da je Elf isto sto i Total?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Isti je vlasnik, vrlo verovatno da je isto. Samo ne verujem da je moderno Total 10w50 u ikakvoj vezi sa matorim Elf 10w50, onim dobro poznatim i jeftinim Elfom od pre 10 godina

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Koristio sam pre 2 godine na mom SV-u Motul 5100 i bilo mi je ok ( majstor koji mi je odrzavao motore radi sa Motulom pa sam od njega uzimao za sve motore ), prodao sam motor i posle malo vise od godinu dana opet mi se vratio ali u njemu je bilo Ipone R4000RS, nisam primecivao neku razliku jer sam za godinu dana zaboravio kako je radio pre.
Pre par dana uzmem da zamenim ulje i ponovo se vratim na Motul, malo je reci da je razlika osetna. Menjac lagan i miran ne cuje se kad saltam, dok je sa starim uljem krcalo prilikom promene, bilo iz nize u visu ili obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja