Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4302 postova

Nemaju vebsajt pretpostavljam?

 

Za sada sam i dalje prezadovoljan ELFom 15-50w kupljen u profaco. Trosi u granicama normale, menjac odlicno radi kao i sa Silkolene nekad.

 

 

edit

 

Vidim da shella ima i ovde, ne znam da li salju.

 

http://www.tritonoil.rs/proizvodi/motorna-ulja/shell-motorna-ulja/shell-motorna-ulja-za-motocikle-i-skutere/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Shell drzi Auto Mika u Zemunu, ja sam sipao prosli put Advence ultra 15/50 i bio prezadovoljani menjacem i radom agregata,

kao med se cedilo kada sam ga sipao, fantasticno pod prstima.

Cena bila nesto oko 900din.:takoje:

Taj AX7 ti je jos jeftiniji:

 

http://www.automika.co.rs/product/shell-4t-ulje-advance-ax7-15w50/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sipao sam i ja ove godine Advance Ultra 10W40. Nemam neke zamerke, mada nisu još udarile vrućine. Doduše vratiću se na Silkolene na sledećoj zameni. Koristim ga godinama pa nek bude tradicionalno. Shell sam sipao jer mi je bilo jeftinije nego Pro 4 plus da bacam posle 2500 - 3000 km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Krokodilo @N.F.S.

 

Vidim da se vas dvojica razumete i da ste probali. Citao sam na nekom burgman usa forumu da burgman 400k7+ nema mokro kvacilo kao motori, i da moze auto ulje, pa samim ti moze i jeftinjje da se prodje. Mom skuteru pise 10w/40. Da li da probam neko auto ulje i koje? Mislio sam da sa castrol nema promasaja... Mozda smanjim interval zamene, ali ja ne prelazim puno, pa ce to verovatno biti jednom godisnje, odnosno do 2.000km godisnje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Castrol auto-ulje košta taman toliko da ti je jeftinije da sipaš kršteno moto-ulje i mirno spavaš. Sa najuspešnijim eksperimentom ćeš na tvoju kilometražu uštedeti 1000din godišnje max. Ako scooter nema problem sa potrošnjom ulja, eksperiment je neisplativ, a i greota za Bugija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U skuter slobodno sipaj auto ulje, ima logike i u ovome sto kolega dexter govori inace...

Licno, nikada nisam sipao da bih ustedeo vec mi je dostupnost i mogucnost kontinuiteta bitna. Vecinom su i skuplja auto ulja koja koristih.

Ako bih trebao po proizvodjacu presloziti auto ulja koja bih u skuteru koristio to bi ovako izgledalo.

Valvoline (zbog kolicine zinc aditiva), liqui moly, castrol (magnatec), shell, eneos, mobil...

Polu sintetiku menjaj na 5000km i nema problema.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni su ta ulja neki fetis , mislim da sam sve dostupno probao za dve decenije .. Cesto i lazem za period zamene, sada kada sam satelisa prodavao dve sam zamene precutao, mislice covek da lazem...

Deauville evo vrti drugu izmenu ipone katana ester, ispiranja agregata radi, 500km i istacem!

Prvu istocenu turu vozi jedan z750, drugo ispustanje ide prijatelju u dukca 800 s2r.

Ne cepidlacim ali volim sve k'o dete da probam.

Ulje reeeeeetko kada vozim preko 3000/4000 km, svestan sam da nema razloga u tom periodu menjati ali neizdrz!

Nekako, zelim motoru da priustim najbolje, zanemarim eventualna zapostavljanja pre mene, tretiram svaki kao da je iz salona...

Jbg, ne pusim, ne pijem, ne kockam.. Mora se nesto imati, neki da kazem "porok"

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hvala.

 

Svasta sam citao o tim specifikacijama, standardima, isao na neku obuku (radio na NIS stanicama pre vise godina), i svelo se da je ulje, manje-vise, isto. Razlikuju se samo aditivi. Upravo iz tih razloga sam postavio pitanje, jer vi znate bolje. Razlog za 4t moto ulje jeste upravo kvacilo, koje je kod akutera drugacije. 

 

Prosecno moto ulje je oko 1500 din/lit. Auto ulje je bar za pola jeftinije. Nece se kapital napraviti za 2l ulja koliko moram da kupim, ali mi pored svega navedenog dodje prcanje u mozak da za isto-slicno, platim duplo skuplje. Jos ja vozim skuter samo kuca-pos'o... 

 

U svakom slucaju, hvala (opet), hteo sam da cujem vise misljenja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ovo ti je ulje oko 850 din/L, cenovno su u klasi MOL, selenia, mannol, elf ulja za motocikle a po specifikaciji znatno iznad!

Koga ne mrzi moze malo blog naseg druga @expendable da iscita.

Ja se stalno navracam i dopunjujem "tamo".

Na moju zalost @m900 i pomenuti nisu bas aktivni mada i vecina je tema pokriveno, verovatno im je zamorno da ponavljaju....

61jowixMLlL._SL1000_.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
@Krokodilo @N.F.S.

 

Vidim da se vas dvojica razumete i da ste probali. Citao sam na nekom burgman usa forumu da burgman 400k7+ nema mokro kvacilo kao motori, i da moze auto ulje, pa samim ti moze i jeftinjje da se prodje. Mom skuteru pise 10w/40. Da li da probam neko auto ulje i koje? Mislio sam da sa castrol nema promasaja... Mozda smanjim interval zamene, ali ja ne prelazim puno, pa ce to verovatno biti jednom godisnje, odnosno do 2.000km godisnje...

Значи у четворотактни скутер редовно сипам ауто уље које је јефтиније и на вишој скали квалитета. Моментално одличну цену имам за MANNOL и стављам њега. Моје муштерије имају поверења и не општи се по том питању, ја сам "доктор" и избор лека је моја ствар.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Па нормално, шта му фали и уље за 4Т скутер је највечи маркетиншки трик у области мото козметике.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ovo ti je ulje oko 850 din/L, cenovno su u klasi MOL, selenia, mannol, elf ulja za motocikle a po specifikaciji znatno iznad!
Koga ne mrzi moze malo blog naseg druga @expendable da iscita.
Ja se stalno navracam i dopunjujem "tamo".
Na moju zalost @m900 i pomenuti nisu bas aktivni mada i vecina je tema pokriveno, verovatno im je zamorno da ponavljaju....
61jowixMLlL._SL1000_.thumb.jpg.4285839da3edee7f92d7b7f8d93c061a.jpg
И ту си у право, ова тема је као могучност да се куцне нешто у недпстатку инвентивности и тако опет, и опет и то до бесконачности.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Mannol ima i moto orjentisanu liniju proizvoda, cak i ester sintetiku... Sve ultra povoljno!

Njihovo u limenci namensko ulje za skuter sam koristio i koliko se secam istocio ga odmah. Ler gas se smanjio/spustio za 100rpm a to je meni znak povecanog otpora unutar agregata usled veceg trenja medju pokretnim delovima.

Usut Pakelo odmah za njim, (ista viskoznost) ler gas se vratio gde treba. 

Sve sam u ovoj temi objasnio, slike stavio... 50-ak strana u nazad :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ти имаш једно искуство ја друго, рецимо ја Пакело нечу да видим и то је то зачарани круг.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Postujem i podrzavam razlicita misljenja! :takoje:

Uvek pisem iz iskustva a u nadi da ce nekome korisno biti... 

 

P.S. Evo nadjoh medju slikama, ovo sam sipao u leonarda 250 (yamaha agregat)... Tada je bilo 500din/L, Pakelo oko 1300 din/L...

IMG_20170704_175222.jpg.3690e06a43eef774e371e384d067bc9f.jpg

IMG_20170704_175243.jpg.fb8085fe8c16040a85107b47c52a0062.jpg

e5afda442b73bf2f455f3cff0441ddd8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

На мојој Африци Пакела је фалило по 1L од промене до промене, јес да је мотор брзо после тога ремонтован али уље је једноставно нестајало без дима без мрсног ауспуха и слично. Пре ремонта сам возио Модричу и потрошња уља је била сасвим ОК. Сада искрено возим DRAGON 15 -50 полусинтетик, јефтино китајско уље које одлично паше на све у чега сам га налио.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja