Jump to content

Moto Zajednica

Koje ulje sipate u vas motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Da li smijem u Hondu Shadow 750 ace 1997g sa 47oookm, sipati Liqui Moly 20w50 MoS2.

U njoj je trenutno Motul 10w40 5100, sa pređenih oko 3000km i teško se šalta. U manualu piše SAE 10w40.  Motor se vozi u Podgorici i po primorju (ljeto, visoke temp).

Oće li sa ovim uljem "mekše" šaltat, ili preporučujete nešto drugo da probam.

 

thumbnail_detail_1575296485519_ctx-1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 6 minuta, brnio je napisao:

Da li smijem u Hondu Shadow 750 ace 1997g sa 47oookm, sipati Liqui Moly 20w50 MoS2.

U njoj je trenutno Motul 10w40 5100, sa pređenih oko 3000km i teško se šalta. U manualu piše SAE 10w40.  Motor se vozi u Podgorici i po primorju (ljeto, visoke temp).

Oće li sa ovim uljem "mekše" šaltat, ili preporučujete nešto drugo da probam.

Ne vidim razlog zasto da ne, viskozitet ok za vrucinu

(cini mi se i V agregat)

a bice i meksi menjac sigurno...:takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

ako ide jedno ulje u menjač i motor onnda ne jer  Mos2 povećava kliznost i to nikako neide u mokro kvačilo zato na ulju i piše low frikcion.Netreba proveravati da li će ti kliziti kvačilo.Ako hoćeš auto ulje nadji neko do SG specifikacije i bez mos2,ta su jeftina idu u stare jugiće i tako to

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Auto ulje može bilo koje, samo da nema energy saving logo, a ta ulja su ionako "tanka", tj 5w30, 0w30, 0w20, itd. Suni Mototaktol Racing 15w50 i javi kako radi

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 27 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ako ide jedno ulje u menjač i motor onnda ne jer  Mos2 povećava kliznost i to nikako neide u mokro kvačilo zato na ulju i piše low frikcion.Netreba proveravati da li će ti kliziti kvačilo.Ako hoćeš auto ulje nadji neko do SG specifikacije i bez mos2,ta su jeftina idu u stare jugiće i tako to

U uputstvu i piše baš to što kažeš "API service classification SF or SG"

 

pre 20 minuta, Jozza je napisao:

Auto ulje može bilo koje, samo da nema energy saving logo, a ta ulja su ionako "tanka", tj 5w30, 0w30, 0w20, itd. Suni Mototaktol Racing 15w50 i javi kako radi

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Ne znam ima li kod nas tog ulja pa ću probat sa Liqui-jem

 

pre 10 minuta, BokyBoy je napisao:

Jbt, sad vidim da je ovo auto ulje... Moja greška, sorry;)

Znači trebalo bi da može ovo 20w50 samo da obratim pažnju da je bez MoS2.

tabela ulja.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Da li smijem u Hondu Shadow 750 ace 1997g sa 47oookm, sipati Liqui Moly 20w50 MoS2.
U njoj je trenutno Motul 10w40 5100, sa pređenih oko 3000km i teško se šalta. U manualu piše SAE 10w40.  Motor se vozi u Podgorici i po primorju (ljeto, visoke temp).
Oće li sa ovim uljem "mekše" šaltat, ili preporučujete nešto drugo da probam.
 
thumbnail_detail_1575296485519_ctx-1.jpg.5143540ab3a2e8d24abe9f0c37bd5f8e.jpg
Не би ти препоручио MOS2 а шалрање је неки други проблем, нема везе са уљем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
  Znači auto ulje odgovara  ali do sg a moto i iznad sg ali sa jaso standardom 

 

Auto ulja ako nisu energy conserving mogu da se koriste. Ionako su sva moderna ulja 5w30 ili manjeg viskoziteta. A njemu treba 10w40/10w50. Ako prokliza sa auto uljem koje nije nakrkano molibdenom, onda je do lamela problem, a ne do ulja Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 6 minuta, Krokodilo je napisao:

Не би ти препоручио MOS2 а шалрање је неки други проблем, нема везе са уљем.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

OK je to za MoS2, to je sasa ns 1 objasnio, ali mislim da ulje i tekako utiče na šaltanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И ако желиш да пробаш ауто уље онда идеш на уље за дизел и то теретни програм. Ја сам користио TEXACO Ursa Turbo 10 - 40 и то за 100 000 км интрвал промене. Савршенство.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 11 minuta, Krokodilo je napisao:

Хонда и проблем са мењачем = КВАР.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ja se nadam da je do ulja. Nije to sad da neće da se šalta, već se čuje prilikom šaltanja i nekad malp tvrđe ide a nekad šalta bez problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

И ако желиш да пробаш ауто уље онда идеш на уље за дизел и то теретни програм. Ја сам користио TEXACO Ursa Turbo 10 - 40 и то за 100 000 км интрвал промене. Савршенство.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Probaću da nađem Motaktol 15w50 Modričin, a ako ga ne uspijem nać, onda bih probao sa Liqui-jem jer mi se u autu pokazao idealno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@Krokodilo, Imam slucaj sa svojom Hondom, a imam i teoriju sta se desava :D 

Voleo bih od tebe cuti misljenje.

Vozim Deauville 700 iz 2010god, kada je uzeh menjac je funkcionisao ok, odvrnem merac ulje na pola! Ja to volim da bude do "max" podeoka na meracu...

Zamena odmah, filter i ulje... Koristih Ipon Katana ester sintetiku u 10w50 viskozitetu, honda preporucuje 10w30 lakotecivo ulje, temperatura nije bitna.

I tako, ujutru paljenje sa pomenutim, novim uljem :D, naliveno tik do "max" podeoka. Rad lep, sacekam da spusti ler i krecem!

Prvih 10 min voznje menjac milina za saltovati, niti se cuje niti se oseca! Zagrevanjem stvar se pogorsava, menjac oooosetno tvrdji, trazi jace guranje poluge u oba smera, u ler se moze samo sa medju gasom.

Posle 30min voznje pod kvacilom "vucka" unapred, nije odvojio skroz znaci.

Naspanujem sajlu kvacila situacija se ne menja.

Istrazivanjem po internetu nadjoh i resenje, odvadis ulja do polovine meraca (oko 2,5dl) i sve se u funkciju vrati!

Znaci isto ulje ali manja kolicina.

Sve kao posle zamene i hladnog starta, saltovanje normalno, pod kvacilom a u brzini ne krece unapred.

Probao sam testa radi da dolijem novog ulja za koliko odvadih i opet dobijem "pokvaren menac" :D

Moja teorija je sledeca, li se mora koristiti ulje tanjeg filma (10w30) ili manja zapremina gusceg.... Ovo potonje (gusce) kada je do max podeoka, korpa je jedno 10mm uronjena u njega, debeli film izmedju lamela i ploca unese "drag" i potiskivanjem rucice kvacilo ne odvaja u potpunosti... Kada se odvadi oko 2,5dl u karteru ostane ulja taman blago ispod visine korpe.

Ulje itekako ima uticaja na funkcionisanje menjaca, u mom slucaju i zapremina istog.

Auto ulja se mogu koristiti kod vecine sklopova agregata koji nisu za stazu namenjeni, sva ulja koja nemaju "modifikator frikcije" verovatno kada bi se na test dala vecinom bi i MA kategorizaciju prosla.

CBR1000f koju sam vozio, od 120000km koliko je kod mene presla, 100000 km je verovatno na castrol magnatec-u i mobil super 2000 auto uljima.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
pre 16 minuta, N.F.S. je napisao:

verovatno kada bi se na test dala vecinom bi i MA kategorizaciju prosla.

ulje od sh na gore nemože da prodje  jaso ma standard nikako jer upravo je to razlika izmedju sg i sh .Uveli su da ulje mora da ima manju frikciju zbog potrošnje i zagadjenja pre skoro 40 godina pa samim tim nemože da zadovolji jaso,ali neki su u praksi vozili bez problema.

Neznam zašto se zajebavati,sipa se ulje sa jaso,nemora neko skupo a ako baš hoće neko džabe ulje ima za 300 dinara tih jeftinih 15-40 ili 20-50 sa SG ili SF standardom bez jaso za stare jugiće,lade ili bilo koje staro vozilo iz osamdesetih.Taman je i gušće pa u taj stari motocikl ako troši ulje će mu biti bolje.

A može i u njega motul 7100 20-50 za 1650 dinara

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Poznato je to meni, SH api sve i da hoce ne moze naci...  Kao sto napisah, koriscenjem auto ulja, mislim da je tada SL ili SM Api koriscen, predjoh 100000km bez habanja van tolerancija...

Motor 1000ccm, 136ks... Ni naznaka klizanju lamela.

Dok je MOL ulje tj. njihovu PS u 10w40 viskoznosti "razbijao" i trosio vec posle 1000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

U moj motor staje samo 2,4l ulja, tako da mi cijena ne igra ulogu i filter sam nabavio davno, tražim ulje koje će najbolje odgovarati menjaču, tako da rezimiram (ako sam dobro shvatio vaša iskustva i savete): Ima šanse da neko ulje, za dizele, API Sx 20w50 bude odgovaralo mom motoru.

Po manualu ide Honda GN4 4stroke ili ulje API SF or SG, SAE 10W-40.

Kad zamijenim ulje javljam što sam usuo i kako se motor ponaša, do tad ću da glavoboljam što da sipam.  :-)  :-)  :-)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Poznato je to meni, SH api sve i da hoce ne moze naci...  Kao sto napisah, koriscenjem auto ulja, mislim da je tada SL ili SM Api koriscen, predjoh 100000km bez habanja van tolerancija...
Motor 1000ccm, 136ks... Ni naznaka klizanju lamela.
Dok je MOL ulje tj. njihovu PS u 10w40 viskoznosti "razbijao" i trosio vec posle 1000km.
Castrol Magnatec je kvalitetno ulje

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07

Kupljeno Shell 15w50, javljam utiske kad ga zamenim. Prodavac me ubijedio da je ovo ulje bolje od API SF ili SG, veli ovo je u rangu API SM

ulje shell.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Shell je vrh ulje. Mogao si i 10w40, Shell ulja su "deblja" u okviru nazivnog viskoziteta. To AX7 je polu sintetika, Shell Ultra je puna sintetika

 

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Shadow 750 ACE, AFRICA XRV RD07
pre 21 minuta, Biker-Boy je napisao:

@brnio  Gde i koliko novaca?

Predstavništvo Shella u Pg, 7e litar i dobio sam popust 10%, tako da me 3l ispalo 18,90e.

racun.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja